Téma: Harag

Blindmouse 2019 márc. 06. - 20:15:39 Előzmény pecaboy3
(387/427)
Amúgy ha a németek tisztában voltak vele hogy hová igyekszik a pici Sherman tankocska (picsándurrantani őket) akkor miért is nem fordult élből 90°-ot obbra, ha a másik három tankot már kilőtte? oké hogy szántóföld meg nem bírta a sarat, na de... azért mégörömteli hogy előszedték a filmhez az amúgy még mindig tunéziai festésű valódi 131-est:D

A parancsnok szerintem bármilyen atrocitás első jelére kb köteles magáracsapni a kukta fedelét. ha egy gyalogos van aki jól fejbelövi, vagy egy sniper, onnantól kezdve a legénység mit csinál? fogalmuk nincs kb mit kéne tenni... sarkonfordulnak, és hazamennek vételezni egy új parancsnokot a kantinból? :D
8/10
pecaboy3 2019 márc. 05. - 22:37:09 8/10
(386/427)

A legénység az újonc géppuskás kivételével veterán volt (Afrika óta ugyebár), tudniuk kellett a Tigris gyenge pontját. A 2. ponttal mondjuk egyetértek, azt a sávot nem könnyű eltalálni, de ennyi erővel a Sherman 76 millis hosszú lövegével (aminek azért volt már átütőereje nagyobb német tankok ellen is, pláne közelről) a Tigris oldalát is simán célba vehették volna, nem kellett volna a Tigris seggéhez nyomulniuk. Továbbra is hálivúdizmusnak tartom, hogy a Tigrist mindig csak fenékből lehet kilőni, mert köze nincs a valósághoz.

Begombolkozás: Jogos. Ha nem vártak más ellenállást, pl. gyalogságot, páncéltörő lövegeket, úgymond "spotolták", azaz felderítették az ellent, tényleg ezt kellett volna tenniük, a parancsnokoknak magukra húzni a tetőt, különben jön a géppuskazápor. Ekkoriban a Shermanon, T-34-en stb. is volt már periszkóp és viszonylag jó kilátás, nem vakult volna meg a parancsnok a gép tornyán belül sem.

"A parancs az parancs": Bocs, de az egész film nem arról szólt, hogy a veterán parancsnok életben akarja tartani a veterán legénységét plusz az új fiút, és ezért mindent megtesz, a parancsok ellenére is? Utólag még csak hadbíróság elé sem állíthatták volna ilyen körülmények között, sőt. A "vonzalom" sem lehetett ennyire erős a Fury tank és a parancsnoka/legénysége között, a filmben ilyen motívum alig szerepelt. A "börtöneffektus" (nem is akar igazán hazatérni a háborúból, nincs hová stb.) egy kicsit megmagyarázhatná ezt, de akkor minek rántja bele a fiatal újoncot is, akire szép jövő várhatna a háború után? Szóval továbbra is tartom, hogy a film vége egy halivúdi gejl lett, ahol az amerikai hősök jól megszivatják a gonosz SS-t, még ha bele is döglenek. Csak egy hangyányit javít az összképen, amikor a fiatal besorozott SS-es nem köpi be a túlélő srácot.


10/10
Hematit1 2019 jan. 14. - 19:14:38 10/10
(385/427)
Jó film! A kedvenceim között van! ( nem értem a fanyalgókat, okoskodókat !--nem is érdekel! )
Higgyétek el: JÓ FILM !!!
7/10
IDS 2019 jan. 10. - 22:58:25 7/10
(384/427)
Modernkori western ami bemutatja a háború kegyetlenségét. A leghúsbavágóbb jelenet az, amikor reggeliznek a két német nővel.
Blindmouse 2018 nov. 07. - 23:59:19 Előzmény pecaboy3
(383/427)
Azért filmről van szó.. de ha ideológiát akarunk gyártani hozzá, akkor 1. mégsem tudták, 2. tudták, de mozgás közben, beszarva lehet könnyebb célpont egy méretes hátfal, mint egy arasznyi rész a lánctalp felett, plusz ha hátulról ütöd át, akkor nagy valószínűséggel kapod telibe a motort, üzemanyagellátást.
Engem jobban zavar, hogy éles akcióban a parancsnokoknak nem begombolkozni, hanem kinn ülni a toronyban, nem jelent hosszú, békés, és nyugodt jövőt az álmoskönyvek szerint. Az egyiknek bibis is lett a buksija.. (mondjuk idővel a többinek is)


.. ami a végét illeti. nos igen.. hősködni? nem tudom mennyire volt bennük ez a hősihalálthalunk vágy, bár a parancs az parancs ugye, (tartani a kereszteződést..) nézőként logikusabb döntés lett volna elspurizni valahova, az esetleg döglöttnek álcázott gépet hátrahagyva.
8/10
pecaboy3 2018 nov. 07. - 01:53:57 8/10
(382/427)
A film egészen addig tökéletes...


*SPOILER*

- ...amíg nem jön a Tigrises jelenet. Az egyik szemem sír a vágásokon, a másik majd kiugrik a helyéről, mert ez biza' tényleg egy Tigris! Ezt a jelenetet viszont annyira ronggyá vágták, onnantól, hogy az egy szem Fury marad, hogy érthetetlen a két tank helyzete egymáshoz képest. Ugrálunk a vágások között, szerencsétlen Tigris tornya meg hol így van, hol úgy van, nem is érteni, hogy mihez képest megy a két egymással ellenséges tank hátra vagy előre. (Jutyúbon meg lehet lesni a jelenetet.) Közben jön persze a "full veterán" Brad Pitt felismerése, ami szinte minden amerikai film hibája: a Tigrist bizony fenéken kell lőni! Megérteném, ha a film mondjuk '43 végén játszódna, mert ekkor még nem mindenki tudott erről, de ekkor, a végjátszmában már minden épeszű tankparancsnoknak (nemhogy egy veteránnak!) tudnia kellett volna, hogy a Tigris gyenge pontja közelről a lánctalp felett, az oldalában van, 60 mm. Mindegy, a Kelly hősei óta (amit imádok, na de az vígjáték) a Tigris Achilles-ina a feneke (amúgy 80 mm), ez van.

- Tovább megy a film - szerintem a sztori és a karakterek is, meg úgy minden, autentikus, hiteles. Nem spórolnak az amcsik kegyetlenségeivel sem, pedig ez egy amerikai film! Na, mégis megbocsátom a Tigrises malőrt! Ez lesz a kedvenc filmem! Gondolom én, egészen addig, amíg...

- ...a film végén kiszabadul a karakterek akarata a forgatókönyvíró keze alól, elszabadul a zabolázatlan és indokolatlan motiváció, és az EGÉSZ FELÉPÍTÉSNEK ELLENTMONDVA ÉS MINDEN KÜLÖNÖSEBB OK NÉLKÜL az ötfős csapat úgy dönt, hogy full esélytelenül megállít egy német ezredet egy mozgásképtelen tankkal!!! Nem volt se egyéni motiváció, se világmegváltási célzat, és a front se omlott volna össze, ha otthagyják a tankot a büdös francba (de még csak a feleségük/gyerekeik se sérültek volna meg). Eddig épp az volt a céljuk, hogy túléljék az egész sz*rságot, és a parancsnoknak pont ez volt az egyetlen célja - nade most, hogy közelg' a film vége, mégiscsak legyen már valami hősies...

Na, ekkor szakadt el a cérna. Mintha Hollywood felülről átírta volna az eredeti forgatókönyvet, és csinált volna egy ilyen "csakazértishősökleszünk" befejezést.

*SPOILER VÉGE*



Azért egyáltalán nem volt rossz film, de ha a végét nem csinálják ilyen szuperhősösre, 9 pontos is lehetett volna.
Liam Brady 2018 aug. 24. - 16:55:56
(381/427)
... a jenkiket!
Liam Brady 2018 aug. 24. - 16:52:19
(380/427)
Szeretnék egy olyan filmet látni, ahol a németetek technikai fölényüknél fogva szétverik jenkiket!
gzenguz 2018 aug. 03. - 15:02:06
(379/427)
Gyerekek! Akinek ez a film nem tetszett, az nézzen szovjet háborús filmeket. Ott aztán autentikusan ábrázolják a dolgokat.
A "Ryan közlegény " után a második legjobb .
1/10
István Pityu Herczeg 2018 márc. 16. - 23:04:25 1/10
(378/427)
Én még nem láttam ennél rosszabb második világháborús filmet. Most belemehetnék abba hogy mennyire életszerűtlen és logikátlan jelenetek vannak benne, de a film egy nagyon rossz és hazug üzenetet is közvetít. Követendőnek, egyenesen coolnak mutatja be az amerikaiak által elkövetett háborús bűnöket. Ez pedig megbocsáthatatlan.
csoli89 2018 febr. 14. - 12:53:37 Előzmény Blindmouse
(377/427)
Jó azért az világos, hogy ez a film ezzel a megoldásával elsõsorban a látványra ment rá, nem pedig arra, hogy eladjon nekem egy épkézláb koncepciót, ami nem bûzlik a hamis és erõltetett amerikai filmes gesztusoktól, mint a fiatal kezdõ gyerek bedobása a mélyvízbe olyan katonák közé, akik valahogy teljesen életidegen és eltúlzott módon arcoskodnak vele. Aztán úgy próbálnak meg drámát eladni, hogy telibezummolják a színészek hülye fejét, akik arcpirító módon elcsépelt reakciókat produkálnak, amikor épp elszörnyülködnek, vagy idegbajt kapnak a háború borzalmaitól. (Mintha csak egy átlag Barátok Közt epizódot néznék)

Nem is beszélve a film végén az utolsó nagy jelenetrõl, amirõl nekem komoly képpel el kéne hinnem, hogy egy tanknyi embernek a valóságban bármi esélye lehet egy fél hadseregnyi katonával, akik annyira látványosan bénák, hogy péncéltörõkkel sem tudnak egy lerobbant tankot hatástalanítani :)
Itt a kérdés az, hogy mennyi ideig lehet kitolni a józan ész határát, ergó mennyi ideig lehet teljesen hülyének nézni a nézõt?

Apropó nyersesség: kábé semmire nem megyek vele, hogy nyers, mivel nincsenek benne sem jó karakterek, sem egy jó sztori, amit hitelessé tudná tenni a nyersességét.
Javaslom nyersesség témakörben a Szürke Senkik-et, ami 1 órás idõtartalmával egy sokkal minõségibb és tartalmasabb háborús történetet tud bemutatni, mint ez a film bõ 2 óra alatt.
offtopic
Blindmouse 2018 febr. 05. - 14:32:45
(376/427)
Kicsit olvasgattam még a témában. akik starwars lézerháborút vizionáltak.

Azt még el is mondják hogy nyomjelzõs lövedék minden 5.
De utánanéztem és még a szín is stimmel, a németek, oroszok foszfort, vagy báriumot használtak ami zöld fényt kölcsönzött, az amcsik meg stronciumot, és magnéziumot, ami viszont vörös fényt húzott...
Blindmouse 2018 febr. 04. - 19:18:12
(375/427)
Olvasgattam a hozzászólásokat. tulajdonképpen az ideírkáló emberek háromnegyedének még a szar sem tud elég büdös lenni.

Hosszú bekezdésekben fikázzák rommá ezt a filmet, miközben olyan filmeket éltetnek "autentikus bemutatása a háborúnak" felkiáltással, mint a Dirty Dozen, a Kelly's Heroes, meg a Battle of the Bulge :o (hozzáteszem mindhárom filmet szeretem, nem kicsit, de azért erõs barokkos túlzás azt állítani hogy azok mennyivel hitelesebbek.. -fõleg a battle of the bulge ahol amcsi "Patton" tankok voltak Tigrisnek nevezve, meg a sok vetített hátteres jelenet..-)

Nem akarok benyalni ennek a filmnek mert voltak hibái bõven, de azért meggyõzõ volt a nyersessége..
(Meg azért invesztáltak a dologba, mert elõszedették a film kedvéért forgatásra az egyetlen mûködõ Tigrist, etc..etc... )
7/10
grebel 2018 febr. 04. - 17:45:36 7/10
(374/427)
Szándékosan mutatják a kegyetlenségeket és a trancsírokat, ez a divat most halivúdban; bezzeg nõi testet térd fölött tilos mutatni meztelenül, mert attól visszamaradnak a fiatalok.
Tulajdonképpen egy bosszúálás a németek fölött ez a film. Nyilván a filmstúdió-tulajdonosok ennek simán nyílt uatat adtak. kicsi SPOILER: amikor lerobbantak a tankkal, a németek csak fejetlenül rohangáltak körbe körbe, hogy minél többet lelõhessenek közûlük.
Viszont a tankcsata látványos volt.
10/10
Hematit1 2018 febr. 03. - 18:02:20 10/10
(373/427)
Valóban JÓ FILM !!! Nézzétek ! Nem bánod meg! :)
1/10
Bruce2000 2018 febr. 03. - 09:32:41 1/10
(372/427)
Sz@r film. 1/10
1/10
barna pólós2 2016 nov. 30. - 17:47:25 1/10
(371/427)
Vártam a filmet, nagyon dicsérték, Brad Pitt, 2. világháború meg minden... De nagyon rossz szerintem, rettentõ mesterkélt, patetikus, mûvi, giccses, irreális. Ritkán adok 1-est sikeres filmekre.
Törolt Felhasznaló 2016 aug. 31. - 17:27:24
(370/427)
Vagy inkább fury.
nuiii 2016 aug. 31. - 17:01:32
(369/427)
Hát nem tudom. Elég furi film.
fourdogs 2016 aug. 31. - 09:28:23 Előzmény barna pólós
(368/427)
És mivel OM listáján vegyesen szerepelnek mûfaji és mûvészfilmek, hadd említsem az utóbbiak közül az 1-es számút: Jöjj és lásd!.