10/10
pocok1982 2014 nov. 09. - 22:17:57 10/10
(41/61)
Imádom ezt a filmet.
És sokadjára is, lenyûgöz, letaszít, eláss, megrág, kiköp, megtapos,hogy aztán meggyötörve emeljen lépésrõl lépésre feljebb, ahogy tûnnek el az érzékszervek, és ahogy kezdek rájönni- minden alkalommal újra és újra megélve-, hogy nincs ez a kapcsolat csípõbõl halálra ítélve, ahogy várom miként fokozódik a pokol, úgy hal majd el minden, de azzal exponenciálisan emelkedik a lélek filmben és emeli a nézõt is.
Hogy a film végére a semmi jelentse a mindent.

Szigorúan feliratosan ajánlom!
És este :)
garancsia 2013 nov. 03. - 12:38:49
(40/61)
Bravúrosan megkomponált film! A kibontakozó katasztrófa felerõsíti az érzelmeket, úgy kerülnek egyre közelebb egymáshoz, ahogy közben a világot veszítik el. Gyönyörû, lehengerlõ, döbbenetes film. A romantikus-szerelmes és a vírusos scifi összetevõk nem egymás mellett élnek, hanem szervesen összefonódva, összekapcsolódva egymást erõsítik.
vacak91 2013 aug. 18. - 22:38:10
(39/61)
sokakkal ellentétben én úgy gondolom hogy ez a film a szerelmi történettel lett tökéletes. ha kaptunk volna egy sima vírusos filmet akkor nem jött volna át a film mondanivalója. így hogy a szerelmet és a vírust össze hozták tökéletesen áttudja érezni az ember a végén azt, hogy mi az, ami fontos az életben. a kettõ külön sablonos átlagos tucat film lett volna, de ez így együtt szerintem tökéletes alkotássá varázsolta ezt az egészet. minden megvan benne ami kell. habár talán kell egy hangulat hozzá. szóval ha valaki romantikus filmre vágyik akkor nézze meg a szerelmünk lapjai címû filmet :)))
offtopic
_goldie_ 2013 júl. 06. - 22:41:08
(38/61)
"Valamikor a közeljövõben az emberiség egy ismeretlen eredetû vírusnak köszönhetõen egymás után mond búcsút öt érzékszerve funkcióinak."

ez romantikusan hangzik..
Gina424 2013 júl. 06. - 22:20:59 Előzmény aluar
(37/61)
A 45. percnél akartam kikapcsolni, de elõtte megnyitottam ezt az oldalt, másoknak hogy tetszett alapon. Hááát ledöbbentem, hogy ez a film ennyire jó pontokat kapott. Most tartok 60 percnél, de azt hiszem megyek szunyálni. Talán holnap ráveszem még magam az utolsó fél órára, de szerintem nagyon nagyon nyögvenyelõs.

Egyébként igazad van, egy szép szerelmi történet jó lett volna estére. Ahogy egy vírusos sci fi is. De a kettõt együtt nagyon utálom.

Egyébként ugyanaz az érzésem, mint Eva Green másik filmjével, a Méhhel kapcsolatban. Baromira görcsösen mûvészfilmet akartak csinálni...
aluar 2013 ápr. 01. - 19:18:02
(36/61)
Nem kifejezetten rossz ez a film,de mindenesetre nagyon furcsa.Sokan úgy fogalmazzák meg,túl romantikus,de én nem így mondanám.
Én inkább nem tudok mit kezdeni ezzel a szerelmi történettel egy vírusos,sci-fi jellegû történet kellõs közepén.
Nem mondom hogy ne legyen szerelem benne,de ha a mélyére nézek,akkor ez tipikusan az a film nekem,aminek egyszerûen nincs mûfaja.Nekem két film van összemixelve,ami külön-külön egyik sem rossz,de együtt,egyszerûen összeférhetetlen.
A vírusos történet esetlegesen megdöbbentõ hatását nagyon gyengíti a szerelmi történet,ennek meg a romantikáját csapja agyon a világban zajló katasztrófa.
Mintha egyszerre két filmet nézne az ember,köszönöm,én ebbõl nem kérek.
9/10
sanderb 2013 márc. 19. - 20:15:34 9/10
(35/61)
Nagyon furcsa film ez, amivel egyenlõre nem tudok mit kezdeni, de nagyon megfogott. Vagy az Eva Green tökéletes keble volt:)? Az tény, hogy még meg fogom nézni, mert jobban meg akarom érteni. Addig is 10/9
karlitomarsh 2013 márc. 17. - 17:57:24
(34/61)
"A koncepció egészen eredeti, a megvalósítás is elég jó, habár a felesleges mûvészkedéseket le lehetett volna nyisszantani. A legfõbb probléma az, hogy nem találta meg azt a balanszt, amit mondjuk Alfonso Cuarónnak és Az ember gyermekének sikerült - hogy egyszerre legyen hatásos karakterdráma, és lebilincselõ mikro-szkifi."

http://rewatch.blog.hu/2013/03/17/hetkoznapi_par_perfect_sense
raczkia 2013 márc. 09. - 13:11:53
(33/61)
Megnéztem félig, de sajnos feladtam, pedig annyi jót olvastam itt róla. Szeretem a drámákat és igen ennek a filmnek van mondanivalója annyi szent,de valahogy mégsem tetszett.
Hippiusz 2013 febr. 27. - 16:49:09
(32/61)
10/8 nálam, eredeti ötlet egész jó megvalósítása. Negatívumként le kell nyelni, hogy túlságosan romantikus néha.
SPOILER
A filmnek az igazi értékei azokban a jelenetekben vannak, amikor a vírus hullámainak hatására az emberiségnek együtt kell megélnie bizonyos érzelmeket. Érdekes belegondolni, hogy mi emberek, nap mint nap átmegyünk ezeken a dolgokon, csak egyedül, senkit nem érdekli, hogy épp meghatódsz, vagy elkeseredsz, nem toleráljuk egymást. A filmben az embereknek egyszerre kell megélnie ezeket, és így végre elkezdik megérteni egymást, elkezdik az értékeket felfedezni egymásban. Ez lenne a dolgunk vírus nélkül is.. Persze idõnként jön valami katasztrófa, és azt hisszük, hogy nagyon rosszul jártunk, pedig csak odaföntrõl segített valaki egy kicsit, hogy kinyissuk végre azt a belsõ szemünket, amit a végén õk is megtaláltak.
Mellesleg nézzétek meg, hogy mi a magyar címe az angolhoz képest. Buta, idióta fogyasztónak néz minket, aki lefordította, "ez is jó lesz a sok marhának, így majd jobban fogynak a mozijegyek". Szépen mutatja, hol tartunk.
8/10
Mathos75 2013 febr. 15. - 11:34:13 8/10
(31/61)
Aki fikázta a filmet, vagy pedig azt írta, hogy "nem érti" az csak a saját közhelyességét írta alá. Ez a film egyáltalában nem mûvészfilm! Nem tudom ki és honnan szedte ezt? Ez egy kis költségvetésû európai film, mondanivalóval és tipikus amerikai hurráoptimizmus nélkül.(
--------------------SPOILER Egy amerikai filmben nem fordulhat elõ, hogy a végén minden összeomlik, és még véletlenül sem lesz jó a vége. Pont ezért katartikus, mert nincs kiút belõle, ezért is érezte sok hozzászóló, hogy a film után teljesen le volt ütve. Ha nem ez a vége, a hatás közel sem lett volna ugyanaz--------------------------SPOILER VÉGE...

Itt nem a vírus a lényeg, hanem az, amit az érzékszervek elvesztése okoz, illetve ez ahogyan azt próbálja pótolni az emberiség. Az egyik nagyon finom jelent a hegedûs lány aki a zenével próbálja leírni az illatokat. Hasonló párhuzam, mint a MASK címû filmben, amikor egy vak lánynak próbálja a fõhõs hideggel és meleggel leírni a színeket!

10/8
rigojancsi 2013 jan. 18. - 21:45:02 Előzmény trudy
(30/61)
Talán meg kellett volna erõltetned magad, és tovább nézni, megérte volna. De nem hasonlítanám a többi vírusos filmhez, teljesen más. Itt nem az a lényeg, hogy pusztít valami járvány, és találjuk meg az ellenszerét minél gyorsabban, hanem, hogy milyen az érzékszervek elvesztése, és annak feldolgozása. Együtt élni vele.
k11zoltan 2012 dec. 20. - 19:28:13
(29/61)
Most nem értem, hogy mûvészfilmet vártál, vagy valami vírusos akció-kalandot?

Mert ez egyik sem.
2/10
trudy 2012 dec. 20. - 15:12:45 2/10
(28/61)
20 percig bírtam, és az utána következõ 1 óráról nem tudok nyilatkozni, de ez a 20 perc színtiszta agónia volt... már százezer fertõzõ vírusról szóló filmet láttam, és mondhatom, hogy ezerszer izgalmasabbak, mint ez a film. Nem értem, hogy miért kell újabban ilyen "mashup" filmeket csinálni, amikben több mûfaj keveredik, de látom, hogy van rá kereslet, mert szép számmal vannak olyan emberek, akik mindentõl el vannak ájulva, ami a "mûvészfilm" címkéje alatt tetszeleg. Amúgy kizárólag Ewan McGregor miatt választottam ezt a filmet, de hiába, ezt még õ sem teszi nézhetõvé.
RoyTucker 2012 nov. 30. - 09:27:55
(27/61)
Na az ilyen filmekre mondom azt, hogy káprázatos. Nem közhelyes, nem magyarázza túl magát, pont annyi amennyinek lennie kell. Alapjaiban kezdi feszegetni az eddig kialakult értékrendedet. Mindenkinek ajánlom, aki felkészült egy kemény drámára.
rigojancsi 2012 nov. 22. - 23:18:23
(26/61)
Elképesztõen jó film, kitûnõ színészek és alakítás, és a zene is,... sorolhatnám, a lényeg, hogy HIBÁTLAN. Én is a hatása alatt maradok egy darabig, és örülök az élménynek. 10/10
k11zoltan 2012 okt. 20. - 22:08:31
(25/61)
A Blindness c. filmhez tudnám hasonlítani.
Jobb lett volta, ha a fõszerepet egy kevésbé ismert figura játsza.
gladiolus 2012 okt. 19. - 17:46:45
(24/61)
Ijesztõ volt, és mégis szép, az egész, de fõleg a vége.Mert ha csak az marad, ami a végén megmaradt, akkor elég csak egyszer elsodródniuk egymástól, és többé már semmi sem biztos. Ez emberi ésszel iszonyú.
Örüljünk annak, hogy ez talán sosem történik meg, ne vegyük annyira magától értetõdõnek, hogy mindaz, ami ebben a filmben elvész, az megadatott.
9/10.
10/10
Kolókapitány 2012 okt. 18. - 22:11:06 10/10
(23/61)
Hihetetlen... tegnap este óta a hatása alatt vagyok. Miután megnéztem fél órán keresztül meg sem tudtam szólalni. Gyönyörû film. 10/10 Zeneileg, képileg , a színészi játék , a történet, erre csak 10-est lehet adni.
10/10
leves78 2012 aug. 18. - 00:48:56 10/10 Előzmény Éduah
(22/61)
Nyilván annak is meglehet az oka, hogy hozzád csak a felszín jutott el! Nem lehet, hogy a kommentben magadról írtál?