Téma: Hazatalálsz

8/10
napraforgó 2023 márc. 09. - 07:21:07 8/10
(339/679)
Ibolyka hisztije, miszerint Briginek miért nem kell az ő Bazsija, röhejes volt. Már miért is kellene neki a fiú? És ha igen, Ibolykának mi köze hozzá? Ha meg nem kell, akkor méginkább.
Cilike sok, nagyon sok, sőt sokk. Na és Jordán Laci bácsija is, ahogy átcsoszog a szinen, vagy üldögél valahol a munkaterület szélén a semmit ragozva. Minek ezt erőltetni????
8/10
napraforgó 2023 márc. 09. - 07:14:52 8/10
(338/679)
Kicsit csodálkozom, hogy eddig még egy rendőr sem kérdezte meg Rajától, hogy miért is kereste meg őt Nina??? Kitől kapta a 10 millió forintot és miért is?

Az most majd érdekes lesz, hogy a házkutatás kapcsán megnézik a kamerák felvételeit. Szinte biztos vagyok benne, hogy Jack és Trixi szőnyegcipelős jelenete nem lesz rajta. Raja, Trixi és Jack elvileg megegyeztek arról, hogy ők épp tárgyaltak az irodában, csak ezt valószinűleg megcáfolja majd néhány felvétel arról, hogy ők épp kinn mászkáltak a vendégek között, csak Trixi nem.
Persze nagyon is lehet, hogy pár felvétellel probléma lesz és jajj, valami gond miatt azok nem lesznek lejátszhatók, vagy épp törlődtek.
Trixi igyekezete, hogy mindenáron Márkóra terelje a gyanút visszájára fog elülni, nekem legalábbis az lenne a gyanús, hogy miért is erőlködik annyira?
8/10
napraforgó 2023 márc. 09. - 03:02:35 8/10 Előzmény janderka
(337/679)
Ezt én is észrevettem már, sőt több helyen is. Csodálkoztam is, hogy Virág zuhanyozni és átöltözni indult el a kórteremből, ráadásul a farmerdzseki alatt mintha más szinű top lett volna. Mikor megláttam az ujjatlan hússzinű felsőben, azt hittem, hogy már vissza is ért, hisz ruhát váltott.
Az ilyesmire jobban kellene figyelni! Mert bizony ez nem egyedi eset volt, csak a gyorsan pergő történet miatt eddig átsiklottam felette.
9/10
offtopic
janderka 2023 márc. 09. - 02:01:23 9/10
(336/679)
Szeretjük, nézzük - páran dumcsizunk is itt róla, de minek ez a szirupos önfény már megint? Benne van munkalírásotokban ez is? Üzenném, hogy ciki!
10/10
Çukurova 2023 márc. 09. - 01:40:55 10/10
(335/679)
Kisebb-nagyobb "jelenet összeillesztő problémák" voltak ebben a részben.
Akinek erre figyelni kellett volna, az megérdemel egy fekete pontot.
De, ettől eltekintve jó volt az epizód. Tetszett.

Bő másfél hónapja fut a Hazatalálsz sorozat, és mi sem bizonyítja jobban a sikerét mint az, hogy mindenhol beszédtéma.
Online felületeken, baráti társaságokban, munkahelyeken.
Ma, egy kávézóban is fültanúja voltam a Hazatalálsz sorozatról folytatott párbeszédnek.
Azok akik szeretik, és azok is akik nem, mind róla beszélnek.
Mindent tudnak a sorozatról, nagyon képben vannak. Még ha a szereplőknek nem is tudják a nevét, tökéletesen körbe tudják "írni" a karaktereket.
A dupla részes kezdés után ( nekem nagyon tetszett a start) a kritika temette a sorozatot.
Azt írták, hogy "Az átgondolatlanság és az ügyetlenkedés rántja mélybe a TV2 szappanoperáját."
Hát ez nem jött be! A most futó, magyar sorozatok között a legnézettebb sorozat lett.
A szereplők játékának, a történetnek és a karaktereknek köszönhetően lebilincselő a sorozat.
(Raja, Trixi, Dénes és Balázs továbbra is a kedvenc karaktereim.)
A kamera előtt és a kamera mögött is (majdnem) mindenki apai-anyait belead a munkájába, hogy egy érdekes, látványos sorozattal szórakoztassák a nézőket.
Gratulálok a stábnak! 👏👏
9/10
janderka 2023 márc. 08. - 22:44:16 9/10
(334/679)
Tudjuk, nem lineárisan veszik fel a jeleneteket és nem könnyű dolog a folytonosság megteremtése (bár elvileg erre van a scriptes), de a mai kórházi jelenetsor e téren valahogy nagyon bakisra sikeredett.
Virág farmerkabátban és táska nélkül indul ki Márkótól a kórteremből, de már kabát nélkül ámbátor táskával a vállán érkezik meg az ajtó túloldalára. Ahol a felnyírt hajú apját kínálja tiktakkal, ám mire az belép a fiához, már újra lenőtt lesz a frizurája. :)
https://img.index.hu/imgfrm/5/1/4/5/BIG_0017435145.jpg
8/10
napraforgó 2023 márc. 08. - 15:12:25 8/10 Előzmény janderka
(333/679)
Sajnos igazad van.

Kihagytad a DÖ-ből Marosi ügyvédnőt, aki jogi képtelenségeket, konkrétan hülyeségeket beszél,legyen az öröklés, válás, vagy vagyonmegosztás.
9/10
janderka 2023 márc. 08. - 11:24:09 9/10 Előzmény napraforgó
(332/679)
Mindenütt ez megy.
A focirajongók a Gólkirályság tabelláit látva fogják a fejüket, az ügyvédek a Mintaapák Szabijának jogi ügyködése kapcsán kapnak sikítófrászt, a közigazgatásban jártasak a Drága örökösök polgármester tevékenységének ilyen fokú félreértelmezése ügyén kapkodnak vízért, a határörök, a közjegyzők, a rendvédelmisek és a kegytátgyszakértők a Keresztanyu fordulatait nézve verik a fejüket a falba, a rendőrők meg az itteni nyomozás és helyszínlés láttán szaggatják darabokra a tényérsapkáikat...

Megannyi terület, megannyi szerv, akiknek ténykedését rendre semmi veszik a mindenkori alkotók, pillanatnyi figyelmet sem szentelve az adott téma - minimum alapfokú - realitásának megteremtésére és megőrzésére.
8/10
napraforgó 2023 márc. 08. - 09:29:38 8/10 Előzmény janderka
(331/679)
Én sehogysem értem, hogy az alkotó(k) hogy lehetnek ennyire dilettánsak, hozzá nem értők, amikor még a laikus nézők is tudják, hogy mit is kellett volna nézni, tudni a "hozzáértőknek".
Nekem nem tetszik, ha minket, a nézőket néznek hülyének, de az sem, ha egy bizonyos szakmát, most nevezetesen a rendőrséget.
9/10
janderka 2023 márc. 08. - 08:53:33 9/10 Előzmény napraforgó
(330/679)
Amint az efféle szappanoperák szakmai kérdésekbe botlanak, a realitás utolsó szikrái is kihunynak a sztorikban. Mert emberi viszonyokat még el lehet ostobaskodni, szereplői jellemek még fordulhatnak 180 fokos fordulatot, de olyan dolgoktól, amik még az átlagnezők által is jól ismert realitások, ennyire elszakadni már bukós. Kb mintha a kocsi a rendőri barrikádnál repülő üzemmódba kapcsolt volna és elhúzott volna a felhők között, mint E.T.
De már olyan szinten is, mint hogy Dénes a meló mellé nem kapott legalább egy irodai íróasztalt, hogy ne a kerti lakban meg a bisztró teraszán kelljen aktákat böngésznie. Vagy hogy nincs legalább egy beosztottja az állományból, aki a hátterben segitse a munkáját.
Mert hogy ő egymaga kb ugyanolyan hülye, mint a kapitányság összes lefizetett tagja (1 fő), az még oké, na de hogy mindenki más is. Pláne Ernő?
Nem életszerű. Még fikció szinten sem.
8/10
napraforgó 2023 márc. 08. - 08:24:07 8/10
(329/679)
Én sehogysem értem, hogy a balesetező gépkocsit a rendőrség hogy adhatta ki minden vizsgálat nélkül Rajának, aki egyből bezúzatta. Nem volt biztositása? egy 30 milliós gépkocsinak????
Ha a rendőrség gyilkosságra gondol, nem kéri be az áldozat és a gyanúsitott hiváslistáját? Ennyire nem lehet amatőr egy vidéki rendőrkapitány és az állománya sem. Nem néztek féknyomokat sem, annak hiányát is Tamás vette észre és jelezte Dénesnek.
Akármennyire ármánykodik is Raja és Trixi, azért a rendőrségnek ilyen rutinvizsgálatokat el kell tudni végezni, még különösebb gyanú nélkül is.
Rajának meg el kéne dönteni, hogy kit áldoz be, Márkót, vagy Trixit. Mert az öngyilkosság ötlete megdőlt.
És még azt sem vizsgálták, hogy kitől is kapott Nina 10 millió Forintot? Ez sem érdekli a rendőrséget? Dilettáns banda.
Nem nagyon látom, hogy Márkó nővérét, szüleit kikérdezték volna a fiú Ninához fűződő kapcsolatát illetően. Meg úgy általában. Mikor látták Ninát utoljára, mit tudnak arról, mit keresett Farkasligeten, stb, stb Múlnak a napok és még semmi nem történt!
Kat75 2023 márc. 07. - 12:50:01
(328/679)
Ernő milyen beosztásban van a rendőrségen? Ha ő is nyomozó, hogyan zárhat le egy ügyet vizsgálat nélkül? Ő is ott volt a baleset helyszínén, látnia kellett,hogy a kocsi lassítás nélkül tért le az útról. A féknyomok vizsgálata alapvető, hiszen lehet műszaki hiba is a baleset oka. Egy ilyen csodaautóban nincs légzsák?
8/10
napraforgó 2023 márc. 07. - 07:15:41 8/10
(327/679)
Bocsánat, Jaskó B neve helyett állandóan Lékait irtam.
8/10
napraforgó 2023 márc. 07. - 06:58:58 8/10
(326/679)
Edit ostoba ötlete is, hogy elmondja Tominak az apjával történt iszonyát - nahát, az megint a csúcs. Mire lenne az jó? De Brigi is egy szamár, ha már titokban tartotta ezt a dolgot hosszú évekig, miért fecsegi ki Zitának? Hangosbemondón nem akarja bemondani?
Nem tudom, miért, de nekem ez a Zita kicsit sem szimpatikus.
8/10
napraforgó 2023 márc. 07. - 06:55:42 8/10
(325/679)
Trixi nagyon ügyesen kiszedi Jackből, Pistából és Rajából az elrontott fék dolgát. Sajnos a hangtechnikus tényleg nulla, vagy ötször visszahalgattam és még mindig nem tudom Trixi kérdésére a választ, hogy kit is akart Raja igy kinyirni. A rendezőnekis lehetne annyi esze, hogy szól Lékainak, hogy ne az orra alatt motyogjon, hanem beszéljen tisztán, érthetően. Főleg ilyen kulcsmondatoknál. Csak sejtem, hogy a merénylet inkább Tomi ellen irányult volna, de persze ez nem biztos, mert Lékai képtelen érthetően artikulálni. Kicsit sem tetszik, hogy mindig maga elé motyog.
1/10
blaha60 2023 márc. 06. - 22:07:47 1/10
(324/679)
Jó film !! A hangtechnikus nulla !!! Nem érteni a párbeszédeket !!!!!!!
9/10
janderka 2023 márc. 05. - 23:48:55 9/10
(323/679)
Egyébként minél hosszabb ideje megy a történet és minél kevésbé fejlődik benne bármi is, annál idegesítőbb a teszetoszáskodás és a háttér kidolgozatlansága - de legalábbis érthető megmagyarázása.

Mert azon túl, hogy ez a bamba Tamás valamiért azt gondolja magában, hogy neki mindenképpen szerelmesnek kell lennei egy riválisának/ellenségének menyasszonyába, és hogy fővárosi meghurcolása miatt egyedül itt lehet jövője, valójában semmi sem indokolja még mindig, hogy itt bénázzon - és ártsa bele magát mások életébe egyre jobban.
A másik meg a hirtelen beugró haverzsaru. Ő sem hiányzik odafent, Pesten senkinek sem? Lejön dumcsizni kicsit Tamáskával és máris kinevezik helyi nyomozásvezetőnek? Fent meg eldob kapát-kaszát, minden folyó ügyét átadja másnak, csak hogy egy porfészekben vízbefúlt noname lányka után nyomozhasson???? Hooooogy?
8/10
napraforgó 2023 márc. 05. - 14:35:05 8/10
(322/679)
Ebben igazad van. Ha Raja a kocsinál várja Márkót, talán megakadályozhatta vplna, hogy elvigye.. Azt nem hiszem, hogy elárulta volna, hogy rossz a fék.
9/10
janderka 2023 márc. 05. - 12:46:37 9/10 Előzmény napraforgó
(321/679)
Lehetett volna kicsit realistábban is megoldani ezt a utolsó pillanatos aggódást.Például, ha már ott várja a srácot a kocsinál, akkor simán leverhette volna, mikor az be akart volna szállni. Vagy legalább odaövölthette volna neki, hogy "szar a fék, ne menj sehová!". Azzal még nem keverte volna gyanúba magát Tamásék előtt.
De persze ennek direkt kellett így történnie. Hogy Mirkó is befeküdhessen pár részre a hispotályba. És közben gyűlhessenek a viharfelhők Rajáék fölött is.
2/10
csörike1959 2023 márc. 05. - 12:12:11 2/10
(320/679)
borzalmas