Téma: Heti hetes

CsengoZoli 2009 febr. 02. - 10:58:53
(1907/14087)
Azt már csak zárójelben jegyzem meg,hogy te kéred,hogy ne vigyek bele politikát: "Próbálj Fidesztõl meg Maszoptól függetlenül válaszolni: legjobb meggyõzõdésed szerint!”" és végül te vagy az aki "szégyenteljes"- ezik ,meg Tarlóst emleget.
Nem vagytok ti Ondokkal rokonok? :P
CsengoZoli 2009 febr. 02. - 10:50:29
(1906/14087)
Hát nyugattal azért ne hasonlitgassuk magunkat,mert ott a fizetésük 1% a tandij,nálunk meg a 200%a :)
Nálunk ez komoly problémát jelentene az egyetemistáknak és különben sem gondolom,hogy azon a kb 10%on aki államilag finonszírozottra jár, áll vagy bukik bármi a költségvetésben...
Vizitdíj témában nem tudok mit írni, mivel amit írtál csak egy rakéta a világûrbe :)
10/10
kgyuri0 2009 febr. 02. - 10:39:36 10/10
(1905/14087)
Nem vagyok a téma szakértõje, de nagyjából meggyõzõdésem, hogy minõséget csak akkor kapsz (oktatásban is), ha fizetsz érte. Nem hiszem, hogy van a világon igazán szinvonalas minõségi ingyenoktatás. Pl. mnyugaton nem úgy oldják meg, hogy az fizeti az akármilyen okos gyerek oktatását, akinek ahhoz semmiköze nincs, de jól mûködõ magánösztöndíjas rendszereket vezetnek be, aztán fejlõdik a tudomány!.
Vizitdíjjal is hasonló a helyzet, én persze így utólag nem tudom ellenõrizni, hogy valóban „többe került-e a leves, mint a hús”, attól tartok, ez már csak egy szégyenteljes önmentegetés azok számára, akik hetyke indulatukban túlhajtották ezt az ostoba demagógiát.
Tarlós módjára: ha fenyegetne a veszély, hogy nagyon elbízod magad jobboldaliságodban, ajánlott megvizsgálni T-mster intellektusát, hogy azonnal elszerényedj – de ezcsak afféle tréfálózás!
Bobi17 2009 febr. 02. - 10:06:50
(1904/14087)
Meg mondaná valaki, hogy ki ez az új srác, Gedeon Gergõ, vagy ki, so se tudom megjegyezni a nevét.
Köszi
CsengoZoli 2009 febr. 02. - 09:38:54
(1903/14087)
Tyû,te annyi számot soroltál má azt se tudom mit nézzek vissza :)
(Aszondja vizitdíj,tandíj,kórházi napidíj)
A vizitdíj ellen nem lenne kifogásom, csak kiderült többe kerül a leves mint a hús.
Ugye azt tegyük hozzá,hogy miután bevezették kiderült,hogy ha megveszik az utómatákat, leadózzák a 300at, felvesznek embereket akik ezt lekönyvelik, a szgépes programot-rendszert rendben tartják stb. akkor nemhogy bevételük nem lesz a kórházaknak, hanem még költenek is.
A tandíjnak abszolute ellene vagyok.
A sok hülye,-mint jómagam is- fizetõsbe jár most is, legalább akinek kis agya van,annak adasson meg a lehetõség,hogy ingyen tanul !
Ez nagyon fontos! Ez klasszikusan olyan döntés volt, ami kit érint?
Csak és kizárólag az okos szegényeket!
A gazdagok eddig is kifizették,ezután sem jelent majd nekik problémát, ellenben a csoró, de okos (hisz államira bejutni eddig sem volt könnyû) az most az albérlet mellett még fizessen félévente 200at... Na,hát ezt ne!
És nem kell a melléduma,hogy dolgozzon mellette, dolgozzon az aki ezt mondja egy Pázmány mellett pl.
A tandíjjal abszolute nem értek egyet!
Kórházi napidíj témában nem vagyok kompetens, nem vagyok otthon a témában.
Arra meg,hogy "vannak kérdések, amelyek igazsága nem népszavazás kérdése" illetve, hogy "intelligens ember nem nyilatkozhat a három díj bevezetése ellen" csak azt tudom neked mondani,hogy sokáig volt Magyarországon olyan rendszer, ahol vezetõnik pont ilyeneket gondoltak, mondtak. Eldöntötték õk mi jó nekünk.
Nincsenek egyetemes igazságok és a világon semmi baj nincs a népszavazással!
10/10
kgyuri0 2009 febr. 02. - 00:29:37 10/10
(1902/14087)
Kedves CsengõZoli!
Még 2366-ban egyenesen rákérdeztem, mi a véleményed a népszavazás tárgyát képezte díjakról(vizit-, tan-, kórházi napi-).
2399-ben azt hittem arra válaszolsz, amikor sokat magyarázol a biztosítókról meg számlaadásról.
Már kezdtem fölnézni rád: ejnye, tényleg elgondolkodott, és rádöbbent, hogy intelligens ember nem nyilatkozhat a három díj bevezetése ellen, s hát persze, hogy arca elvesztésének elkerülése végett inkább mellébeszél.
De észrevettem, hogy 2399-ben nm 2366-ra válasolsz, hanem 2398-ra.
Akkor megint föltenném 2366-ot:
„vannak kérdések, amelyek igazsága nem népszavazás kérdése.
Így pld az, hogy be kellett volna vezetni a három féle üldözött, leszavazott díjat!
De zárjuk rövidre: Neked mi a véleményed ezekrõl. Próbálj Fidesztõl meg Maszoptól függetlenül válaszolni: legjobb meggyõzõdésed szerint!”

MÁS: a mai 7i7 megint igen rossz szájízt adott ez a GergõGedeon gyerek annyira görcsös, hogy egész elrontja a nézõ kedvét is. Idegesített Hernádi, még Váncsának se örültem annyira, mint szoktam s mint kellet volna. S ez mind a Gergõ sara!!
Miért csinálják ezt?
Még szerencse, hogy Hajós és Hajdú Gálvölgyivel visszahozta a mûsort a tenger fenekérõl.
Emlékszem, annak idején Hajóssal se rokonszenveztem! Aztán a „dagadt” Hajdút kifejezetten rühelltem, s tessék hogy bedolgozta magát az is!
Hajós pedig abszolút klasszis!
CsengoZoli 2009 jan. 30. - 00:13:02
(1901/14087)
Ezekrõl a problémákról miért nem esik soha szó a mûsorban? :P

http://www.youtube.com/watch?v=bRbEp-IPTjo
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jan. 29. - 11:26:00 8/10
(1900/14087)
Jó kis építészet-esztétikai topic lett itt, még röhögnék is, ha lenne kedvem...

Azt a - nem csak szerintem - igencsak kiváló ING székházat tulajdonképpen, a topic pár résztvevõjének logikája alapján NAGYON rondának kéne találjam, az ING engem, személy szerint rondán kizsebelt... :D
CsengoZoli 2009 jan. 29. - 01:49:23 Előzmény pozsizsuzsi
(1899/14087)
Szerintem nagyon szép ez az épület.
Komolyan nem értem mi bajotok vele.
Mondjuk abból ítélve amilyen képet mutattál, valószínûleg te egy Erzsébet parkhoz hasonló, minimal design-os , szürke csövekbõl összetákolt üvegpalotát álmodnál oda.
Szerencsére vagy szerinted nem szerencsére nem olyan lett.
Mivel azonban korábban már kifejtettük,hogy ízlések és pofonok,szerintem kár erre több szót fecsérelni.
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jan. 29. - 01:45:49 8/10 Előzmény baviki
(1898/14087)
Melléfogtál. Pl. a hegy nélküli alagúton is vinnyogtak/tunk jókat, a heti hetesek is, a fórumozók is, a bal-libek is, meg a nem bal-libek is, bírom az ilyen bele a nagyvilágba fene nagy lüttyõ indulattal okoskodókat.
9/10
ondok 2009 jan. 28. - 22:30:02 9/10
(1897/14087)
Egy apróság ,hogy aNemzetibe nem "ezek" ölték a pénzeket ,hanem azok.Egyesével lehetne cáfolni a példáidat ,de minek Te tipikusan egy érzelmi hozzáállású vagy, azt meg úgyse lehet megggyõzni.Egyet azért kiemelnék .A "hegy nélküli alagút"Hát mit gondolsz miért nem lehet befejezni az M0-ás körgyûrût? mert akármelyik piszlicsáré önkormányzat keresztbe tehet mindenféle mondvacsinált ürüggyel ,hogy pl Józsi bácsiék telkéhez túl közel van az a fél kilométer ,ahol haladna a forgalom stb.Annak idején senki nem kérdzte az M7-esnél ,hogy tetszik e azoknak akinek az ablaka alatt megy el az autópálya.Ez a demokrácia.Nos az önkormányzati rendszer ésszerûsítését pont hogy a tieid fúrták meg ,azért ,hogy aztán a tefélédnek eladhassák ,hogy lám milyen szarul mennek a dolgok.Szerencsétlen kormány meg csak így tudta megoldani ,hogy haladjon az útépítés,egy alagúttal,egy viadukttal.Látod a Fidesznek ilyen problémája nem volt ,mert nem épített egy méter autópályát sem.Meg általában semmit nem tett a reformok ügyében,pedig soha olyan alkalmas pillanat nem volt miután a Horn kormány gatyába rázta a gazdaságot ,amiért el is vitte a balhét 98-ban.
Szóval egy kicsit komplexebbek ezek a dolgok,nem kell minden hülyítésnek felülni.
1/10
baviki 2009 jan. 28. - 22:04:39 1/10
(1896/14087)
...hogy ha már egyszer böhöm pénzeket beleölhettek a pojektbe,...

..., amelyek ebbe a lerobbant helyzetbe juttatták M.o.-ot, ugye?
De soha ki nem mondanátok olyasmit, amit a ballibek "alkottak" (hegy nélküli alagút, kormánynegyed-tervek, indonéziai befektetések,...) Ilyenekrõl a hetihetes sem beszél!
Ezért jó mûsor - nektek!
9/10
ondok 2009 jan. 28. - 22:02:28 9/10
(1895/14087)
Pszt!Ha beszélgetnek a "nagyok".Semmiféle bál nem áll.Egyesek érvelgetnek ,mások kevésbé,de erre van afórum
9/10
ondok 2009 jan. 28. - 20:59:59 9/10
(1894/14087)
Részvétem:),és tényleg nem akartam a soroksáriakat leszólni,de legalább ha jön látogatóba egy potentát (államfõ stb),akkor nem akkora égés mintha a Széchenyi rakparton lenne.
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jan. 28. - 20:39:09 8/10
(1893/14087)
Pontosan úgy értettem, hogy nekem nincs eldugva, útba esik jövet, menet.
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jan. 28. - 20:36:52 8/10
(1892/14087)
Ironikusan értettem.
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jan. 28. - 20:36:16 8/10
(1891/14087)
Szóval, röviden, elég kínos, hogy a Nemzeti építése valóban politikai (kurzus)ügy lett, több mint kínos viszont, hogy nem használták ki a nagy alkalmat az érintett szerncsések, hogy ha már egyszer böhöm pénzeket beleölhettek a pojektbe, akkor a végeredményre büszkék lehessünk(senek), még azok is, akiknek a poitikai sérelmeiket kell nagy nehezen félretenni ezért. Mostanra már mindenki büszkén cipelné oda külföldi ismerõseit, barátait, rokonait, ez lehetett volna Budapest és az ország egyik új ékköve. Hát, ahhoz képest vásári bóvli lett, amivel még át is vágtak, elõre is köszönöm a megértõ olvasók véleményeit rólam.
9/10
ondok 2009 jan. 28. - 20:26:51 9/10
(1890/14087)
Akkor félreértesz ,mert attól még hogy mondjuk Galyatetõ az ország egyik legszebb helye .ha ott lenne a Parlament ,hát eléggé el lenne dugva.Egyszóval mindent a megfelelõ helyre .Dunapartra a Hév mellé egy ilyen Walt Disney-s építmény disszonáns.
8/10
pozsizsuzsi 2009 jan. 28. - 20:23:26 8/10
(1889/14087)
Kösz. Itt lakom.
9/10
ondok 2009 jan. 28. - 20:22:06 9/10
(1888/14087)
Nomeg komoly ember nem tenné lakása fõhelyére,komoly ország meg a Dunája mellé,mégha szerencsére egyenlõre eléggé el is van dugva Soroksár felé.