Téma: Hair

1/10
outside 2023 jan. 09. - 14:13:01 1/10
(11/31)
Borzasztó átverés. Nagy magyarkodás, magát egy népszerű dalokat tartalmazó darabnak hazudva.
A „félig magyar” Bukowski 56-os magyar zászlóval rohangál, magyar népdalt énekel, magyar verseket szavalnak/énekelnek az emberek által várt eredeti dalok szövegei helyett.
Nem véletlen, hogy az Aréna előadásán a szünetből az emberek közel 10%-a nem jött vissza, és a bennmaradók közel fele a végén nem tapsolás miatt állt fel, hanem taps helyett hazaindult. És kifele menők határozottan nem dícsérték az előadásnak csúfolt kaotikus idétlenkedést, ami a koreográfia jelentős részét jellemezte.
A recsegő mikrofonhangok és az időnként hamis énekhangok sem segítettek sokat, de, ha ezek rendben lettek volna, akkor sem tudták volna az előadást megmenteni.
Piiisz 2023 jan. 09. - 11:35:58
(10/31)
Szeretnék az előttem szólókhoz csatlakozni. Tragikusan rossz volt... persze nehéz dolgunk volt nekünk nézőknek amikor el szerettük volna dönteni, hogy vajon a hangosítás, a rendezés, a művházas színvonalú világítás vagy a vecsési kis játszótéri 1982-es fém mászókákból összeeszkábált "díszletek" voltak-e a borzasztóbbak. A színészeket sajnáltam kicsit, mert látszott, hogy próbálkoznak, de így sajnos hiába.
1/10
Tuareg4 2023 jan. 09. - 09:59:29 1/10
(9/31)
Életem egyik leghosszabb színházi előadása volt. Tényleg egy amatőr szinjátszó kör próbaelőadásának tűnt. Nem tudom miért kell egy vietnámi háború ellen tüntető hippi korszakba belekeverni Puskás Öcsit, Radnótit és az egyéb "magyar vonatkozású" áthallást SZTK, MTK, FTC? Szünetben mi is elhagytuk a helyszínt, nagyon sok nézővel egyetemben.
1/10
Gab.csi 2023 jan. 09. - 00:42:24 1/10
(8/31)
Csatlakozom az előttem szólókhoz, borzalmas előadás volt a Papp László Sportarénában. Már az első felvonás alatt feltűnően sokan távoztak. A történet modern feldolgozása még elviselhető is lehetett volna. De a hangosítás igénytelensége, a hamis hangok, a reflektorok mozgatása oly módon, hogy időnként pont a nézők szemébe világítson, a kivetítőkön tapasztalható hibák, végképp elviselhetetlenné tette az előadást. A díszlet és az előadás és a műszaki színvonal egyetlen szóval jellemezhető: igénytelen.
1/10
Rea73 2023 jan. 08. - 23:22:00 1/10
(7/31)
Rettenet, tragédia. Ha a gyerekem gimis osztálya adja ilyen színvonalon elő, akkor a szülői büszkeség elnyomta volna a szekunder szégyent, de ...ez tragikus volt. Se a színészi játék, se a színpadtechnika, se a látvány nem haladta meg egy iskolai előadás színvonalát. Arról nem is beszélve hogy a Papp Lászlóban összecsukható székeken nyomorogtunk, úgy , hogy a vállad nem fér el a melletted ülőtől, A földszint teljesen vízszintes, ha beül eléd egy nagydarab csávó, akkor kitakarja a fele színpadit, ez mondjuk most előny volt.
1/10
kapa123 2023 jan. 08. - 21:42:37 1/10 Előzmény nopeci
(6/31)
Pont az jutott eszembe, amit leírtál. Ez katasztrófa.
1/10
kapa123 2023 jan. 08. - 21:41:24 1/10
(5/31)
Ez az előadás katasztrófa. Kritikán aluli a világítás, a hangosítás annyira doboz és torz, hogy vagy "vágja a füled a magas hang" vagy nem értesz semmit. Nincs történeti vonal, darabokban, értelmetlen kapcsolatokkal kötnek át a jelenetek, a magyar szövegkönyv dobálja a közhelyeket, olyan, mintha "be akarna szólni" valakinek, csak igazából nincs hozzá bátorsága. Lesz 20% a nézők között akiknek tetszik, de én nem ebbe tartozom... Tényleg a zenekar a legjobb. Nekik gratulálok és egyben részvétem.
1/10
nopeci 2023 jan. 08. - 16:24:06 1/10
(4/31)
Ez falhaboritoan szornyu volt. Ha ezt gyerekkoromban latom, valoszinuleg soha tobbet nem megyek szinhazba. Eljottunk szunetben, sajnos nem tudtunk hamarabb, mert 110%-os kapacitasra adtak el a jegyeket, igy egymasnak nyomodva ulhettuk vegig az elso felvonast a sor kozepen. Ez egy tini szinitanoda ev vegi galajanak a szinvonala volt, amit ingyen megnezel, mert a hugod jatszik benne es remeled, hogy kinovi ezt a korszakat.
10/10
doricki23 2022 nov. 09. - 17:17:32 10/10 Előzmény Tommyboy
(3/31)
Látod, nekem meg pont az ellenkező a véleményem.
Lehet, hogy nem nagy sztárok játszanak de nagyon jók az alakítások. Jól énekelnek, jó a koreográfia. Ez egy életérzés darab, ezt érteni kell. Többször láttam, nagyon tetszett.
kistroglodita 2022 szept. 24. - 22:00:00 Előzmény Tommyboy
(2/31)
Csodálkozol? Ilyen szinten van a kortárs színház.
1/10
Tommyboy 2022 szept. 24. - 00:21:31 1/10
(1/31)
Mivel a Hair film nagyon jó ezért érdeklődve vártuk a 2022. agusztus 5.-ei Balatonlellei Szabadtéri Színpadon este 8-kor kezdődő musicalt. Kár volt rá jegyet venni! Ekkora giccses igénytelenséget még életemben nem láttam!
Bármelyik középiskolás osztály magasabb színvonalú előadást tudott volna összehozni, ahhoz képest mint amit ott láttunk! Komolyan mi volt az az össze vissza ugrándozás? Köze nem volt semmiféle tánchoz vagy művészethez! Igénytelenség volt az egész előadás! Kéretik tánchoz és művészethez értő táncosokat felvenni nem pedig ovis gyerekek színvonalán tipegőket!
Egyedül a zenekar teljesítménye volt értékelhető! Azon kívül az egész egy nagy nulla!