fredi60 2009 aug. 20. - 10:09:46
(11/11)
Érdekes volt. (mármint a film)
Nyálon lõtt vágy 2009 aug. 19. - 19:11:25 Előzmény pozsizsuzsi
(10/11)
A regisztrációs lehetõségek tárháza végtelen.
offtopic
Nyálon lõtt vágy 2009 aug. 19. - 19:10:53 Előzmény pozsizsuzsi
(9/11)
A
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 19. - 14:57:33
(8/11)
Ne panaszkodjunk. Nem túl aktív. (vagy más nickkel aktív?)
Nyálon lõtt vágy 2009 aug. 19. - 14:46:17 Előzmény pozsizsuzsi
(7/11)
Szép kis Magyar hazánkban vannak "Zsoleszhunok" akiknek már egy ismeret terjesztõ film is elég arra, hogy eredendõ bûnért kiáltson.
Így is van, aki bûnös annak aztán vége van, õsi szittya jó tulajdonság , hogy egy személybõl levezessük egy egész rassz, nép stb. menthetetlenül bûnös voltát.
Az teljesen eltörpül hun itt , hun ott úr tudatában, hogy Heródes vér szerint nem volt zsidó.
Anyuka lenni nabetus származású Kufra, apuka lenni idumenus Antipater aki Kr.e.47-ben
nyerte el a római polgár jogát. Judea prokurátora lett és fiát Herodest 26 évesen pedig Galillea kormányzójának tette meg.
Az is tény, hogy Máté emlékezésében gyermekgyilkosnak tekinti, és az Újszövetség természetesen megerõsíti ezt.
Azt már kevesen értékelik, hogy a hellenisztikus kultúra meghonosításának szorgalmazója volt.
Persze ez már tényleg nem fér bele a róla kialakított "hun" képbe.
pozsizsuzsi 2009 ápr. 23. - 11:41:29
(6/11)
...és mit tesz isten? Tényleg "régészkedõs" film. :)
10/10
planeta 2009 ápr. 22. - 19:36:11 10/10 Előzmény pozsizsuzsi
(5/11)
Szerintem jól értetted félre... õ valószínûleg egyáltalán nem Heródesrõl beszélt.
Ami Heródest illeti, nem gondolom, hogy jobb, vagy rosszabb lett volna a többi korabeli - elõbbi, késõbbi - királynál bárhol a világon. Az, hogy adott-e parancsot gyerekgyilkosságra, igazából nem tudni, késõbbi történetírók már azt sütöttek rá, amit csak akartak (mert pl. a kadesi csatát is mindkét résztvevõ fél megnyerte - a saját történetírásuk szerint, persze)
pozsizsuzsi 2008 dec. 15. - 19:38:11 Előzmény zsoleszhun
(4/11)
"Azért "lényeglátó" mert annak is számtam."

Pedig igen félreérthetõ lett.

A Júdás evangéliuma viccnek kevés volt, ismeretterjesztésnek még inkább. Feltevésként érdekes, bár nem eredeti elképzelés a benne foglaltak jórésze, de megmarad feltevésnek, és, felteszem, így marad ez már örökre, nem valószínû, hogy megismerhetünk tényeket. Nem rajongok a túlszínezett, feltevéses, "mi van, ha" filmekért, ilyen például a leples is, olyan Dänikenesek.

Ezt a filmet még nem láttam, és, mivel még a címét sem láttam, feltételeztem, hogy Te sem, mert talán új, és, mivel nem néztem meg, lövésem sincs, de lehet, hogy régészkedõs, filózgatós, történészkedõs, (mert azért Heródesrõl tudni konkrétumokat, ellentétben az elõbbi témákról.

Szóval a félreértés(?) tárgya maga a mondat:

....kideríti valamelyik zsidó "tudós", hogy ... ez meg az.

Mondd azt, hogy ....kideríti valamelyik lökött, pofátlan MÛsorkészítõ, hogy ez meg az, és nincs szavam sem. De, mivel a filmet még nem láttam, még ezt sem ígérhetem biztosan, csak valószínûsíthetem.
1/10
zsoleszhun 2008 dec. 15. - 18:09:47 1/10 Előzmény pozsizsuzsi
(3/11)
Azért "lényeglátó" mert annak is számtam. Nemis olyan régen még a Júdás evangéliuma volt a sláger a natgeo-n, már kezdtem azt hinni a mûsor végére szentté is avatják azt az embert aki elárulta Jézust. Most egy darabig pedig ez a Heródes "király" (szerintem tömeggyilkos-gyermekgyilkos) lesz a sláger, lehet jövõre pedig kideríti valamelyik zsidó "tudós", hogy Jézust nem is õk, hanem valamelyik dakota indián csapat ölte meg...
Remélem érthetõ amit bõvebb "lényeglátó" hozzászólásomban írtam :)
pozsizsuzsi 2008 dec. 14. - 19:10:32
(2/11)
Gratulálok a hozzászólásodhoz. Olyan lényeglátó.
1/10
zsoleszhun 2008 dec. 14. - 19:07:18 1/10
(1/11)
Na már megint egy zsidó gyermekgyilkost próbálnak fényezni...
szánalom...