Téma: Heti hetes

offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 11:39:13
(4107/14087)
Hát igen, így már azért más a gyerek fekvése, de mégis ez az ország az, ahol a legtöbbször lövik le az elnököt. :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 11:37:35
(4106/14087)
Nos itt a lényeg az, hogy azt írta, hogy nem nekem címezte (közben meg igen, hiszen ott van, hogy Moldávia bánata hozzászólására jött a válasz, tehát nem tudom mért állít egyértelmû hülyeséget), utána meg rögtön nekem címzi, hogy legyek EMBER, vagy mi a csöcs. Ez már kezd kicsit sok lenni, de nagyon is jól tudom, mi áll a megnyilvánulásai hátterében, de inkább hagyom az egészet. Ennyi. :)
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 14. - 11:36:53 4/10
(4105/14087)
Az igaz, de mi most választók vagyünk, és nem úgy van, hogy kimazsolázzuk mindenhonnan csak a nekünk tetszõt. Ez gyermeteg elgondolás
CsengoZoli 2009 ápr. 14. - 11:34:31
(4104/14087)
Én azt gondolom,ahogy az átlag amerikai áll az elnökéhez, az országához,azt nyugodtan hívhatjuk fanatizmusnak, a szó jó értelmében.
Bármelyiket megkérdezed 1000% hogy azt mondja az õ hazája a legjobb,legszebb stb!
Ez az a fajta fanatizmus aminek köze nincs gyilkos ideológiákhoz és elõre viszi az országot.
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 11:30:47
(4103/14087)
Én is raktam mosolyjelet, ez se kerülje el a figyelmedet! :) (Ismét az ördögi kör!)
Az amerikaiak tisztelik az elnöküket, nem pedig fanatikusan hisznek benne. Persze, tuti, hogy van olyan is, mint ez utóbbi, de hát hülyék mindenhol vannak, ahogy azt már leírtad. :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 11:28:52
(4102/14087)
Gyógyulj le rólam, mert számomra egyre hiteltelenebb vagy.
Sajnálom!
CsengoZoli 2009 ápr. 14. - 11:26:06
(4101/14087)
A gyengébbek kedvéért, a második "szint" után raktam egy mosoly jelet!
Valószínûleg ez elkerülte a figyelmedet.
Anno már kifejtettem mit értettem fanatizmuson és akkor is leírtam,hogy nem Hitlert :) és nem Sztálint,hanem pl azt,ahogy az amerikaik állnak a saját országukhoz,elnökükhöz!
A többi hozzászólásodról meg annyit,hogy mások korábbi felvetéseire írtam a dunába lövést stb. akik állandóan a Fidesz nácizásával riogatnak és ha lehet most nem ismételném meg korábbi hozzászólásaimat,mert ennyi idõm nincs :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 11:15:15
(4100/14087)
évi100 | Válasz | Elõzmény (Moldávia bánata)ma 09:53 | 5175/5187


Te most ugratsz?????? Komolyan, néha tényleg elgondolkodom azon, hogy ez az egész csak egy nagy viccelõdés...
CsengoZoli 2009 ápr. 14. - 11:14:15
(4099/14087)
Na,akkor kezdjük :)
A megosztásért mindkét fél a másikat okolja maradjunk ennyiben.
A parlament munkáját senki nem akadályozza,ki-ki a saját hulyeségét csinálja, egyikük kivonul,másik belemegy mindenbe,amit csak a koaliciós partnere kíván és így mindent meg tud szavazni az ellenzék nélkül is.(kétharmadosok kivételével)
A szomszéd országokkal való összeütközés alatt nem tudom mit értessz,de mondjuk a Gönc Kingánál rosszabb külügyminiszterünk még az életben nem volt,és legnagyobb hibája pont az,hogy kerül minden konfliktust,ami óriási butaság, lassan már ott tartunk,hogy mi kérünk bocsánatot,ha megvernek egy Magyart Szlovákiában.
Igenis a diplomácia keretein belül érvényesiteni kell tudni az akaratunkat,úgyhogy ebbõl a szempontból valószínûleg jobb lesz,(ha lesz) egy jobbos külügyminiszter.
A lakástámogatási rendszer szerintem egyáltalán nem volt ostoba sõt,nagyon sokan annak köszönhetik a lakásukat.
A barátoknak adott pénzekbõl baloldalon mondjuk ezret tudnék sorolni,ragadjuk ki mondjuk a kedvezményes hiteleket,amiket mszpsek kaptak 1-2%-ra akkor,mikor 10% körüli kamatot fizetett minden bank.(pl Juszt barátnak :)
Kaja Ibrahimok ma is naponta születnek Offshore cégek végein,errõl mondjuk aktuális miniszterelnök jelöltünk rengeteget tudna mesélni.
A beléptetõ kapuk pepitája pl az M5-ös autópálya,amit olyan büszkén építettek koncesszióban,majd pár évre rá kiderült,hogy hopp, összesen napi 5 autó használja,mert sikerült Európa egyik legdrágább autopályáját átadni.
Ekkor visszavásároltuk a cégtõl,hogy ezen mennyit buktunk,azt a fantáziádra bízom,de még lehet,hogy az is kevés lesz hozzá :)
A kézcsókhoz,pedig csak egy képet linkelnék :): http://www.virtus.hu/user_gfx/20071014/tn_aid5485_20071014082821_695.jpeg
És innen kezdhetném még sorolni pénzügyminiszterünk adócsalási ügyeit (nem kevés volt), a Kóka féle szdsz-es választási csalást, a bebukott, milliárdokat elvivõ kormányzati negyed programot, a hamis ígéretek tömkelegét az adócsökkentésrõl, a máv fejlesztésérõl, a választási hazugságokat stb stb stb.
Megnyugodhatsz meszag, egy fikarcnyit nem volt és nem lesz rosszabb,ha a fidesz kerül hatalomra,nem kell felakasztanod magad :)
Lehet jobb se lesz,de azért drukkoljunk, hátha bekerül 1 normális ember a 386-ok közé! :P
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 11:11:24
(4098/14087)
Ha valaki valamirõl lemond, mert elqrta, nem kicsit, hanem nagyon, annak nincs sok köze ahhoz, hogy van-e demokrácia, vagy nincs. Nem tudom, neked mit jelent a demokrácia, de létezik a sajtószabadság, vannak szabad választások, létezik a népszavazás intézménye (hogy csak a kedvencedet említsem).
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 11:07:28
(4097/14087)
Ezt Istivel beszéld meg, ne velem! ;)
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 11:05:03 Előzmény CsengoZoli
(4096/14087)
Azért ez sem kissé hajaz a fidesz populizmusára. Még jó, hogy nem lõttek zsidókat a Dunába! Úgy tünteted fel, mintha ez bármikor is realitás lenne, s bárki állított volna ilyet. El kellene már felejteni az ilyen gulagozásokat, mert itt nem errõl van szó! A fidesz ugyanúgy befagyasztotta a családi pótlékot, mint ahogy most Bajnai tervezi, csak éppen akkor nagyobb volt az infláció! De ilyen, eléggé neuralgikus pont volt, hogy eldöntötték, három hetente fog ülésezni a parlament. Minek olyan gyakran, nem kell azt ott túlzásba vinni, ugye? Majd csak utat mutat nekünk a Viktor! Vagy pl. a nagyon furfangos, kétéves költségvetés megszavazása, ami egyfelõl kapcsolódik az elõzõhöz, másfelõl remek alkalom volt arra, hogy a fidesz bedarálja a többi jobboldali pártot, az egy a tábor, egy a zászló elvén haladva. Majd a Viktor és a fidesz betölti jobboldali ûrt, nem kell oda több párt, több képviselet! A kisgazdák teljesen leépültek (bár köszönhetik ezt Torgyán vakságának is), a MIÉP be sem került a parlamentbe, a KDNP a fidesz egyik tagozata lett. Az MDF-et nem sikerült térdre kényszeríteni, hát az Ibolya azóta már régen komcsi is lett. De hát ott volt még pl. a Lex Répássy is, ami a tipikus agresszívan fideszes mentalitással korlátozta volna a sajtószabadságot, szerencsére nem is lett belõle semmi. De a példákat lehetne még sorolni, s nem kellene gulagozni, meg ehhez hasonló hülyeségekkel jönni.
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 14. - 10:59:16 Előzmény CsengoZoli
(4095/14087)
Ja, hogy vicc volt? Hahaha! Most, hogy jól kiröhögtem magam, akkor már azt is látom, hogy ha mivel vicc volt az egész reakció, akkor nyilván igazam volt Isti szintjével kapcsolatban, s ezt legalább utólag elismered. Úgyhogy továbbra is vigyázz, ne keveredj arra a szintre, mert nem éri meg! :) S jó is, hogy emlegeted ezt az intelligencia dolgot, mert akkor ezzel az erõvel azt is mondhatnám, hogy persze én is vicceltem, hiszen a „szintezés szintezését” nehogy már valaki is komolyan vegye, hiszen magától értetõdõ, hogy csak egy vicc. Mondtam, ne kísértsd az ördögöt, mert rosszul jössz ki belõle! :)

De tényleg vicces az is, hogy pont Te írogatsz a demokrácia csodálatosságáról, mikor emlékezetes megjegyzésed volt, hogy neked sokkal szimpatikusabb ember az, aki a nézeteiben és elképzeléseiben fanatikusan hisz. Mint Hitler meg Sztálin. De még ha így is van, hogy számodra a demokratikus értékek és a demokrácia szent, s neked ez a megoldás, akkor talán még jobban el kellene mélyülnöd benne. :) Az írott és íratlan szabályaiban. Mert pl. olyat nem nagyon kéne leírnod, hogy bármirõl megkérdezhetik az embereket, mivel ez nem így van. A halálbüntetésrõl pl. nem lehet népszavazást kiírni, mert az Ab szerint abban kizárólagosan az országgyûlésnek van joga dönteni. De ugyanígy nem lehet pl. népszavazást tartani a költségvetés kérdésében sem.

Ez a hóvirágos hasonlat pedig azért is sántít, mert egyrészt sok benne a ’ha’, meg a ’volna’, másrészt pedig a tavaszi népszavazás mellé a fidesz nem mellé állt, hanem õk kezdeményezték. S ezért nem is válasz a fidesz politikai populizmusának igazolására.
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 14. - 10:47:11 4/10
(4094/14087)
ill. az összes amit leírtam reggel. :)
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 14. - 10:46:13 4/10
(4093/14087)
Széchéyi terv, lakás kamattámogatás 30 Mft-ig, 3 hetenkénti parlament, vazallusok beültetése ihajj munkaszerzõdésekkel pl, Kaja, és Josiph - õsminta volt, mit kell tenni a vállalkozással. :(
CsengoZoli 2009 ápr. 14. - 10:40:11
(4092/14087)
MIért,szerinted mi nem igaz abból,amit írtam?
Konkrétumokat kérsz mindig,én is konkrétumot kérek :)
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 14. - 10:39:20 4/10
(4091/14087)
Hát magyarázz csak ezek után, hogy milyen szemüveg van rajtad. :D
10/10
Rahel 2009 ápr. 14. - 10:35:12 10/10 Előzmény issti1
(4090/14087)
Istike!

-"Ki az az Orbán?
Valami rokonod, vagy közeli hittársad, hogy ennyit emlegeted?"
-Remélem, hogy a vezéred ezt nem olvassa, mert akkor lesz dá-dá a pártban!!:DDD

-"Nekem mindenesetre -szerencsére- semmi közöm se hozzá, se hozzád..
..nem is tudom melyiknek örülök jobban!"
-Látom, hogy teljesen összezavartalak, és most már azt sem tudod, hogy milyen fórumon írogatsz!!:DDD

-De egyet azért mondhatok!
-Ha Orbán felé tartós lenne a kapcsolatod romlása, akkor lehet, hogy a végére normális emberré alakulnál át!!:DDD

P.S.
-Én szurkolok neked!!!
-Mindent bele!!!:DDDDDDD
CsengoZoli 2009 ápr. 14. - 09:47:32 Előzmény meszag
(4089/14087)
"leszereplünk a világ elõtt teljesen arra mérget is vehetsz"
Na ez az amirõl írtam,mikor hatalmon voltak leszerepeltünk a világ elõtt?
Nem! (ellenben pl most sikerült leszerepelnünkaz MSZP-vel)
A felsorolásról amit írtál,pedig annyit,hogy mind igaz és mind-mind megvolt pepitában az MSZP-nél is,tehát ne aggódj egy picit sem lesz rosszabb,mint most :)
Utolsó kérdésedre,pedig már válaszoltam korábban,nálunk nincs demokrácia,ha lenne rég lemondott volna Ferencünk,de õ annyira ragaszkodott a hatalomhoz,hogy semmi sem volt érte drága.
Ja, és õ akkora,de akkora demokrata,hogy miután minden téren megbukott,azután hû cselédei megköszönték neki: "szép volt kapitány,köszönjük kapitány" :)
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 14. - 07:07:52 4/10
(4088/14087)
És persze ki ne felejtsem, hogy most kétharmad esetén miket tesz még - remélem az azért nem jön össze. Mert akkor láthatod csak meg hõs vezéred jellemét, leszereplünk a világ elõtt teljesen arra mérget is vehetsz. :(