Téma: Hazatalálsz

9/10
janderka ápr. 19. 21:35:42 9/10
(640/640)
"Agyadban kattognak a tekervények" Ezt megjegyzem :)
9/10
janderka ápr. 19. 20:17:36 9/10 Előzmény napraforgó
(639/640)
Jajj most már dereng! Ez volt, amikor a dokinő erősködött Trixinek az abortusz ellen. és amikor Orsi vállalta be Raja előtt a terhességi fotót?
8/10
napraforgó ápr. 19. 19:35:22 8/10 Előzmény Kokapu
(638/640)
Orsi kisérte el Trixit a nőgyógyászati vizsgálatokra és Trixi azért adta meg az ő nevét, mint értesítendőt, mert nem akarta, hogy Raja tudjon a terhességéről. Amúgy Orsi Trixinél lakott és Trixi barátságot színlelt felé.
9/10
janderka ápr. 19. 19:29:53 9/10 Előzmény Kokapu
(637/640)
Fú, akkor szita agyam van. :( Pedig az első évadot végig néztem.
Kokapu ápr. 19. 16:06:48 Előzmény janderka
(636/640)
Én emlékszem az első évadban egy olyan részre, amikor Orsi kísérte el Trixit egy vizsgálatra, és őt adták meg kontaktnak. Egyébként ez viszont azt jelenti, hogy abban a jelenetben már tudták, hogy egyszer majd Orsi fog Trixiért menni a kórházba.
8/10
napraforgó ápr. 19. 13:39:42 8/10 Előzmény janderka
(635/640)
Lehet, hogy tévedek, de Balogh Trixin és Jacken keresztül akarta elérni Raját. Tudja, hogy ők ketten voltak a bizalmi emberei és azt gondolta, hogy tudják, hol bujkál Raja. és Jack tudta is, megtalálta Editnél. Azt viszont nem tudta, hogy Trixi Raja elől is menekült. Korábban ők hárman menekültek egy autóban, majd az erdőben, egészen addig, amíg Trixi le nem zuhant abba a mély árokba. Akkor raja otthagyta őket, boldoguljanak, ahogy tudnak.
9/10
janderka ápr. 19. 11:41:13 9/10 Előzmény napraforgó
(634/640)
Trixit ki körözte? Max Raja, nem? Egyébként hogyhogy Orsi volt neki a vészhelyzeti kontaktja??? Nála még Raja is közelebb állt hozzá... Abszurd ez az egész. Még ha a kocsikövetés profin volt is megcsinálva, épp csak tök felelegesen. Egyébként jól elrejtőztek a bömössel, miközben az út másik oldalán ott sasolt egy másik verda, plusz a kismiújság is pikk-pakk odatalált hozzájuk minden nélkül a kis rollerével (amiről aszittem menten leeseik, amikor a gitártokkal a hátán elkarikázott).

8/10
napraforgó ápr. 19. 07:45:21 8/10
(633/640)
Tibor és Janka nekem sem hiányzik. Az első évadban végigszenvedtük, hogy mikor ki vigyáz a demens Jankára, most meg Márkó és Virág is mindent csinál, csak nem anyut őrzi.

Viszont ejtettek egy pár olyan szálat, amivel foglalkozni kellett volna. Mi lett a szőnyeggel, amit kihalásztak? És miért nem folytatták a nyomozást Nina halála ügyében?

Aztán ott van Madár (Kata szeretőjének) ügye, ami szintén nem halad. Mint ahogy Virág Tamás ügye sem, holott már több mint egy éve hazatért Farkasligetre.
Ja, és senki nem dolgozik ezen a szép helyen. Tamás korábban kukázott, majd karbantartó lett, de a karbantartóbrigád másik két tagja is mást csinál. Balázs Böbét kúrogatja, Laci bácsi meg horgászik.
A könyvelő Tibor sem könyvel már, mert éjjel-nappal Jankára vigyáz.

Na és Edit is miből él? Mert Dénes halálával megszűnt az egyetlen bevételi forrása, a szoba bérbeadása után. Ez nem is lenne érdekes, ha mondjuk a férje komoly vagyont hagyott volna rá. De ez külön téma volt, hogy nincs pénze, csak adóssága.

8/10
napraforgó ápr. 19. 07:25:50 8/10
(632/640)
Valóban nem elég lineáris a történet. Pl. Trixi eltűnt, de nem tudni, mégis milyen városban állt meg.
Ebben a városban viszont állandóan Ninát vélte látni, illetve rá emlékeztető feliratokkal, egyebekkel találkozott. Az egyik ilyen víziója után elbambult az úttesten és elütötte egy autó. Állítólag Orsit jelőlte meg kontaktszemélyként, akit balesetkor értesíteni kell.

Hogy találták meg Orsit? állítólag országjáró túrán volt Szikora Robival. És láss csodát, Orsi rögvest ott termett Trixi betegágyánál, majd rábeszélte, hogy menjen vele haza Erdélybe, valami kis faluba.
Érdekelne az is, hogy Trixinek honnan volt egyáltalán pénze, mert ha bankkártyát használ, igen könnyen megállapítható a tartózkodási helye. Annyi készpénzt meg nem nagyon vihetett magával, amivel külföldre utazhat, élelmiszert és benzint vásárolhat, szállást bérelhet, stb., stb.
A kórházban is megtalálhatja a rendőrség, mint körözött személyt.

Jacket is körözték, de úgy tűnik ez nem vonatkozott a kertészetre, ahol elhelyezkedett.
Na és Raja? Miért rodeózott ott Balogh-gal versenyezve? Jó, az autós üldözés minden filmben nyerő, izgalmas esemény, csak hát itt nem volt semmi értelme, Balogh idegesítésén kívül.

És honnan a csudából tűnt fel a rolleres riporternő? És ő miért volt megfelelőbb személy, hogy lebuktassa Baloghot, mint pl. Ernő, vagy akárki más?
Gerlóczy a Budapesti Rendőrkapitányságon dolgozott, és nem volt lehetősége a megyei rendőrkapitányság befolyásolására? valahogy ezt sem hiszem. Amúgy meg ha rendőrségi visszaélés a vád, közvetlenül az ügyészség nyomoz, nem a felettes rendőrkapitányság.

9/10
janderka ápr. 19. 02:15:22 9/10
(631/640)
Nem tudom miért, de valahogy kicsekkoltam a sorozatból, pedig épp most indult be igazán. Annyira hirtelen kezdett el pörögni benne minden és olyan furcsa kapcsolódással (vagy épp anékül), hogy inkább abbahagytam a követését. Közben pedig elvileg érdekelne. Ám ennek ellenére a legutóbbi 3 részt már csak fél szemmel, háttértévézésként bírtam csak megnézni. Így mozaikok maradtak csak meg benne rólam. Úgyhogy mostanra egy csomó mindent nem értek már. (Bár lehet, ha folyamatosan néztem volna, se érteném jobban...)
De most akkor Trixi hogyan is került kórházba? Látnom kellett volna az Orsi által említet gázolást? Egyébként is, Orsi hogy bukkant föl épp most és épp ott? Nem úgy volt, hogy túrnézni ment Szikoja Jobival? Volt előzménye a visszatérésének? Említették egyáltalán ennek kérdéskörét?
És ki volt ez a jócsaj aki (szefi)botcsinálta bűnügyi újságíróként hirtelen odarollerezett Tamásékhoz elvinni tőlük LIVE-ozásra a corpus delicitit?
És nem mintha túlzottan hiányoznának Tiborék, de hová tüntek Jankával annyi végigszenvedett korábbi epizód után? Hirtelen érdektelen lett a sorsuk? (És ha igen, akkor miért fárasztottak velük eddig minket mégis?)

Tényleg ennyire lyukacsos lett mostanra a mátrix, vagy csak nekem kellett volna mégiscsak folyamatában néznem azt, amit nem voltam már képes abban nézni?
9/10
janderka ápr. 18. 21:07:26 9/10 Előzmény luci87
(630/640)
Minden lehetséges - de itt szerintem erősen csattogott az utólagos vágóolló...
8/10
luci87 ápr. 18. 20:54:40 8/10 Előzmény janderka
(629/640)
Igen az is lehet..de nekem úgy tűnt bekattant..:(!
8/10
luci87 ápr. 18. 20:53:53 8/10 Előzmény napraforgó
(628/640)
Jó kis resz volt,ez is meg a múltkori is,ott Cilit is jó volt.
De Jack hosszú szovegelese engem ,már farasztott..:) Tudom időhúzás volt,De Krisztián milyen türelmesen hallgatta a hosszú locsogasat..:)!
9/10
janderka ápr. 18. 12:30:31 9/10 Előzmény napraforgó
(627/640)
Biztos a gyerekvárás állapota kihozta belőle a bűntudatot...
8/10
napraforgó ápr. 18. 11:08:15 8/10
(626/640)
A 23. rész nagyon tetszett. Ahogy a "kilencek" megszervezték, hogyan szerezzék meg a bizonyítékokat, a puskát és a telefont a rendőrkapitányságról az brilliáns volt.
Brigi és Zita cicaharca, Zita vetkőző show-ja, aztán Jack hosszú meséje Baloghnak valóban vicces volt. (nem úgy, mint Ibolyka túltengése az előző epizódban).

Trixit nem értem. Korábban símán rákente volna Nina halálát Márkóra, most meg lelkifurdalásai vannak?
9/10
janderka ápr. 17. 18:51:17 9/10 Előzmény napraforgó
(625/640)
Furcsa.
Vagy csak egyszerűen kivették a sokunk szerint felesleges és/vagy uncsi ripacsmatrónás és demenciális snitteket - és máris nyertek vele egyharmad szériahosszt :)

(Kár, hogy sose tudjuk meg.)
8/10
napraforgó ápr. 17. 18:28:05 8/10
(624/640)
Úgy tűnik, hogy a 2. évadnak villámgyorsan véget vetnek. Nem látok a 30. rész után újabbat.
9/10
offtopic
janderka ápr. 17. 16:43:04 9/10 Előzmény Záporeső9
(623/640)
Én a humorszálakat még el tudtam volna fogadni (ha jók) - engem inkább a Stohl féle agresszív vonal idegesítetett. De most leginkább a korábbi ritmushoz viszonyítható rapid lezárásvágy. Mert ha ilyen gyorsan pont kerülhet a sztori végére, akkor mé'nem volt már eredetileg is csak 12 részes és passz?!
(Egyébként amikor év elején bedobták a hírt, hogy a licencetulajdonosok engedélyével eltérhettek az eredeti történettől, én már gyanítottam, hogy gebaszos lesz a vége. Bár az még a jobbik eset, ha nem annyira a sztori borul nagyot, legfeljebb a sorozat bevezetett ritmusa.
7/10
Záporeső9 ápr. 17. 16:03:48 7/10 Előzmény janderka
(622/640)
Hát most el is ment a kedvem az egésztől. Jó és izgalmas sorozatnak indult, de más estek a ló túlsó oldalára! Nem kedvelem a" Mi kis falunk " típusú sorozatokat . Már a bemutatóknál ( reklám) eldöntöm, hogy nem nézem.
9/10
janderka ápr. 17. 14:18:48 9/10 Előzmény kriptonyt
(621/640)
Tényleg nem szívesen, de mégiscsak elolvastam a Holdpontot, annyira feldühített ennek a hiretelen lezárásnak a híre. És valóban. Ahogy nézem, foghatták magukat a készítők és (vagy már az írás írás közben, vagy inkább utólag) de kicsaptak a történésekből vagy 15 részt és odacsomózták a közepéhez a mese végét... Minekutána hiába oldódnak is meg végül (így vagy úgy) bizonyos dolgok, azok - legalábbis a Hp. leírását látva - közvetlenül nem fakadnak egymásból. Inkább csak úgy odakerülnek a végére. Csak éppen azok nélkül az epizódok nélkül, amik logikai értelmet (ívet) adhatnának a dolgoknak - de amik minden jel szerint a kukában landoltak...

Hát mit ne mondjak, szép kis eljárás ez velünk, nézőkkel szemben. Ráadásul nem is előszőr a TV2 féle sorozatok esetében (Dr. Bali, Mintaapák, Pepe).