babinaa 2011 aug. 04. - 13:00:24 Előzmény shfanfic
(525/725)
Sziasztok!!! Ha nagy rajongók vagytok, talán vettetek a moziban Harry Potter kártyát a pattogatott kukoricához. Kérlek valaki mondja meg nekem, kit ábrázol a pikk 8-as kártya, mert sehogy nem jövök rá! Elõre is köszi!!! :)))
10/10
shfanfic 2011 aug. 03. - 14:39:14 10/10
(524/725)
Az gondolom, már mindenkinek megvan pár napja, hogy a film túllépte az 1 milliárd dollárt és a GYU-t ostromolja a 3. helyen. :)
athalie.e 2011 aug. 02. - 23:42:13 Előzmény borkasztik
(523/725)
Hát igen, itt a filmben nem tudta Neville h milyen fontos megölni a kígyót, szerintem csak azért ölte meg mert Ronra és Hermione-ra támadt.
borkasztik 2011 aug. 02. - 08:38:29 Előzmény csincsilla72
(522/725)
Egyet értek :)

Az nem baj ha nem hasonlít a könyvere teljesen de az a baj hogy nem nagyon mûködött:) Önmagában nem állja meg ez a film a helyét, egyfolytában csak kapkodtak benne. A Gringotsot is meg mindent elég gyorsan lezavartak és mivel 2 percet nem bírtak szánni a 6. ban hogy elmagyarázzák mik a horcruxok a sok hormonok mellett muszáj volt még több átalakításra. Lényegében nem is baj, de nem tudom nekem olyan egyvelegnek tûnt az egész belekaptak ide is oda is és átélés nélkül; sajnos nekem ez jött át. Mellesleg honnan tudta Neville hogy a kígyót el kell pusztítani? xD

És igen több mindent is kihozhattak volna, egy csomó óriás, kentaur , Dementorok támadása stb nem vagyok filmes de már kapásból több ötletem és fantáziám lenne elképzelni mégtöbb plusszal . :/ szinte csak pillanat képek voltak a csatákról, a többi meg véletlenek voltak ahogy pl a híd is leomlott xD és ezeket is mind lelõtték a treilerekben plusz már nem volt :)

Nem volt rossz de nekem sajnos mindig úgy végzõdik a filmnél... hogy de hát?.. Mi lett volna ha ..és miért nem ? :/ Kevés :/
10/10
PivarnyikKrisz 2011 aug. 01. - 17:58:10 10/10 Előzmény Joe Hallenbeck
(521/725)
"böllér-képû kisdisznó" Gyönyörû! Hatalmasat röhögtem:)!
10/10
beo71 2011 aug. 01. - 17:00:33 10/10
(520/725)
David Yates nem kedvencem(sõt-a totál elcseszett 5.6.rész miatt kissé haragszom is rá),de el kell ismernem a befejezö opus tökéletes,szórakoztató,kiemelkedõ darab.10/10.
Kíváncsi vagyok a legjobb epizódot megrendezõ Alfonso Cuaron fantáziája mit eredményezett volna,minden esetre egyet értek a legtöbb kritikussal:Harry Potter filmes legenda lett.
s.peti 2011 aug. 01. - 16:36:11
(519/725)
Szerintem jól sikerült a film, nem baj, hogy nem volt teljesen könyvhû és persze mindent bele se lehet tenni ... Dumbledore története azért hiányzott belõle, akkor inkább meg se kellett volna említeni Arianát meg Piton emléke is hosszabb lehett volna. Az elõzõ rész jobban tetszett, pedig nem volt ennyire mozgalmas vagy látványos de a hangulata jobb volt, jobban átadta azt ami a könyvbe volt. A filmek tényleg egyre sötétebbek és ez legjobban a 7. filmbe látszik, ahohy hárman keresik a horcruxokat és már Voldemort teljesen átvette a hatalmat. Ettõl a résztõl már csak látványos csatát vártam és ezért megérte két részre bontani, de azért a harcból mutathattak volna többet is. A végén a Voldemort Harry párbaj a könyvbe sokkal hatásosabb volt, hogy mindenki elõtt a terem közepén zajlott és fény derült mindenre, Voldemort pedig nem látta be a hibáit és végül meghalt.. de így nem volt olyan jó, hogy szinte csak kettejük között zajlott le és az a zuhanás se kellett volna, de ahogy darabokra hullott az azért jól nézett ki. Meg Voldemort már nem volt félelmetes inkább gyengének tûnt. A kastélyba meg alig volt csata és párbaj. Molly meg Bellatrix harca is rövid volt, mondjuk Bellának ebbe a részbe amúgy is alig volt szerepe csak vicsorgott meg ugrándozott, pedig többet ki lehetett volna belõle hozni. A Gringottsos rész nagyon jól sikerült, fõleg a sárkány és a roxforti csata elõkészületei is. Örülök, hogy McGalagony és Neville több szerepet kapott a filmbe. Az, hogy Neville meg Luna összejön se volt rossz ötlet a film szempontjából. Az elõzetest nézve azért sokkal nagyobb látványra meg harcra számítottam de így is nagyon tetszett. Az jó, hogy nem húzták túl a befejezést és a 19 évvel késöbbi jelenetek is jók lettek volna ,de azért valahogy csak meg tudták volna csinálni, hogy öregebbnek látszanak kb. 20 évvel ..Hermione pl ugyanúgy nézett ki. A színészek is jók voltak benne fõleg Alan Rickman, Emma Watson, Helena Bonham Carter, Maggie Smith .. Összességbe szerintem azért nagyon jó lett így lezárásnak, de lehet, hogy egy másik rendezõvel sokkal többet ki lehetett volna hozni az utolsó részbõl.. a könyvek közül ez az egyik legjobb. Azért sajnálom, hogy nem lesz több film, de a könyveket azért még jó újraolvasni. Ha pontozni kéne a film 10/9 lenne szerintem és biztos megnézem majd még egyszer.
csincsilla72 2011 aug. 01. - 12:10:20
(518/725)
A könyv iránti alázatra szerintem semmi szükség, de azért nem árt, ha legalább elolvassa az egészet és érti az összefüggéseket. Rowling részérõl több irányítás is elkelt volna, elvégre õ az, aki tudta, kivel mi fog történni, valamint elejét vehette volna a "látvány-mindenek-elõtt" nevû melléfogásnak.:-(
10/10
viktoriamarko 2011 aug. 01. - 09:49:20 10/10
(517/725)
Én 3D-be láttam de a látvány kb. ugyanolyan volt mintha 2D-ben néztem volna, viszont maga a film nagyon jól sikerült szerintem. Én is olvastam a könyvet és a filmet is ugyanúgy élveztem. Az egyetlen dolog, amit sajnálok hogy vége lett, de így kerek a történet. :D
10/10!
borkasztik 2011 aug. 01. - 07:45:27
(516/725)
Megnéztem de a könyv marad számomra mindig is a legjobb :) Azok megunhatatlan olvasmányok számomra :)

De ez a film nekem annyire nem tetszett, szerintem úgy ahogy van a 6. résztõl elrontották az egészet, cseppet se éreztem olyan alázatot a könyvsorozat iránt mint a Gyûrûk Ura készítése sorrán. Szerintem újra kéne csinálni a 6-tól és normálisabb rendezõ és forgatókönyvíró kezében xDAz egész a kapkodásról szólt.

Ez a rendezõ nem tud csatákat csinálni.. láttam az eseményeket , de vontatott volt a csata ellenére, semmi ereje nem volt az ütközetnek leszámítva egy két jól eltalált jelenetet. Az volt a baj hogy hiába láttam a csatát semmi izgalom nem volt benne, csak úgy ott volt nagy látvánnyal. Meg amikor jöttek azok az "Orkok vagy milyen lényeg xD " Eléggé fura volt. Leguggolt csapott kettõt a kõszörnyekre, legugolt csapott kettõt megint és ezt ismételték ez volt a mozgása beállítva igaz hogy még ne is kõszürnyre célzott :D Úgy nézett ki mint egy rossz animációs bábú amit mozgatnak :D
Hol maradtak a Kentaurok a házimanók,Gróp stb :D Sokkal izgalmasabb is lehetett volna, tele volt lehetõséggel a csata :) Helyette csak hosszú trailert láttunk belevágva itt ott xD

plusz a trailerekkel ezeket mind le is lõtték semmi újat nem mutattak a filmbeli csatában sem. Mikor beindult valami rögtön mindjárt jelentet váltottak nem tudtam kiélvezni a pillanat varázsát. Szóval nekem kapkodós és darabos lett. Benne volt úgy minden de számomra nem mûködött. Meg mi az hogy a könnybõl olvassák az emléket xD

A Herceg meséje az jó volt meg a Gringots is :) Azok a jelentek mikor nem volt sok akció jó volt csak a csata nem tetszett mint mondtam.. Ezért mondtam hogy számomra nem tud harci jeleneteket izgalmasan rendezni Yates úr xD

De már megszoktam tõle az 5. részben a minisztériumi csatát is lerövidítette jó volt de nem sok.. A 6 részben a barlangos jelent tûzörvényét is összecsapta pár másodpercben.. A halálereklyéi elsõ részében a menekülést is eléggé gyors lefutásúnak tervezte pedig azt is lehetett volna fokozni mennyi minden történt még ott :D ezek után nem is vártam többet.. Persze nyugodt részek és harci jelentek váltakoztak az rendben is van de ha harc van akkor rendesen tegyék már oda magukat és nem csak ilyen csináljunk valamit látszattal álljanak már neki :( A látvány lehet hogy ott volt de az izgalom korán sem ...

Sajnálom a filmeket nem emelték számomra olyan naggyá mint a GyU-rát :) De a könyv mindig kárpótol majd a számomra az igazi élmény :) Ezt meg elfelejtem , hátha egyszer újra remakolják nagyobb odafigyeléssel :)
McCart 2011 júl. 31. - 17:15:05
(515/725)
nem értem , hogy "felnõtt" emberek közt , hogy lehet ezeknek ekkora sikere.
általános iskolás koromban kezdõdött a HP láz az elsõ könyvvel , de nekem már akkor is gyerekes hülyeségnek tûnt.
9/10
marcy25 2011 júl. 31. - 09:02:57 9/10
(514/725)
Hát én 3D-ben néztem meg és annyira nem volt jó. Volt pár jó megoldás ami viszont jól meg volt csinálva SPOILER pl. a sárkányos rész az elején SPOILER VÉGE. Mondjuk lehet élvezni, de annyira nekem nem jött át. De ez csak az én véleményem. Én is úgy láttam, hogy 3D-ben csak szinkronizálva adják. :(
Amúgy teljesen egyet értek a hozzászólásoddal, én ugyan így voltam a filmmel!
athalie.e 2011 júl. 31. - 00:46:02
(513/725)
Ma néztem meg, és hát mit mondjak...fantasztikus volt, teljesen visszaadta amit vártam. El tudom képzelni h megnézném még egyszer 3D-ben csak a látvány kedvéért, csak én nem szeretem a szinkront, most is angolul néztem, 3D-ben pedig ha jól tudom nincs feliratosan. :( Ha valaki mégis tud egy mozit ahol ebben a kombinációban meg lehet nézni az szóljon! :)

Sokan panaszkodnak h mennyi mindent kihagytak...hát nem tudom õk mire gondolnak konkrétan. Én is hatalmas rajongó vagyok, nagyon sokszor olvastam az összes könyvet, a hetedik pedig a kedvencem de mégis elfogadtam h a film az film, nem pedig könyv. Ja és Ariana történetén kívül(ami amúgy nem is illett volna oda szerintem a filmbe) mit hiányoltok?

Amit mondjuk én sem értek az az a változtatás hogy Harry lerántja Voldemortot...hogy az minek meg mi értelme azt nem értem. Mert ok h kellenek bele változtatások de ez hülyeség volt..

Igen. Amit vártam és végül kivágták az az a rész (az egyik elõzetesben benne volt) ahol Voldemort kérdezi Harrytõl hogy: -Miért élsz még?
-Mert nekem van miért élnem.

..vagy valami hasonló.Hiányoltam mert ha a végén elmaradt Harrytõl a nagy beolvasás V-nak akkor itt érzékeltethették volna h miért is van életben és h mennyire sokat számít az h V nem ismeri a szeretet meg a barátság fogalmát stb. Szóval kár h kivágták, de összességében imádtam!!!
És nagyon sajnálom h vége... :(
10/10
Csirkejozsi 2011 júl. 30. - 20:23:17 10/10
(512/725)
Most jövök a moziból (IMAX 3D). Ez a rész bitang jól sikerült szerintem. Nagyon látványos, és hû maradt a könyvhöz, ami nálam külön pozitívum.
Ezen kívül az is nagyon tetszett, hogy az elõzõ részekbõl felidézett elemeket nem módosították, vagyis pl a Titkok kamráját pont ugyanolyannak vázolták, mint ahogyan azt a második filmben már megismertük.
A néger srác nekem is feltûnt, de ez mondjuk csak annak tûnik fel, aki olvasta, mert különben nem feltétlenül kell, hogy Crack és Monstro legyenek ott.
Szóval bizton állíthatom, hogy tökéletesen sikerült kielégíteni az elvárásaimat, és mindenkinek ajánlom, hogy menjen érte moziba, mert a látvány (fõleg 3D-ben) lenyûgözõ. :)
Móni Póni 2011 júl. 30. - 07:26:23
(511/725)
Nekem feltûnt...
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 30. - 02:22:30
(510/725)
Hát ezen nagyon jó röhögtem. :D
Joe Hallenbeck 2011 júl. 30. - 01:54:15
(509/725)
Amúgy a böllér-képû kisdisznóból ,hogy lett néger gyerek ?
Nem tûnt fel senkinek, csak nekem ? :D
Anno még azt olvastam,hogy drogos lett a majomivadék.
9/10
Sadenal 2011 júl. 29. - 13:59:13 9/10
(508/725)
Elég fas*án elvarrták a szálakat benne, és jól elvesztettem az idõérzékemet benne, mert annyira jól elment az a 131 perc. :D Mondjuk az a 19 évvel késõbb jelenetnél elõttem egy botox-kezeléses poént, hogy ez mi, de jópofa volt. Most hogy ez volt az utolsó rész, érdekes volt visszagondolni, hogy gyakorlatilag 10 évig mentek a részek, és ahogy öregedtek a szereplõk, úgy öregedtünk mi is. Az 1. rész még afféle Katy Perry volt, aztán az utolsó részek már egyre jobban áttértek a Mastodon-ra...gyakorlatilag a sötétebb tónusú színek domináltak, ami jó kis atmoszférát teremtett. Amikor leégett a pajzs, az volt számomra a leglátványosabb...:D


9/10
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 28. - 22:29:27
(507/725)
Egyelõre Észak-Amerikában, nem sokára a többit is meglátjuk.
offtopic
robicsek2 2011 júl. 28. - 21:53:34
(506/725)
Bocsi bevallom nem olvastam végig a hozzáoszlásod , csak annyit hogy az AK megelözte a HP-t :)