6/10
blaze86 2019 febr. 01. - 23:09:24 6/10
(144/204)
Nem szeretnék megsérteni senkit, ezért annak tudom be a sok dicséretet, hogy a 236-ik Marvel mozi után egy "rendes" dráma is került a mozikba, ez manapság tényleg ritka. (20-30 évvel ezelőtt sokkal több jó dráma volt, még ha néha klisékkel is.)

A mai pocsék remake-ek korában valóban felüdülés és egyedi, de amúgy egyáltalán nem váltotta be a reményeimet, pedig vártam nagyon a trailer alapján. Döcögős, való élettől a legtöbb helyen elrugaszkodott, mégsem eléggé elvont, legalább annyi kiszámíthatósággal, mint csavarral. A poénok-játékok pedig egy huszonéves Filmművészeti egyetemista próbálkozásait súrolják, a SZFE-n elmennének, de amúgy kevés. A 6 képkocka alatt eljátszott hirtelen jellemfejlődést kicsit kinyújthatta volna, míg magát a film összességét összébb illett volna húzni. Sajnos az is nagyon érződött, hogy Hollywood-i zsűrinek címezték, a néger-meleg utalásokkal. A casting részben zseniális, részben nevetséges (20 évvel fiatalabb feleségre bukik a rendező??).
Sajnos sznob 'csinálmány' lett, első filmnek elmenne talán, de ennyi díjat nem érdemelne (ezen meglepődünk? nem is ezekről szól a legtöbb díjátadó).
6/10 objektíve, szubjektíve valamivel több.
10/10
Pegikutya 2019 jan. 26. - 23:56:03 10/10
(143/204)
Minden pillanatban a székbe szögez. Elgondolkodtató, megrázó és nagyon kidolgozott. Igazi mestermű!
carcass69 2019 jan. 26. - 15:13:05
(142/204)
Tegnap láttam, és még ma is a film körül forognak a gondolataim. Úgy vélem, azok az igazi alkotások, legyen az film, lemez, könyv, amelyek ilyen hatással vannak korunk emberére. Simán 10/10. Klasszikus mű, ez vitathatatlan.
tortura 2019 jan. 26. - 14:10:05 Előzmény Nótárius
(141/204)
Szót sem érdemel...
Már lassan szinte kötelező elemmé válik itt a port.hu-n az amerikai filmeket ócsárolni, hollywoodi szarnak, giccsnek beállítani. Már csak azt nem értem, hogy ha valakiben ekkora ellenérzés van az amerikai filmek iránt, akkor miért nézi? Szerencsére hatalmas választék van, lehet nézni mást is.
10/10
LalolibTV 2019 jan. 23. - 10:27:57 10/10
(140/204)
Nem bonyolítom, kiakasztott rendesen, ettől még 10/10.
elemes 2019 jan. 22. - 08:37:37
(139/204)
nagyon szépen megkomponált történet és brilliáns színészi játék. olyan komplex a történet, hogy nehéz kiemelni egy-egy részletét. folynak az események és egy-egy pillanatképből rálátunk a főszereplők életének hátterére, és (ha van szemünk a látásra, és beleérző képességünk), megértjük: a legtöbben nem vagyunk tisztán rosszak vagy jók. csak sorsunk van. akinek keserűbb élet jutott, ritkán tud édes csókot adni.
10/10
csengõzolivagyok:) 2019 jan. 21. - 18:00:33 10/10
(138/204)
Baromi jó film, 10pont
1/10
Kuvasz1 2019 jan. 21. - 17:50:46 1/10
(137/204)
Egy nagy nulla ez a film, alig bírtam ébren maradni közben. Egyszerűen nem tudnak már nézhető filmeket gyártani.
10/10
Nótárius 2019 jan. 08. - 09:44:01 10/10 Előzmény Frikando
(136/204)
Természetesen semmi, ez a kegyetlen nyers-valóságú témát szinte tragikomikus abszurditású végletességgel feldolgozó, nagyszerű film pedig főleg nem (még ironizálva sem) válik attól mesévé, hogy ötször említjük akként egy hozzászólásban. Ebből következően aztán az sem vezet sehova, ha teljesen differenciálatlanul, meseként tulajdonítjuk rá egy rendkívül sokrétűen differenciált embercsoportra (néző). Ezen túlmenően pedig ésszerűtlen egy kompozíciós záráson visszamenőlegesen és a jövőt firtatóan számonkérni némely személyes öncélúságú feltételezéseket; egyszerűen azért, mert akárcsak egy "ha" továbbvitele után is, már egy másik dologról beszélünk.
Frikando 2019 jan. 03. - 22:27:08
(135/204)
Az (amerikai) néző szereti a meséket. Az olyan meséket, amik a valóságban játszódnak, így azt hiheti, hogy ez akár két sarokkal odébb meg is történhet. Hogy az otthon állandóan pongyolás anyjával fél szavakban egymást megértő, fajgyűlölő zsaru, vele zsigerből egyeztet, hogy éppen kivel kéne kib*sznia, majd aztán azt lazán fényes nappal meg is teszi.
SPOILER! Laza marad akkor is, amikor emiatt kirúgják, olvas egy levelet meg éppen véletlenül összeég, de ettől nem még jobban bekattan és még többet durvul, hanem nem kis áldozatokat hozva átáll a jó oldalra, csak úgy, mintha mi sem történt volna. Ez egy szép mese, csak kár, hogy köze sincs a valósághoz. Kíváncsi lennék, hogy az egyébként tényleg remek színész Sam Rockwell megkapta-e volna a filmért járó díjait, ha a pálfordulása helyett, mondjuk, legyakja új negro főnökének egész családját, a kutyáig bezárólag. (Nem hinném!)
Az sem tett volna jót a mesének, ha nem lenne elharapva a vége, és meglátnánk mi történne, amikor odaérnek Idahoba. Mert kétség sem fér hozzá, hogy ott az anya felismerve a porcelán boltos figurát, a likvidálás mellett dönt. De ez, gondolom, kicsit megtörte volna plakátok felett kialakuló szép szivárványt.
Na, az mondjuk egy szép mese, amikor az asszonyverésről beszámoló anya szavait csípőből elutasító fia, kapásból kést tart az újfent erőszakosan fellépő, asztalborogató apa torkához, rá sem csodálkozik.
Querelle82 2018 dec. 11. - 10:20:56 Előzmény tortura
(134/204)
De én nem is a filmre írtam, hanem, hogy szerintem egy filmen keresztül, kizárólag besavanyodott ( a történet alapján persze érthető, hogy miért is ) karaktert játszani nem értékelhető Oscar - díjas alakításnak.Persze, ma már , amikor Judi Dench ( akit egyébként kedvelek ) nem a számos komoly alakításáért, hanem egy 8 perces szerepért kap Oscar-t, minden elképzelhető.
10/10
film_ez 2018 dec. 04. - 11:58:13 10/10
(133/204)
Zseniális film, izgalmas fordulatokkal, kiváló szinészi játékkal
ukotaf 2018 nov. 26. - 15:10:30 Előzmény prosecutor
(132/204)
Te megnézted a filmet, mégsem láttad....
10/10
pikigeri 2018 nov. 08. - 19:28:44 10/10
(131/204)
Az egyik legjobb film, amit életemben láttam. Frances Mcdormand és Sam Rockwell elképesztő alakítást nyújtanak, úgyhogy teljesen megérdemelten kapták meg az Oscar-díjat ezért a két szerepért. Woody Harrelsonnak is az összfilmes munkássága alapján már nagyon érik egy Oscar-díj és természetesen ebben a filmben is nagyon jól játszik. Kőkemény dráma a film, nagyon jól felépített karakterekkel. Hatalmas plusz pont a készítőknek, hogy bőven bele tudtak csempészni a filmbe poénokat is, ez azért nagy dolog, mert nagyon nehéz a dráma és a vígjáték műfajokat úgy keverni, hogy jó is maradjon a film és itt ezt a vegyítést tökéletesen megoldották. Nagyon fontos mondanivalóval rendelkezik a film. 10/10
10/10
ABanonym 2018 nov. 04. - 13:09:20 10/10
(130/204)
Lehetne 2. rész :D
10/10
IWantSunshine 2018 nov. 02. - 21:04:27 10/10
(129/204)
Kituno! Nagyon tetszett.
elemes 2018 okt. 26. - 23:33:28
(128/204)
hát pedig ezek a REÁLIS karakterek.

ez nem gyerekmese amiben csak jók meg gonoszok vannak.
10/10
Eva89 2018 szept. 11. - 10:05:22 10/10 Előzmény sawyerx
(127/204)
A történetben nagyon durván megtört, lelkileg megnyomorított karakterek vannak, ezért azok a nézők, akik a habos-babos kis világukban élnek ezt a filmet sosem fogják megérteni. Aki csak álomvilágban él, annak ez a film túl nyers. Szerintem fantasztikusan megkomponált mű, lenyűgöző jellemfejlődéseknek lehetünk tanúi. A filmben mindenhol érezhető az ok-okozati viszony, az egész történetszál vezet valahova. Ritka az ilyen jó film. 10/10
3/10
prosecutor 2018 szept. 01. - 11:39:51 3/10
(126/204)
Túlértékelt 1x nézhető művészfilmnek sem nevezhető sznob alkotás. 1x amiatt nézhető mert az érdeklődést fenntartja, mozijegyet viszont nem éri meg. Inkább közel áll a sci-fi-hez, mert akkora anarchiát amit bemutat még egy kongói konténerfalu rendőrőrsén sem láthatunk (nincs rendszer, maffiarendőrség, fehér emberek terrorja). Vígjátéknak pedig nagyon morbid, így csak 3 csillag.
1/10
sawyerx 2018 aug. 26. - 17:11:16 1/10
(125/204)
Bírom Woody Harrelsont, viszonylag nagy elvárásokkal is álltam neki, hát nem jutottam tovább fél óránál. Ami nem jött be, hogy a rendőrök ripacskodnak, megtört anyuci és családja pedig olyan betegagyú, hogy a nézése közben azt gondoltam, meg is érdemlik, hogy irtják őket, mert ez maga a fertő. Nem adja oda a kocsiját az anya a lányának, az erre picsázik meg ribancozik? Anyuci meg a fogorvos kezébe vágja a szikét, mert csak?!
Félreértés ne essék, nehogy most valami barom elkezdjen oltogatni, hogy "mert te ezt nem érted, mert hülye vagy", mert értem, de 1. a karakterekkel nem tudok azonosulni, mert egytől egyik irreálisak 2. ebből kifolyólag irreálisak a motivációk és cselekedetek is
Illetve én ebben a fél órában úgy éreztem, hogy ez nem egy komplex film, hanem random minőségben felvett/eljátszott jelenetek egymás után összevágva, az egység mindenféle hiányával.
Utólag a Gyilkos Joe jut róla eszembe, amiben szintúgy beteg állatok a főszereplők, de ott mégis működik a feketehumor és a karakterek.

1/10