Téma: Hazajáró

ABC kiscsacsi 2014 márc. 21. - 19:21:30 Előzmény Norbi41
(51/71)
Nem is nézem :-)
Bõven elég volt az a 2-3 rész, melyek alapján a véleményemet kialakítottam:
1.) A "százéves" Egymillió lépés nagyságrendileg jobb.
2.) Attól számomra nem lesz semmi sem szebb, hogy a gonosz nagyhatalmak Trianonban "elvették" tõlünk.
3.) Ha nem vagy rekordhajszoló, szebb tájakat találsz az országhatáron belül is.
4.) Moys Zoltán világképe számomra elfogadhatalan.
Norbi41 2014 márc. 09. - 22:01:32 Előzmény ABC kiscsacsi
(50/71)
Kiscsacsi! Ha nem tetszik a Hazajáró címû mûsor és a hangvétele, akkor ne nézd! Ennyire egyszerû. Az én szememben a Balaton-felvidék az egyik legszebb hely a világon, de mégis közelebb érzem magamhoz lelkileg a Hargitát és a Gyimeseket. Az ott élõ székelyekrõl nem is beszélve. Ha ezt sovinizmusnak hívják, akkor soviniszta vagyok! És akkor mi van?
offtopic
ABC kiscsacsi 2014 márc. 06. - 18:46:26 Előzmény fáklyás menet
(49/71)
Ennyi erõvel Európát (az uniót) is érezhetnéd hazádnak, ha nem lennél bugris, sovén nacionalista. És ez a bugris nacionalizmus tetszik a "tefajtádnak" ebben a mûsorban, semmi más.
9/10
offtopic
fáklyás menet 2014 febr. 11. - 14:04:12 9/10 Előzmény ABC kiscsacsi
(48/71)
Nem tudom, hogy magyarázzam jobban hogy megértsd, a haza fogalmához köze sincs semmiféle jelenlegi határoknak. Ez a válasz. Ha egy nagyváradinak kedvesebb része a hazájának Debrecen, mint Csíkszereda, mert azt ismeri jobban, mert az jóval közelebb van, akkor nincs jogunk elvitatni tõle, akkor se, ha nem egész egy évszázada (megszakítással) közte van egy államhatár. De ugyanígy bármely irányból bármely irányba hozhatánk példát. Felesleges ezen rugózni.
offtopic
ABC kiscsacsi 2014 febr. 05. - 19:55:04 Előzmény fáklyás menet
(47/71)
Változatlanul nem értem, olyan embereknek, akik saját hazájukat sem ismerik, miért szebb, kedvesebb az, ami a jelenlegi határon kívül van? Erre a magyarázat a sovinizmus, aminek jelentését vagy nem nézted meg, vagy nem értetted meg. Sajnos egyik esetben sem tudok segíteni rajtad.
9/10
offtopic
fáklyás menet 2014 jan. 17. - 19:13:33 9/10
(46/71)
Egyszerûen azért nem hazám Levédia, Etelköz, vagy Magna Hungária, Belsõ-Ázsia, mert sosem éltem ott, nem is jártam egyik helyen se. Akkor mitõl lenne hazám? Legfeljebb némely õsömnek volt az valamikor. A Kárpát-medence ellenben hazám, mert itt élek benne, itt is születtem, itt nõttem fel. Abban igazad van, ha tágabb értelemben Európát, vagy akár Eurázsiát is hazánknak tekintjük, akkor azok is beletartoznak, de akkor is csak annyira, mint mondjuk Moszkva vagy Portugália, hogy részei a földrésznek. Igazából haza az tud lenni, amit valamennyire bejártunk, emlékek fûznek hozzá, ezért van létjogosultsága egy szûkebb hazának is, pl a Zselic (nem esetemben, mivel nem zselici vagyok, csak egy példa). Európát, mint mondtam, magát a földrészt, tágabb hazámnak érezhetem ugyan, viszint az EU-t konkrétan mégse annyira. Mert vegyük példának, hogy Horvátország tavaly csatlakozott, akkor tavalyelõtt még a határ túloldalán lévõ Alsómiholjácot nem érezhettem hazámnak, de tavalytól már igen? Vagy pl a Tiszahátot és Kárpátalját "EU-s alapon" nem érezhetem hazámnak, de a tõle két irányban lévõ elcsatolt területeke igen? Ezért mondom, hogy a haza határai nem függhetnek az idõleges politikai határoktó.
Továbbra sem értem mi bajod van a sovinizmus fogalmával, még mindig kevered a nemzeti érzéssel (idegen szóval nacionalizmussal)?
10/10
LajtaJ 2013 dec. 16. - 23:00:39 10/10 Előzmény Texas Bill
(45/71)
Gyorsan mondd ki, még mielõtt megszûnik!
Mert az EU sem lesz örök életû, ahogy a Szovjetunió sem volt az....
offtopic
Texas Bill 2013 dec. 11. - 06:35:35
(44/71)
Egyébként közös hazánk az Európai Unió!
9/10
offtopic
fáklyás menet 2013 dec. 11. - 00:42:22 9/10
(43/71)
Hogy nekem mennyit ér egy terület, azt nem a gúnyhatártól teszem függõvõ - teljesen lényegtelennek tartom ebbõl a szempontból, hogy hol húzódnak azok a határok. A haza fogalma nem határhuzigáló gazemberektõl függ. Mellesleg csonkamagyarországon belül élek, de ez nem ok semmiféle sovinizmusra, hogy az azon kívül rekedt területeket ne tartsam hazámnak.
Sovinizmus alatt elsõsorban a valamely más nemzethez tartozók gyûlületét kell érteni, de férfi- vagy nõi sovinizmusról is beszélnek - nem igazán pontosan.
De most komolyan, pl Nagylak egyik része a hazád, másik része már nem az? Na és ha Pécsen is marad a délszláv megszállás (nem csak két évig tart), akkor nekem mi a hazám Pécsen kívül, Belgrád és Zágráb igen, de Kaposvár már nem? Ugyanígy most a pélmonostoriaknak nem tartozik tágabb hazájukhoz a pár km-re lévõ Beremend vagy Siklós csak azért, mert hivatalosan közé került az országhatár? S ha országhatár ennyire számít, akkor megyehatár miért nem?
ABC kiscsacsi 2013 dec. 10. - 23:03:21 Előzmény fáklyás menet
(42/71)
Látom, te is az a fajta magyar vagy, akinek többet ér, ami határon kívül van, mint ami a határon belül. Lelked rajta.
A sovinizmusnak a második jelentését is nézd meg az idegan szavak szótárában.
Texas Bill 2013 dec. 10. - 05:35:58
(41/71)
Mostanában gyakran elszundítok rajta, pedig szeretem a sorozatot. Nekem jobban tetszene, ha kicsit több lenne a természetjárás, vizitúrázás, alpinizmus benne. A múzeumos, népdalkörös részek engem kevésbé hoznak lázba.
9/10
offtopic
fáklyás menet 2013 dec. 09. - 11:37:03 9/10 Előzmény ABC kiscsacsi
(40/71)
"Én ebben a sorozatban még egyetlen, a mai Magyarország határain belüli helyszínt nem láttam. Ezért kérdezem:
1.) Miért Hazajáró ennek a sorozatnak a címe?"
-Mert haza járnak, a Kárpát-haza különbözõ terülteteit járják be.

"2.) "és megismerje hazánk természeti- és kulturális értékeit, történelmi emlékeit és az ott élõ emberek mindennapjait"- Erdély, Felvidék, Kárpátalja, ezek mióta hazánk részei?"

Elég régóta, de minimum 1100 éve. Amikor kiskirályok uralkodtak, akkor is hazánk részei voltak, amikor a politikailag három részre volt osztva akkor is, most hogy több mint két évtizede kilenc részre van osztva, akkor is. A haza fogalma nem az éppen érvényes határoktól függ. Szûkebb hazám lehet egy tájegység, mint mondjuk a Tiszahát, a Mezõség vagy a Zselic - de attól még tágabb hazánk a Kárpát-medence (nyilván akik benne élnek, azoknak). /Ahogy LajtaJ is utalt rá nagyon igaz módon./

"A sovinizmussal egyszer már megégettük magunkat, ezek szerint a saját kárunkból sem vagyunk képesek tanulni. Szegény nemzet." Ennek semmi köze a sovinizmushoz, nem kell (nem is szabad) utálni embereket, mert más nemzetiséghez tartoznak - sõt, a közös haza tudata inkább a szeretetet erõsítheti - mondjuk ha valaki nézi a sorozatot, eszébe se juthat semmiféle sovinizmus belõle.
Texas Bill 2013 nov. 16. - 14:08:58
(39/71)
Nagyon jó ez a turisztikai, hátizsákos, természetjáró és ismeretterjesztõ mûsor. Igazán szeretem. Remek ötlet volt, hogy a környezõ országokba szakadt hegyeket, tájakat végigjárják, bemutatják, megismertetik. Olyan élvezettel nézem, mint annak idején a Másfél millió lépést.
ABC kiscsacsi 2013 nov. 16. - 00:10:11
(38/71)
Szövegértés = 0
ABC kiscsacsi 2013 nov. 16. - 00:07:26 Előzmény -csengõzoli--
(37/71)
Gyenge
-csengõzoli-- 2013 nov. 10. - 14:57:31
(36/71)
"Hát ha az "magyarlakta terület", ahol él egy-két magyar, akkor akár Argentína is az lehet :-)"

"Légy szives, a saját hülyeséged ne told másra!"
ABC kiscsacsi 2013 nov. 10. - 14:30:17 Előzmény -csengõzoli--
(35/71)
Zolikám!

Hol állítottam én olyat, hogy Erdélyben egy-két magyar él?!
Légy szives, a saját hülyeséged ne told másra!
-csengõzoli-- 2013 nov. 09. - 11:06:12
(34/71)
Persze, tudom,hogy sok helyen már arányaiban rég nem a magyarok vannak többségben,,de azt állítani, hogy Erdélyben vagy a felvidéken "egy-két magyar él", nettó hlyeség.
offtopic
-csengõzoli-- 2013 nov. 09. - 10:37:46 Előzmény -csengõzoli--
(33/71)
Persze, tudom,hogy sok helyen már arányaiban rég nem a magyarok vannak többségben,,de azt állítani, hogy erdélyben vagy a felvidéken "egy-két magyar él" nettó hlyeség.
ABC kiscsacsi 2013 nov. 09. - 01:39:16 Előzmény -csengõzoli--
(32/71)
Zolikám!

Bármilyen hihetetlen is számodra, már többször is jártam Erdélyben!
De jártam a Tátrában is, meg Kárpátalján is, és azok bizony nem "nagyrészt ma is magyar lakta területek".
Ajánlanám én is neked MAI könyvek forgatását, nem Orbán Balázs 1860-as adatokon alapuló könyvét kellene csak olvasnod.