Téma: Forma-1

blacknet 2015 ápr. 26. - 10:36:22
(16290/17150)
Jó, te is tudod, hogy minimum Schumacher óta a boxtaktikával lehet megnyerni vagy elveszteni a versenyt. Ami azt jelenti, hogy csak az utolsó pillanatban döntik el véglegesen, és közlik is a versenyõvel, hogy akkor gyere koma...Mint ahogy persze kint vannak a szerelõk körökön keresztül munkára készen, és a rádióban is már van elõzetes konzultáció róla, de a konkrét kihívás csak a lehetõ legutolsó pillanatban dõl el. Ez a taktika része, és mivel a pályán nem látunk valóságos versenyt, valahol csak el kell dõlnie neki, hát leginkább itt szokott. Behívás elõtt tizenöt, húsz másodperccel.
Ebbe belefér még az a megtévesztés is, hogy versenyzõ panaszkodik, már felniig van kopva, és alig tudja pályán tartani, romlik a köridõ, aztán csodák csodája még elmegy vele három kört, jobbnál jobb idõkkel, és csak akkor jön be. Nagyjából egyébként pont akkor halt meg az F1, amikor az õszinte elõzgetésekbõl átváltottunk ebbe a sunyi számolgatásba.

Rosberg második számú pilótasága meg elsõsorban tõle függ. Már nem kell sok verseny, és ha nem fordít a tendencián, automatikusan lesz belõle Massa a világ szemében. Valószínûsíthetõen nincs deklarált csapatsorrend, ugyanakkor az elõbb általam felhozott "úrvezetõ-hozzáállás", illetve a lelki törése ezt hozza ki. Miért nem szerepel jobban az idõmérõkön? Miért nem tudja ott magához ragadni a kezdeményezést? (miután szinte az egész tavalyi évben ezt simán meg tudta tenni).
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 26. - 10:22:37 1/10
(16289/17150)
már nem azért...de
a boxkiállást közlik a pilótával rádión,amit ugye minden csapat hall
a gondolat olvasásról ennyit dióhéjban...

szemmel látható a tavalyi idény háromnegyede óta,hogy rosberg kettes számú pilótává avanzsált..

de mindegy,én konkrétan nem vagyok oda érte,csak így senki nem fogja meg ezt a majmot idén.
blacknet 2015 ápr. 26. - 10:14:22
(16288/17150)
Értem, te akkor most a gondolatolvasás képességét hiányolod a Mercedes csapatánál, illetve alkalmazásának elmaradása tulajdonképpen csak azért történt, hogy Hamiltont ne tudja majd bántani...
Tényleg, gondold ezt át, mert sehogy sem áll össze!
Nem kérek tõletek többet, mint ne tápláljátok túl a tényeken a feltételezéseiteket, és ne barkácsoljatok oda narratívákat, ahol semmi kirívó nem történt, és minden a maga rendjáben zajlott. Én fogok a leghangosabban vérbosszúért kiáltani, amikor egyértelmûen sérülni fog az egyenlõ elbánás, de addig felesleges itt hangosan kiabálni, amikor logikailag nem áll meg a történet.
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 26. - 10:04:34 1/10
(16287/17150)
az elsõ kerékcserére írtam én is..ugyanabban a körben jönnie kellett volna,de akkor túl közel került volna a majomparádéhoz,ezért kint tartották
így ugrott a második helye is,ugye
blacknet 2015 ápr. 26. - 10:00:18
(16286/17150)
Az elsõ kerékcserénél Vettel kerékcseréje után rögtön hozták Rosberget a következõ körben. Nem szopatta senki.
A második kerékcserénél volt két kör késés, az elõbb említett ok miatt. Nem szopatta senki.
1/10
cellasto 2015 ápr. 26. - 09:52:30 1/10
(16285/17150)
te mit néztél?
rosberget hívták ki elõször,de egy vagy két körrel késõbb,mint kellett volna..
ezért írtam,hogy a saját csapata is szopatja szerencsétlent
blacknet 2015 ápr. 26. - 09:50:23
(16284/17150)
Amúgy valójában az valós gond, hogy a csapatverseny felértékelése nem a kommunikáció szintjén történik, hanem a gazdasági területen. Vagyis ahelyett, hogy az F1 marketingportfóliójában adnának valós súlyt neki, inkább máshogy honorálják, a zsetont osztják el ennek alapján, így az eredeti szerepén már túlnõve, sokkal komolyabban veszik a csapatok, és odafigyelnek, még véletlenül se alakuljon ki olyan affér a márkatársak között a pályán, ami a kiesésükhöz, vagy akár csak egyik kieséséhez vezetne. Miután a Ferrari idén igazán potenssé vált csapatként, még annál is kevesebb fej-fej melletti párharcot láthatunk az élcsapatoknál, mint tavaly, pedig akkor sem voltunk elkényeztetve igazán e tekintetben, sõt...
Új pénzelosztási rendszer, a csapatverseny megfelelõ marketingelése, és máris felszabadultabban döntenének a csapatvezetõk, és engednék szabadabban versenyezni a pilótáikat. Addig túl nagy a tét, dollártízmilliárdok, és ha csapatsorrend nincs is, de úrvezetést követelnek meg egymással szemben.
10/10
breeder 2015 ápr. 23. - 21:08:59 10/10
(16283/17150)
A Bahreini futam izgalmas volt.
Voltak elõzések is szép számmal, és az élen is kialakult a vége felé egy kis izgalom, hogy Hamilton hibás fékekkel az élen tud-e maradni, vagy pedig Raikkönen megelõzi. Szóval összességében jó kis futam volt. :)
10/10
breeder 2015 ápr. 23. - 20:59:11 10/10 Előzmény cellasto
(16282/17150)
Amikor írtad egyszer hogy rappaer utánzat, akkor kicsit megálltam és elgondolkodtam.
Na nem azon gondolkodtam, hogy "És tényleg milyen egy valódi rapper?", hanem, hogy Hamilton mi célból akar kitûnni? Nem elég neki a pénz, amit keres, vagy ez csak egy jó reklám (önmagának v. a Mercedesnek, vagy egyszerre mind a kettõ opció benne van a pakliban).

A másik, ami viszont tényleg elgondolkodtató, hogy Eccleston most már ott tart, hogy sorra mondják vissza nála a pályákra kötött szerzõdéseket, ami még önmagában nem is lenne hírértékû, de hogy egy Monzát visszamondjanak/lemondjanak a szervezõk, az már tényleg durva! Ez elképzelhetetlen lett volna 10 évvel ezelõtt, hogy Monza, az autósport egyik mekkája kimarad az egyik Forma-1es szezonból. Ezen a pályán 1950 óta folyamatosan rendeznek Forma 1 versenyeket.

Persze azért nem hiszem, hogy nem tudnak megegyezni a szervezõk. De ez a hír még viccnek is rossz, hogy ez a pálya nem lát idén F1 versenyt. Ez olyan lenne, mint a spanyol bajnokság Reál Madrid nélkül. :)
1/10
cellasto 2015 ápr. 23. - 10:03:59 1/10
(16281/17150)
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 20. - 09:59:54 1/10
(16280/17150)
akkor még egyszer:
nem tartom magam rasszistanak,mert van olyan néger szinész és zenész,akit szeretek
ha pedig rosberg"hülyegyerek"(ami még mindig nem lett moderálva)akkor lujisz egy buta majom :)
3/10
jani-wan 2015 ápr. 20. - 01:04:54 3/10
(16279/17150)
Nem haragszom, és ugyan írtál sok dolgot, de egyik sem magyarázza azt ami történik.
Te is leírtad a kérdést, hogy AKKOR MIÉRT NEM ELÕZTE MEG? De a hol a logikus válasz erre? Az nem válasz erre amit Ricciardo mondott. Az arra válasz, hogy amit Rosberg állított az hülyeség, ami valószínûleg a frusztráltságából fakadt, de nyilvánvaló hogy nem is ez a FELELET a kérdésre, hanem inkább egy következmény.
Tehát a lényeg még mindig az hogy miért nem próbált meg semmit sem csinálni a panaszkodáson kívül, mert ma nagyon szépen látszott hogy igenis tud versenyezni, és háromszor is megelõzte Vettelt, ami nem volt könnyû. Az sem érv hogy a német csapat német pilótát részesít elõnyben. Ha valaki nem nacionalista, és sokat utazik él olyanok között akik hasonló világpolgárok mint õ, és mint a Forma 1-ben dolgozók, az soha az életben nem részesíti elõnyben egy "féreg-paraszt" honfitársát akár egy "fekával" szemben sem, ha a feka nem bunkó-paraszt, hanem "jófej", mert a legmeghatározóbb mindig a közvetlen emberi kapcsolat.
Szóval nem áll össze úgy a kép ahogy kellene, mert ezek amiket írtál nem válaszolják meg a kérdést.
Ha lesz másik teória is ami ugyanolyan logikusan magyarázza a történteket, mint az hogy a csapat ezt mondta neki maradjon távol Hamiltontól, akkor lehet beszélni arról, hogy nincs igazam, és el fogom fogadni. Addig viszont marad ez, mert ez a leglogikusabb elmélet, ami elfogadható és logikus magyarázatot ad mindenre.
10/10
ceia 2015 ápr. 19. - 22:21:50 10/10
(16278/17150)
Nagyszerû volt a bahraini futam, nagyjából ilyenre számítottam. Illetve Raikkönennek jobban sikerült mint vártam, Vettelt vártam a dobogóra de hibázott, Ricciardot pedig elõbbre, sajnos csak egyet lépett elõre a rajthoz képest - de még szerencse, hogy egyáltalán beért.. Rosberg megmutatta hogy jól megy neki az elsõ kanyar, ahol többször elõzte a Ferrarikat. Egy kicsit talán nem szép módon, kiszorítással, szerintem nem fogja megköszönni neki Vettel és Raikkönnen.. de végül pont itt rontott aminek köszönhetõen Raikkönnen elhúzott mellette, és átvette tõle a második helyet. A sors fintora?
Találtam egy jó oldalt, ahol szinte körrõl körre le vannak írva a futam eseményei, jól jöhet annak, aki nem tudta megnézni az ismétlést sem - nekem így is jó volt végigolvasni, hogy az élõ adást láttam :)
http://sportgeza.hu/forma1/kozvetites/2015/04/19/bahreini_nagydij-futam/


jani-wan: Már ne haragudj, de nincs igazad. Teljesen kizárt, hogy egy német csapat ne a német pilótát szeretné elsõnek, fõleg, hogy õ már a kezdettõl ott volt, Hamilton az új fiú, mondhatni a vendég. De az tény,hogy amióta ott van, sokat fejlõdött a csapat, azaz sokat köszönhetnek neki. A futam elõtt a tv-ben is kitértek erre, Hamilton nem szándékosan hátráltatta, mert ha lassan ment, miért nem elõzte le Rosberg?? És Ricciardo is megmondta: "Aki elõl van, az diktál. Õ azt csinál, amit akar." Nehogy már az elsõ aszerint menjen, hogy mögötte milyen gondja van a csapattársnak, hiszen versenyben vannak õk ketten is! Ha jól emlékszem, tavaly Rosberg inkább ludas volt több esetben is Hamilton rosszabb szereplésében. Kizárt, hogy Rosberg bármilyen utasítást kapott volna a csapattól Hamiltonnal kapcsolatban, hacsak nem azt, hogy szándékosan ne veszélyeztesse a futamát, de ez még tavaly volt.
Azon kívül a cellasto által linkelt oldalon ez is ott van: http://www.gphirek.hu/f1/20150417-f1-hamilton-szerint-fernando-alonso-es-sebastian-vettel-elsoszamu-pilota-akar-lenni.html Hamilton legalábbis nem kérne belõle, még ha úgy is lenne - de nincs úgy.

cellasto: Ha te nem lennél rasszista, akkor nem utalnál rá folyamatosan olyan kifejezésekkel. Ezt vagy érted, vagy nem, szerintem egy alsós simán érti. Az pedig nem túl hozzáértõ vélemény egy sportolóról, hogy "nem illik az f1-be". Na és miért nem? Mert éppen úgy, ahogy többen közülük, õ is gyerekkorától versenyzett és szintén gokarttal kezdte? Hogy már akkor tehetségesnek bizonyult, sorra érte el a sikereket, és eredményeinek köszönhetõen idáig vitte? Mert kétszeres világbajnok, és éppen a mai futam elõtti interjúban Eccleston is azt mondta róla, hogy "Õ egy nagyon jó világbajnok"? Mert tudásával hozzájárult elõbb a McLaren, majd a Mercedes fejlsztéséhez? Mindkét csapat sokkal jobb lett, miután õ odakerült! Vagy van valami más szempont, mert akkor beavathatnál minket..
Az, amit Rosbergrõl írtam nem rasszista, csak negatív jelzõk róla, mert mostanában bizony illik rá.. Százával olvashatsz ilyet a fórumokban, ez még elmegy. De a rasszista jelzõk egy másik kategória. Nem kettõs mérce.
Ja, és mégegyszer: õ nem rapper! Nem minden fekete az! Õ F1-es pilóta :P

*** OFFTOPIC ***
Moderator1!
végre észrevettétek, hogy itt rendszeresen rasszista megnyilvánulások vannak, ezt nem kritikának szántam, örülök neki! Én nem fogok személyeskedni, de ne engedjétek az olyan hsz-eket át, mert szégyent hoznak a port.hu-ra. Köszönöm.
King Diamond 2015 ápr. 19. - 21:28:10
(16277/17150)
Igen, az egy nagyon jó csapat volt akkoriban, de remélhetõleg most is tudnak újra javulni végre. Arrivabene jó csapatfõnöknek ígérkezik, szimpatikus is. Csak azt sajnálom, hogy amíg Alonso náluk volt, nem tudtak neki adni egy igazán jó kocsit, amivel legalább egyszer világbajnok lehetett volna. Annyit azért megérdemelt volna. Így most nagy valószínûséggel Vettel elõbb-utóbb (jövõre vagy utána legkésõbb) világbajnok lesz a Ferrarival, nem hinném, hogy Räikkönnen meg tudja/meg fogja tudni verni, illetve szerintem Vettelt favorizálják ellenében. Ennyit jelent a jó idõben történõ átigazolás. Teljesen nonszensz volt, ahogy a semmit sem teljesítõ Massát éveken keresztül megtartotta a Ferrari, már jóval hamarabb odamehetett volna Alonso a helyére és akkor talán õ is lehetett volna velük világbajnok. A cikket én is olvastam, hogy Hamiltont és Vettelt a Ferrarinál szeretné látni Ecclestone, hát, nem hiszem, hogy ez a közeljövõben megtörténne, mivel Hamilton most hosszabbított, és amíg erõs a Mercedes, addig nem fog eligazolni.
1/10
cellasto 2015 ápr. 19. - 21:18:16 1/10
(16276/17150)
nagyon hasonlít most a ferrari az általad említett schumacheres idõszakhoz
emlékszel,meddig kullogtak a második-harmadik helyen,amig felértek a csúcsra?(mondjuk ott kellett a zseniális todt és ross brawn)
ha nem lesz valami radikális változtatás például a motorok terén,akkor jövõre majdnem biztos,hogy ott lehetnek az élen
viszont idén valami csoda kéne,hogy megnyerjék az idényt
King Diamond 2015 ápr. 19. - 21:01:16
(16275/17150)
Igen, most a Ferrari kezd feljavulni, és egyébként Vettel is kezd szimpatikusabb pilóta lenni, mint eddig volt számomra. A malajziai nagydíjon való gyõzelme utáni ünneplésén látszott, hogy mennyire õszinte és ezt jó volt látni. Alonso most vakarhatja a fejét, hogy miért is jött el a Ferraritól. Nagyon szerencsétlenül igazolt megint. Nagyrészt ezért csak kétszeres világbajnok még most is. A mai futam nem volt rossz szerintem, Räikkonent jó volt végre a dobogón látni, megérdemelte már. De hosszútávon szerintem nem fogja tudni tartani a lépést Vettellel. A Mclaren pedig remélhetõleg az év második feléig be tudja magát küzdeni majd a tízbe és pontokért fognak harcolni, hogy aztán esetleg jövõre már a dobogóért is mehessenek, vagy egy-két nagydíjgyõzelemért is.
1/10
cellasto 2015 ápr. 19. - 20:54:14 1/10
(16274/17150)
én sem adnék az idei rosbergnek vb-címet,de tavaly igenis versenyben volt,amig le nem állították
most már csak abban bízok,hogy a ferrari elkapja valahogy a mercit,bár erre nem sok esély lesz(legalábbis idén)
King Diamond 2015 ápr. 19. - 20:50:04
(16273/17150)
Így van, verte párszor. És itt a párszor a hangsúlyos. Egyáltalán nem verte annyiszor, hogy világbajnok lehessen, sõt, ennek még a közelébe sem nagyon került. Rosberg összesen kétszer esett ki, Hamilton háromszor, mindhárom az elsõ 12 futam valamelyikén történt.
Szerinted nem illik a Forma-1-be. És ha szerintem meg egy nagyon jó versenyzõ, és beleillik? Akkor mi van? Meg mi az, hogy rapper kis pöcs? Akkor ennyi erõvel Rosberg is egy picsogó kislány, mert amit most csinál az semmi másról nem szól (mert feltehetõleg a tavalyi Hamiltonos 'kifakadások' is hozzájárultak ahhoz, hogy õ csak egy kis pöcs).
Írtad itt korábban, hogy mennyire unalmas lett a Forma-1...hát, nem csak most, a Mercedes elõretörésével lett az, hanem ugyanilyen unalmas volt látni folyton azt a tejfelesszájú Vettel gyereket nyerni. Sõt, sokaknak a Schumacheres idõszak is maga volt a pokol. Ezen idõszakok alatt nem is nézted a Forma-1-et? Csak most, mikor Hamilton került egy jó csapathoz? Ez nem volt unalmas Vettellel és a Red Bullal? Csak Hamiltonnal?
Szerintem inkább egy olyan pilóta legyen világbajnok, aki gyors, többszörös világbajnok kvalitásai is vannak és meg tudja verni fair küzdelemben a csapattársát. Hamilton még mindig az egyik leggyorsabb pilóta a mezõnybõl, míg ott van például Massa, aki szintén nem érdemel világbajnoki címet, mert egyszerûen nincs meg benne az, mondjuk Alonsóban megvan. Mondjuk az is szégyen, hogy Alonso mindössze kétszeres világbajnok...
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 19. - 20:37:27 1/10
(16272/17150)
na még ha ez is így lesz,ahogy a forma 1"istene"szeretné.akkor már végleg annyi lesz

http://www.gphirek.hu/f1/20150418-f1-bernie-ecclestone-hamilton-vettel-parost-szeretne-a-ferrarinal.html
1/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 19. - 20:34:36 1/10
(16271/17150)
ha már engem moderáltál,illene ezt is,ugyi?

"Rosberg meg egy elkényeztetett hülyegyerek."

vagy itt is a kettõs mérce lesz?

akkor gratulálok!