Téma: Harag

1/10
Bsmarcona 2015 febr. 13. - 11:45:56 1/10
(219/419)
Hogy lehet egy filmbe ilyen ellenszenves karaktereket tenni? Brad Pitt az ilyen idegbeteg halottgyalázó f*sz, másik amcsi meg még azon is röhögött mikor civilek meghaltak a bombázástól. A mexikói csak szimplán idegesítõ. Egyedül a gyerek hasonlított nyomokban emberi lényre. Még a német hadifogoly akit lelõttek az is szimpatikusabb volt. Amúgy a látvány jó, de egyébként tipikus amcsi sz*r tele túlzásokkal. A valóságban csak is a túlerõnek köszönhetõen tudtak "nyerni" az amcsik. 500 ezres veszteséggel legyõztek a nyugati fronton kb 300 ezer németet. A második világháborút a szovjetek tudták megnyerni, bár õk is csak a túlerõ miatt. Nem volt semmilyen amcsi hõstett a valóságban, és az amcsi katonák harcértéke jóval a németek alatt volt. Kb a Becstelen Brigantykkal van egy szinten, de az legalább nem is vette komolyan magát.
2/10
Beau de Noir 2015 febr. 08. - 15:48:35 2/10
(218/419)
Brad Pitt bácsi áll az éjszakában a tank tetején lángoktól övezve és lövi a felé álhatatosan masírozó német katonákat.
/me zokog

A filmnek egyszer volt jó 2 perce: mikor jött a Tigris tank. :_( Kár hogy nem lõtte szét Angie férjét.
papawhas 2015 febr. 08. - 15:38:39 Előzmény nyargal
(217/419)
Én még nem láttam a filmet, de a több mint valószínû, hogy a tévében látott elõzetes bemutató ihlette meg az asztrál testemet és ez játszhatott közre annak az álomnak a megálmodásához amit levetítettek elõttem. Ezt biztos a mi kiválasztott népünk istene küldte mit jel, mert az álomban a "Harag"-ban volt holokauszt. Mert ez így az igaz. Érthetetlen számomra, hogy kimaradt eme jeles produkcióból az univerzumunk leges legnagyobb gaztette. Pedig ezt még a leges legtávolibb galaxisban élõ rovarhüllõknek is tudniuk kell. Még milliárd és milliárd év múlva. Az ezért járó kárpótlást pedig mondanom sem kell, hogy maradéktalanul bõségesen meg kell térítsék!
MEg fogom tekinteni a filmet, de mélységes szomorúsággal. Remélem a jövõben nem fordul elõ ilyen hanyagság.
nyargal 2015 febr. 04. - 13:54:25 Előzmény barna pólós
(216/419)
" Félreértés az egész. Meg se történt."
Errõl írtam már elõbb, hiányoltam a filmbõl. A film úgy tesz mintha meg se történt volna.
Pedig haláltáborok voltak, de meg sem említik benne.
barna pólós 2015 jan. 31. - 15:57:37
(215/419)
Mondom, mindenki, aki amerikai propagandát vél felfedezni az ilyen filmekben, és úgy érzi, kissé gonosznak állítják be a németeket és jónak magukat, az félreértés áldozata. Ahogy az is gyenge intellektusú, aki nem látja az atombomba bevetésének humánus végcélját. Félreértés az egész. Meg se történt.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 31. - 10:03:37
(214/419)
Az atombomba szükségességérõl szó nem esett benne. De magyarázd csak tovább a sületlenségeidet!
Innentõl: ignored
barna pólós 2015 jan. 31. - 08:14:24
(213/419)
Valóban, nem értettem, csak visszaemlékeztek, csak vicceltek, a rendezõ meg épp szabadságon volt, meg az atombomba is mindenképpen szükséges volt, bár fájó szívvel dobták le demokratizálási céllal.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 30. - 14:09:06
(212/419)
Baromra nem értetted te meg azt a sorozatot. Csak belemagyarázol minden marhaságot.
Az egész történet arról szól AHOGYAN a 101-esek túlélõi visszaemlékeznek. Ugyanis abból a könyvbõl készült az egész, amit Ambrose írt a beszámolóikból.
És attól, hogy '45-ben egy G.I. nem tudott mindent a háború hátterérõl, attól a film még nem "történelemhamisítás".
barna pólós 2015 jan. 30. - 13:38:05 Előzmény Sz Peter
(211/419)
Nem volt propagandasorozat, jó sorozat volt, csak a szokásos történelemhamisítással. Nem a cikket nevették ki, hanem az egyik katona poénkodott úgy, mintha ez természetes tény lenne, és semmi újdonság nincs a cikkben. Persze már az is durva, hogy volt egy ilyen cikk megemlítve... És nem Spierce esetérõl írtam, hanem egy késõbbirõl. És az milyen, amikor Webster kiabál az út közepén haladó (300 000) németnek, hogy "mit keresünk itt?", mintha nem õk provokálták volna ki a támadást, és Németország megtámadta volna õket, nem egy másik kontinensen lennének. Ezt a jóságos amerikaiak mesét fiatalon még beveszi az ember, de idõsebb fejjel már aligha.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 30. - 12:23:12
(210/419)
"amit úgy summáz, hogy a németek gonoszak"
Ezt az újságcikk írja, a katonák pedig kinevetik.


"Meg egyszer kivégeznek német katonákat az út mellett"
Nem végeztek ki senkit. :) Csak Speirs növelte a renoméját azzal, hogy ezt elterjesztették róla az emberei.

Szóval még mindig nem értem miért volt ez szerinted propagandafilm/sorozat?!
barna pólós 2015 jan. 29. - 20:33:55
(209/419)
Hogy mit kerestek ott az amerikaiak? Azt, hogy Japánt beugrasztották a háborúba ellenük a szankcióikkal, aztán hadat üzentek neki, így Hitler is Amerikának. Több sem kellett nekik. Nem feltûnõ, hogy Amerika mindkétszer a végén avatkozott be, amikor a többiek már kimerítették egymást? De már a belépése elõtt támogatta a szovjeteket és a briteket anyagilag, ezzel beavatkozott a háborúba Németország ellen. Amerika nélkül a szovjetek nem nyertek volna szerintem. Ha igen, akkor sem jutottak volna el Párizsig, nem áldozták volna fel a katonáikat még több területért, eleget szereztek addig is.
barna pólós 2015 jan. 29. - 20:01:39
(208/419)
Láttam az Elitet, bár régebben még nem valami tájékozott állapotban, ezért nagy kedvencem is volt. Van benne olyan, hogy az egyik katona olvas egy cikket, amit úgy summáz, hogy a németek gonoszak, és ezen poénkodik, mintha ez természetes lenne. Meg egyszer kivégeznek német katonákat az út mellett, és az újoncon kívül a többieket nem nagyon zavarja. A végén is húzzák a szájukat a német tiszt beszédénél. Az egyik német tisztet meg lelövik, már nem tudom, miért, talán mert egy táborban szolgált, tehát biztos megérdemli.
Porker 2015 jan. 29. - 19:58:55
(207/419)
És a fúria nem haragból fúria?
Sz Peter 2015 jan. 29. - 19:54:22
(206/419)
"Nem derült ki, miért Harag."?

Szerintem egyértelmû: a magyar fordítók megint brillíroztak. :)
A Sherman neve volt a Fury (fúria).
Porker 2015 jan. 29. - 19:41:06 Előzmény nyargal
(205/419)
Nem derült ki, miért Harag. Meg hogy mióta: ezt a vasat nyomatják Afrika óta? Mert akkor nehezebb átgondolni a névadás jelentõségét. Haragosak lehettek volna pl. a franciaországi események miatt, a lent említett fogolykivégzések miatt az SS-re, azért kellett megölniük mindegyiket, bosszúból, haragból. Vagy haragudni a világra (itt: a németekre), amiért kiszakította õket otthonukból, hogy eljöjjenek Európába turnézni.

A DVD-n a kimaradt jeleneteknél szó esik arról is, hogyan kapta Wardaddy azt a nagy hátsérülését. És még egyéb extrák is lesznek, úgyhogy muszáj megvennem.
Porker 2015 jan. 29. - 19:38:03 Előzmény filoszemitabélus
(204/419)
Mit kerestek ott az amerikaiak kérdésre: a nyugati civilizáció megmentésén fáradoztak. Bár a háború eldõlt Sztálingrádnál, nem volt mindegy, hogy Sztálin meddig nyomul egyedül (!) nyugat felé. Ha nincsenek a partraszállások (már az 1943-as szicíliai is Sztálingrád után volt), Sztálin nem Berlinig, hanem legalább Párizsig vagy Fro. nyugati feléig megy, amíg német egységeket talál. És akkor nem NDK-rõl és NSZK-ról beszéltünk volna, hanem lehet, hogy Párizsban (is) lett volna Moszkva tér. Szükség volt egy új front nyitására, és persze nem egyedül, mert Anglia kismiska lett volna, kellett az USA is. Így kerültek oda az amerikaiak. Errõl nagyon nincs szó, hogy a nyugati rész örülhet, hogy Berlinnél találkoztak, és nem mondjuk Párizsnál.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 29. - 18:55:57
(203/419)
"még az Elit alakulatból is ez árad"

Na most írtál egy orbitális marhaságot. (szerintem azt sem láttad, max csak "nézted")
Egyik részben sem démonizálták a német katonát.
A táboros résznél is az ideológiát okolták, nem a harcoló katonákat.
barna pólós 2015 jan. 29. - 18:07:46
(202/419)
Nem láttam a filmet, de minden filmbõl, még az Elit alakulatból is ez árad, hogy õk a jók, a németek a gonoszak, tehát nem is olyan nagy dolog kivégezni a német hadifoglyokat. Hiszen annyi rosszat tettek, mi meg olyan jók vagyunk, keresztes lovagok (akik a kommunistákkal vannak egy oldalon....). Hisz ez áll az atombombára is, azt is simán megmagyarázzák. És Drezdát is. Mert a németek is lebombáztak néhány tízezer britet, miután õk bombázták Németországot, tehát jogos lebombázni több millió német civilt.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 29. - 10:40:23
(201/419)
"úgy állítják be, hogy az õ háborús bûncselekményük elfogadható"

Hol mondanak ilyet? Mire alapozod ezt?
Mondj egy momentumot a filmbõl ami erre utal!
offtopic
cellasto 2015 jan. 28. - 21:34:57
(200/419)
és ez aztán nem propaganda,ugye?
mondom én :D