Téma: Hideghegy

tortura 2015 jan. 09. - 16:37:35 Előzmény Nezo_nezo
(242/262)
Van ilyen, hogy nem értünk egyet. Nekem nem tetszett René alakítása. Én õneki az Életem értelme c. filmért adtam volna Oscart. Az nagyon ott volt a szeren, meg õ maga is nagyot alakított.
Nezo_nezo 2015 jan. 06. - 00:51:55 Előzmény tortura
(241/262)
Nem értek veled egyet. Mivel parasztlányt játszott Zellweger, pont ilyen volt a karakter amit el kellett játszania. Nem színpadias volt, hanem karakterhû.
tortura 2014 aug. 14. - 18:19:40 Előzmény eberti
(240/262)
Egyetértünk. Kevés ilyen bájos nõi pofikát látni a sztárvilágban. Sosem fogom felfogni, hogy aki ilyen adottságokkal rendelkezik, mi a büdös francnak (már bocsánat) szabatja át az arcát? Lehet, hogy szépen öregedett volna... Így meg... Már alig van arcmimikája. Igen, jól írod, a vörös göndör fürtjeivel - akár egy hajas baba, olyan volt. Emlékszem a régi filmjeire: Halálos nyugalom, Bûvölet, Mint a villám. Kár, hogy beállt a sorba..
A film szép, de nem nézném meg még egyszer. Mindenki Renée Zellwegert dicséri. Érdekes, nekem meg az õ játéka tûnt erõltetettnek, színpadiasnak, vagy a fene tudja minek, de nem éreztem természetesnek, eredetinek. De biztos nem lehetett rossz, csak az én ízlésemnek nem felel meg, hisz Oscart kapott érte. Számomra a legjobban Nicole játszott, meg az öreg Donald S.
eberti 2014 jún. 16. - 16:38:23 Előzmény uüvwxyzzs
(239/262)
"..a sok arcplasztika elõtt nagyon szép nõ volt, különleges volt az arca."
A legteljesebb egyetértésem! Micsoda szexepiles kis pofija volt! Az a gyönyörû vörös göndör haja szépen keretezte a bájos, finom kis arcát. Kár volt magát így elbaltázni!
uüvwxyzzs 2013 aug. 19. - 16:29:51
(238/262)
Igen, Nicole Kidman-nek több arca is van, nagyon jó színésznõ, nézzétek meg pl.: a Moulin Rouge-ban, ha nem hiszitek. Szerintem a sok arcplasztika elõtt nagyon szép nõ volt, különleges volt az arca. Natalie Portman-rõl csak annyit, hogy szerintem túlzottan agyon van sztárolva. Én az õ játékait látom egysíkúnak, a Fekete hattyúért sem értem, miért kapta meg az Oscart. Szerintem egy elég szürke egérke, ha pedig mosolyogni próbál, borsózik a hátam...
H. Zita 2013 márc. 03. - 09:41:23
(237/262)
Látom legtöbbeknek tetszik a film, nekem is. De én valahogy nem vagyok kibékülve ezzel a Nicole Kidmannal.Mindig ugyanazt az egy-két arcot vágja. A búskomorságot nagyon eltudja játszani, de látta valaki szívbõl nevetni már egy filmben is, mindig csak ugyanaz a visszafogott mosoly. A Golden Globe-on is csak drámakategóriában jelölték. Natalie Portman sokkal jobban illett volna az ö szerepébe, sokkal. És Jude Lawhoz is jobban illene.
Ami még nem tetszett, hogy nekem a Nicole Kidman és a Renée Zellweger nagyon 21. századi nõk, arcra. Natalie Portman természetesebb szépség, jobban illene egy "tiszteletes lánya" szerepbe. Amivel még gondom volt, hogy nagyon ügyeltek a korhûségre, de vakító fehér fogak az 1800-as években???
Újvállalkozó 2013 márc. 02. - 23:45:22 Előzmény olahmiki1959
(236/262)
Ez egy kicsit csöpögösre sikerült. Szép volt a táj, de nem ennyire...vannak ennél sokkal szebb helyek is a világban.
10/10
tacuba 2013 febr. 10. - 12:19:16 10/10
(235/262)
Sziasztok!

Fel tudná venni nekem valaki DVD-re? Természetesen fizetnék érte. Sajnos sehol nem találom meg és nálunk nincs DigiFilm.
Elõre is köszönöm!
olahmiki1959 2013 jan. 30. - 21:15:44
(234/262)
Atyaúristen!

Akkor lettem teljesen kész, amikor megírtátok, hogy a film nagy részét Erdélyben forgatták!
Hát azért volt olyan csodálatos, elképesztõen gyönyörû és vadregényes a táj!
Mintha egy csodálatosan illusztrált képeskönyv lapjai nyíltak volna ki a szemünk elõtt. Idõnként az volt az érzésem, hogy nem is valódi a táj, hanem számítógéppel alakították és színezték olyanra, ami már-már irreálisan gyönyörû lett, mintha egy mesevilágban tennénk egy utazást, és annak elevenednének meg a varázslatos képei.

Maga a film nekem tetszett, pedig általában ódzkodni, húzódozni szoktam a kosztümös filmektõl.
Nem szoktam hozzám közelállónak érezni a letûnt idõk embereinek problémáit, a nagy, idõnként szirupos szerelmi történeteket, idealizált hõsökkel, elrajzolt, tökéletes szépségû nõalakokkal, sablonos történetekkel, amelyekben a szerelmesek sok viszontagság után, a végén mégis csak egymásra találnak, és boldogan élnek, amíg...
Ez a film azonban megfogott.
A szereplõk természetes játéka, a figurák hús-vér volta, a történelmi háttér hiteles bemutatása, - az észak-dél elleni háború - a hétköznapi emberek helytállása a háború borzalmai közepette, mind-mind tetszett...
Az operatõri munka fantasztikus, a szereplõk játéka természetes és emberi volt, a sztárok mindegyike jól "hozta" a figurát, René Zellweger pedig egészen elképesztõen jó volt, igazság szerint az õ alakítása maradt meg bennem a leginkább.
A szinkronja pedig telitalálat!
Számomra kellemes csalódás volt a film, a meglehetõs hosszúsága ellenére egy unalmas percet sem találtam benne, drámaiság, romantika, humor, nagy szerelem, tragikus fordulat, minden olyan dolog megvolt benne, ami egy jó filmhez kell.
A táj látványa pedig mindent vitt. Azóta sem tértem magamhoz...
10/10
mnlevente 2013 jan. 10. - 18:37:13 10/10
(233/262)
...és ahol tényleg elképesztõ a táj, mint Erdély és különösen Székelyföld ezernyi más helyein is.
10/10
mnlevente 2013 jan. 10. - 18:35:01 10/10 Előzmény _Rudi
(232/262)
Végre valaki észrevette... Én például csak ezért néztem meg a filmet, mert évek óta emlegetjük a filmesek útját, amikor a Sepsiszentgyörgy közeli Rétyi Nyírben járunk. Kíváncsi voltam, hogy vajon miféle filmet is forgattak ott 2002-ben, amiért egész utat építettek és nem engedtek be senkit a Rezervátumba (pedig csak egy kis jelenetet, az -iszákos és kissé ledér ,,hölgyekét"- filmezték ott) és végül ráakadtam, hogy a Hideghegyet. Amúgy a film többi részét is Szentgyörgytõl nem messze filmezték, pontosabban a Brassó közeli Zernyest mellett, ahol már számtalanszor túráztam.
sofi 72 2012 nov. 03. - 17:27:20
(231/262)
Ennek a filmnek a hírét ismerõsöktõl hallottam elõször.

Akkor nem késztetett arra, hogy egybõl megnézzem. Valahogy azokat a filmeket mindig nagyobb gyanakvással fogadom, amiket viszonylag sokan dicsérnek. Persze mostanra kiderült, hogy a "Hideghegy" egy üdítõ kivételnek számít. "Szerelem, szerelem, szerelem, átkozott gyötrelem..." Állhatatosság, hûség? Vagy csak a jobb híján való ragaszkodás, ami segít kitartani? Ki tudja, mit miért teszünk meg valakiért, és meddig tart a végesnek hitt, de olykor mégis végtelenségig kitartó türelem???

Itt elhittem, hogy mégis létezik és kitart, amíg szükséges...
Vagy csak épp romantikus hangulatomban talált, amikor volt szerencsém látni ezt a felnõtt mesét? Lehet, lehet. De nem bánom, ha így is volt. :)

Persze nem kell nagy extrákra gondolni, de mégis jó. Megérinti az embert ott legbelül, amire manapság egyre kevesebb történet,(legyen az könyv, valós sztori, vagy akár film) képes. Eleve szeretem azokat a történeteket, amik küzdelmekrõl szólnak. Ebbe a fizikai és lelki küzdelem egyaránt beleértendõ. Ha meg ráadásul kicsit "meseszerû" a körítés is, annál jobb. Szép, eleven történet, viszi magával az embert...

Egy problémát látok csupán. Mégpedig azt, hogy ma este az Universal-on megy, ahol ugye a filmek reklámokkal való legális szétcincálása folyik. Nem is értem, a mûsoridõbe így hogy férhet bele a 21.00-23.00-ig jelölt idõtartam?!?!? Hisz a film maga 152 perc. Ha meg hozzávesszük a minimum 60 perces reklámhulladékot, minimum 24.00 kellett volna írniuk a film befejezésének idõpontjához. Lehet, hogy a reklámok javára jól irányzott sebészi metszéssel eltávolították a film nagy részét?

Meglátjuk mire vetemedtek a nem tudom kik... :)

http://www.youtube.com/watch?v=5RkgHwUAhR8&feature=related
9/10
Kincsoke20 2012 aug. 23. - 01:57:02 9/10
(230/262)
Nekem nagyon tetszett, nem volt unalmas vagy vontatott hossza ellenére, nem volt az a kifejezetten sírós-pityogós, de ennek ellenére megvolt a romantikus drámaiság. Renée Zellweger játéka kítûnõ volt, eddigi szerepei közül nekem ez tetszett a legjobban, Nicole gyönyörû volt, Jude Law pedig tökéletesen illett a korhoz és a hangulathoz. 9/10.
vondermonarchia 2011 ápr. 28. - 01:21:12
(229/262)
Nagyon jó film, nagyon jó zenékkel.
10/10
1616ladygaga 2011 ápr. 27. - 21:10:28 10/10 Előzmény mx18
(228/262)
Fantasztikus!!Valaha készített egyik legszebb film....
gyönyörû táj,legjobb szereplõk,szuper történet..egyszerûen nem tudok mit mondani...hibátlan....BIGLÁJK FACEBOOKON ITT MEG CSILLAGOS TIZES!!!!!!!
mx18 2011 ápr. 02. - 16:16:39
(227/262)
Kedvenc filmem! Jó a történet, és tényleg egy percig sem unalmas, és az összes szereplõ iszonyat jól játszik benne!!! Jude Law mondjuk amúgy is kedvencem :)
De talán a legjobb a Rubi Thewes :)Renée megérdemelte érte az Oscart :)
ÁgeszKIRÁLYLÁNY 2011 jan. 29. - 22:53:43
(226/262)
nagyon jó film, nincs benne unalmas rész, és bármikor simán végignézem!
Ami a leges legnagyobb: Reneé Z. magyarhangja! Az talán még jobb mint maga az alakítás! Öröm volt hallgatni (és persze látni is), nem véletlen az Oscar! :)
10/10
Pisti1990 2011 jan. 10. - 13:25:40 10/10
(225/262)
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam. Szerintem végig nagyon jó, és nem laposodik el, nem lesz unalmas. Ráadásul komoly történetet mesél el, és nagyon fontos mondanivalót hordoz.
Edn 2010 márc. 20. - 21:28:30
(224/262)
tetszett a film, natalie portmann fiának olyan busa nagy csúnya feje van:) találhatttak volna szebb csöpséget. nickolet ebben a filmben szerettem meg.
10/10
natfan17 2010 febr. 14. - 01:55:38 10/10
(223/262)
Nagyszerû film! A fõszereplõkön kívül nekem még Natalie Portman tetszett nagyon benne! azt a kis szerepet is istenien csinálta!