Téma: Fûrész II.

6/10
huanmigel11 2023 okt. 29. - 17:28:01 6/10
(190/190)
Csalódás volt az első részhez képest.
9/10
King Diamond 2023 okt. 12. - 23:11:20 9/10
(189/190)
SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Holnap megyünk a tizedik részt megnézni a moziba, így én is felelevenítettem az korábbi részeket, illetve megnéztem az Újra játékbant is, amit még nem láttam. Érdekes, hogy ehhez a második részhez még nem írtam, úgy látszik, eddig valahogy elkerülte a figyelmemet. Van olyan jó, mint az első része és itt (illetve a harmadik-negyedik részben sem) még nem kezdünk el olyan szinten belemenni a rengeteg visszaemlékezésben a dolgokba, hogy arra kezdünk el gondolni, hogyan is lehetett mindezt, mindent így előre kitervelni, megszervezni és végrehajtani. Félreértés ne essék, így megnézve az összes korábbi részt, nekem mindegyik tetszik és nagyrészt értem is az összefüggéseket, egy-két dolgot leszámítva, de azt majd az adott részhez leírom vagy már leírtam.
Az szerintem az összes filmmel kapcsolatban kijelenthető, hogy a csapdák, a halálnemek rendkívül ötletesek, nem egykaptafára mennek, brutálisak, véresek, ahogy azoknak egy ilyen filmnél lenniük kell. Több olyan szereplő is feltűnik, akik a későbbi részekben újra szerepelnek még, igaz, például az itt főszereplő, új nyomozónak, Eric Matthews-nak a továbbiakban sok szerepe nem lesz már - nem tudom, miért, hogy Donnie Wahlberg nem akart már sokat szerepelni a további részekben vagy más az oka. Rajta kívül a Jigsaw-ra vadászó rendőrök/ügynökök közül szerepl újra Kerry (Dina Meyer), valamint Rigg kommandóparancsnok - akiknek szintén lesz még kisebb-nagyobb szerepük a következő rész(ek)ben. Itt még Jigsaw mellett "csak" Amanda van jelen, mint segítője, amely párosról azt hisszük, hogy nagyon jól kiegészítik egymást - ami részben igaz is (ahogy egyre jobban elkezd kibontakozni a rengeteg csavarral fűszerezett történet), de a következő részek eseményei, illetve Hoffman képbe kerülése ezt valamelyest más nézőpontba helyezik.
A "játék" elég jó, a benne részt vevők jól játszanak és a csapdák ötletesek, ahogy már említettem. A végén lévő csavar ugyancsak üt, hogy visszatérünk az első részből megismert fürdőszobába, ahová Amanda bezárja Matthews-t - és ami szintén visszatérő helyszín lesz még később is.
A magyar hangokkal sem volt problémám, Jigsaw-hoz Végvári Tamás illett a legjobban, sajnáltam is, hogy a most megnézett Újra játékban részben már Fodor Tamás szinkronizálja (akinek a hangja nem igazán illett hozzá - főleg a magnós részeknél), mert sajnos Végvári 2010-ben elhunyt.
9/10
8/10
sawyerx 2023 szept. 25. - 22:12:14 8/10
(188/190)
Így sokadik megnézésre nyilván nem ütöttek már akkorát a jelenetek és csattanók, de tartom a korábban adott pontot. Az viszont feltűnt, hogy szervezetben lévő méreg ide vagy oda, a 2 óra alatt nem sok mindent csináltak a játékosok - 10 perceken át mentek egyik szobából a másikba...

8/10
6/10
sexykex 2022 okt. 20. - 19:11:11 6/10 Előzmény sawyerx
(187/190)
Elsőre nem értettem a gondolatod. Másodszorra éppen nem volt időm válaszolni. De, harmadszorra belelestem a végébe és persze igazad van. Másképp nem működhettek volna a dolgok, ha nem egy felvételt nézegetnek a vallatás közben. Hogy ezt mennyire gondoltam át elsőre, azt nem tudom, de nem szoktam túl sokat agyalni filmnézés közben. Meglepett a végkifejlet és kész.
Legnagyobb gondom a sorozatokkal van, mert az 1958-as Tell Vilmos sorozat tetszett utoljára, amit 1963-ban 8 évesen láttam. Meg, talán a Tenkes kapitánya ugyanazokból az időkből. Nem szeretem a sorozatokat és ezért valószínűleg a Fűrész is úgy jár majd, mint a többi, ha egyáltalán megnézem az összes részt.
8/10
sawyerx 2022 okt. 16. - 13:31:43 8/10 Előzmény sexykex
(186/190)
===SPOILER===

Mármint arra gondolok, hogy nem egy időben zajlódtak az események.
6/10
sexykex 2022 okt. 14. - 19:10:01 6/10 Előzmény sawyerx
(185/190)
Vitathatatlanul váratlan volt. Lényegében erre utaltam a képpel is. Inkább a szabaduló játék volt előtte kicsit uncsi és a vallatás forgatókönyve kiszámítható, kivéve a szintén ahhoz kapcsolódó utolsó jelenetet.
8/10
sawyerx 2022 okt. 14. - 15:29:55 8/10 Előzmény sexykex
(184/190)
Azért a vége fordulat ütött, nem?
6/10
sexykex 2022 okt. 14. - 12:33:11 6/10
(183/190)
Ha már egyszer elkezdtem fűrészelni, úgy gondoltam folytatom. Persze várható volt, hogy a nyitó felvonás frissességét és eredetiségét soha többé nem fogják tudni megismételni, de végül egy korrekt iparos munkát kaptam a sorozatot elindítóktól.
NeomatiK 2022 aug. 10. - 23:34:28
(182/190)
Mi ez a debil fassság?
6/10
Dörflinger 2022 jún. 17. - 19:40:31 6/10
(181/190)
Hát. az igaz, hogy horror, mert van benne egy pát helyen hentelés, de amúgy egy vicc. Egyáltalán nem félelmetes. A színészi alakítások is nagyon megjátszottak. 6/10
8/10
Ildikó Nóra 2021 szept. 17. - 21:42:16 8/10
(180/190)
Ezt a részt, a folytatást is érdemes megnézni, újranézve is tetszett, izgalmas, a vége szintén fordulatos, a szereposztás, szinkron ebben is jó, a filmzene pedig tuti, azt nagyon eltalálták, hatásos.
1/10
wildcoyote25 2020 szept. 23. - 16:15:05 1/10
(179/190)
Ez a film egy rejtvényfejtés. Ha értőbb alkotók kezei közé kerül, lehetett volna belőle egy jó thriller. De ebben se a karakterek, se a feszültség nincs rendesen felépítve, így a pergő tempóval, a teljesen felesleges trancsírozással, és a hatásvadász képi megoldásokkal kénytelenek elkendőzni a tehetség hiányát. Az utolsó csavarok pedig már végképp komolyan vehetetlenné, sőt, röhejessé teszik a filmet.
8/10
sawyerx 2017 okt. 23. - 17:02:41 8/10
(178/190)
Méltó folytatás, szintén remek csattanóval, több brutalitással, elborultabb csõcselék karakterekkel, és egy fasza rendõrségi szállal.

9/10
8/10
killthenoise 2017 márc. 26. - 20:34:18 8/10
(177/190)
Nem uti meg azt a szintet mint az elso,de korrekt folytatas. 8/10
10/10
caomilla4 2017 febr. 05. - 18:45:34 10/10
(176/190)
Nagyon izgalmas, furmányos. Az elsõ is izgalmas volt, de ez a 2. még jobban tetszett. 10/10
7/10
gesztenyéskuglóf 2015 ápr. 21. - 17:29:32 7/10
(175/190)
Ez még jó volt. Bár az elsõ szerintem jobb. Nem volt meg az fíling, ami az elsõben. Amúgy a fûrész király volt a filmben amikor osztja az észt, meg a végén a csattanó még meglepõ volt, nem úgy, mint a késõbbi részekben. Akinek tetszett az elsõ, és bírja a beteg halálmódokat az nézze meg. 7/10
8/10
Újvállalkozó 2014 ápr. 04. - 23:32:00 8/10
(174/190)
Fûrész 1: 9/10
Fûrész 2: 8/10
Fûrész 3: 8/10
Fûrész 4: 7/10
Fûrész 5: 7/10
Fûrész 6: 7/10
Fûrész 7: 6/10
Az elsõ a legjobb, amikor elõször láttam nagyon tetszett, a végén a zene meg a csattanó. A 4. résztõl már elmaradnak a csattanók, vagyis nem olyan megdöbbentõek, mint az elsõ 3-ban voltak. A filmek szépen kapcsolódnak egymáshoz történetileg, mindig megtudunk valami újat a kirakós életébõl és néha magyarázatot kapunk egy korábbi rész eseményére. A csapdák brutálisak, törnek a csontok, ömlik a vér, ... Számomra az egyik legdurvább az 5. részben volt, amikor a férfi a végén hosszában elkörfûrészeli a jobb karját...brrhrhhhhh... Viszont a 7. rész már kicsit idegesítõ volt, ahogy az áldozatok rinyáltak, sírtak, kiabáltak hogy segítsen nekik Bobby. Látták, hogy Bobby elég sok fájdalmat bevállal, de továbbra is sivítoznak. Én otthagytam volna õket. :)
Egyébként van abban valami, hogy halálközeli állapot után jobban fogod tisztelni az életet.
borkasztik 2014 márc. 10. - 22:47:16 Előzmény Babi*
(173/190)
Az elsõ 3 részt láttam csak és nekem ennyi bõven elég is volt belõle. A lényege, hogy egy nagy trauma vagy életveszélyes helyzet után átértékeled az életedet, ez nagyon is életszerû és sajnos tényleg így van. Sokan csak akkor tudják értékelni saját életüket és amijük van, miután rádöbbentek arra mennyire is törékeny az életük.
Ebbõl a szempontból az elsõ részt még inkább erõsebbnek érzem, de a 2. se volt rossz és tényleg el kell ismernem ilyen szempontból tényleg egyedülálló a maga kategóriájába. Viszont a többi rész már egyértelmûen nem más mint vágóhíd. Az elsõ rész után vártam a fordulatos csavarokat a játékokban ami amellett hogy borzalmas mégis hihetetlenül elmés és ötletes pszichés dolgokat takar, de ilyet már nem kaptam csak vért.

Az lehet hogy beleszõnek történeteket a gyilkos(ok)múltjáról indítékairól, de összességében akkor is undorító az egész. Én attól nem fogok félni hogy most látom kit hogy aprítanak fel, vagy égetnek meg vagy milyen elmebeteg játékban találják magukat. Maximum csak elhányom magam. Spoiler Amanda is attól függetlenül hogy kigyógyult a drogból, de mély nyomot hagyott benne az egész és miután segítségezett a játékokban senki nem élte túl miatta, mert megkattant.
5i 2014 márc. 09. - 20:25:36
(172/190)
Ez még jobbik rész...
10/10
Babi* 2013 aug. 21. - 01:45:37 10/10 Előzmény DrAgy
(171/190)
Általános iskolában a magyar óra része a szövegértés,ha itt elakadtál már,akkor nem csodálom,hogy 1 film értelmezése is akadályokba ütközik:))
Akkor tagoltabban: SPOILERES!!
1.)a Fûrész filmrõl általánosan írtam,benne van a posztomban.Van olyan,hogy egyik részben kapunk magyarázatot egy másik részben történt dologra.Ebbõl egyenesen következik,hogy igen,történetre épül.
2.) pont ebben a részben van maga az egésznek a magyarázata,miért viszi el John az embereket"játszani"
Amikor öngyilkos akart lenni de nem sikerült neki,akkor jött rá,hogy értékelni kell az életet,mert mindenkinek csak 1 van belõle.Olyanokat visz el,akiket valamiért úgy gondol,hogy a saját életüket nem értékelik.A célja vele,ha kiszabadulnak,akkor megtanulják.Példa rá Amanda,aki drogos volt de túlélõ is és hiába volt az elrabolt áldozatai közt,a segítõje lesz John-nak.
3.)Értelmes vagy értelmetlen horror film:szeretem a horror filmet de nem köt le pl a szokásos tinihorror,elhagyott házba mennek mert csak,arra megy a darabolós mert csak,a végén 1 ember megmenekül-mert csak,vagy mert így szokták hogy happy end is legyen némileg.Ettõl nekem jobban tetszik a fûrész és ennyi.
Tanulni mifelénk ismeretterjesztõ vagy dokumentumfilmbõl szokás.De te egyik mûfajból sem fogod azt megtanulni,hogy nem ócsárolunk mást csak azért mert nem ugyanaz tetszik neki mint neked,vagy mert nem ugyanaz a véleménye filmrõl vagy bármirõl.
Ez intelligencia kérdése....