5/10
kompikotró 2012 ápr. 07. - 13:37:50 5/10
(13/33)
Tegnap megnéztem ezt a filmet és bevallom nem teszem többet...olyan fogjuk meg a "békönt" és csináljunk valamit! Sajna ez nem jött össze!
Az alap sztori nem is lenne olyan rossz,hisz a történet kezdete,szinte bárkivel megtörténhet!
Viszont ami utána jön az egy realitásoktól mentes zagyvaság,már-már idegesítõ ökörségekkel,ami néha már arra készteti a nézõt,hogy felálljon,tovább nyomja az irányítót és nézze a bálnák párzási szokásait,stb,csak ne ezen szenvedjen...én megadtam neki az esélyt,mert csak így lehet teljes a véleményem! :)

SPOILER!

Amikor a szegény srác torkát elmetszik,apu nem hív mentõt...aztán a menekülõ gyilkost elüti egy autó és apu,nem tapossa szét a fejét,hisz úgy sem látná senki!
A rendõrség jelenléte az egész film folyamán egy vicc!
Apu elintézi,hogy a nagykorú gyilkos csak úgy kisétáljon a bíróságról,pedig egyértelmû,hogy kettõs gyilkosság történt és a gyilkos ebben részt vett,apu véleményén kívül is...ezt nem is részletezném tovább!
Aztán apu elintézi a gyilkost és a bedühödött banda tagjai egy újságkép alapján beazonosítják aput,akit egyértelmûen látott egy csajszi a sötétben (?)...persze!
Aztán aput megtámadják a nyílt utcán,remek reflexszel hárítja a támadást és elindul egy üldözési folyamat, ahol k.b. 20 felfegyverzett bandatag lövöldözik és a rendõrség sehol???
Azt elfelejtettem megemlíteni,hogy apu elég bugyuta módon intézkedik a családja védelmében,tehát a család marad otthon és 2 járõr "vigyáz" rájuk a ház elõtt?! hmmm
Ugye megtörténik aminek meg kell történnie és a rendõrség nem indít hajtóvadászatot,az ügyben már 2 rendõr is meghalt,ami ugye kiemelt ügynek számít,de nem történik semmi???????????????????????
Apu magához tér a kórházban persze elég rendesen hazavágták õt is,de önjelölt bosszúállóként elkezd igazságot osztani...persze a rendõrség megint csak SEHOL!!!!
Itt már tényleg elszabadul az aminek nem kellene ebben a formában...kész...no comment!

SPOILER VÉGE!

Szóval lehet van akinek tetszett, én nem erõsíteném ezt a tábort...a pókemberben nem keresek realitást,mert minek,de ez a film hézagos,mint egy kozákpuska és az ilyet nem szeressem!
Bacon próbál jól játszani több-kevesebb sikerrel,bár azt el kell ismerni a végén brutális :)
Kelly Preston még mindig szép! :)
Goodman nem sok vizet zavart!
A többiek meg próbálták csinálni amit a forgatókönyv diktált!
Jóindulattal 5/10!
6/10
leho 2012 ápr. 07. - 00:08:41 6/10
(12/33)
Ez most paródia? Hamarabb át kellett volna kapcsolnom a TCM-re, ott ugyanis az Esõember ment...
buncow 2012 ápr. 06. - 23:01:21 Előzmény Ze74
(11/33)
Nekem a Mad Max jutott eszembe róla, nem volt rossz film amúgy
9/10
arcansas 2011 nov. 16. - 15:26:41 9/10
(10/33)
Szeretem a bosszúállós filmeket!Kevin Bacon pedig hatalmas!
7/10
Ze74 2011 ápr. 10. - 08:15:44 7/10
(9/33)
Addig nagyon tetszett amíg:

SPOILER---------------------------------------------

...hivatalnok és átlag ember módjára úszta meg a dolgokat,
de amikor fegyver fogott akkor már kezdett Charles Bronson Bosszúvágy filmjeire hasonlítani és itt már átesett a ló túl oldalára.
Kár érte.
8/10
tyrichie 2010 okt. 27. - 21:10:52 8/10
(8/33)
Jó film, de azért nem fog bevonulni a nagy klasszikusok közé.
9/10
King Diamond 2010 júl. 20. - 16:09:14 9/10
(7/33)
Érdekes, hogy a film elején címként Halálos leszámolást mondanak be. Pedig én is ezzel a címmel szereztem meg. Kevin Bacon most is nagyon jó volt, mint szinte mindig. Szerintem egyáltalán nem játszotta túl a szerepét. Az meg hogy elõtte nem fogott fegyvert a kezében..egy ilyen helyzetben gondolom sokaknak ez nem számítana, csak a bosszú, mint neki is. Ja és unalmasnak sem mondanám. Bár azért ez az egymagam elintézek 9-10 embert, és csak a végén sebesülök meg sztori eléggé sablonos, legalább egy társat hívott volna még. Ettõl eltekintve jó kis film volt.
9/10
7/10
11messi87 2010 jún. 01. - 23:08:49 7/10 Előzmény pinyo88
(6/33)
Én nem tudom úgy nézni a filmet, hogy keresem benne a hibákat. Persze van igazság abban, amit írsz, és én is észrevettem ezeket, de nem szúrta a szemem annyira. Tetszett a film. 10/7.
4/10
pinyo88 2010 ápr. 25. - 22:39:40 4/10
(5/33)
Sztem egy nagyon gyenge film, pedig a trailer alapján még jónak tûnt :(
A történet alapba nem lenne rossz, azonban a fõszereplõ sztem teljsen túljátszotta a szerepét, az érzelmi reakciók sokszor nevetségesek, valamint sokszor teljsen irreális az egész film...
A mintaapuka, aki lemészárolja a rettegett bandát úgy, hogy elõtte még fegyvert sem fogot... nomeg szétlõtt nyaki ütõérrel hazamegy miután a "legfõbb ellenségettõl" megkérdezi, hogy kész-e a halálra....
Ez nálam gáz
7/10
Atys007 2010 márc. 26. - 11:14:34 7/10
(4/33)
SPOILER***********

Szerintem sokkal jobb lett volna, ha akkor van vége amikor a házban megölték a feleségét és netán mindenki meghal a családból, akkor nem lett volna ennyire sablonos a befejezés és láttunk volna valami újat, ettõl eltekintve nem volt rossz a film, nálam 7/10.
7/10
NADALFAN 2010 febr. 04. - 00:11:35 7/10 Előzmény grubesa
(3/33)
ez egy modernkori western-bacon mint sziú indián igazságot oszt de nem nyer....egyszer nézhetõ..
7/10
grubesa 2010 jan. 31. - 22:59:56 7/10
(2/33)
Rövid tartalom:
Nick Hume élete szinte tökéletes, mígnem egy nap szemtanúja lesz saját fia halálának, akit egy banda gyilkol meg. Nick bosszút áll fia gyilkosán. Ám nem is sejti, hogy tettével nemcsak magát, hanem családját is hatalmas veszélybe keverte. A háború csak most kezdõdött el....
-------------------------------------------
Szerintem 7-8/10-es akcióthriller.
kiki29 2010 jan. 25. - 20:01:45
(1/33)
Nagyon jó film!