Téma: Híradó este

offtopic
drProktor 2012 nov. 05. - 00:23:38
(2193/2273)
Azt hiszem, neked van igazad.
Tényleg kár itt ekqrni az idõt.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 05. - 00:21:45
(2192/2273)
Mit tett eddig Janukovics, ami okot adott az ukránoknak, hogy – az eddig összesített adatok szerint – 30,98 százaléknyi szavazattal, a Magyar Nemzet értékelésével szöges ellentétben egyáltalán nem biztos, hanem nagyon is szerény parlamenti többséghez segítsék? És mit tett, ami miatt a demokratikus világ mégis undorodva fordul el tõle, akárcsak Orbán Viktortól?

A választásokon jelen lévõ független megfigyelõk és a Kijevbe akkreditált diplomáciai testületek egybehangzó jelzései szerint: egy valóban szabad és fair választást a Régiók Pártja sohasem nyert volna meg. Tények bizonyítják, hogy Janukovics mindent elkövetett annak érdekében, hogy gyõzelmet arasson, így megváltoztatta a választójogi törvényt, átírta a választói körzetek határait (gerrymandering), saját embereivel töltötte meg a választási bizottságokat, teljesen nyíltan és nagy tételben szavazatokat vásárolt, manipulálta a szavazatok összeszámlálását, megfélemlítette az ellenzéket, korlátozta a sajtószabadságot, és nem riadt vissza a csalásoktól sem.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 05. - 00:19:41
(2191/2273)
Ha jól értem, a cikk ünnepli a Régiók Pártjának október 28-i gyõzelmét a parlamenti választásokon, amit egyetlen nyugati szervezet – beleértve az uniósokat és a demokrácia olyan köztiszteletben álló védelmezõit, mint az EBESZ – sem ismer el tisztának, és a nyugati kormányok, élükön az amerikaival, a „demokráciával szemben álló fejleményként” értékelik.

A Magyar Nemzet a következõ pozitív fejleményeket emeli ki: (1) a Janukovics mögött álló párt megerõsítette pozícióit az ellenzékkel szemben; (2) a „család”, azaz a Janukovics és két fia köré gyûlt oligarchák végre legyõzték a korábbi rezsimek oligarcháit; (3) gyõzött az ukrán demokrácia azáltal, hogy végre egyetlen párt, a „nyugodt erõ” veheti kezébe a dolgok intézését.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 05. - 00:18:15
(2190/2273)
A magyar jobboldali sajtó „zászlóshajójának” cikkében (MNO) a következõket olvasom az ukrán választásokról: „A jelenlegi eredmény tudatában magának Janukovicsnak is jó esélye van arra, hogy a közelgõ választásokon [mint elnök] ismételhessen. Megerõsítette pozícióit nemcsak az ellenzékkel, de a »család« izmosodását rossz szemmel nézõ oligarchákkal szemben is… A választások igazi gyõztese azonban nem Viktor Janukovics és a Régiók Pártja, hanem az ukrán demokrácia, amelynek erõsödését mutatja, hogy az erõviszonyok alakulását immár senki sem kérdõjelezi meg. Janukovics legnagyobb sikere, hogy megerõsítette a hatalom legitimitását, s ezzel a felhatalmazással a nyugodt erõt képviselve nézhet szembe az országra váró kihívásokkal.”
adamnagysweetmovie 2012 nov. 05. - 00:11:37
(2189/2273)
Vajon ha 2014-ben netán felmerülne a választások (törvényes manipuláción túli) törvénytelen manipulációja (lásd a cigányok buszoztatásának elõbb elfogadott, majd alaptalannak minõsített vádja Tiszavasváriban a Fideszközeli jelölt részérõl), ....

... akkor egyszerûen a jobboldali szavazók lelkiismeretét meg lehet majd nyugtatni, hogy dehát az MSZP 2006-ban meg megvalósíthatatlant ígért?
1-1, igaz te túloztál, én meg elõbb szétbasztam a demokráciát érte, de mindegy - aki vakhitû vagy számító, annak ez bizony elég érv lehet, hogy megnyugtassa a lelkiismeretét és bármilyen csalást elfogadhatónak érezzen....

Persze ez egy nagyon borús forgatókönyv, de én ezekbõl bármit kinézek az eddigi 2,5 év után, és a 20 év hangoztatása miatt.
Hallottátok a Fideszt elítélni az ukrán választási csalásokat? Nem?
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 23:50:12
(2188/2273)
Ezt hallottam:

Navracsics nem külsõ ellenzék, hanem belsõ opportunista.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 23:48:07
(2187/2273)
TÁRSUTASSÁGNAK is nevezik az ilyen háttérbe húzódó, elvtelenül-tét/cél nélkül kritizálgató magatartást...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 23:45:58
(2186/2273)
Andy készített meglepõen tartalmas filmeket is (Jákob lajtorjája megvan mindenkinek, remélem).
De amit itt mûvelt, a filmes önkormányzatiság felszámolásával, hááát, finoman szólva - "ügyes".
Valójában el lehet gondolkodni olyan fogalmakon, mint belsõ szalámitaktika, megtévesztés, függõ helyzetbe hozás, bírósági függetlenség stb.
De ez kit zavar? Az erõs gyõz, a múlt végleg eltöröltetett....
talec 2012 nov. 04. - 23:39:04
(2185/2273)
Ez jó. Te vagy a magyar Geszti Péter? :) Ezt a poént el kellett sütnöm, mert az életben hallottam pont így.

Csak azért szoktam néha Andy Vajnát felhozni, néha elismerni, mert az a dolog tetszett amit csinált. Azok a filmek amiben õ is benne volt, valahogy bejönnek nekem. Semmi köze a politikához, ha Gyurcsány oldalára csapódott volna, akkor is elismerném.

Amúgy a liberálisok azok az emberek számomra, akikkel mindig remekül el tudtam beszélgetni számos témáról (évekig ingáztam vonattal, ott is tapasztaltam, 2-3 óra alatt sok téma elõjön) egészen addig a pontig, amíg a magyar belpolitika szóba nem került. Onnantól, inkább mindenki újságot olvasott.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 23:30:11
(2184/2273)
"aki meg van, az egy zsíros közhivatalért, zsíros latifundiumbérletért úgy csinál, mint a keleti három majom..."

És próbálja opportunistán kihúzni, amíg a rendszer megszilárdul, az emberarcú orbánizmus beköszönt, ami mellé már nem ciki odaállni....
És addig Sturul András módjára néha ír egy visszafogott kritikát, hogy a mennyei királyság beköszöntéig is elmondhassa - én kritikus vagyok, de Bajnai az nem, semmikép, ha nincs más, akkor sem. Várjuk az emberarcú Orbánt, talán a kertek alatt még rá is szavazunk, hátha attól még emberarcúbb lesz...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 22:58:38
(2183/2273)
Jól van, kisStrumpfnak is a vérbalos a legmélyebb megállapítása.
Az a baj, hogy mintha a FideszGépnek nem lenne értelmisége, csak ideológusai (lásd a náci pártot is), aki meg van, az egy zsíros közhivatalért, zsíros latifundiumbérletért úgy csinál, mint a keleti három majom...

Én azért bízom benne, hogy a személyeskedés, lejáratókampány kora lejárt, és egyre kevesebben kajálják - hiába az iskolák államosítása és a köztévés-ingyenújságos népbutítás - az emberek nem kajálják, ha már nincs mit kajálni...
1/10
danton-b 2012 nov. 04. - 22:02:17 1/10 Előzmény -csengõzoli--
(2182/2273)
Kolláth nem egy "vérbalos mitugrász",hanem egy jó alkotmányjogász beretvaéles ésszel.Érdekes hogy mivel kimondja az igazat kertelés nélkül rólatok meg a szakembereknek álcázott pártkatonák tevékenységérõl(pl Stumpf alkotmánybíróéról és a többi hasonlóról) rögtön "kis kopasz mitugrász" lesz,miközben pl porbafingó Orbán vezérednél nemigen van nagyobb ill kisebb mitugrász,vagy a mekkmester Stumpf proti András sem irritál téged és sorolhatnám,csakis Kolláth és ,aki balos.Legjobb ezért ha hagyod a személyeskedést az érdemi érvelés helyett ,ami persze nálad nem elképzelhetõ ,mert íme röhejessé válsz.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 22:00:58 Előzmény talec
(2181/2273)
AVH _ Andy Vajna Hungary?
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 22:00:21 Előzmény talec
(2180/2273)
Nem tudok róla, de nem én vagyok a legjobban informált...
talec 2012 nov. 04. - 20:55:10
(2179/2273)
AVH volt a film címe.
talec 2012 nov. 04. - 20:52:02
(2178/2273)
Nem akarok senkit megzavarni az elmélkedésben, de pár éve beharangoztak egy filmet, nem tudod mi van vele? Úgy volt, hogy a mostani James Bond Daniel Craig is játszik benne és Andy Vajna is ott lesz a háttérben. Nagy a csend errõl.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 20:51:28
(2177/2273)
Véglegesítettem a formulám, mindenkinek javaslom a használatát, egy hsz nemzeti (=Fidesz) szempontú megfelelõségének megállapítására:

---

Nem személyeskedünk, Lipót!
Bár Sultan Cseng definíciója szerint lentebbi megjegyzése közhíradó-kompatibilis volt, azaz helye van a topikban…

Minõségét kritika nem érheti, mivel alkotmányba való ütközését alkotmányba emelésével zártuk ki...
„Személyes hangú megnyilvánulását” köszönjük, az a MagyarNemzetes Médiatanácsunk „Klubszabálynak” megfelelõ. Azaz üres hátoldala Pártunk (A Párt) és kormányunk (A Viktor) normalitásról vallott felfogásának megfelelõen cégszerû aláírásra került.

Akinek ez mégsem teccik (Moderátor1), annak szavazójogát a regisztrációjáig felfüggesztjük. Ha pedig páros ünnepnapokon 10-10:30 között mégis regisztrál a járási körjegyzõnél (hacsaknem maga a kinevezett járási elnök/jegyzõ), akkor 250 ezer euró megfizetéséhez kötjük a magyar állampolgárság megtartását (csak az anyaországi nemKubatov regisztrálóknak, mert „egységes eljárásrendet kell alkalmaznunk a választásokon”).

Hogy hivatalunk ne essen SPlagizálásba, kitesszük a hivatkozásokat, sorrendben: Sultan Cheng, Balsay-Strumpf Sr. (AB), Szalajti Annamária (Médiatanács), Moderátor1, Kósa Lajos (regisztáció), ARogán Tóni (állampolgársági államkötvény).

Végezetül egy szlogennel kívánunk jó napot: „Nálunk a Fideszben nem pozíciókat osztanak, hanem feladatokat!”
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 20:21:55
(2176/2273)
Az összes többi nemkékfényes hsz-ed nem kapcsolódik a híradó estéhez, márha van ilyen hsz-ed..
Megnyugtatlak, azért akad pár "személyesebb hangvételû megnyilatkozásod", de mint láttuk, a híradó "Selmeczi megmondja a fogával"-rovatába ez is belefér.
Tékitízi.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 20:17:49
(2175/2273)
Körbejársz, vedd észre!
Mondtam már, hogy erõszakos halálesetek igenis kapcsolódnak, egy hétig tessék róla rémüldözni, utána kerül le a mûsorrendrõl!
:)
adamnagysweetmovie 2012 nov. 04. - 20:15:42
(2174/2273)
Bár Sultan Cseng definíciója szerint közhíradó-kompatibilis volt...