Téma: Gosford Park

10/10
Ford Mustang 2011 nov. 04. - 18:02:34 10/10
(33/53)
Nem volt az ritka rossz, azért nem hiába az a sok jelölés és persze a díjak.
Megoldás mindig kell, hogy legyen.
nagygabor17 2011 nov. 04. - 12:45:36 Előzmény Ford Mustang
(32/53)
szerintem ritka rossz volt
a zenéje nagyon tuti, de a film unalmas (pedig Poirot és társai a kedvenceim és az sem egy akciófilm)
el is aludtam rajta, egy részét végigbóbiskoltam, de végigküzdöttem
számomra azonban nem derült ki a lényeg: lehet, hogy nincs megoldás a gyilkosra egy "whodunit" filmben???

SPOILER
egy megoldás ugyan van, de nem õ a valódi gyilkos, illetve beleképzelhetek ezt-azt, ha nagyon akarok

ha van valódi megoldás, pls. írd meg, ne menjen kárba 2,5 órám
köszi!
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 26. - 23:52:14 10/10
(31/53)
Jó film, végén a remek csavarral. Hossza 131'
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 26. - 20:59:03 10/10
(30/53)
Így van. :)
fzoltan 2011 okt. 26. - 20:46:07
(29/53)
Ha F.M. mondja, akkor érdemes megnézni!
10/10
Ford Mustang 2011 okt. 26. - 17:22:17 10/10
(28/53)
Zseniális film, nem csoda a rengeteg jelölés és díj. Nézzétek és élvezzétek.
sofi 72 2011 ápr. 07. - 17:39:23 Előzmény KissGaba
(27/53)
Azt írod, itt semmi sem történik 100 perc alatt. Hát ez így abszolút nem igaz. Valószínû azért érzed ezt, mert nem tudtad beleélni magad, de ezzel semmi baj sincs. Neked nem jött be. Van ez így.

Szerintem ez a film az egyik legfinomabb megjelenítése egy arisztokrata család, (beleértve a személyzetet is) pár napjának. Mindenki szerepet kap benne, mindenki fontos, talán még a kastélyban bujkáló egerek is. És hát bizony igenis történik benne valami, sõt nagyon is sok minden. Csak az a baj, hogy ti/mi nézõk ahhoz vagyunk hozzászokva, hogy ha "bemegyünk" egy moziba (a mozit átvitt értelemben tessék érteni...) akkor átlag másfél óra alatt tömény, elõre megrágott történetet kapunk, ami akár teljes emberi életeket is felölel, tele villanásokkal, "durva" érzelmekkel, giccses elemekkel, nem ránkbízva az érzéseket, gondolatokat, hanem tálcán kínálva. Valóban a Gosford nem ez, nem ilyen, de épp ezért sokkal jobb. Pont, mert nem akarja az egész családfa teljes történetét bemutatni és visszavezetni 600 évvel,nem akarja megmagyarázni, hogy kivel kapcsolatban mit is kéne éreznünk, sejtenünk... És pontosan ezért van lehetõségünk az akkori jelent élvezni. Méghozzá teljes odaadással. Nincsenek benne túlzó drámai elemek, speciális effektek és mégis végig érezni a háttérben megbúvó boldogtalanságot, és nem kevés feszültséget, aminek a fõ generálója nem más, mint a tulaj a "gonosz", aki miatt közvetve, vagy közvetlenül tulajdonképpen mindenki szenved és akinek a halála talán az egy cselédlányon kívül senkit sem kavar fel. Egyébként, ha az ember tényleg érzi és érti a történetet, a szálak teljesen világossá válnak a hierarchia gubancai között, és végül megjelenik a film végén (hol máshol) a kristálytiszta kép. Altman picit hasonlót alkotott ezzel, mint Ivory a "Napok romjai"-val. Nem történetben, nem rendezésben, hanem érzetkeltésben. Ez a film nem rohan elõre, hanem megvár, miközben a történések miatt nem siklunk el a színészek játéka mellett, sõt, ízekre szedhetjük azokat és újranézve még kritikusabban szemlélhetjük a játékot. Hagy minket gondolkodni, hagyja, hogy lassan emésszük a látottakat, sõt még arra is van idõ, hogy máshogy értelmezzük a különbözõ szituációkat! (hagy minket lélegzethez jutni, ha úgy tetszik). Miért is kéne átsuhanni felettük? Hiszen a szereplõk tökéletesen játszanak minden egyes pillanatban. Ezért jó ez a film. Nem kell semmi trükk, elég a koncentrálás. Lehet, hogy pár év múlva tetszeni fog. A helyedben biztos tennék vele újra egy próbát. Annyit megér ezt megígérhetem....
KissGaba 2011 márc. 28. - 14:23:04
(26/53)
Most néztem meg a filmet. Írták elõttem, hogy lassú, nem egy pörgõs darab. Ez így nem fedi a valóságot....vannak filmek amik tényleg lassúak, viszont történik valami. Itt kb 100 perc felesleges párbeszédet hallgatunk végig, maga a tényleges történés 5 percben zajlik le, mint valami jelentéktelen részlet. A nyomozó karaktere pedig nem tudom miért lett ennyire idegesítõ, bugyuta. Biztos okkal.....
lényeg a lényeg, a zene miatt 10/4. Az tényleg nagyon jó. Illetve lenne is hangulata a filmnek, van is, csak tényleg idegesítõ hallgatni a folytonos semmitmondó beszélgetéseket.
tricia 2011 márc. 10. - 20:47:45
(25/53)
Emlékszem rá, régen láttam, tudom, nagyon magával ragadó film volt! Jeremy Northam hangját imádtam! Õ szerepelt a Martin és Lewis címû filmben, Dean Martint alakította és ott is nagyon klassz hangja volt.
sofi 72 2010 aug. 18. - 16:55:31
(24/53)
Tökéletes zenei aláfestés a tökéletes filmhez.

Milyen találó......imádom, hogy teljesen illik a film hangulatához. És az összes többi is.

Ezt fel kellett tennem, hátha kedvet csinál másnak is.


http://www.youtube.com/watch?v=ipVj5H7ULBY&feature=related

Ugye-ugye...!!??
bviktor82 2010 máj. 27. - 18:23:32 Előzmény sofi 72
(23/53)
Szia!

Látod, látod mégis egyetértünk valamiben, mert ez nekem is tetszik!

Üdv a következõnél....
sofi 72 2010 máj. 26. - 14:07:09
(22/53)
Újfent, csak csatlakozni tudok, bár nem akarom magam ismételni... Valóban igazi csemege!!!!

Meg is nézem ma este újra, megjött hozzá megint a kedvem!!
filmbarbár 2010 máj. 26. - 08:58:21 Előzmény sofi 72
(21/53)
Csatlakozom a rajongókhoz.
Altman és producere, aki saját maga alakítja az amerikai filmest, alaposan körüljárták a témát. Nem is hagyott békén a film, amíg nem sikerült angolul is megnéznem. Úgy az igazi.
Altmanra jellemzõ, hogy nagyon sok kiváló színészt használ a fontos és gyakorlatilag egyenrangú szerepekben. Itt a ház felsõ és alsó szintje két látszólag merõben eltérõ 'kasztot' ábrázol. A hierarchiára oly kényes 'felsõ tízezer' azonban sûrûn kell hogy érintkezzen az 'alsó többséggel'. Az alkotók meg vájkálhatnak a kényesebbnél kényesebb titkokban. Az biztos, hogy e nélkül (skeleton in the cupboard) nem igen akadt valamire való nemesi familia.

Igazi csemege a film ínyenceknek.
sofi 72 2010 máj. 24. - 22:11:46 Előzmény ApiLife
(20/53)
Egyetértek!!! A film õrült jó. Nekem még "biztonsági" másolatom is van belõle!!!

Valamilyen szinten rétegfilmnek tartom, bár nem az elvontsága miatt, hanem maga a lassan kibontakozó, kicsit titokzatos, de mindamellett korhû ábrázolást szeretõ emberek rétegfilmje. Valahogy vonzódom ahhoz a korhoz. Biztos ezért tettszik ennyire!!!

Szerintem jól ábrázolták az angol arisztokrácia belterjes, rideg, de mégis heves érzelmeket sejtetõ, titkolózós világát. Mind a cselédek, mind az "urak" részérõl. A hierarchia szuper ábrázolása is megvan!!!

Szerencsére a "gonosz" elpatkol!!

Nekem végig olyan érzésem volt, mintha ez egy megtörtént esetbõl lett volna feldolgozva, bár lehet, hogy így is volt!!?? (gondolom pár angol nemesi családban biztos történtek hasonló esetek!!)

Tök mindegy, örök kedvenc, és kész!!!
1/10
ballada1980 2010 máj. 24. - 15:42:48 1/10
(19/53)
Nekem nagy csalódás volt ez a film. Ígéretes alapsztori mellett kaptam több mint 2 óra unalmat. Egyedül a kiváló színészi munka menti meg a filmet.

SPOILER
Az elsõ másfél órába gyakorlatilag nem is történik semmi. Túl sok a szereplõ, nem lehet õket meg/kiismerni. És nincs is nyomozás! Milyen krimi az, amiben nincs nyomozás? A kiscsaj csak úgy rájön a dolgokra. Biztos különleges képességei vannak.
10/10
zzoe 2008 nov. 06. - 13:37:09 10/10
(18/53)
Rendkívüli színésznõnek tartom Emily Watsont a "Hilary és Jackie c. film láttán figyeltem fel rá elõször, nagyon tetszett a "Végzetes végjáték" és a "Gosford Park"-ban...az utóbbi különösen elkábított, eleve Altman rendezte, aki szinte minden szerepet élvonalbeli sztárokkal játszat...remek a fanyar humorú story /amúgy finom feszültséggel teli krimi/, gyönyörû a zene, jó ütemû a vágás, eszméletlenek a karakterek...persze legjobban E. Watson és Helen Mirren játéka tetszett /külsõleg Clive Owen jött be nekem, de nagyon, persze a játéka is/
Castia 2008 jan. 16. - 15:10:36
(17/53)
SPOILER!
Minden kiderült.

Kiegészítésként: csak a nézõ számára derült ki a gyilkosság elkövetõje, a rendõrség és a szereplõk nagy része számára nem, tehát nem tartóztattak le senkit.
kaltem 2008 jan. 16. - 13:57:34
(16/53)
Sziasztok!

Sajnos pont a film végét nem láttam rendesen, csak részleteket belõle, így nem tudom, hogy végül ki derült ki mérgezte meg a házigazdát? És kinek a fia volt Clive Owen? Gyanítom pont a lényegekrõl maradtam le. :-)
10/10
ApiLife 2008 jan. 14. - 05:42:52 10/10
(15/53)
Igaza van annk, aki mestermûnek tartja. Én most néztem meg elõszõr, és csodálatos film. Aki arra vár, hogy egy film attól jó, hogy egész házsorokat és legalább negyven autót robbantanak fel, annak ez dögunalmas. Zseniális ! Az angolok még ma is ott tartanak, hogy egy világbirodalom urai, pedig csak ülnek egy szigeten, és a saját levükben fõnek. Helen Mirren nem csak királynõnek csodás, cselédnek is az.
10/10
Hesztia 2008 jan. 13. - 16:19:29 10/10
(14/53)
akarom mondani: bocsáss.:)