Téma: Hazatalálsz

8/10
napraforgó 2023 márc. 11. - 20:00:38 8/10 Előzmény janderka
(379/679)
Vess meg, de nekem tetszik Tamás. A szelid, higgadt stilusa, meg a konok kitartása.
9/10
janderka 2023 márc. 11. - 19:28:35 9/10 Előzmény napraforgó
(378/679)
Ez nem volt kifejtve. Készen kaptuk őket, mint egy furcsa párost. Melyben Raja rutinosan csalja az épp távolban lévő menyasszonjelöltjét, amaz meg nevéhez híven magatehetetlenül lengedezik a macsói leláncoltság és a saját akarata között. Ebbe az "idillbe" robbanna be a (történet szerint) sármos és vonzó Tamás.
Csak hát ezt casting szinten elszúrták sajnos a hazai adoptőrők...
8/10
napraforgó 2023 márc. 11. - 18:34:17 8/10 Előzmény janderka
(377/679)
Egyáltalán hogy találkozott egymással Virág és Raja? és mikor?
Virágról annyit tudunk, hogy tanitónő és Pesten járt egyetemre, tanárképzőn. Épp ötödéves lenne, de az anyja demenciája miatt költözött haza Farkasligetre és félbehagyta a tanulmányait.
Raja korábban Pesten működtetett valami éttermet, kupival, vagy anélkül, ez nem tiszta. Raja is csak alig több, mint egy éve költözött vissza Farkasligetre, ahol létrehozta az R bisztrót
.
Nem tudni, hogy Raja és Virág ismerte-e már egymást Pesten, vagy csak a lány otthoni látogatásai alatt ismerkedtek meg. Virágnak volt korábban egy elszólása, miszerint korábban nem ismerte annyira Raját (jobb arcát mutatta). Ennek ellenére elég hamar hozzáköltözött és bár meglepődött a nyilvános lánykérésen, de nem tiltakozott. Raja meg szinte erőszakosan a menyasszonyának nyilvánitotta és gyűrűt húzott az ujjára. Virág eleinte eléggé bizonytalan volt, a gyűrűt is minduntalan levette.
Nekem úgy tűnt nem annyira örült ennek a kényszerű eljegyzésnek. Az, hogy kikacsingat ebből a kapcsolatból arra mutat, hogy érzelmileg nincs ő annyira elkötelezve Rajának.
Hogy miért van mégis vele? Talán kényelmi szempontból, vagy fél a konfliktustól. A családjára is tekintettel van, hisz Raja az apja munkaadója, az anyja kezelését is ő támogatja.

A végén nyilván kenyértörésre kerül sor, akár akkor, amikor kiderül Trixi terhessége és az, hogy Raja szimultán viszonyt folytatott vele is, vagy akkor, amikor napvilágra kerülnek Raja üzelmei, érintettsége Nina eltüntetésében, stb.
9/10
janderka 2023 márc. 11. - 18:12:03 9/10 Előzmény napraforgó
(376/679)
Nem vagyok csaj, így nem tudhatom (de objektíve nem is igen értem), hogy mi alapján kezdett egyáltalán kokettálni a menyasszony Virág az ismeretlen (nyúzott, elhagyott, felmentett, pénz- és munkanélküli) Tamással? A kisugárzása alapján, ahogy leloltotta őt a vasúti kupé ajtajában?!
Ha meg csak azért tetszett meg neki, mert titkon már tele volt a bögye a simlis vőlegényével, akkor eddig miért maradt meg mellette? Hiszen Farkasliget mégsem egy egyutcás törpefalu. Biztos voltak iskolatársai, évfolyamtársai, vannak kollégái, az apjának ismerősei, a tésasszony Szilvi barátnője kürül pedig felső körökből bemutatható facér manusok...
10/10
Bay Yanlış 2023 márc. 11. - 17:58:03 10/10
(375/679)
A nagy kérdés, hogy hova lett a szőnyeg. Elvileg a feltekert állapotában össze volt kötve és még egy kisebb-nagyobb kővel is ellátták. A bisztrónál dobták a vízbe, és az eljegyzési partin bukkant fel Nina teste már szőnyeg nélkül.
8/10
napraforgó 2023 márc. 11. - 17:40:18 8/10 Előzmény janderka
(374/679)
A sztori szerint Tamás és Raja egyidősek, sőt Raja kicsit nagyobb volt Tominál már kisgyerekként is.
Szerintem Tamás nem olyan impulziv, mint Raja, de az is lehet, hogy csak igyekszik meghúzni magát, miután meghurcolták a rendőrségnél. Fura, hogy az ő ügye nem halad semmit sem.
9/10
janderka 2023 márc. 11. - 17:40:14 9/10 Előzmény luci87
(373/679)
Trixi a végére valszeg elvetél. Nem akarnak ezek szerintem melodrámát csinálni ebből a sorozatból. Épp elég katyvasz lesz elvarrni a szálakat. Hiszen akáhogy is alakul, itt igazi nyertes már nem lesz. Márkó ha fel is épül, azért elég ramaty állapotban lesz mág jó darabig. Rajáékat ha le is csukják, Nina attól még nem éled föl és az eseményeket sem lehet meg nem történtekké tenni. Virág ha ki is táncol ezután az esküvőból és össze is jön netán az addigra rehabilitált Tamással, egy elvált apát kap vele maga mellé egy joggal deprimálódott kislánnyal az oldalán. Amitől ráadásul Zita se fog a fellegekben járni.

Itt legfeljebb Ernő és Edit lamúrja alakulhat hepienddel, és max Brigi jöhet majd össze végül a sármos Kántor nyomozóval. A többiek vesztesek vagy örök lelki sérültek maradnak.

(Mondom ezt úgy, hogy se nem olvastam utána az elkövetkező epizódoknak, se nem láttam a horvát eredetit.)
9/10
janderka 2023 márc. 11. - 17:16:58 9/10 Előzmény Mangetsu
(372/679)
De mégis mi tetszett meg Virágnak ebben a mamlasz bongyorfejű Tamásban annyi Rajás hónap/év után? Akinek ráadásul még van is egy feleésége plusz egy lánya, és a sztori szsreint legalábbis valamivel idősebb is, mint Virág (IRL csak 1 évvel).
8/10
napraforgó 2023 márc. 11. - 17:06:11 8/10
(371/679)
Remélem Dénesnek fel fog tűnni, hogy Raja és Trixi mennyire nagyon Márkót akarják bemártani.
Orsit meg nem értem. Tegnapelőtt még azt gondolta, hogy nem Márkó a gyilkos, ma meg már a párnával akarja megfojtani.
De egyáltalán, bebizonyosodott már, hogy Nina gyilkosság áldozata lett? És ha igen, mi a bizonyiték rá?Hisz korábban egyértelműen öngyilkosságnak minősitették. A baleset, mint lehetőség szóba sem jött.
8/10
luci87 2023 márc. 11. - 17:04:30 8/10 Előzmény napraforgó
(370/679)
Pedig pont o talalta meg Tamassal a hullat..Raja rogton le is fizette az egyik rendort,hogy hagyjak ki ebbol Viragot.

Nem tudom mit tesz majd Raja,ha kiderul Trixi terhessege...akkor is igy fogja vedeni?
Meg ha Virag megtudja,hogy Raja csempeszte oda a hamis bizonyitekokat..hogy bemartsa Markot.
9/10
janderka 2023 márc. 11. - 16:52:37 9/10 Előzmény napraforgó
(369/679)
Egyszerre gondoltunk hasonlót :)
9/10
janderka 2023 márc. 11. - 16:51:51 9/10 Előzmény Bay Yanlış
(368/679)
Hehe, tényleeeeeeg! :) Bár nem tudom, ilyen esetben ha nem tudja senki igazolni a pénz eredetét, akkor az az államra száll? Akkor is, ha ezt Nina "tisztességesen", de lepapírozás nélkül gyűjtötte volna netán össze?
Egyébként szsrencsétlen Tibor igazán mondhatta volna azt, hogy azok a húszezresek az ő családi dugipénzük. És akkor max a lánc maradt volna csak bizonyítéknak. Amire neg ráfoghatták volna, hogy azt Nina még akkor ajándékozta Márkónak, amikor még jártak.
Persze éles helyzetben ilyenkor lefagy egy átlagember - úgyhogy e téren hiteles volt Tiborék rémültsége.
8/10
napraforgó 2023 márc. 11. - 16:50:12 8/10 Előzmény Bay Yanlış
(367/679)
De még ha Nináé volt is az a nyaklánc, Márkó nem tehette volna be egy fiókba azzal, hogy majd visszaadja Ninának, ha előkerül? Vagy csakúgy emlékbe, hisz nem maradt a lánytól semmije. Szerintem az a nyaklánc nem bizonyiték semmire.
Sőt a pénz sem. Kaphatta volna az apjától is, vagy a nővérétől, magától Ninától is.
Annyira fura, hogy itt senkit nem hallgatnak ki rendesen. Virágot pl. egyáltalán nem.
10/10
Bay Yanlış 2023 márc. 11. - 14:29:17 10/10
(366/679)
A házkutatás során a rendőr először a nyakláncot találta meg, rögtön gyanúsnak találta.
Nem értem, hogy miért?
Lehetett volna Virág, Janka vagy Márkó :-)) nyaklánca is. Orsi nem volt ott, hogy bizonyítsa, hogy az a nővére nyaklánca.

A házkutatásra megérkező rendőrfőnököt Szilvi felelőségre vonja, "a férjem tud erről?"
A rendőrfőnöknek engedélyt kell kérni az alpolgármestertől? :-))
Vagy Szivinek, aki az iskola igazgatója, feltételezhetően felsőfokú végzettséggel, ilyen értelmetlen mondatokat adnak a szájába?

Úgy érzem kicsúszott a talaj a lába alól a forgatókönyvírónak.
4/10
Mangetsu 2023 márc. 11. - 14:16:29 4/10 Előzmény luci87
(365/679)
Erre mondják, hogy egyszerre két vasat tart a tűzben.
8/10
luci87 2023 márc. 11. - 14:06:28 8/10 Előzmény Mangetsu
(364/679)
Persze hogy akar o valamit Tamastol,hiszen csokoloztak is,de utana elutasito volt vele.Lehet hogy remenykedett valamiben..Amugy a ket lany aludhatott volna egy szobaban,Tomi meg kulon .
10/10
Bay Yanlış 2023 márc. 11. - 13:47:59 10/10 Előzmény napraforgó
(363/679)
Nem emlékszem. Nina hamvai, hogy kerültek Romániába? Orsi nem vitte magával.
10/10
Bay Yanlış 2023 márc. 11. - 13:42:06 10/10
(362/679)
Raja bukott 2 millió forintot. Ennyit ért meg neki, hogy a gyilkosság gyanúját Márkóra terelje.
8/10
napraforgó 2023 márc. 11. - 13:39:32 8/10 Előzmény luci87
(361/679)
Na ezen én is csodálkoztam. Orsi előzőleg végig egy zárt fekete ruhában volt, valami fekete blúz és fekete nadrág. Az anyja elküldte átöltözni a temetés előtt, erre felvett egy spagettipántos, hátul a fél hátat szabadon hagyó ujjatlan ruhát. Na, hát ez is elég illetlen volt.

A 3 qrva, ha nem is feketében utazott, de egy szolid sötétkék, vagy szürke egyszinű, esetleg fekete-fehér ruhában kellett volna megjelenniük. Azért más a "munkaruha" és más a civil viselet.
4/10
Mangetsu 2023 márc. 11. - 13:36:19 4/10
(360/679)
Lehet, hogy én vagyok maradi, de ha nem akarok a férfitől semmit, akkor nem ülök a hátára, miközben masszírozgatom és nem hajtom rendszeresen a fejem a vállára. Pláne, ha nem vagyok független, vőlegényem van. De, ezt Virág is tudja, mert mikor Orsi benyitott, megijedtek, zavarba jöttek Tamással.