mary0114 2013 aug. 09. - 23:14:05
(1094/2174)
Sziasztok!

Megnéztem Santa 3 részét és tetszik. Gaby szerintem nagyon jól alakít. Ponce még nem tudom, hogy irritál, vagy féljek tõle. Mondjuk az nem volt egyszerû, mikor a szeretõjének lekevert egyet.
Nem szokásos, hogy már az 1. rész végén lebukik valaki elõtt, hogy ki õ valójában. Santa/Amanda mivel tudta rávenni Santiagot, hogy ne árulja el Humbertonak? Na és érdekes Santiago múltja és takargatnivalója is. A véres kezes történet elõl menekül az tuti.
És gyorsan belecsaptunk a lecsóba, 3. rész vége és csókolóznak is.
Neli 2013 aug. 09. - 18:07:26
(1093/2174)
jav. mait
Neli 2013 aug. 09. - 18:07:09
(1092/2174)
még nem néztem vissza vagy 2-3 részt, a amit is csak késõbb fogom, de ha meglesz, majd írok ;)
offtopic
handi99 2013 aug. 08. - 23:28:25 Előzmény Neli
(1091/2174)
SD: a második rész határozottan jobb volt, mint az 1.
Szerinted Willy él?
Na, és Santiago titka: ... véres kéz. Vajon kinek a vére volt?
offtopic
handi99 2013 aug. 08. - 00:14:47
(1090/2174)
Szia!
DYO: A személyiségtolvaj halála után kicsit lassult a sztori, de még tetszik. A Karina-Estela beszélgetés nekem is bejött. Kíváncsi leszek, hogy Karina végig benne lesz... v. Estela megöli/megöleti. Eddig a negatív szereplõk viszik a történetet. + Ana is jó.
Ami aggaszt, hogy a DYO és a MEA eredetije is több, mint 180 részes. Az mindkettõbõl sok lesz...
MEA: alakul a GR sztori. Kezd végre érdekes lenni, de ez nálam továbbra sem a mindenképpen látni kell.

SD: Így elsõre tetszett. A 30 évet én is sokallottam, de elképzelhetõ: Daniela korát nem említették... lehet, hogy kiskorú volt, az meg gondolom súlyosbító tényezõ... ráadásul tanár-diák + a Cano-család befolyása...
Santa és Santiago: szépen egymás mellé rakták ezt a két nevet :D Lehet, hogy a nõ tagadni fog... biztos, összekeveri vkivel...
Rating gyengén nyitott. A 18-49-es korcsoport: 0.5

ESDLC:
Az alapján ahogy végzõdött, benne van a folytatás lehetõsége. Szegény Gabriel meghalt a végén. :(
Rafa ebben a sorozatban is "megölte" a barátnõjét, Angélica Celayát. (Elõtte az ATM-ben is.)

Rating 18-19 hétfõrõl:
"At 10 p.m. ABC and CBS tied for first at 2.5, ABC for “Rose” and CBS for “Dome.” Telemundo was third with a 1.5 for “Cielos,” Univision fourth with a 1.0 for “Que Bonito Amor” and NBC fifth with a 0.7 for “Siberia.”" (medialifemagazin)
Kb. 2,9 millió nézõ. Kijelenthetjük, hogy a LRDS után a 2. legnézettebb sorozat. Idén egymásnak adják a kilincset: Pablo Escobar -> La Patrona -> ESDLC
Az 1. féléve jó volt a Telemundonak a PP ellenére is. A 2. már, úgy néz ki, hogy sokkal gyengébb lesz.
Neli 2013 aug. 07. - 18:11:06
(1089/2174)
na csak rá kellett szólnom, tegnap a MEA már alakult :P GR közt van egy kis félreértés, Griselda zokon vett vmit, amit Reinaldo csak kényszerbõl mondott... G. kicsit mást akart hallani :D :P Kike szála azzal a rémes exnõjével gáz, nem is érdekel. GR a elgjobb :P a Dama még nem igazán hozza be a várakozásaimat, azt untam... Fabi továbbra is brutálisan jó, de a többi... :S a hülye Lupita meg az ocsmány Ruben szenvedését már nagyon unom, Ignacia meg P. se halad :S viszont Karina rájött, hogy I. anyja szerelmes Tomasba, az nagy volt :D :P

végre elkezdõdött az SD is, hát az vmi csúcs, Aaron hihetetlen jó, és ahogy mosolyog meg szaxizik... :P Gaby is tetszik, jól játszik :P Carlos Ponce-t nem nagyon tudom elviselni. amúgy az létezik, hogy koholt erõszakért 30 év jár? :O :S annyit kapott G. férje... de közben meghalt vagy mi. pár percig nem figyeltem, vissza fogom nézni. Aaronnak viszont vmi titkolnivalója lehet, ha beparázott attól, hogy a szállásadója tesója rendõr... vajon mi az? a vége meg Gabyval ütött, mikor rájött a csaj, hogy hoppá, ez is az ellenséghez tartozik, és talán le fog buktatni :P viszont mikor megismerkedtek, az nagyon tetszett :P hulla voltam a maraton után, de megérte :P :D

te nézted amúgy?
Neli 2013 aug. 04. - 20:25:48
(1088/2174)
kezdem ezeket kicsit unni :S azért nem ezt vártam volna :S azért nem is írtam, mert annyira nincs említésre méltó dolog... :S beindulnak, aztán leállnak :S a Damában is hol Ignacia, hol Pedro sérül meg, járkálnak egymáshoz a kórházba, szenvednek, nyûglõdnek, aztán drámáznak a féltékeny párjaik (egyedül Fabinál jó ez :P)... a hülye hisztis Mireyát ki nem állhatom, az apja beszédétõl rosszul vagyok, Gina is idegesít, nem beszélve Pedro rémes húgáról, az az egyik legrosszabb :S és még ronda is, teljesen jelentéktelen, ráadásul elkezdett hazudozni meg lenyúlná az "apósát"... :S Ruben, a patkány most mutat ugyan némi változást, de az anyja, az a szemét vén p. tuti rossz irányba befolyásolja megint :S egyedül Tomas, azaz Fabi ér vmit... :P :S mikor a rózsát összegyûrte mérgében Ignacia irodájában, az a visszafojtott indulat ütött :P meg az anyósával folytatott jelenetei is állatok, de egyébként az egész cucc nem olyan jó, mint vártam vagy volt :S na és a MEA, hát ott se bontakoznak még a dolgok, mégis meddig várjak?? :S most meg feltûnt Kike szemét neje, ráadásul az RP-s rendõrnõ, a CV-s Clara, akit ki nem állhatok, az az irritáló beszédmódja meg vacak szerepei, nem is vmi nagy színésznõ... :S ehhez képest mostanában mennyire tolják, már a 4. szerepet tapossa, teljesen érdemtelenül :S kicsit felhúztam magam :S

te hogy látod ezeket?
offtopic
handi99 2013 júl. 30. - 21:24:28 Előzmény Neli
(1087/2174)
DYO: :D Nekem is az volt a kedvencem. :D ... amilyen ártatlan arccal gratulált... szegény nõ meg nem értette, hogy mirõl van szól. Ha tudni szeretné mi folyik a családjában, akkor Margarita forduljon bizalommal Ignaciához.
A tegnapi rész vége: Mariano választ vár Ginától: Pedro az õ fia?... mert akkor szerelmes a "testvér"ébe.

MEA: Rafa kivette a széfbõl a 2500 dollárt (amivel Antonio tartozik az "anyjá"nak.... aztán elment Mirához. Végül nem adta át a pénzt, hanem természetben lerótta az adósságot :DDD
Kike megcsókolta Clarát. Kezdenek összejönni.
Neli 2013 júl. 28. - 00:27:32
(1086/2174)
tekerve megnéztem a tegnapi Damát, és a MEA-ból 3-at is :P Antonio nagyon szemét, Griselda teljesen kikészült, de meg akarja leckéztetni... és Kike és a nõ közt tényleg alakul vmi :P jó lesz amúgy az egész, fõleg GR szempontjából :P és megint mutatták apuci képét, most elcsíptem :D :P
a Damából meg a kedvencem az volt, mikor Ignacia megint elszólta magát Pedro anyja elõtt, így a dühös Mireya kénytelen volt színt vallani, Ignaciának meg csak sokára esett le, hogy megint bajt kavart :D :P hogy menekült :D :P ja és Tomas meg Estela is ígéretes, csak hozzanak már ki ebbõl vmit :P
Neli 2013 júl. 27. - 22:39:45 Előzmény handi99
(1085/2174)
SD: várós :P köszi az infót :P a többit 3 napja nem láttam, nem tudok nyilatkozni, de kösz ezt is :P
Kike passz, lehet tetszik neki a nõ... végül is passzolnak, de ez a szál kevésbé érdekel... GR nagyon jók, azokra figyelek :P TC-t ki nem állhatom, Maritza rettentõen túljátssza :S Antonio meg elég genya volt, megkapta a büntetését, de tanul-e belõle? mindjárt visszacsekkolom, meg a Damát is :P
offtopic
handi99 2013 júl. 26. - 00:38:22 Előzmény Neli
(1084/2174)
DYO: Gina elmondta Ignacianak, hogy Lupita gyereket vár Rubéntõl. Kíváncsi vagyok, hogy Ignacia mit tervez.
A vége jó volt: amikor Mariano a fiúkról kérdezte Ginát. Erre megjelent Pedro.

MEA: R és G: egyetértek. :)
Antonio megkapta amit akart, most már nincs családja...
Rafael meg menti a bõrét. :D
Jól láttam? Kikének bejön Clara (a munkatársa) és fordítva?

SD: Aug. 6-án (kedden) kezdõdik.
Neli 2013 júl. 24. - 04:04:55
(1083/2174)
na teljes a dráma, Antonio balesetet szenvedett, felborult a kocsival... :S túl idegesen vezetett. közben az anyját Reinaldo vigasztalta, a hisztérika feleség meg persze botrányt csapott :S de GR nagyon ari volt :P
Neli 2013 júl. 24. - 03:28:16
(1082/2174)
OMG, mik zajlanak :O :S most nézem a cuccokat élõben és a Damában meghalt Berta, a MEA-ban pedig Antonio-t leleplezte az anyja, mindenki elõtt, hatalmas balhé volt... a srác még akkor is tagadott, aztán nem szólt, teljesen megsemmisült :S elõször azt hittem, mikor G. megjelent, csak Antonio képzelte oda, de nem, lebuktatta a nõ az asztalnál... :O nem semmi... most G-t vigasztalja Reinaldo :P
Neli 2013 júl. 24. - 01:21:05
(1081/2174)
a pénteki részeket áttekertem, a tegnapiakat jobban megnéztem. Griseldát annyira sajnáltam, nem ezt érdemelné :S Antonio elég hálátlan... :S a sofõr meg minek vágta el a vezetéket? az is egy rohadék :S a másikban tetszett Ana számonkérése a barátnõjén a végén: mi történt köztetek a konyhában, Karina? :D mikor az anyja meglátta Fabival :D :P kinézem Estelából, hogy halál féltékeny :D :P és Fabinak az a rezzenéstelen vigyora, hát az mindent vitt :D :P az igazi Ginán meglepõdtem, hogy jött, a tesója meg elég bénán intézte, hogy Pedro-t kitessékelte és be se mutatta a nõt... persze nem tudta, mit csináljon hirtelen, de akkor is... ja meg nem tudtam, hogy honnan ismerte az ál-Gina a másikat, de kiderült, barátnõk voltak, csak amaz irigyelte meg a férjét akarta :S
egyébként örülök, hogy tetszik a zene ;) :D :P ugye mondtam, hogy jó? ;) :D :P a MEA-é se rossz, de nekem a DYO-é jobban bejön :P
és holnap kezd magyarul is az LP, azaz már ma :D :P kivi leszek :P
offtopic
handi99 2013 júl. 23. - 21:50:07 Előzmény Neli
(1080/2174)
Tegnap történetesen mindkettõben zajlottak az események.

DYO: Megérkezett az igazi Gina is LA-be. Margarita elõször nem akarta elhinni, hogy õ a testvére, (nem sokkal elõtte Berta azt mondta neki, hogy Gina meghalt) de végül megölelték egymást.
Avance: Visszatér Margarita házába Berta - Gina is ott van - Gina lekever egyet Bertának. :DDD

MEA: "Megérkezett Texas-ból Antonio mamája". Azzal kezdõdött (az elõzõ rész vége), hogy Griselda meglátta Antoniot egy menõ kocsiban. A végén ismét szerelni kellett a kerti lámpákat Palmeréknél (a sofõr elvágta a vezetéket). Griselda meglátta újra azt a kocsit, amiben reggel Antoniot. Rosario elmondta, hogy a kocsi tulajdonosa Patrica võlegénye. Griselda most jön rá, hogy a drága kicsi fia szerzett magának egy másik anyukát.
offtopic
handi99 2013 júl. 20. - 18:42:47 Előzmény suxel
(1079/2174)
Szia!
:D Az elsõ bekezdést akár én is írhattam volna.
Így van, a Fina Estampa az elõd. A MEA-ban ez lett Juan Pablo és Esther kollekciójának neve (mindketten divattervezõk).
Nekem se tetszik se a portugál, se a francia nyelv. A Griseldát és a Teresa Cristinát az eredetibõl vették át. A Reinaldo helyett pedig tényleg választhattak volna mást... (FE-ban Rene volt).
A MEA utolsó két része már határozottan jobb volt.
A Santa Diabláról itt volt egy hosszabb sinopsis:
http://masquetelenovelas.blogspot.com/2013/07/sinopsis-completa-de-santa-diabla-lo.html
offtopic
handi99 2013 júl. 20. - 18:29:42 Előzmény Neli
(1078/2174)
DYO:
Kihozták: Gina valódjában Berta Suárez. Meg akarja szerezni Gina pénzét. Tetszett, hogy Mariano nem dölt be neki.
Ez a Mireya-féle terhesség elég nagy baromság. Szegény Margarita örül az unokának, aztán meg jön majd a meglepi... lesz unoka, csak nem onnan ahonnan várja... Meddig akarnak hazudni? Néhány hónap, aztán látszani fog Lupitán...
Kíváncsi vagyok, hogy Ana mikor tudja meg, hogy Lupita az, aki gyereket vár... pláne, hogy az öcsitõl...
Ja, és már tetszik a fõcímzene... ;)
suxel 2013 júl. 19. - 01:06:47
(1077/2174)
ennek az elodsorozata tudtommal a brazil fina estampa volt, azzal meg nem is kiserleteznek, hiszen a brazil sorozatokat nem szeretem, oke, hogy nivosabbak, de nem jonnek be. Idegesitenek a nevek is benne, foleg a zs betusok, pl zsoakina. A zs betus nyelveket nem szeretem, igy a francia es a portugal nalam tiltolistan van.
Ha mar nevek, akkor szerintem a griselda es a reinaldo tok benak a fohosoknek. Orulok, ha nem osszetett neveket kapnak, es nem is a 600. Alejandrok lesznek, de ezek helyett lehetett volna akarmi mas, szerintem benak. Meg a fogonosznal is mi ez az osszetett nev, teresa cristina.
Ugy latszik most semmi erdekes nincs nekem a tm-nel, azert olvasgatlak majd benneteket. Mondjuk a senort, ha elhozzak nekunk annak majd orulok, mert azt tuti neznem. A santa diablat meg varom, bar aaron diazt nem igazan csipem, nekem eleg sotlan arc fohoskent, de fogonoszkent is, de espino mar jo pont. Tenyleg handi, valami hosszabb szinopszist esetleg tudni mar santa martinezrol? Na pl a santa is mennyivel szebben hangzik a griseldanal.
Neli 2013 júl. 19. - 00:21:11
(1076/2174)
nekem is úgy tûnt, de hát végül is úgy beszéltek vele, mint akik régóta ismerik, ha vki teljesen más lenne, tuti lebukna... nem tudom... nagyon hasonlónak kellett lennie akkor az igazihoz, de ilyet hol találnak, ha nincs ikertesó? mondjuk nekem alapból nagyon ronda a nõ, fõleg a szeme, rögtön arra gondoltam, simán csak plasztika... de hogy mi áll a háttérben, annyira kacifántossá teszik már, hogy megtippelni se tudom igazán :S
amúgy nekem az a rémesen banális klisé se tetszik, hogy a tipikusan naiv (és sajnos ronda) kiscsaj mindent elhisz a csábító "szépfiúnak" (ez itt erõs túlzás, mert a srác is ronda), aki persze csak szórakozni akar, és naná, hogy a csaj teherbe esik, a srác meg mindenféle kifogással élve hallani se akar róla :S és képesek elhitetni JM anyjával, hogy Mireya a terhes, csak hogy ne boruljon ki... de sajna már Ana is tudja és elhitte :S
offtopic
handi99 2013 júl. 18. - 23:29:40 Előzmény Neli
(1075/2174)
Igen, de az már régen volt... amikor elõször jött a hír, hogy RM lesz Sonya fia.
Unoka: nos egy 40-es nõnek már lehet unokája... ;)
Grisedla tegnap a pizsamában... :) Egyébként ezt a MEA-t nem tudom hova tenni. Az alaptörténet jó, de a kivitelezés nem igazán... valahogy nem tud teljesen lekötni.
Remélem Patricia szakít majd Antonioval.

DYO: Te érted, hogy mit akarnak kihozni Ginával kapcsolatban? Most arra megy ki a játék, hogy vki átvette Gina helyét?