9/10
nikato 2016 aug. 22. - 16:49:58 9/10
(44/64)
Nekem ez még mindig történéstelen unalmas. De Jamie Lee trapéza viszont nagyon tetszik! :)
raven1011 2015 okt. 23. - 08:21:09
(43/64)
Igy október végén kötelezõ ez és/vagy az ehhez hasonló filmek megtekintése. Másfél óra nosztalgia egy kis nasi társaságában.
Bodellger 2015 okt. 01. - 03:31:45
(42/64)
Közben rájöttem, hogy a magyar szinkronos késõbbi verzió, ami alatt már elkészült a Carpenter féle The Thing, míg az eredeti nyelvû Halloweenban az 51'es Thing jelenik meg a Tvben, mondjuk nem m1....
Bodellger 2015 okt. 01. - 03:19:31
(41/64)
Sziasztok.
Egy dolgot nem vágok. A filmben a gyerekek a TVben a A dolog címû filmet nézik, hallani alatta pl a film zenéjét is, de a Dolog 1982-es Carpenter film, ez pedig 78-as. ???
boom49 2015 máj. 13. - 22:42:42 Előzmény Meklód fia
(40/64)
Ha elolvasod a 2-hoz írtkritikámat, pont aztetszett benne hogy nincs benne feszültség. Myers amúgyis elpusztíthatatlan, és így halál unalmas fazon, a 2-ben pedig különösen egyszerûre sikerültekagyilkojai, a szokásosnál is kevesebb karakterrel.
Amitõl ez szerintem jó lesz pont az unamas elpusztíthatatlanságára való rájátszás: Myers nem gyilkos, hanem maga a Halál.

Ílymódon pedig összecsapásról értelmetlen is beszélni.

Megjegyzem ikonok nem pusztítják el egymást, ezért támad föl folyton az összes Marvel-hõs és -gonosz is. Amúgy viszont Jason nagyon is legyõzte Freddyt, lenyiszatolta a fajit. Persze Freddy is kiírthatatlan amúgy, lévén alapból halott, míg ellenben Jason nagyon is halandó (de legalábbis testhez kötött).

----

Ja, ésmég mindig nem mondtál semmit arról, miért is kéne másként éreznem a béna Haloween franchise-al kapcsolatban.
Meséld el mitõl teremtõdik meg benned a feszültség, mik azok a részeletek amik miatt érdekesnek találod õket. Mintha irodalom érettségin lennél, csak itt nem kell annyit írni.
ÉRVELJ miért szereted a Haloween filmeket.
Mert én megpróbáltam megnézni az összeset, de teljesen élvezhetetlennek találtam õket. Rosszabb mint a Pokemon. De nosza, gyõzz meg.
Meklód fia 2015 máj. 10. - 13:54:02
(39/64)
nekem meg pont hogy ennek a 2. része nem tetszett, mert nagyon vontatott és semmi olyat nem tett hozzá, ami az elsõben már ne lett volna.
Még valami: Myerst még régebben próbálták összeereszteni Jason-nel, de Jason még Freddyt sem tudta lenyomni, akkor kétlem, hogy ez ellen a Myers ellen, aki porrá is égett már egyszer, bármi esélye is lett volna.
boom49 2015 máj. 10. - 12:40:11
(38/64)
A Péntek13 filmek talán szériában készült sorozatgyilkolások, és így filmszakilag kicsit jobbára egyszerûek (azért az elsõ és az X külön tészta, fõleg a legelsõ ami klasszikusan jó megoldásokat alkotott),

ám hogy a Haloween-filmeknek általában szólva nagyon cikik és laposak.
A 2. Haloween az eltalálta a karaktert, ahogy az elsõ Rob Zombie-s is, de egyébként hangulat? Bármilyen fillmtechnika? Ugyan már.

Persze egyesek szerethetik, csak ne várják el hogy objektíve elismerjék õket.
Kivéve ha valami lehetetlen módon mégis bebizonyítanád korrekt érveléssel hogy az egyéni ízlésficamon kívül bármi oka lehetne bárkinek arra hogy nézze a Haloween-filmeket.
Meklód fia 2015 máj. 10. - 12:28:28 Előzmény boom48
(37/64)
hagyd már ezeket a Péntek 13 filmeket, mert bûn rosszak. Ott csak Jason karaktere lett jól megalkotva, de mint filmek, kritikán aluliak. Azt aláírom, hogy Myers karaktere nincs olyan jó, mint Jason, sõt olyan mintha csak egy sima ember volna, nem pedig szörny. De fimként ezt sokkal jobban mûködik, mert ennek van egy nyomasztó hangulata.
3/10
boom48 2014 nov. 01. - 10:21:52 3/10
(36/64)
Hasonlítsd össze a Péntek 13-al, a Rémálom...-szériával, vagy valami tényleg minõségivel.
Ez súlyosan béna. Még úgy is hogy ez konkrétan '70-es évek, ami egyszerûen mélypont volt a filmgyártásban. De nézd meg mit tudott kihgozni az évtizedbõl a Dr Who mondjuk. Vagy egye fene, minden nyavajájával is a StarTrek: NG (mert az effektek azért ott sem voltak rossazk, és hát nákuk jött Q is).

Mondjuk nem rossz ötlet a mozik részérõl berakni 1-1 napra, de tényleg a 2. film amit valóban érdemes megnézni, nem csak egyszeri haloweeni tréfaként.
Ákos Somogyvári (Rossi) 2014 okt. 29. - 20:32:11 Előzmény boom48
(35/64)
Az effektelésrõl meg annyit, hogy 1978-at írunk.
offtopic
Ákos Somogyvári (Rossi) 2014 okt. 29. - 20:31:21 Előzmény boom48
(34/64)
Úgy látom, te maximum az elsõ részt láttad belõle, lehet, hogy azt se végig, mert fogalmad nincs a franchise koncepciójáról. Az elsõé valóban ennyi volt, hogy kegyetlen, arctalan állat és gyilkol, ennyiben nem tévedsz.
Mr hardware 2014 okt. 03. - 12:49:23
(33/64)
Szerintem nem rossz film, de egynél többször nem igazán nézhetõ. :/
3/10
boom48 2014 aug. 16. - 17:35:09 3/10
(32/64)
Nagyon occsó volt itten az effektelés.

És a koncepció: Michael Myers a könyörtelen, elkerülhetetlen Végzet. Ki a fene épít erre az ötletre franchise-t? Ennél unalmasabb sztoriról még nem hallottam. Arctalan alakokat mészárol le egy arctalan alak indok nélkül. Ezt bárki megvette?

A rendezés meg minden amúgy okés, még a forgatókönyv is elmegy egy egylövetû Haloweeni ijesztgetésnek, de semmi másnak.

Hm, asziszem a végefelé rátaláltam a dolog nyitjára: Mike Myers egy impotens kukkoló, aki nem mer kezdeményezni a nõknél, ezért megpróbálja mások nõjét ellopni, de mivel mint rávilágítottuk impotens, sikertelenségét gyilkossággal próbálja elrejteni.
Szánalmas.

De vajon egy ilyen béna alak hogy éli túl hogy nyakon, szemen, szíven szúrják, és beleeresztenek egy egész tárat?
cellasto 2014 ápr. 01. - 22:02:12
(31/64)
benne van a horror top 10-ben,ez nem is kérdés :)
akkoriban valahogy készültek jó horror filmek
1/10
Statham20 2014 ápr. 01. - 15:13:39 1/10
(30/64)
Botrányosan gyenge, rossz és unalmas film. A zene nem lenne rossz, na de másfél órán keresztül ugyan az a 2 db csendül fel kb 3 percenként úgy 30 alkalommal. Mikor már sokadjára meghallottam, elõször elnevettem magam, aztán kezdett idegesíteni, a vége felé meg már csak unottan hátrahajtottam a fejem és nem hittem el, hogy ez tényleg megint ugyan az. A film iszonyú vontatott, unalmas, fékezhetetlenül gagyi. Rossz történet, -ami igazából nem is nagyon van neki- társul rossz rendezéssel. A gyilkos se nem titokzatos, se semmilyen, épp olyan, mint a film. Se füle, se farka. Hogy miért pont azt az egy-két embert nézte ki magának, miért gyilkol, mi értelme a filmek, nem igazán tudjuk meg. A dokinak, aki Myers-t keresi, nevetséges jelenetei vannak, értelmetlen az egész. Nem azzal van bajom, hogy régi vagy lassú egy film, mert attól még lehet jó, csak hát ha egy filmnek sem a hangulata, sem összességben a zenéi, sem a története, se semmije nincs rendben, az már gáz. És felháborítóan magas pontozást kapott itt is és imdb-n egyaránt, ami teljességgel érthetetlen számomra, mert hasonló kategóriájú filmeket akár új, akár régi ilyen hibákért egybehangzóan le szoktak pocskondiázni és alacsony pontszámban részesítik. Csak mert Carpenter neve szerepel a stáblistán, még nem kell agyon ajnározni valamit, ha az egyszer rossz. Sokan izgalmasnak, és a legjobb horrorok közé sorolják, ám azt nem értem, mi okból. Bár ebbe nem szeretnék belemenni, hisz hogy jövök én ahhoz, hogy mások véleményébe kössek, csak furcsának találom, hogy miért szeretik ezt annyira, hogy ilyen magas színvonalban tartják számon... A Halloween h20 is legfeljebb egy közepes darab, -ezen kívül csak azt láttam- de az is sokkal jobb volt ettõl.
Aki még nem látta és a hírneve miatt nézné meg, ne tegye, ha csak el nem szeretne fecsérelni az életébõl 90 értékes percet.
1/10
vargasándorgyõr1979 2014 márc. 17. - 20:23:32
(29/64)
A legjobb horrorfilm szerintem.Nézhetõ,izgalmas és félelmetes.De rossz filmeknek nem is szokott készülni ennyi folytatása.
7/10
kazama90 2014 jan. 15. - 01:51:19 7/10 Előzmény Ginoo
(28/64)
elég gagyi helyenként a film,+vontatott/unalmas. de az utolsó 10 perc jó volt.10/7,de csak azért mert egy horrorklasszikus.
Ginoo 2013 okt. 31. - 22:02:11 Előzmény ercsicica
(27/64)
...helyett okt. 31-rõl Mindenszentekre virradó éjszaka ;)
ercsicica 2012 okt. 06. - 13:49:13 Előzmény Ford Mustang
(26/64)
...helyett okt. 31-rõl Halottak naprjára virradó éjszaka :)))
Muscleface 2012 júl. 06. - 20:06:07
(25/64)
Én ezt a filmet a mai napig nem láttam. Hallottam róla h nagy klasszikus meg minden, viszont szerintem nem egy jó film. Unalmas volt és vontatott. A vége meg tökre kabaré volt amit lemûveltek :D