Téma: Heti hetes

10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 11:14:54 10/10
(6627/14087)
NINCS OKOD BÜSZKÉLKEDÉSRE,GÁLVÖLGYI NEM A HAZAI BIZTOSÍTÓKRÓL BESZÉLT, HANEM ÁLTALÁNOSSÁGBAN
De örömmel tölt el,hogy éppen õt afféle tótumfaktumnak tekinted politikai kérdésekben, még ha elõszörre sután sülsz is el. Csak el ne feledd, hogy neked õ mérvadó!

VITÁNKHOZ:
Zoli, látszik, hogy nincs idõd. Semmi újat nem mondtál, csak ismételgeted elõzõ ostobaságaid.

Haladjunk inkább!

Szerintem a humor míndíg emberi tulajdonságok álságosságáról szól
NagyBandó szerint:
„A HUMOR ELLENZÉKE A HÜLYESÉGNEK, AZ OSTOBASÁGNAK, A HAZUGSÁGNAK, AZ IGAZSÁGTALANSÁGNAK, A KISZOLGÁLTATOTTSÁGNAK, A TEHETETLENSÉGNEK, MINDENNEK, AMI CSÍPI A SZEMÜNKET”

Ezt is érdemes közelebbrõl szemügyre venni: A humor ezen dolgok ellenzéke, de természetesen ezek a dolgok önmagukban egyáltalán nem humorosak.

A nevetéssel egy lelki feszültség sül ki robbanás szerûen. Ki tudna igazán nevetni, mondjuk. a betlehemi gyermekgyilkosságon(Herodes a számára veszélyesnek gondolt Jézus születésérõl jóslatot kapott s minden újszülöttet megöletett Betlehemben, hogy elpusztítsa). Kegyetlen dolog, a humor ennek is ellenzéke(Bandó szerint).Én azonban hozzáfûzném, hogy a humor akkor jönne elõ, ha Heródes jelszava pl. az lett volna, hogy ”Legdrágább kincsünk a gyermek!”. Én azonban nem hallottam arról, hogy Heródes ilyen formán a szeretet és humanizmus atyamestereként tetszelgett volna, ha mégisíglne, az esetben éppenséggel el lehet képzelni nagy fantáziával, hogy valaki valahol viccesnek találva a témát, nevessen rajta.

Itt van az oka pl. CsengõZ (és mások) rögeszméjének, hogy Demszky vagy bármely hatalmon lévõ visszatetszõ cselekedete önmagában tárgya lehet a humornak. Valójában csak akkor, ha a delikvens cselekedetével ellentétes képet mutat Így pl ha Harrach családbarát kereszténydemokrata miniszterrõl elterjed, hogy az anyját szigorúan szegényotthonba telepítette, akkor ez lehetséges, hogy humoros. Esetleg az igyekvõ, sportos de tehetséges jogász, kiváló szónok és szemfüles, magabiztos politikus képét mutogató OV- rõl elterjed, hogy hisztérikus rohamában toporzékol s veri bájos feleségét(nem tudom, igaz-e, nem is állítom, csak példának hozom!.)

Tehát a humor nem ellenzéki, hanem a Bandó által nyilván nem teljeskörûen fölsorolt tuljdonságok álságos eltagadásának feszültségoldó leleplezõdésébõl fakad.
10/10
kgyuri0 2009 szept. 14. - 01:45:25 10/10
(6626/14087)
Nem tudom, meglehet, igazad van.
Ez hasonlatos lehet nálam ahhoz, hogy a 7i7-ben mindig Farkasházyt ekézik. Ez sokszor jó ötletekhez vezet náluk. Lám ma is(Kivéve Kérit, akinek annyira nics humora, mint , mondjuk, JusztL-nak – Oszt lám-lám, hogy forszírozzák!)

Ami Csengõnkkel viaskodva néha egész jó ötleteim jönnek, letisztázom magamban, mennyire igazam van. Nem fölösleges az, meg különbe, hát ha elolvassa valaki, s még meg is érti!
Mint amikor régebben mágnesszalagonárolt adatokt idõnként átmásoltk másik szalgr, afféle karbantartásként, az állásban ui.”átmágnesezõdhettek”, és elromolhattak a jelek.

Különbn a mai adásban a legélvezetesebb rész a kilénc évvel ezelõtti DojcsTomikával való foglalkozás volt.
8/10
pozsizsuzsi 2009 szept. 14. - 00:36:13 8/10
(6625/14087)
Mostanában az RTLklub nem tölti fel a mûsort a honlapjára? :(
9/10
ondok 2009 szept. 14. - 00:12:05 9/10
(6624/14087)
Még valami,ha majd olyat mod Gálvölgyí,ami nem tetszik neked ,akkor ne ezt a konszolidált úriemberes fotót másold ide ,hanem valami torz karikatúrát nagy fülekkel nagy orral ,esetleg egy olyan utalaással ,hogy a kormánynak nyalizó izraeli ügynök.Tudod ,ahogy szoktátok.
9/10
ondok 2009 szept. 14. - 00:07:55 9/10 Előzmény kgyuri0
(6623/14087)
Nem túl nagy megtiszteltetés egy elvakult fidesznyikre ennyi figyelmet fordítanod ,aki Csengõ Zolival ellentétben nem csak mondod az objektív szemléletet ,hanem gyakorlod is? Érvelni annak ,aki át van itatva elfogult vaksággal hiábavaló.
10/10
Dros 2009 szept. 14. - 00:06:10 10/10
(6622/14087)
Öregem a te arcod is ennél már csak kisebb lehet :D
9/10
ondok 2009 szept. 14. - 00:03:34 9/10
(6621/14087)
Én meg majd azt várom ,hogy az Orbán éra alatt majd az Estében taglalni fogja az akkori ellenzék ,hogy hogyan törölte fel Orbánnal XY a padlót .Ehhez Nika Gyuri majd asszisztál.Sõt utalgat egy majdani kormányváltásra .És majd az Orbán féle közTV ezt hagyni fogja .És akkor majd felébredtem ,és bilibe lógott afejem,mert csak jelenleg lehet a kormányt becsmérelni ,alpári stílusban illetni .,a fidesznyik érában visszajön a már megismert rákosista rendszer.
9/10
ondok 2009 szept. 13. - 23:59:14 9/10
(6620/14087)
Kéri az utóbbi idõben elkezdett beállni szélirányba ,feltûnõen nyalja Orbán seggét.Azt hiszi ,hogy majd ez kamatozni fog neki a jövõben .Valószínû reálisan látja ,hogy ha jó fiú lesz, akkor neki is leeshet valmi Fritz tamás féle zsíros igazgatói állás.Asszimilálódni kell az eljövendõ Széchenyi terves haverista világhoz.
CsengoZoli 2009 szept. 13. - 23:35:26
(6619/14087)
Jahj, Istenem!
Én olyan büszke vagyok magamra ! :P
CsengoZoli 2009 szept. 13. - 23:34:41
(6618/14087)
Nem tudom ki emlékszik még örökbecsû mondataimra (remélem sokan :), amiket az egészségügyi magánbiztosítókkal kapcsolatban mondtam?!
Hogy miért nem bíznám én ezt mai magyar biztosítókra...
Nos Gálvölgyi János ma megerõsített,mellém állt! Ezúton is szeretném megköszönni,ha olvassa :P
Akkor idéznék a mai mûsorból:
"Jegyezzük meg,hogy a biztosító gyakorlatilag semmiért sem fizet!" :)
Gálvölgyi János

Egyébként csak a mûsor második felét láttam, örültem,hogy Kéri kicsit lehûtötte Farkasházyt, mikor épp fantazmagóriáit próbálta elõadni és egész jó volt úgy összességében a mûsor!
scirokko 2009 szept. 13. - 17:19:04
(6617/14087)
A napnal is vilagosabb a musor politikai iranyzata mikoris az egesz nyari tortenesekbol azt ragadtak ki, hogy Solyom elnoknek minek kellet szlovakiaba menni pont akkor amikor nem akartak beengedni . Es mindez egy magyarorszagi magyar ado musoraban magyar szineszek allitjak . Mindeg is mondtam konnyu magyarnak lenni magyarorszagon es ezt konnyu eljatszani ez biralni az elnokot csak mert nem MSZP-s ha Bajnait forditottak volna vissza meskepp beszeltek volna.
CsengoZoli 2009 szept. 13. - 09:46:13
(6616/14087)
Nekem sajnos most nincs rád sok idõm,de hátha:
1:A Kádár korszakban lévõ beszólogatós humort(Hofi) szerintem elég kevesen nevezték "ellenzéki humornak", ebbõl következõen Farkasházy sem erre a korszakra gondolt.
2:Itt jó sok marhaságot összehordtál, olyanokat is amiket én nem is írtam,de persze én vagyok az elvakult és én védem a vezéremet. :)
Hogy ebben nem veszed észre az ellentmondást,pl az is vicces.
Röviden annyit még hozzá,hogy azért értek egyet Farkasházyval,mert mindig az aktuális kormány hozza a hülye döntéseket,ha megnézel egy híradót ,akkor 90%-ban az õ döntéseik,az õ döntéseik következménye stb szerepel benne.
Persze az ellenzék is csinálja a fesztivált gárdával,meg turullal,de valljuk be a híradó 90%-ban nem róluk szól és ez természetes,nem õk vannak most döntési pozicióban.
Ment is a hatalmon lévõk fricskázása egészen az MSZP hatalomra kerüléséig.
Nem titok,hogy ezek az emberek az MSZP-hez és az SZDSZ-hez közelálló emberek,akiknek nem javallott a saját fészekbe kakkantani...
Nincs ezzel gond,csak ne játszuk már a naivát,aki minderrõl tudomást sem vesz és várja a független hozzászólásokat.
3:Na itt a lényeg,amire nem tudtál mit írni, az elõzõeket hagyjuk is, 10 évvel a gengeszterváltás után nyílván nem a Kádár korszakra vagy a pun háborúkra gondolva nyilatkozta Tivadar,hogy a humor mindig ellenzéki.

"Igen, Farkasházy úgy nyilatkozott. Nem értünk vele egyet, többen. Én sem, NagyBandó sem"

Ezzel a mondatoddal gyakorlatilag el is ismered,és az egész vita fölöslegessé válik.
Egyetérteni azt nem kell vele,azt én sose mondtam, de ne is magyarázd meg,hogy nem erre gondolt.
Ne essünk bele az öszödi beszéd Gyuri szindrómába,ahol te jobban tudtad,mint az MSZP és mint az SZDSZ,hogy mit is akart azzal mondani Ferkó, itt se tudd jobban Farkasházynál,hogy mit akart mondani.
Most egy megdöbbentõ tény következik:
Azt akarta mondani,amit mondott !
Tudom fáj és tán a Gyuri logika szerint ez nehezen összerakható,de ígyvolt :)
10/10
kgyuri0 2009 szept. 13. - 01:43:08 10/10
(6615/14087)
Az iménti utolsó kétsoa helyesen:

"NagyBandó viszot érvel, veled szemben én is.
Lehengerlõ fölsõbbéges minõsítgetéssel kár kísérletezned."
10/10
kgyuri0 2009 szept. 13. - 01:37:04 10/10 Előzmény CsengoZoli
(6614/14087)
Zoli!

Egy viszonylag rövid hsz-ban hogy tudsz ennyi hülyeséget összehordani?

Két lehetõség közül választhatok: 1. Szó nélkül legyintek rád; 2. Valamelyik képtelenségedet kiragadom, s komolyan foglalkozom vele, igen ám, de melyiket a sok közül? Mindegyik? akkor esszét kellene írnom, téged csak boszantana(tán még mást is), értelme nem lenne, ekkora korodra már nem fogsz ”megokosodni”.

Veled szívesen beszélgetek(különös perverzió), udvaritlanság is nem venni figyelembe, hogy reagálássaal tisztelsz meg, a szépérzékem is báncsa, meg a remény hal meg utoljára, hátha nem hiába tépem a szám.

1.” a Kádár korszakban olyan,hogy ellenzék nem létezett,tehát elég furcsa lenne arra vonatkoztatni.”

- Uramfia, hova keveredtem! Te azt sugallod, hogy ellenzéknek csak a regisztrált hivatalos legitim pártokat lehet nevezni?! Észnél vagy?! Ha nem lett volna(s nem mûködött volna) ellenzéke, még mindíg mûködne a Kádárrendszer. Hõn szeretett OV-d pl. elõszeretettel fektet súlyt arra, hogy õ ellenzéki volt, innen igényli legitimitását. Szóal szerinted õ is csak tetszeleg volt ellenzéki szerepében? Hisen olyan, hogy ellenzéki, nem volt, igaz-e? Képzeld, ebben veled szemben inkább OV-vel értek egyet. Egy lóf*szt nem volt ellenzék! Csakte azt hiszed, az illegális ellenzék nem ellenzék. Elvakultan le akarsz hengerelni, ezért beszélsz hülyeségeket!
És természetesn hogy ne lehetne már Farkasházy véleményének személyes kialakulását vizsgálni, a K-izmusban szocializálódott, igenis részese volt a félig-meddig létezõ, fejlõdõ ellenzéknek a munkásságával, nyilván akkor alakult ki az egyénisége és abban az, hogy szerinte “…a politikai humor ….”.
És én hányok fittyet a ényeknk?! Kapj már fejedhez, de elõtte még erre varrjál gombot!

2. “a politikai humor természeténél fogva mindig ellenzéki.
Nyílván mindig az ép hatalmon lévõn lehet jókat röhögni,hisz az õ döntéseik határozzák meg,hogy mi történik az országban.”

- Ez úgy,ahogy van, logikátlan. Egy agyrém vagy: olvasd újra magad:az humoros(azon lehet nevetni), ami( aki) meghatározza, hogy mi történik az országban!” Tényleg, Zoli, ha nem érteném, hogy le akarsz hengerelni, azt gondolnám, nem vagy épeszû!
Egyszerûen összetéveszted a mérgelõdést, a fölháborodást a nevetéssel.
Az ilyen téves kiindulásból persze, csak marhaságokra lehet jutni
Kollégáid, eszmetársaid a jobboldalon ebbõl a valóban nevetséges alapállásból jutnak el humorosnak vélt javaslataik ideokádásáig: „Farkasházy bezzeg inkább azon humorizálna, hogy Demszky így meg úgy….” – pusztán csak, mivel õk utálják Demszkyt vagy csak nem értenek egyet vele.Aztán jön a begörcsölt antikomcsi, meg antilibsi erõlködés, amin a jónépnek hatalmasat kellene kacagni. Írod is: „ordítva lehetne röhögni” – igen jellemzõ szóhasználat, elszólás: ordítva ugyanis nem, lehetséges röhögni, vagy csakis erõltetetten.

És én hányok fittyet a ényeknk?! Kapj már fejedhez, de elõtte még erre varrjál gombot!


3. „Nem kell ezt túlmisztifikálni, túlmagyarázni,hogy erre meg arra gondolt...
Tudjuk jól,hogy mire gondolt és azt is,hogy most miért gondolja ellenkezõképen”


-Írja mindezt a tömény véleménykedést és minõsítgetést a tények nagy tisztelõje!

Igen, Farkasházy úgy nyilatkozott. Nem értünk vele egyet, többen. Én sem, NagyBandó sem

F.érveit nem ismerjük, úgy sejtem, a tieidnél néhány nagyságrenddel színvonalasabbak.
NagyBandó viszot ével, veldzmben én is.
Lehengerlõ fölsõbbéges minõsítgtéssel kár kísérletezned.
CsengoZoli 2009 szept. 11. - 12:06:52
(6613/14087)
Persze,ez így van,aláírom,rajtuk is lehet jókat röhögni,de azért kb 70:30 arányban az ép hatalmon lévõ csinál vicceseket :)
fredi60 2009 szept. 11. - 12:00:54
(6612/14087)
"Nyílván mindig az ép hatalmon lévõn lehet jókat röhögni,hisz az õ döntéseik határozzák meg,hogy mi történik az országban."

Hát azért néha az éppen nem hatalmon lévõk döntésein is lehet jókat vigyorogni!
CsengoZoli 2009 szept. 11. - 09:48:33 Előzmény kgyuri0
(6611/14087)
Gyurikám,téged szokás szerint megint csak a tények nem zavarnak...
1:Hogy a Kádár korszakban olyan,hogy ellenzék nem létezett,tehát elég furcsa lenne arra vonatkoztatni.
2:Hogy ezt akkor mondta,mikor a heti7-rõl kérdezték.
Nos,mivel idén 10 éves,ebbõl következõen 99-ben indult,azaz 10 évvel a gengszterváltás után nyilatkozhatta ezt Farkasházy!!!!
Hozzáteszem én mélységesen egyetértek azzal,amit mondott, ugyanis a politikai humor természeténél fogva mindig ellenzéki.
Nyílván mindig az ép hatalmon lévõn lehet jókat röhögni,hisz az õ döntéseik határozzák meg,hogy mi történik az országban.
MOst is naponta kb 2db hír van pl a BKV-ról, Demszkírõl és pajtásairól stb. amiken ordítva lehetne röhögni, csak hát " a saját fészkünkbe nem piszkítunk" felfogás alapján nemigen eröltetik ezeket a témákat.
Nem kell ezt túlmisztifikálni, túlmagyarázni,hogy erre meg arra gondolt...
Tudjuk jól,hogy mire gondolt és azt is,hogy most miért gondolja ellenkezõképen :)
10/10
kgyuri0 2009 szept. 11. - 01:14:32 10/10
(6610/14087)
Miért állapodnánk meg ilyesmiben?

Ez "iratellenes" lenne.
CsengoZoli 2009 szept. 10. - 23:59:51
(6609/14087)
Tehát állapodjunk meg abban,hogy nem a Kádárizmusra értette és nem ragadtam ki :)
10/10
kgyuri0 2009 szept. 10. - 23:58:21 10/10
(6608/14087)
CsZ!

1. Valóbn kiragadtad a szövgöszüggébõl.Nem helyes, fõleg nem szép!
2. Ahogyírtam: A káárizmus alatt kezdett így gondolkodni, a HH vonatkzásában csak alkalmzta a kialakult belsõ tuljdonságait, végül is nem azt kérdezték tõle, mióta gondolja úgy. Különben az is lehet, hogy akkor kezdett így godolkodni, amikor népnemzetben gondolkodók(Istenem, beszép ezis!) kirugatták a Rádióból. Bizony,a kádárizmusban az elvtársak elég jól bírták a kritikát, legalább is a humort. Az e téren igazi diktátorok, a "törpe nérók" csak a rendszerváltás után léptek elõ. Hiszen "törpe néró"-t (Nérókát) Orbánra tlálták ki!