offtopic
Sz Peter 2014 szept. 27. - 18:32:57
(27/47)
Csak a kaliforniai kondor nem úgy néz ki mint ami a filmben volt. ;)
tortura 2014 szept. 27. - 17:11:24 Előzmény Sz Peter
(26/47)
Én úgy tudom, hogy él ott is, nemcsak Dél-Amerikában. Csak ott jellegzetesebb. De él Észak-Amerikában is. Pl. a kaliforniai kondor is egy jellegzetes madaruk.
7/10
Suziy 2014 szept. 26. - 19:01:23 7/10
(25/47)
Ernest Hemingway Fantasztikus!!
7/10
Suziy 2014 szept. 26. - 15:58:24 7/10
(24/47)
Travolta fan vagyok.
Minden körülmények között.
Sz Peter 2014 szept. 26. - 15:57:24
(23/47)
Mondjuk azt nem értettem, hogy a "vadregényes északamerikai tájon" mit keres egy kondorkeselyû? :)
tortura 2014 szept. 26. - 15:51:27
(22/47)
Hát, nem csináltatok kedvet hozzá, hogy egészben is megnézzem. Ugyanis én mást néztem és csak a reklámszünetekben kapcsoltam át erre a filmre. De lehet, hogy nem is vesztettem sokat.
OFF
Igazán csak egy mondatodra akarok reagálni. Az észak-amerikai táj még tavasszal is csodálatos. Nekem volt szerencsém kétszer is látni, tényleg lélegzetelállítóan szép. Igaz, én nem ezen a vidéken jártam, ahol a film játszódik.
7/10
Suziy 2014 szept. 26. - 15:50:33 7/10
(21/47)
"...... A két férfi egy terepjáróval egy hegyi úton halad.
Verekedés következtében a kocsi felborul, és kb. tizenötször átfordulva a tetején, legurul egy lejtõn egy szakadék aljára.
A két fickó mindenféle sérülés, horzsolás, vérzés, törés nélkül, - és a ruhájukon sincs egy szakadás - szépen kiszáll a kocsiból, és ugyanúgy folytatják a huzakodást, a verekedést, mint elõtte. Na jó, idõnként kicsit húzzák a lábukat...:)"

Ha emlékezetem nem csal a film egy Ernest Hemingway könyv olvasással kezdõdik.
„Hiszek a népben és abban a jogában, hogy úgy kormányozza magát, ahogy akarja. De azért nem kellene a gyilkosságban is hinned… Vállalnod kell, mert elkerülhetetlen, de hinned nem kell benne. Ha hiszel benne, mindent elrontottál.”
ERNEST HEMINGWAY
Köztudott, hogy Hemingway életmûvében nagy szerepet játszik a bikaviadal, az aréna, az ember és állat nagy konfliktusa, az állandó élet-halál veszély, a szüntelen kockázat. Korai alkotói korszakából való mûve, a bikaviadalokról szóló tanulmányok kétségkívül egyik legélvezetesebb darabja (Ernest Hemingway: Death in the Afternoon).
A kulcsszereplõ egy HEMINGWAY fan.
Tehát az amerikai katona csak azt kapta amiért rajongott. Viadalt!
Egyébként nagyon tanulságos film a tömör adok-kapoktól is eltekintve.
Mert ugye a kamu nagyon sokszor valóságosnak látszik, vagy éppen a valóság kamunak.
olahmiki1959 2014 szept. 25. - 23:40:05
(20/47)
Egy pozitívuma azért volt a filmnek, helyesebben, kettõ.
A vadregényes északamerikai táj gyönyörû õszi színei, lélegzetelállító szépsége, és Johnny Cash fülbemászó, nagyon kellemes zenéje. (Bár a country zene alapból nem tartozik a kedvenceim közé, de ez jó volt, illett a film hangulatához.)
De ezen kívül semmi.:D
olahmiki1959 2014 szept. 25. - 23:33:34
(19/47)
Az elõttem szólókkal ellentétben én ezt borzasztóan rossz filmnek tartom.
Az utóbbi idõk talán legrosszabb filmje, De Niro, vagy Travolta életmûvében bizonyosan a legrosszabb.
Egyetlen egy életszerû mozzanat, epizód nincs az egész filmben, elképesztõ baromságok váltják egymást, a hajam égnek állt, mert nem akartam elhinni, hogy egy ilyen forgatókönyvet meg lehessen filmesíteni Amerikában!

SPOILER, DE ÖMLESZTVE!

Travolta 18 évet áldoz arra, - és rengeteg pénzt - hogy megtudja, kik ölték meg annak idején a bajtársait, és ki sebesítette meg õt is súlyosan, aztán elmegy Amerikába, megismerkedik a "gyilkosával", utána testileg-lelkileg agyongyötrik egymást, végül lelkileg megtisztulva, az élet nagy tanulságait levonva, szép nyugodtan, békében elválnak egymástól.
Na ne röhögtessetek!
A valóságban Travolta az elsõ találkozásnál tökölõdés és gatyázás helyett, (bocsi), egyszerûen lelõtte volna Nirot, és szépen kipipálta volna a listájáról, aztán elindult volna a többi amerikai katona felkutatására - persze, akkor nincs film
De ez semmi!
A film akciójelenetei akkora baromságok, amikre még az amerikai C kategóriás filmekben sem nagyon lehet példát találni!

Ha valakinek átlövik a lábát nyílvesszõvel, az hetekig nyomja az ágyat, - a sebe lüktet, õrületesen fáj, a lába a duplájára dagad, elkékül, ellilul, állandóan kötözgetni kell, a sebfertõzés esélye óriási, pláne úgy, - itt tettem le a kistáskát - hogy a sebbõl kihúzott nyílvesszõ helyére Niro bedugott egy másik fémdarabot, és a rajta lévõ zsineget összekötve, Travolta fellógatta õt, fejjel lefelé a levegõbe!
A vádlija - akármilyen erõs izom - úgy szakadt volna ki a testsúlyától, hogy ihaj!
Travolta szája át lett lõve egy nyílvesszõvel, utána nem sokkal már beszélt, - Niro ráadásul sózott citromos lével le is öntötte a sebet, - Travolta a valóságban erõs férfi létére összepisilte volna magát a fájdalomtól, az arca a duplájára dagadt volna, állandóan nyelnie kellett volna a sebekbõl a torkára csorgó vért, ehelyett azt láttuk, hogy idõvel ezek a nagyon súlyos sebek szép lassan halványultak, és a végén már szinte eltûntek.
A két férfi egy terepjáróval egy hegyi úton halad.
Verekedés következtében a kocsi felborul, és kb. tizenötször átfordulva a tetején, legurul egy lejtõn egy szakadék aljára.
A két fickó mindenféle sérülés, horzsolás, vérzés, törés nélkül, - és a ruhájukon sincs egy szakadás - szépen kiszáll a kocsiból, és ugyanúgy folytatják a huzakodást, a verekedést, mint elõtte. Na jó, idõnként kicsit húzzák a lábukat...:)

SPOILER VÉGE

Nem sorolom tovább ezt a sok, elképesztõ baromságot, amit sikerült ebbe a filmbe belezsúfolni, - pedig van még néhány - inkább azt mondom, igazából a célját nem értem a rendezõnek.
Mit akart ezzel a filmmel mondani?
Azt, hogy az amerikaiak ölbe tett kézzel nézték, ahogy a szerbek a 90-es évek elején kiirtották a bosnyákok tíz, vagy talán százezreit, mire végre beavatkoztak?
Az amerikaiak pedig háborús bûnöket követtek el azzal, hogy szerb katonákat szabályszerûen kivégeztek, ahelyett, hogy elfogás után bíróság elé állították volna õket?
Lehet.
Csakhogy 20 évvel a történtek után egy ilyen rossz filmmel nem lehet helyrehozni a régi sérelmeket, és nem lehet begyógyítani a mai napig élõ sebeket.

Az még ennél nagyságrendekkel jobb filmeknek sem sikerülhet - sajnos...:D
bzita79 2014 szept. 25. - 22:59:29 Előzmény zvlado
(18/47)
Az, hogy kinek mi jutott eszébe, nem tudom, de engem személy szerint rettenetesen zavar, hogy a szerb katona a Kovács Emil nevet kapta. A Kovács valóban nagyon gyakori vezetéknév .... Magyarországon és Horvátországban. Szerbiában annyira azért nem. Talán inkább a Kovácsevity (Kovacevic), nem? Az Emil név sem tipikus szerb név, sõt! Szóval.... khmmm khmmmm
lotto 2014 szept. 25. - 10:46:40
(17/47)
Egyxeri nézésnek jó. A szép környezet, a sztori és 2 legendás fõszereplõ menti meg leginkább a moviet. 1xer mindenképp ajánlom..!
6/10
csanyi82 2014 márc. 11. - 11:08:14 6/10
(16/47)
Jó kis film volt, bár közel sem remekmû. Az egyetlen dolog, ami baromira zavart, az Travoltán a ráfestett haj + körszakáll kombó. Ha a fény a fejére esett, csillogott a fekete festék, mint a Salamon töke.
6/10
Rahar 2014 jan. 16. - 21:55:18 6/10 Előzmény Nyufi01
(15/47)
Rövid, velõs megfogalmazás, én is így éltem meg.
8/10
Deniss 2013 dec. 28. - 21:19:52 8/10
(14/47)
Szuper kis tv film volt egy percet sem unatkoztam rajta,teljesen le kötött ! 8/10
Élethû vadaszat,sérülések szép taj ,szóval nem bántam meg,hogy meg néztem :)
8/10
King Diamond 2013 dec. 27. - 23:08:12 8/10
(13/47)
Nem tudom, de engem valahogy magával ragadott a film hangulata. Így tetszett, de amúgy is szeretem az ilyen jellegû filmeket is (kevés szereplõ, nem akciódömping). Végig izgalmas volt, nagyon szépek voltak a tájak, az erdõ közepén élni a hegyekben állat lehet. Nem tudom, hogy én meg tudnám-e szokni (nyilván tv, filmek, zene, internet nélkül nem nagyon). A két szereplõ (mert gyakorlatilag õk ketten voltak) remekül játszottak. Mindketten. Egyik sem volt jobb vagy gyengébb a másiknál. Travoltának remekül állt ez a körszakáll, keményen nézett ki benne. Szép volt a film vége is, valamint nekem a magyar szinkronnal sem volt problémám. Reviczky Gábort már megszoktuk De Nirónak, és Haás-Vander Péter is jó volt Travoltának. Aki nem szereti a lassabb cselekményû thrillereket, az ne nézze meg.
8/10
6/10
Nyufi01 2013 dec. 14. - 15:37:21 6/10
(12/47)
Alapötlet jó, helyszínek jól választottak, a forgatókönyvbõl meg a szereplõk tehetsége hozott egy egyszer-nézõs filmet :$
10/10
Tennesseee 2013 dec. 08. - 22:48:03 10/10
(11/47)
A film remek lett, ha valakit alapjába véve nem érdekel a téma nem értem, hogy egyáltalán miért nézi meg, ezért vannak leírva a rövid összefoglalók. Ha ez után valaki érdeklõdést mutat a film irányába nem tudom elképzelni, hogy nem tetszik neki. Fordulatos, nem laposodik el, képes feszültséget kelteni, egyáltalán nem kiszámítható és a mélyebb mondanivalót is meg lehet belõle érteni (amit úgy látom sokan nem voltak képesek felfedezni) egyszóval szórakoztató. Azokat a hozzászólokat pedig végképp nem értem, akik egy másik filmmel hasonlítják ezt össze, ami ráadásul egy napon sem említhetõ vele. Hogyan lehet ezt a filmet az Ál/Arccal összehasonlítani? Köze nincsen még mûfajában sem a kettõnek egymáshoz. Ezt nem lehet egyértelmûen egy kategóriába besorolni,van benne akció, dráma és thriller jegyek is. Egy filmet (mint akármilyen más alkotást) csak egy ugyanolyannak szánt darabbal szemben lehet értékelni , mint ahogy egy Picasso képet sem hasonlítasz össze egy Munkácsyval.
10/10
kiceg 2013 dec. 05. - 09:36:53 10/10
(10/47)
Szomorú hogy ennyire alul van értékelve. Nekem nagyon is tetszett, pláne a helyek miatt.

Az, hogy az IMDB-n alacsony az értékelése, még érthetõ is; nem hinném, hogy az amcsik közül sokan tudnák, kik a bosnyákok, vagy a szerbek.

Mellesleg de Niro végre hozzá méltó szerepet kapott, és jól is alakított. Sokkal jobban, mint a Vérmesékben, vagy a Gyilkos Médiumban.
1/10
akela70 2013 dec. 02. - 15:08:58 1/10
(9/47)
A kemény amerikai intelligens, agyafúrt, naív de megbocsájtó katona újabb mítosza. Ehhez a vacakhoz hogy adhatta a névét De Niro?
5/10
issti 2013 dec. 01. - 07:50:18 5/10
(8/47)
Nem sikerült beleélni magam ebbe a filmbe. Az alapsztori pedig nem rossz, de a rendezés valahogy nem jött össze. Néhol feleslegesen durva, máshol meg indokolatlanul lapos. Nekem sajnos nem jött át az igazi dráma.