4/10
hijarna 2009 júl. 27. - 15:12:16 4/10 Előzmény aMegmondoember
(1588/2408)
ott van pl az azkabani gogoly, ami érdekes módon eléggé könyvhû
Enyém 2009 júl. 27. - 15:08:46 Előzmény Ney marsall
(1587/2408)
attól, hogy neked nem esik, még igaz marad. nézd meg egyszer józanul és rájössz te is:)
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 27. - 15:05:57 10/10
(1586/2408)
Ez már nyávogás, hogy mindenkinek más más a baja a filmmel, az igazi rajongóknak nincs bajuk a filmmel, megnézték és kész. Más országokban nagyon nagy siker volt, sõt azt mondták ez lett a legjobb rész, és én egyet értek velük. Mielõtt megkérdezné valaki, igen olvastam a könyvet mindegyik részét többször is! Hogy mért raktak bele hülye jeleneteket, azért hogy legyen egy kis poén is benne, hogy ne csak üljenek a nézõk, hanem nevessenek is, és ez így is történt. Nem értem a mozikban sorba kijöttek a nézõk, és mondogatták hogy hú de jó volt ez a rész, meg hogy tetszett, erre itt meg mindenki a film ellen van. Azt nem várhatják el hogy mindent a könyv szerint csináljanak, ez majd a következõ két részben lesz csak! Ráadásul itt már öt ember annyit kér, hogy csak na! Ha a filmet a rajongók szerint csinálnák, hogy olyan jeleneteket raknak a filmbe amit õk akarnak, na az lenne a rakás szar! Ez a film így jó ahogy van, mást nem is tudnék elképzelni. A színhelyekrõl meg annyit, hogy a következõ részben Erzsébet királynõ palotáját, kertjét, vidékét fogják használni, kíváncsi vagyok az is baj lesz-e. Lényegtelen, mindenkinek van ízlése, de egy Hp rajongónak, nem mindegy milyen a film? Olvasta a könyvet, olvassa tovább, nézze meg a részeket, és úgy mint más mondjon róla véleményt. Elvéve nem is értem milyen rajongó az akinek ennyi baja van, hogy nem olyan filmet adtak ki mint amilyet õ akart...

Bocsánat!
AronHun 2009 júl. 27. - 14:54:34
(1585/2408)
Sztem voltak benne vicces részek, haverommal elég soxor röhögtünk is, de télleg voltak kimaradt részek amiket hiányoltam meg felesleges dolgok(cipöfüzökötés -.-), és ezeket a változtatásokat én sem vágtam(tonks-luna helycsere a vonat ominózusban)...
annak örültem h végre ron és hermione is több szerepet kapott, de mondjuk inkább érdekelt volna egy jó kis auror-halálfaló csata a végén mint hogy levander hányszor sámrolja le ron-t.
hiányoltam h kevés dolog derült még ki a félvér herceg könyvérül(pl levicorpus meg még pár ien tanórás faszság) igaz ezek nem igen fértek volna bele, de kérdem én, hol a bánatban volt a gomoldos emlék, hogy a faszomba tudja majd harry hogy hol van a diadém ha ginny rejtette el a könyvet???
na ezekre kiváncsi leszek h oldja meg a yates csávó -.-'
azonban akiknek mégis nagyon tetszett az alakítása: ron,bellatrix,dumbi
nos ennyih igy dióhéjban, bizom benne hogy a 7.ik 2 részletben jol ki lesz dolgozva, izgalmas lesz, bevallom nekem ez is tetszett de télleg voltak huányosságok...
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 27. - 14:41:07 10/10 Előzmény BarneythKing
(1584/2408)
Egy Roxfort diák , akit Lumpsluck elhív a Lump-klubba.
Azért én sajnálom hiszen 18 éves volt.
Padme 2009 júl. 27. - 14:32:55
(1583/2408)
Ugyan gyakran olvasom a hozzászólásokat, még nem regisztráltam. Eddig tartott. Mivel HP rajongó vagyok nem állhatom meg szó nélkül.
Az egy dolog, hogy ez valóban az egyik legvontatottabb és "eseménytelenebb" kötet. Az is egy dolog, hogy olvasni mindig jobb és több élményt jelent, mint filmet nézni....de azt akkor sem tudom tolerálni, hogy alap események hiányoztak a filmbõl, amiket mondjuk nyugodtan be lehetett volna tenni, az olyan feleslegesen kitalált jelenetek helyett mint pl a "Ginny féle cipõfûzõkötés" (jézus ereje)....emellett pedig a könyvbõl adaptált jelenetek is simán megállták a helyüket úgy ahogy voltak, azokat meg minek kellett megmásítni?? pl Tonks helyett Luna talál rá Harryre a vonaton...Lehet, hogy ezek a jelenetek, annak aki nem olvassa a könyvet nem vesztenek értékükbõl, de egy rajongónak sokat jelent hogy legalább közel aznosan lássa az eseményeket a vásznon, mint ahogyan a papíron olvasta...Õszintén sajnálom hogy így alakult...Ó és még valami: ennyire erõtlen Lumpsluckot rémálmaimban sem tudtam volna elképzelni...
1/10
baz00kahu 2009 júl. 27. - 14:11:19 1/10
(1582/2408)
MEGNÉZÉSRE NEM AJÁNLOM
Végigolvasva a hozzászólásaitokat, úgy éreztem, hogy kicsit lehúzzátok ennek az amúgy is igazán eredetinek nem mondható írásmûnek a filmes adaptációját.
Mindenkitõl elnézést kérek, hogy nem hittem nektek.
A FILM VÁLLALHATALAN,
ha valaki megkérdezi, hogy láttam-e már, akkor valószínûleg másra terelem a szót, nehogy sértõdés legyen belõle.
Azt, hogy OLVASNI JÓ!!!, eddig is tudtam. Ez a mozi ebben is megerõsített.
10/10
aMegmondoember 2009 júl. 27. - 13:04:12 10/10
(1581/2408)
elolvastam pár kommentet és legtöbbjük nem érte meg a fáradtságot, hogy begépeljék. Gondoljatok csak bele, hogy egyáltalán nem fér bele egy film-idõbe ami kb 2 óra, hogy egy minden HP rajongónak megfelelõ filmet készítsenek, ami annyira könyvhû, hogy sokkal több könyvbéli jelenet legyen benne, mint ebben a filmben volt. Arról a verzióról meg inkább ne is beszéljünk, hogy "két részes legyen a hatodik rész", mert aki nem költene rá kétszer annyi pénzt, nem töltene el vele kétszerannyi idõt, (és ez az igen tág célközönség igen nagy részét teszi ki, ami azt eredményezné, hogy meg sem érné elkészíteni a filmet.) Ahhoz, hogy ez megszülethessen, bizony szükség volt néhány változtatásra, ami gördülékenyebbé teszi a film elõrehaladtát (most nem akarok példákat mondani), és néhány olyan plusz rész is kellett, mint a halálfalók vandálkodása a vizuális effektek miatt(nekem ez is bejött)ez nyilván az eredeti rovására ment, de õszintén szólva ez engem egyáltalán nem érdekel, sõt még tetszett is, ahogy a film is, úgy egészében. Lumpsluck prof pedig zseniálisan alakított. Radcliffe is pozitív csalódás volt nekem, mivel volt egy rész, amikor nem csak a szokásos enyhén-agyalágyult-arccal-nézzél-és-akkor-szimpi-leszel-a-gyerekeknek-is színészi munka volt igényelt(tudjátok, arról a részrõl beszélek, amikor megitta azt a bizonyos italt és lazábbra foghatta a figurát; olyan volt, mikor a Pókember magára öltötte a fekete pókcuccot és ott lazázott), de amúgy a többi színész is jól alakított.
Tehát, egy jó tanács: Ne úgy nézd a filmet, mint a könyv leutánzását filmvásznon, mert akkor lehetséges, hogy nem fog tetszeni. Próbáld meg egyszerûen élvezni. Nekem bejött.
Ney marsall 2009 júl. 27. - 12:14:04
(1580/2408)
Egyébként nem tudom feltûnt-e nektek, az emlékben, amikor Dumbledore meglátogatja a gyerek Voldemortot a falak pontosan olyanok, mint a Mágiaügyi Minisztériumban.
Talán arra sem vették a fáradságot, hogy új helyszínt csináljanak...
6/10
Mrs_Casillas 2009 júl. 27. - 11:47:20 6/10
(1579/2408)
Összecsapott, átgondolatlan, felszínes film lett. Aki nem olvasta a kömyvet, az nem bírja követni, mert követhetetlen baromság, tele olyan részekkel, amik feleslegesek; aki meg olvasta az meg cak szörnyûlködhet,h ugyan mi ez a szar?! A fontos részek vagy kimaradtak vagy idétlenül lettek megcsinálva, a "poént", vagyis hogy a halálfalók hogy jutnak be a Roxfortba elõre lelövik, aminek semmi értelme, 2 olyan rész is van benne, ami a könyvben nincs és feleslelges, a szinkron szörnyû igénytelen, de felirattal SEHOL nem lehet megnézni és az új karakter, Lumpsluck alakítója is csalódás. Ahogy az egész film. Egyszer meg lehet nézni, de már sajnálom,h moziban kidobtam rá ennyi pénzt...szánalom.
tiborz007 2009 júl. 27. - 11:19:33
(1578/2408)
igazad van a könyvet tényleg nem lehet egyértelmûen átültetni filmre, de én olvastam a HP-t és a Gyûrük U-t is könyvben, de a gy.u.-t nagyon jól lefordították a film nyelvére, miközben a HP-t nem sikerült. Maga a film nem rossz de sajnos nagyon elmarad a könyvtõl. Szerintem a könyv 80%-a kimaradt a filmbõl. Vagy dupla részt kellett volna csinálni minden részbõl, vagy összeszedettebbé kellett volna tenni az összes filmet.
10/10
timcyykee 2009 júl. 27. - 11:10:54 10/10
(1577/2408)
yóóó a felsõje xD
10/10
Naphinel 2009 júl. 27. - 11:04:54 10/10
(1576/2408)
A szerény, bohókás Luna...
5/10
darkman006 2009 júl. 27. - 10:45:25 5/10
(1575/2408)
Nekem ez a rész egyáltalán nem jött be,könyvadaptációnak ez maga a borzadály!!! Hiba hiba hátán, a látványelemekrõl ne is beszéljünk a romantika meg eléggé megszaladt.
hiba hiba hátán: merengõ, hát denemrõl nem tudtunk meg semmit csak azt amit lelõttek a trailerben is. Ron megmérgezése senki sem tudta hogy h. mit tet a szájába, elõzmény hiányzott. meg hát a nagy romantikus jelenet a könyv elrelytése nem H. dugta el a könyvet így nem is tudhatja hol a diadém. A film végén hiányzott HP és a rend pálcás játéka
jó kaptunk egy két pikpakkot és oszd be és még a beleírások ha szegény H. nak nem kötik be a cipõfûzõjét szegény biztos leesik a lépcsõrõl mikor beatrix után szalad.
De ne aggódjunk a köv. 2 részt is Yates rendezi szerintem már rájött hogy elb... a 6. at.
Yates interjuiban azt m. hogy még folyt. a 6. at a 7. elején
Gondolom a hibáit szeretné kijavítani, ha sikerül le a kalappal és én legalább 4x megnézem a 7. et
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 27. - 10:18:46 10/10
(1574/2408)
Majd meglátod, hogy kissé túlhúzták a témát,jó felnõttek meg minden, de akkor ne feszengjenek hanem használják a "pálcát", annak a korosztálynak csinálták ezt, akikben ez a feszengés még tényleg meg van, õk még tudnak ezzel azonosulni és valahol talán szorítanak neki, hogy mukodjon a dolog.
10/10
Naphinel 2009 júl. 27. - 10:10:56 10/10
(1573/2408)
Az nagyon fontos, mert a könyvben is érzelmek, csókolás a mellék-fõ téma, de azért a többit sem ártott volna jól kidolgozni, mert a könyvben szépen megcsinták. Romantika ezerrel, merengõ ezerrel. Egyensúlyban mindkettõ.
Még nem láttam a filmet, de nem is úgy fogom nézni, h ez egy könyvadaptáció... elvonatkoztatva a Fõnix rendje is nagyon tetszett.
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 27. - 09:55:04 10/10
(1572/2408)
Teljesen érthetõ, hogy a könyvet nem lehet totál átültetni a filmbe, nekem a gyûrûk ura forgatókönyvírói átírásai nem voltak zavaróak, szükségszerûek, de pl a Gomoldos rész meg más Denem múltjáról szóló rész azért lett volna fontos, mert a történet lényegét az képzi, hogy Harry miként tudja megérteni ki Voldemort, aki ugye azt tette magával amit tett és ami a következõ rész címe is. Ezt jobban kidolgozhatták volna, de helyette legalább tudjuk ki kire izgul és ki kivel csókolózott e már...
Mozibubus 2009 júl. 27. - 09:30:14
(1571/2408)
Van benne valami. A diadémra kíváncsi lennék, HP még megláthatta volna a szobában attol függetlenül hogy Ginny rejtette el a könyvet. Másrészrõl Harry csak akkor tudhatja a Gomoldos dolgokat, ha ellopja a merengõt és az emlékeket, ami ugye Piton irodájában van(igazgató!).
Amúgy Yates nem tudom, de mindig ráhibázik a történetre. Elolvasta a Fõnix Rendjét, mielõtt ezt megcsinálta volna. Kitalálta mi lesz, megrendezte, majd elolvasta a könyvet is. Úgy döntött, hogy eléggé hasonlít rá. Remélem, ha van gyereke, akkor majd elolvassa neki a 7et, hogy tudjon belõle filmet csinálni. Bár eddigi tapasztalataim alapján tiltakozni fog :D
Persze az 5. könyvet se nézte át, mielõtt a fõnixrendjét csinálta, azt is kitalálta. Ha így nézzük, mekkora rendezõ :D
sqe 2009 júl. 27. - 09:26:54
(1570/2408)
4/10
hijarna 2009 júl. 27. - 08:54:14 4/10
(1569/2408)
SPOILER
a végsõ harcról, vagyis annak hiányáról írtál a film végén: amikor Harry késve érkezik a kastélyba, még külön ki is hangsúlyozzák (és mutatják), hogy aurorok védik a birtok határait. Na és hol vannak ezek az aurorok, amikor a halálfalók betörnek? Na és Dumbledore Serege illetve a Fõnix rendje tagjai??? És a diákok, illetve a házvezetõ tanárok???? Mert persze, senki semmit nem hall... Újabb logikátlanság ettõl a félnótás Yates-tõl. Monnyon le...