Téma: Hideg fejjel

offtopic
imrenyibalazs 2010 dec. 05. - 04:33:47
(34/54)
Operatõrileg már jók ezek a filmek, de bizonyos mûfajúaknak a történetét már nem tudják hogy bonyolítani, aztán sok valóban kicsit gusztustalan kerül már bele ezekbe a remekmûvekbe. Majd még írhatok, de a sexuális oldala, a bosszú különféle módjai és egyátalán az erõszak fajtái már szélsõségesen keverednek; régen kicsit nehezebben értettem meg a Predatort, most a Predators-t már könnyen, a szinte ellentétesen mutatott X-MEN (a trilógia és a kezdetek) logikus, filmre az Ál/Arc - persze a valamennyire azért vágott verzióját láttam - jó; ezek a bosszúállós, mindenféle megtorlós, megtorlásos filmek már zavaróak, kicsit hülyeségek.
Zõdi 2010 dec. 04. - 18:02:53
(33/54)
Kb 3 éve láttam ezt a filmet, és nekem akkor nagyon tetszett.
1/10
gigie 2010 aug. 02. - 21:05:56 1/10
(32/54)
Ez a film egy katasztrófa. :S Erõltetett és unalmas, és a vége nagyon hülyén van megcsinálva. SPOILER: A csávó fogja magát kiszúrja az egyik szemét, a másik kettõt lelövi és vége a filmnek. hát ez mi?? SPOILER vége
Rettentõen idegesítõ, hogy a pasi felnõtt fejjel végigbõgi az egész filmet!A másik ami már tûrhetetlen az az, hogy kb 5 percenként basznak benne. Hát már a tököm ki volt a filmmel. Odacsesznek egy 18-as karikát a filmhez ( ami ráadásul THRILLER ) és akkor nekik azt jelenti ez ilyen típusú film, hogy szex szex szex és szex. A csajt megerõszakolták, nem is értem hogy tud ilyen rövid idõ után, naponta lefeküdni a férjével. Akit tényleg megviselt a dolog az nem hiszem, hogy minden éjjel lefekszik a szintén agyonvert férjével... Nem is értem mi a f*szért nem lehet olyan filmet csinálni amibe nincs szex ?! Mert enélkül nem lenne egy film jó ? A 12-es karikájú filmekben is szinte kivétel nélkül benne van, csak ott max röviden mutatják, nem " részletezik " ..

Szóval ez a film szerintem szörnyû. 10/2
batagy 2010 aug. 01. - 01:12:12
(31/54)
Hmmm, szerintem nem volt annyira rossz film. Egynek elmegy.
fordjee 2010 aug. 01. - 00:47:59
(30/54)
Unalmas és erõltetett film, nem tetszett. Egy nagy szenvedés volt az egész, egy állandóan bõgõ palival és egy feleannyit bõgõ, de ugyanannyit szenvedõ nõvel. Ez az a film, amiben mindenki szenved és én is.
brandee 2010 júl. 25. - 17:40:46 Előzmény bohmajster
(29/54)
A film nem annyira rossz, de az a síró srác tényleg qrva idegesítõ.
1/10
bohmajster 2010 jan. 02. - 01:40:36 1/10
(28/54)
Adam a 30éves fejével végigbõgi az egész filmet mint egy 5 éves kisgyerek, kibírhatatlan, nem ajánlom senkinek
8/10
szinhazimado 2009 aug. 15. - 13:44:28 8/10
(27/54)
Nekem is tetszett, izgalmas, thriller-elemekkel teli, szép a képi világa, fény-árnyék játék, a két szerencsétlenül járt ember helyzetét mutatja meg ez a film érzelmi megközelítésbõl. Azt, hogy két normális emberi lény hogyan vészeli át a legborzasztóbb szituációt amibe ember belekerülhet akaratán kívül. Õk igazi áldozatok. Azoknak az áldozatai akik förtelmesek, szórakozásból teszik, amik teszik, nem mellékesen erkölcstelenek, akiket csak a váguk hajt. Ebbõl a szemszügbõl maga az apa is az, bár neki volt választása, de résztvevõje lett végül a borzalmas büntettnek. A revans nem marad el a végén, némi elégtételt hozva az áldozatoknak.
Szerintem 23 év felett mindenkinek készült, aki szeretne olyan filmet látni arról a helyzetrõl, érzésvilágról, ami egy iszoszatos megaláztatás után történik két emberrel, megmutatva a tettesek inditékait is.
Szóval, jó film, és többször nézhetõs! Én csípem az ilyen filmeket.
10/10
suora 2009 júl. 14. - 23:24:48 10/10
(26/54)
Szerintem nagyon jól alakítanak a színészek, nem lehet könnyû egy ennyire brutális filmet végigjátszani. Gillian Anderson pedig egyébként is a kedvencem. Durva film, de jó.
wiliwonka 2009 máj. 22. - 22:32:30
(25/54)
Elég brutál a vége!
k11zoltan 2009 febr. 03. - 00:35:11 Előzmény Victorya
(24/54)
Mármint Eden Lake na.
3/10
Kentaro 2009 febr. 02. - 22:39:18 3/10 Előzmény GibsonH
(23/54)
Pedig egész jól indul a film, Gillian abban a szép kis ruciban, aztán meg ... :)
Na de ennyi, csak érte és ezért a pár percért érdemes megnézni a filmet, amúgy felejtõs.
3/10
GibsonH 2009 febr. 01. - 22:15:12 3/10
(22/54)
Szerintem a film rettentõen erõltetett...

***SPOILER***
egy nõ aki pár nap alatt túlteszi magát egy megerõszakoláson még dolgozni is bemegy ráadásul a rendõröknek el sem mondja h megerõszakolják...Adam meg naháát õ télleg végig bõgi a filmet ráadásul az a véleményem hogy az alakítása is pocsék...
***SPOILER VÉGE***

még félszer sem nézném meg többet...
Victorya 2009 jan. 30. - 20:15:34
(21/54)
Eden park na..
Victorya 2009 jan. 30. - 20:15:05 Előzmény bourne
(20/54)
Hat nem valami allatbaratok azert a filmben ezek ketten...
Az een park film ennel jobb azert hasonlo kategoriaban
Erre a filmre egy kemeny 4est adok tobbet nem
bourne 2008 aug. 20. - 18:25:50
(19/54)
én nem aludtam el rajta és szerintem is jó film volt ... nem egy tucatfilm , szerintem ... lehet h néhol kicsit perverz, de hát ez van ...
és bármennyire is nem hozzá való karakter, szerintem Gillian A. jól hozza a figurát ... és szerintem érdekes, h amikor ott van a kezében a döntés és a bosszú lehetõsége, hogyan dönt ...
nekem tetszett
aoum 2008 aug. 03. - 17:45:48 Előzmény emheni
(18/54)
Srácok, hogy lehet bealudni egy 76 perces filmen? :) amúgy nekem is tetszett maga a film, de borzalmasan zavaró, hogy Adam ötpercenként elsírja magát. heh.
emheni 2008 júl. 08. - 08:18:32 Előzmény Dharwf
(17/54)
Köszi :)
kaliko 2008 júl. 02. - 23:05:31
(16/54)
Számomra is megrázó hatású film volt, jó alakítással... de sajnos a fáradságtól én is bealudtam, de érdekelt a vége és köszi a végeleírást a részemrõl is. :o)
7/10
Vadrenalin 2008 júl. 01. - 19:48:11 7/10
(15/54)
Na, ez azon ritka filmek közé tartozik, ami az imdb-n jobb pontszámot kapott, mint itt és szvsz nekik van igazuk. Talán odakint nem thrillerként akarták eladni (legfeljebb thriller-drámaként, ha van ilyen mûfaj), azért nem érezték magukat becsapva a nézõk. Erõszakosnak elsõsorban a hatásos rendezés (meg persze a téma) miatt érezzük a filmet (persze jogos a 18-as karika), de konkrétan kevesebbet mutatnak, mint egy 12-es korhatárú akciófilmben, ahol ki akarnak verni a fõhõsbõl valami titkot.
Szerintem a film elgondolkodtató, két különbözõ pályáját mutatja be egy trauma utóéletének, miközben az elsõ számú bûnös kapcsán felmerülõ új információk is lehetõséget adnak, hogy újra gondoljuk, mi mit tennénk az adott helyzetben.
Más bosszúfilmektõl egyébként az is megkülönbözteti, hogy itt nem öltek meg a tettesek senkit, nem raboltak el semmi kézzelfoghatót (még annyira sem, mint az Oldboy fõhõsének életébõl a 15 év), ezért az ún. bosszú inkább egy személyes belsõ trauma feldolgozásának lehetséges eszközeként jelenik meg.