Téma: Forma-1

10/10
breeder 2015 szept. 26. - 00:23:00 10/10
(16470/17150)
Hát ez a legutóbbi futam nagyon fura volt. O.O
Ilyenkor lenne jó a lapok közé látni, hogy mitõl lassult be annyira a Merci.

Most vagy valami szupertitkos cuccot vetetett ki a Mercedes autókból az ellenõrzés, vagy banánhéjra lépett az AMG összes mérnöke.:oD
Vinnie731 2015 szept. 20. - 14:22:49
(16469/17150)
ez aztán igen! A rajt óta egy elõzési kísérletet nem láttam... Majdnem ugyanolyan szar ez a pálya, mint a Monte Carlo-i
vino-et-veritas 2015 szept. 13. - 11:00:03
(16468/17150)
odább = odébb
vino-et-veritas 2015 szept. 13. - 10:58:37 Előzmény breeder
(16467/17150)
A jó kocsibeállítás náluk még odább van. Ahhoz elõször kocsi kell, ami nekik gyakorlatilag nincs....
10/10
breeder 2015 szept. 12. - 15:09:04 10/10
(16466/17150)
De rengeteg összetevõje van, hogy egy csapat mitõl sikeres. Gumi, aerodinamika, motor, versenyzõ, csapatösszhang, jó kocsibeállítás, egy kis szerencse, stb.
10/10
breeder 2015 szept. 12. - 15:05:17 10/10 Előzmény blacknet
(16465/17150)
Alonso lassan jobban jár, ha megkér egy origami mestert, hogy hajtogasson neki egy normális autót. Nem hiába, hogy elkezdtek egymásra mutogatni a csapaton belül, hogy ki tehet a totális sikertelenségrõl. Most vagy az van, hogy tojnak rá a mérnökök, és elfolyatják a pénzt, vagy nehezen találják meg a csapaton belül az összhangot. :)
xdm 2015 szept. 08. - 13:03:09
(16464/17150)
szõke néger... láttunk már párat, de a legkiemelkedõbb az Simon Phoenix volt, a pusztítóban, azaz wesley snipes, és neki jól is állt :)
1/10
cellasto 2015 szept. 08. - 08:45:44 1/10
(16463/17150)
http://www.gphirek.hu/f1/20150907-f1-bernie-ecclestone-lewis-hamilton-atesett-a-lo-tuloldalara.html

börni is olyan,mint a politikusok:

ma á-t mond,holnap meg b-t :)
blacknet 2015 szept. 07. - 20:53:10
(16462/17150)
Egyetértek, és kiigazítalak, mindezt egy hozzászólásban:

Egyetértek:
"Alonso meg még náluk is jobb versenyzõ, mégis csak két bajnoki címe van, ami azért valahonnan nézve a sport szégyene is. Egyébként meg érdekesmód Vettel, mióta a Ferrari versenyzõje, számomra (és gondolom nem csak számomra) szimpatikusabb versenyzõ lett. A négyszeres világbajnokká válása alatt sokszor visszataszító lett a viselkedése, õ is rengetegszer hisztizett, vergõdött, ha valami már nem az õ szája íze szerint történt, vagy ha esetleg Webber verte még 2010-ben. Rengeteg nagydíj díjátadóján fülyülték ki, például nem egyszer Monzában is, most meg akkora tapsot kapott, hogy csak na. És szerintem nem csak azért, mert a Ferrari versenyzõje. Szimpatikusabb lett, a nyilatkozataiból is ez látszik. Persze, én sosem fogom nagyon megkedvelni, de ezt értékelem egy versenyzõben, ha tud változni, fõleg jó irányba."
Hozzáteszem, megtanult küzdeni is, egy relatíve rosszabb autóból mindent kihozni.

Kiigazítalak:
Az összes negatív jelzõm Hamilton irányában a személyiségét célozza, és mindegyik ül is. Elõtted a feladat, cáfold meg õket: infantilis hülyegyerek, viselkedészavaros, éretlen tacskó. Ja, meg kényeskedõ ripacs.
Nehezen fog menni.
Autóvezetési képességeit nem kritizáltam, nyilvánvalóan megérdemelten aratja a gyõzelmeket. A "mert" után találod a mondat lényegét, onnan fejtsd vissza!
Gyûlölet? Talán. De irigység? Annyira ostoba legyek, hogy ne tudjam a külvilág felé kezelni a hirtelen szõkére varázsolt búrámat?

Barrichellot addig tartottam valamire, amíg nem vált belõle csicska. Massát még addig sem. Webberé más eset, neki megmaradt a gerince, de persze sikeresen kiherélték. Rosberg pedig pont egy éve, az emlékezetes belgiumi affér, és a fejmosás után vesztette el autóversenyzõi identitását. Igen, ilyen megskalpolt, kicsontozott, lelkileg megcsonkított emberekre nincs szükség a versenypályákon, legalábbis nekem, mint nézõnek. Hidd el, komoly csalódás volt ez az õ esetében.
Rosszabb pilóta, mint Hamilton, nem vitás. Nem ezzel van a baj. Már meg sem próbálja felvenni a kesztyût, feladta örökre. Egy semmiember, meghalt a lelke.
King Diamond 2015 szept. 07. - 18:34:55
(16461/17150)
Na jó, ezt nem bírom szó nélkül hagyni. Csak úgy süt belõled a gyûlölet meg az irigység Hamilton irányába...ez már magában megér egy misét. Miért is kéne Rosberget temetni? Annak idején Barrichellónak, Massának, Webbernek, hogy csak három versenyzõt mondjak a "közelmúltból", is egybõl vissza kellett volna vonulnia egy-két vesztes év után? Nem tudom, miért fáj annyira egyeseknek, hogy most Hamiltonnak megy ennyire jól, vagy akkor is itt vergõdtél, amikor Schumacher vagy Vettel nyerte halálra magát? Vagy nekik lehet, csak Hamiltonnak nem? Pedig hidd el, van õ olyan tehetséges, mint Vettelke...sõt, Alonso meg még náluk is jobb versenyzõ, mégis csak két bajnoki címe van, ami azért valahonnan nézve a sport szégyene is. Egyébként meg érdekesmód Vettel, mióta a Ferrari versenyzõje, számomra (és gondolom nem csak számomra) szimpatikusabb versenyzõ lett. A négyszeres világbajnokká válása alatt sokszor visszataszító lett a viselkedése, õ is rengetegszer hisztizett, vergõdött, ha valami már nem az õ szája íze szerint történt, vagy ha esetleg Webber verte még 2010-ben. Rengeteg nagydíj díjátadóján fülyülték ki, például nem egyszer Monzában is, most meg akkora tapsot kapott, hogy csak na. És szerintem nem csak azért, mert a Ferrari versenyzõje. Szimpatikusabb lett, a nyilatkozataiból is ez látszik. Persze, én sosem fogom nagyon megkedvelni, de ezt értékelem egy versenyzõben, ha tud változni, fõleg jó irányba.
Meg az is, hogy meghunyászkodott...tudod, egy istállón belül nem nyerhet két versenyzõ világbajnoki címet...és aki a jobb, az nyer, és azért összehasonlítva Hamilton és Rosberg teljesítményét, kvalitásait, számomra egyértelmû, hogy melyikük is a jobb. Rosberg tipikusan a Barrichello, Massa, Ralf Schumacher, Webber stb. kategóriába tartozik, szerintem említett négy versenyzõnél egyáltalán nem jobb versenyzõ. Az, hogy három év alatt verni tudta a visszatérõ Schumachert, megint csak más tészta, egy akkoriban már rég kiöregedett, három év kihagyás után visszatért versenyzõt. Azért az elég nagy pech, hogy Schumacher már nem vehet részt az õ általa is elkezdett és fejlesztett autó és csapat sikereiben. Aztán megkapta Hamiltont 2013-ban és egybõl ki is kapott tõle, az akkor még nem annyira versenyképes Mercedesszel. Na, ennyivel jobb versenyzõ a brit. Az, hogy milyen a magánéletben, el kéne tudni vonatkoztatni a versenyzõi képességeitõl. Ez a baj, hogy ezt sokan nem tudják megtenni, és ezért még akár szar pilótaként is beállítani õt, teljes mértékben valótlanságokat állítva.
"Éretlen tacskó, akinek marha nagy mázlija van az autóvezetési képességeit illetõen, meg hogy ezt fel is ismerték"--Hamilton, mint éretlen tacskó? Ez röhejes. Akkor már inkább Rosberg az. Jaja, baromi nagy mázlija van, hogy felismerték az autóvezetési képességeit, hiszen, ha egy Rosbergnek is felismerték, akivel gyerekkora óta versenyzett, akkor rajta is látták gondolom, hogy versenyképes.
1/10
cellasto 2015 szept. 07. - 13:26:23 1/10
(16460/17150)
minden szavaddal egyetértek,de én remélem a ferrari jövõre elkapja a mercit
ebben a mezõnyben(ezt rossz kimondani is)de csak vettel lehet ellenfele a 44-esnek...
blacknet 2015 szept. 07. - 13:20:35
(16459/17150)
A legtisztább az lenne, ha Rosberg év végén visszavonulna, minek az F1-be olyan versenyzõ, aki elvesztette a tökeit? A helyére hátha olyan érkezhetne, aki legalább nem hunyászkodna meg egy ilyen infantilis hülyegyerek elõtt.
Nyilván nem fog ez megtörténni, ez csak nekünk lenne a legjobb, Rosberg viszont büszke lehet pincsikutya mentalitására, Keke Rosberg fiaként pláne szégyen ez a behódoltság.
Ami viszont meg fog történni: Hamilton behúzza az ideit, és a jövõ évit is, mert 2017-ig nem lesz nagyobb változtatás a szabályokat, technológiai paramétereket illetõen, és ez így is van jól, hadd kapja meg a Mercedes is a maga csúcséveit a jól sikerült fejlesztése után (az F1 unalma ellen nem az a megoldás, hogy az eredményeiket kukába dobatjuk velük). Lesz még egy négyszeres világbajnok a mezõnyben, egy viselkedészavaros, éretlen tacskó, akinek marha nagy mázlija van az autóvezetési képességeit illetõen, meg hogy ezt fel is ismerték, mert kényeskedõ, ripacs természetével nehezen boldogulna hétköznapi emberként az életben.
1/10
offtopic
cellasto 2015 szept. 06. - 22:23:49 1/10
(16458/17150)
csak nehogy még rosszabb legyen :D
xdm 2015 szept. 06. - 21:34:30
(16457/17150)
Talán ha majd bernie bácsi végre feldobja a pacskert, átalakul valamelyest.
1/10
offtopic
cellasto 2015 szept. 06. - 19:44:00 1/10
(16456/17150)
én is jobban szórakozom motogp futamokon százszor,mint ezeken a mostani forma 1-es futamokon
vino-et-veritas 2015 szept. 06. - 18:59:39
(16455/17150)
No büntetés.

A FIA, meg a Pirelli ezt is sikeresen elcseszte, mert elfelejtették a mérés pontos specifikációit megadni (pl. mikor, milyen körülmények között, milyen tûréshatárral, stb.).

Az, hogy Mercedes-dominancia van már csak a jéghegy csúcsa. Minden más is olvadozik és rohad ebben a versenyágban...
xdm 2015 szept. 06. - 18:55:26
(16454/17150)
Nem hiszem, hogy ez döntené el. Hami végig jobb mint rosberg, a mercedes messze a legjobb kocsi, + támogatás csapaton belül haminek. A 3. helyért még lehet küzdeni, csak ez irtó unalmas nekünk nézõknek.
vino-et-veritas 2015 szept. 06. - 16:44:09
(16453/17150)
mert nem valószínûleg tartotta be = mert valószínûleg nem tartotta be
vino-et-veritas 2015 szept. 06. - 16:35:53
(16452/17150)
A napi izgalom még hátravan: vizsgálat a Mercedes ellen, mert nem valószínûleg tartotta be (?) teljesen a Pirelli guminyomás-elõírását (ajánlását?). Talán néhány század bar nyomáskülönbségrõl van szó. A csapatokhoz rendelt Pirelli-mérnökök ilyenkor mit csinálnak?
2015-ben ez dönti el a végeredményt? Itt tartunk. Bravó!
xdm 2015 szept. 06. - 15:44:43
(16451/17150)
Dögletes unalmas versenyek, kiszámítható végeredmények, kevés kocsi, kb ez jellemzi a f1-et most. Csodálom, hogy van aki még nézi. A blancpain gt series sokkal jobb.