gyorgye 2012 jún. 29. - 17:48:12 Előzmény olahmiki1959
(12/572)
Ha a paraszt nem szarik,az úr nem eszik.
lilalibaláb 2012 jún. 29. - 17:19:57
(11/572)
Nem csak a sétálgatásról van szó, ez így ebben a formában nagyon sarkos.
Én városi lány voltam, 15 éves koromban döntöttek úgy a szüleim (akik eredetileg falusi emberek), hogy nem érzik jól magukat a nagyvárosban, visszaköltözünk falura. Az életemet tették tönkre ezzel a húzásukkal. Ráadásul évekig odakötöttek a faluhoz azzal, hogy ott vettek nekem telket, ott kellett építkeznem, ott mentem férjhez. Õk csak jót akartak, mert nekik az a jó, azt hitték, akkor nekem is. Sok év után, nemrég sikerült onnan eljönnöm, vissza a nagyvárosba, most kezdek új életet. Árulom a falusi házam (természetesen elváltam a férjemtõl, újra férjhez mentem itt), végleg itt szeretnék maradni.
És nem a munka meg az állatok miatt, hanem a fények, a programok, a nyüzsgés...itt is van kutyám, a másik még falun van, de ha eladom a házat jön velem, a két macskával együtt. És itt is "virágozok", a mi erkélyünk a legszebb az egész házban. :-)

Nem hiszek ebben a gazda-városi nõ párosításban. Õszintén sajnálom mindkét felet, mert én már túl vagyok egy ilyen házasságon, tudom mivel jár a falu-város szemléletkülönbség. Valamelyiknek vagy mindkettõnek nagyon fel kell adnia magát, és az hosszútávon nem megy. :-(
lilalibaláb 2012 jún. 29. - 17:13:03 Előzmény olahmiki1959
(10/572)
Nem kellene ilyen lenézõen és sértõn nyilatkozni a vidéki emberekrõl. Nem általános amit itt leírtál.
10/10
nyarizsuzs 2012 jún. 29. - 15:11:21 10/10
(9/572)
Falun nõtem fel, és a 70-es évekbe kerültem nagyvárosba,ahol tömblakást kaptunk,de nem tudtam megszokni a 13 év alatt sem.Kis településen találtam családi házat nagy kertel,ahol állatokat lehet tartani. Nékem ez az élet az állatok,kert.Aki falun nõl fel,és megszereti a falusi életet,az nem tudja elképzelni, hogy városon ahol nem lehet csinálni semmit ugy éljen,de forditva is igy van ez,hogy egy városi aki ugy él,hogy munkából hazamegy és csak tv-t nézi,meg sétálgatnak, azok nem tudják elképzelni, hogy milyen a falusi élet,mert az állatok vissza adják a szeretet amit kapnak a maguk módján és ez egy csodálatos érzés.Zsuzsa
Tibag05 2012 jún. 29. - 13:33:40 Előzmény olahmiki1959
(8/572)
olahmiki1959!
TELJES EGYETÉRTÉSEM!
Egyébként is hol élnek?? Egy város csaj cselédnek SOHA, ilyen életet max. egy 2-3 gyerekes csaj hajlandó - de az sem biztos- aki vállalja reggeltõl estig a trágyázástól a disznó etetésig, a szántáson át a csirkékig, napi háztartás vezetést, mosást, vasalást és mi minden egy tanyán csak azért hogy a kölykeit kicsaphassa a legelõre!!!
nem tudják mire vállalkoznak!
TALÁN!!! EGY KICSIT ODÉBB mondjuk -Burgeland!!!!!!!!!!!!!!!
olahmiki1959 2012 jún. 28. - 00:25:04
(7/572)
Az is érdekes lesz, hogy a gazda élete mennyire lesz idealizálva, esetleg egy hamis, idillikus képet próbálnak mutatni a versenyzõk magukról, vagy a tv a játékosokról.
Megpróbáltam elképzelni egy átlagos magyar gazda egy napjának valódi, mindenféle sallangtó mentes indulását. Nem valami romantikus a dolog...
Reggel felkel a gazda, kinéz az ablakon, látja, hogy szép idõ van. Felhajt egy kupica pálinkát, aztán kilép a verandára, a reggeli napsütésben. Ásít, nyújtózkodik, megropogtatja a csontjait, szellent egy hatalmasat, aztán sercint egyet. Elmegy a ház végébe vizelni, aztán visszamegy a házba, és kézmosás nélkül leül az asztalhoz reggelizni.
Szalonnát, kolbászt, hagymát és kenyeret falatozik, olyan jóízûen, hogy az embernek összefut a nyál a szájában. Néha megszívja az orrát, idõnként böffent, egy-egy zsírosabb falat után ledönt a pálinkából egy pohárkával, majd újult erõvel eszik tovább. A reggeli végeztével az ingujjával elégedetten megtörli a száját.
Felvesz egy katonai gyakorlónadrágot, gumicsizmát húz, aztán hátramegy az istállóba, hogy az állatok alól vasvillával kihordja a trágyát.
És így tovább...
Persze én is tudom, hogy a tv-ben nem lehet egy ilyen mûsort csinálni. Ehelyett kapunk majd valami "mû" vidéki életet, ahol a környezet olyan lesz, mint valami szappanopera díszlete.
Én örülnék a legjobban, ha nem így lenne.
_goldie_ 2012 jún. 27. - 22:31:41
(6/572)
jucus6 és olahmiki1959
persze, h nem bírja ki, hisz ez a mûsor lényege
jó pénzért? naná!
tudod "van az a pénz, amennyiért korpásodik az ember haja"
ALDO 2012 jún. 27. - 22:22:56
(5/572)
Kíváncsi vagyok, hogy ezt vajon melyik külföldi csatornától nyúlták le és, hogy vajon mennyi jogdíjat kell fizetni nekik.
És vajon mennyien fognak rákattanni? Van egy olyan érzésem, hogy elég sokan.
jucus6 2012 jún. 27. - 20:44:17
(4/572)
"Nagyvárosi nõ" nem bírja ki a vidéki életet. Legalább is hosszú ideig.
olahmiki1959 2012 jún. 27. - 04:59:14
(3/572)
Én arra vagyok kíváncsi, hogy a "Csillag születik" gyõztesét, Mészáros János Eleket megpróbálják-e belekeverni a mûsorba, illetve, hogy a médiaszereplésért, a hírnévért és a remélt nyereményért hány nagyvárosi nõ fogja "eljátszani", hogy halálosan szerelmes a gazdába.
Mindenképpen belenézek, ha másért nem, hogy röhögjek egy jót.
1/10
Értetlenke 2012 jún. 24. - 12:09:28 1/10 Előzmény Csekély értelmû medvebocs
(2/572)
Én akkor lennék a legboldogabb ha soha nem adnák le ezt a moslékot...
Csekély értelmû medvebocs 2012 jún. 17. - 18:40:49
(1/572)
3 lehetséges esetet ismerik hogy mikor adják azt hülyeséget:
A:Június 29-tõl minden Pénteken 21.30-kor,és leszedik a CSI-Miami helyszínelõket.
B:Július 2-tõl minden hétköznap este hétkor,mert addigra befejezik a Castle II.évadjának az ismétlését (és idõ kérdése mikor adják le a maradék 4.részt a II.évadból és kezdik a IV.évadot.)És a 06.29-én csak ilyen bevezetõ adás lesz.
C:Csak õsszel lesz,de akkor minek most ez bevezetõ adás.