The Man Who Laughs 2010 nov. 15. - 20:53:31
(2/2)
Ezt eredetileg meg sem akartam nézni, de az Ong-bak után megláttam az elõzetesét és gondoltam maradok még egy másfél órára. És milyen jól tettem! Ugyanis Wai Ka-Fai filmje egy elfeledett gyöngyszem. A rendezõ elsõ filmjébe remekül mixeli a Film-noiros alapfelállást (fekete fehér kezdés+a fõhõs a Femme Fatale miatt kerül bele az eseményekbe), a western hangulatot és a John Woo (a film egyik producere) féle heroic bloodsheld leszámolást (mondjuk ez utóbbi most nem olyan véres és a felét karddal vívják, de így is remek és a hoteles aprítás így is a Better Tomorow legjobb részét idézi). Chow Yun-Fat hozza a tõle megszokott remek színészi játékot és továbbra is kemény mint az állat. Partnernõje Cecilia Yip Ye-Tong teljesítményére sem lehet panasz, remekül helyt áll a végzet asszonya szerepben. A forgatókönyv ha nem is a legeredetibb, jól megírt. A cselekmény élvezetes, a humoros jelenetek sem lógnak ki belõle. Néhány igazán emlékezetes jelenet is akad. Valószínûleg sok hasonló ennél jobb hong-kongi film van, de számomra igazán jól esõ meglepetés volt tegnap este.
molnar73 2009 ápr. 15. - 21:41:07
(1/2)
kiváncs vagyok rá de félek ,elalszom.