csabaga 2014 máj. 20. - 16:47:23
(11/31)
Kövezzenek meg,de nekem ez a Columbo jobban tetszett,mint a késõbbiek.:)

Se a kocsi,se a kutya nem hiányzik és az sem baj,ha keményebben odateszi magát.Késõbb már túlzottan is jól játszotta a "hülyét" és gyakran valóban kétbalkezes volt.
ad mala 2014 máj. 19. - 22:40:59
(10/31)
Avagy szebb fordításban az elsõ rész címe: "Ahogy a könyvben meg van írva"
ad mala 2014 máj. 19. - 22:37:24 Előzmény csabaga
(9/31)
Így van, a Váltságdíj egy halottért az elsõ évad nulladik epizódja (avagy pilot) és aztán az elsõ rész a Gyilkosság könyv szerint személyesen Spielberg papától.
http://www.imdb.com/title/tt0066933/?ref_=nm_flmg_act_91
http://www.imdb.com/title/tt0066932/?ref_=tt_ep_nx

És igen, kell pár rész amíg magára talál a figura. Itt még nem olyan a személyisége sem, a kocsi is késõbb jön, a kutya meg pláne.
csabaga 2014 ápr. 12. - 15:43:59
(8/31)
Ez voltaképpen nem pilot,hanem egy tévéfilm.

Az igazi pilot három év múlva jött,mikor a sorozat elindítása mellett döntöttek.Váltságdíj egy halottért címmel.
proskit 2014 ápr. 12. - 00:49:21
(7/31)
Ez a leges-legelsõ pilot epizód. Columbo figurája még kiforratlan. Hiányoznak a jellgezetes szórakozott gesztusok. A ballonkabát ugyan meg van már, de kedvenc hadnagyunk az idõ többségében még csak egy szürke öltönyben szerepel. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de a Peugeot sem tûnik fel a filmben. Columbo szokatlanul erõszakos a gyanusítottal, különösképpen a bûntárs leányzóval.
Attila G. 2014 jan. 07. - 02:23:05
(6/31)
Mielõtt még valaki belekötne, szeretnék kicsit helyesbíteni. Ugyanis kicsit összezavarodtam, de azóta utánanéztem a dolgoknak.

Szóval az a meghatározásom, hogy "egy korábbi rész" nem állja meg a helyét; mert ha minden igaz, ez a legelsõ.
Szóval úgy helyesbítenék, hogy egy másik korai rész...

- S most ez a 2 sorom a korábban említett jellegtelen részletekkel, elvarratlan szálakkal kapcsolatos.
Attila G. 2014 jan. 07. - 01:25:11
(5/31)
SPOILER-t tartalmazhat. Bár inkább a rész elejével kapcsolatosan volna egy kérdésem.

Most adta ezt a részt a Prizma tv. - Szerintem érdekes lenne megszámolni, hogy hány magyar csatornán futott ez a sorozat. Szerintem 1 kezemen nem tudnám megszámolni... -

Sajnálatos módon lekéstem az elejét, a gyilkosságot. Kb. ott kapcsolódtam be, amikor a gyilkos elkezdte eltakarítani a nyomokat. - Mostanában valamiért nem volt hangulatom Columbot nézni, pedig szeretem. S amikor port.hu-n megnéztem a mûsort; csak a Gyilkosság receptre cím szerepelt. S a zene alapján találgattam, hogy ez Columbo-e vagy sem. -

Nem tudom, hogy ez hányadik rész, de Columbo fiatalságát tekintve gondolom az elsõk között van.

A kérdésem az lenne, hogy mi volt az a nagy cécó Acapulco közelében a nagy vízen a serlegekkel, gyertyatartókkal, vagy mikkel? S miért volt akkora jelentõsége annak, hogy túlsúlyos volt a poggyász?

Lehet, hogy akkor tudnám, ha láttam volna az elejét. - Pl. esetleg az egyik serleg volt a "gyilkos" fegyver. - De nekem így valahogy jellegtelen részletnek tûnt.

Egyébként egy korábbi epizódban is felfedeztem, hogy mintha lett volna benne elvarratlan szál.
gladiolus 2013 jún. 05. - 14:11:45
(4/31)
****** SPOILER

Végig volt egy olyan érzésem, hogy nem lehet megbízni egy paliban, aki már egy feleséget megölt.
Miért ne ölné meg a másikat is? Most vagy egy kicsit késõbb....
Miért hagyna ilyen támadási felületet, hogy van valaki, aki tökéletesen tudja, hogy mit csinált?

SPOILER vége*****
Foru Mon 2013 febr. 05. - 10:53:43
(3/31)
Gyilkosság receptre tegnap volt a Film +-on nekem tetszett :D Fura volt ilyen fiatal Columbot látni de ez az elsõ is jól sikerült rész volt.
Ford Mustang 2011 jún. 28. - 12:22:48 Előzmény kybuck
(2/31)
Igen, valóban a magyar címe 'Recept: Gyilkosság'
kybuck 2011 jún. 28. - 03:20:59
(1/31)
A magyar cím: A recept: gyilkosság.