Téma: Hírek

-csengõzoli-- 2012 nov. 28. - 21:42:46
(38/138)
"Ez a konfliktus évtizedek óta tart. Miért jelent most nagyobb kockázatot, mint eddig?"

Háború nem volt folyamatosan.
Az indulatok ilyenkor pláne elszabadulnak és most nem csak gázáról van szó, Iránt is meg akarják támadni.

"És miért nem félnek ettõl más országokban, mondjuk Nyugat-Európában? Nekik miért nem jut eszükbe listát készíteni?"

Õ sem akart listát készíteni,ezt már csak a baloldalon találták ki.
A parlamentben lévõ izraeli-magyar kettõs állampolgárokat szerette volna megtudni.
Nyilván nem véletlenül.
Közrejátszik,hogy nemrég valami olyan kijelentést tettek,hogy Magyarország már az övék,felvásárolták.
http://www.youtube.com/watch?v=zK0paj_hFWw
Meg hát a felettünk repkedõ Izraeli kémrepülõgép is azt bizonyítja,hogy "szoros együttmûködés" volt a magyar és az izraeli kormány közt,hogy úgy fogalmazzak :)

Egyébként nemzetbiztonsági kockázat többször felmerült bár,akkor nem volt belõle botrány.
PL mikor oroszok akarták megvenni a matávot vagy Tcomot,akkor azt mondták,hogy nekik nem lehet eladni,mert az nemzetbiztonsági kockázat,hisz minden vonalat lehallgathatnak...
danton--b 2012 nov. 28. - 21:41:53
(37/138)
Mellesleg tegnap küldte orvoshoz csengõ haverod adamsweetet ,azzal hogy ne gyártson összesküvéselméleteket,mert most ugyanúgy zárnak be topicokat mint korábban pl Gyurcsány alatt ,mert õ már akkor is itt fórumozott és teljesen ugyanilyen volt akkor is a moderálás.Ezt a hozzászólását ennek az objektív és "egyik oldalhoz sem tartozó" emberkének (muhahaha) azóta törölték ,meg azt is ahol inkább neki javasolom az orvost ,valamint pl Proktor egyáltalán nem szalonképtelen hozzászólását is ,.aminek csupán egy baja volt hogy politizálni mert miközben ezt a diktatúrák nem szokták szeretni nameg a cenzorok sem.
Nagyon meg lennék lepve ha ezen irásom nem lenne törölve ,mert ugye olahmiki szerint csak a trágárságokat törlik és a nem elég úri stílusban írtakat ,muhahahah.
olahmiki1959 2012 nov. 28. - 21:40:53
(36/138)
"Úgy tudom, nem a zsidók hoztak kereszténytörvényeket, nem a zsidók irtották koncentrációs táborokban a keresztényeket..."

Nem. Csak éppen évtizedek óta, - a saját földjükön - menekülttáborokban való élésre kényszerítik a palesztinokat. A két dolog bizonyára nem összevethetõ, csak az érdekesség kedvéért említettem meg, meg azért, hogy érzékeltessem, hogy mennyire bonyolult és sokféle összetevõbõl áll az életünk...
danton--b 2012 nov. 28. - 21:32:33
(35/138)
Nyilvánvaló hogy ez nem véleteln ,mintahogy a kampány korlátozása sem az.A Fidesz szeretné ,hogy míg 2010 ben az utolsó pillanatig lehetett mocskolni itt is a szocikat ,õket viszont már a választások elött két évvel ne nagyon lehessen kritizálni sehol sem.
szonya1 2012 nov. 28. - 21:27:10 Előzmény -csengõzoli--
(34/138)
"Csak lapátoljuk magunkra a kakit,csak lapátoljuk és lapátoljuk."

Ügyesebbek nem magukra lapátolják.

"Ismeretlen tettes ellen tett lopás miatt feljelentést a Bicskei Rendõrkapitányságon az Alcsútdoboz Göböl pusztai juhász. Váradi András azért fordult a rendõrséghez, mert állítása szerint november 24-én a Mészáros Lõrinc, Felcsút polgármestere tulajdonában álló Búzakalász 66 Kft. munkásai elhordták komposztját, amit négy éven át gyûjtött, forgatott, kezelt. Váradi félmillió forintra becsüli keletkezett kárát.

A kárvallott amint értesült arról, hogy markológépek teszik 30 tonnás kocsira birkatrágyáját, a munkásokat kérte, ne tegyék ezt, ám õk azt közölték vele: elfogyott a cég marhatrágyája. Majd ötször fordultak a kocsival. A Bicskei Rendõrkapitányság többszöri hívásra jött ki és a járõrként érkezõ fõtörzsõrmester a helyszínrõl Mészáros Lõrincet fölhívta telefonon. A helyszínen a feljelentését nem vették fel, a hét végére hivatkozva a kapitányságon sem.

A kapitányságra nem engedték be Váradit, órákig várt társával az utcán. Hétfõn tudta csak feljelentését megtenni, amikorra már komposztja eredeti fizikai állapotában nem létezett."
szonya1 2012 nov. 28. - 21:22:20 Előzmény -csengõzoli--
(33/138)
"Egyébként azért nem szimplán kettõs állampolgárokról beszélt, mert a felszólalása az Izraeli-Palesztin konfliktusról szólt és ezzel kapcsolatban hozta szóba az Izraelieket,mint nemzetbiztonsági kockázatot.
Ugye egy háborúban álló ország állampolgárairól beszélünk, akik esetleg célpontjai is lehetnek terrortámadásoknak"

Ez a konfliktus évtizedek óta tart. Miért jelent most nagyobb kockázatot, mint eddig?
És miért nem félnek ettõl más országokban, mondjuk Nyugat-Európában? Nekik miért nem jut eszükbe listát készíteni?
szonya1 2012 nov. 28. - 21:16:09 Előzmény _goldie_
(32/138)
"minek ez a nagy hajcihõ..
még egy embert sem hallottam hõbörögni azért mert lekeresztényezték"

???

Úgy tudom, nem a zsidók hoztak kereszténytörvényeket, nem a zsidók irtották koncentrációs táborokban a keresztényeket...
olahmiki1959 2012 nov. 28. - 21:14:11
(31/138)
Szerintem a moderátorok csak akkor zárnak be topikokat, ha némelyek megengedhetetlen stílusban egymásnak esnek.
Ha megfelelõ formában mondjuk el a véleményünket, azzal nem lehet probléma.
Szerintem akkor politizál valaki okosan, ha figyelembe veszi a politikai környezetét, azt, hogy milyen közegben hangzanak el a szavai, és fõleg, nem ad támadási felületet azoknak, akik ugrásra készen várják, hogy történjen már valami, amibe bele lehet kötni, és amit fel lehet fújni, amibõl ügyet lehet csinálni.
Miután a Jobbik sorozatosan ilyen dolgokba fut bele, és ilyen hibákat követ el, illetve, szinte minden megnyilvánulásukban van valami kifogásolható elem, - cigányozás, zsidózás, - ezért jogosan merül fel az emberben, hogy egyáltalán, mi értelme van az õ egész politizálásuknak.
Milyen épkézláb, megfontolandó javaslatot, ötletet tettek le eddig az asztalra? Én nem nagyon emlékszem ilyenre, botrányokra, elszólásokra, kínos mondatokra, utólagos magyarázkodásokra igen.
Annak idején a MIÉP épp elég alapanyagot szolgáltatott a magyar és a nemzetközi sajtónak, hát azt kell mondanom, a Jobbikhoz képest tehetségtelen kezdõk voltak.

Természetesen a baloldal mostani felhajtása az ügy miatt a másik véglet, ezek a sárga csillagos, teátrális felvonulások teljesen egyértelmûen politikai haszonszerzés céljából történnek, de hát bolondok lennének nem kihasználni egy ilyen tálcán kínált lehetõséget.
Itt tartunk jelenleg, egy ilyen marhaság miatt áll a bál, és miután sikerült megint a világlapok címoldalaira kerülnünk, most fõhet a feje az illetékeseknek, hogy hogyan tudjuk kimagyarázni magunkat ebbõl a szituációból.
Nem lehet igaz, hogy szinte minden nap történik valami õrület, nehogy egy pillanatig nyugtunk legyen....
_goldie_ 2012 nov. 28. - 21:12:50
(30/138)
a hírcsárdán röhögök :D "a Tízparancsolat is a történeti alkotmány része, ezért azt is módosítja a két kormányzópárt.. 7.pont: Ne lopj! Nem számít lopásnak, ha valamit feltüntetünk az irodalomjegyzékben"

..a fotót is látni kell :D http://hircsarda.blog.hu/2012/11/23/politikusok_fotoira_cserelik_az_elrettento_kepeket_a_cigarettas_dobozokon

..ez is onnan: "Brüsszel megengedte Magyarországnak, hogy a már kinyomtatott Erzsébet-utalványokkal az államadósságát törlessze"
_goldie_ 2012 nov. 28. - 20:49:51
(29/138)
szívesen összeszámolnám hány topikot zártak be az utóbbi idõben
bizti egy kezem kevés hozzá..

de az már tuti h ez lesz a következõ.....
_goldie_ 2012 nov. 28. - 20:46:19
(28/138)
ma a buszon romák beszélgettek..én hallgatóztam :D
szeretem hallgatni õket mikor a saját nyelvüket keverik a magyarral..
irtó jól szórakoztam..jó hangosan csacsog romanyelven
csak a süket nem hallja..zeng az egész busz
beleszövi magyarul: térül-fordul..majd folytatja saját nyelvén..
egyszer csak hallom..nehallgatózzámá'

na lebuktam xDD
danton--b 2012 nov. 28. - 20:38:22
(27/138)
Gondolod ha valaki rávilágít az egymásnak bólogató és egy más butaságait tódító jobbos brigád hamis szövegeire ,akkor ez már bezárást von maga után ,míg ha egyoldalúan megy ahazudozás ,azt lehet?
Ez érdekes felvetés és egyben a Port pártosságát bizonyítaná.
_goldie_ 2012 nov. 28. - 20:36:03 Előzmény -csengõzoli--
(26/138)
namiértis? nemde..te is tapostál már szõlõt a Hortobágyon? :D
_goldie_ 2012 nov. 28. - 20:34:33
(25/138)
bezárják..bezárják..bezárják..bezárják..
..nem sokára ezt is......
én szóltam
danton--b 2012 nov. 28. - 20:34:24
(24/138)
Szánalmas ez az utólagos kiskapus kihátrálás ,már hogy a kettõs állampolgárokra gondolt.Elõször is nem ezt mondta hanem an blokk szerette volna listáztatni azsidókat. Ugyanez van náluk is ,ami nálad, hogy echte nácik ,de nem elég tökösek hogy ezt bevállalják.
A sárga csillag pedig azért nem bohóckodás ,mert egy az egyben ugyanaz hangzott el mint 44-ben a Szálasi féle parlamentben.Tehát teljesen jogos hogy erre utalnak a sárga csillaggal.
Egy zárõjeles megjegyzés ,mekkora arcotok lenne ha egy román képviselõ felvetné ,hogy a kettõs magyar-román állampolgárok mekkora nemzetbiztonsági kockázat Romániára ,nemdebár? A jobbiknak és szimpatizánsainak lételeme a zsidózás és a cigányozás.Ahogy az atomotnektek kollega írta korábban: "náci ganék vagytok".
danton--b 2012 nov. 28. - 20:26:03 Előzmény -csengõzoli--
(23/138)
"Nekem, aki egyik oldalhoz sem tartozik, szomorú ezt látni."
muhahaha ez még Orbán hazugságainál is jobb ,mosogassátok csak a lemoshatatlant,Puzsér bizonyította a megaszar zsüritagjaként hogy nem normális.szerinte Kodály militarista szellemet terjesztett:) .Na kb ennyire igaz a mostani hablatyolása is.
-csengõzoli-- 2012 nov. 28. - 20:01:33
(22/138)
"Ahogy olvasom a politikailag elkötelezett kommentelõk acsarkodását, egyre világosabban látom, hogy a magyar közéletben nem pártok, hanem egyházak állnak szemben egymással. Számtalan fanatikus hívõ hirdeti a saját közösségének evangéliumát olyan fanatikus meggyõzõdéssel, mintha azt magától a Seregek Urától kapta volna.
Aki ma ezekkel a pártegyházakkal és pártvallásokkal közösséget bír vállalni, az boldog ember lehet, mert talált valamit, amiben hihet ebben a nyomasztó operettországban. Mi, többiek viszont jól megszívtuk. )-:" Puzsér Róbert

Na,ezzel nagyon egyetértek!
-csengõzoli-- 2012 nov. 28. - 19:19:03
(21/138)
Hogy a felszólalás egy marhság volt,abban egyetértünk.
Egyébként azért nem szimplán kettõs állampolgárokról beszélt, mert a felszólalása az Izraeli-Palesztin konfliktusról szólt és ezzel kapcsolatban hozta szóba az Izraelieket,mint nemzetbiztonsági kockázatot.
Ugye egy háborúban álló ország állampolgárairól beszélünk, akik esetleg célpontjai is lehetnek terrortámadásoknak stb.
A jobbik egyébként nem magyarázkodik,sõt!
http://mandiner.hu/cikk/20121128_vona_gabor_nehany_gondolat_a_sarga_csillagot_viseloknek
Viszont a bocsánatkérést én jó dolognak tartom, ha nem akarnák kiforgatni, akkor értékelhetõ lenne.
Azt veszem észre,hogy a jobbikosok egyszerûen nem fogják fel micsoda súlya van a szavaiknak,ha az a parlamentben hangzik el.
Itt minden egyes mondatnak, szónak rendben kell lennie, hogy abba ember bele ne tudjon kötni.
Ez nem valami jobbikos rendezvény,ahol a hallgatóságnak mindegy,hogy zsidókról vagy izraeliekrõl beszél.
Ezt kéne felfogni.
Az meg tényleg szégyen, hogy pl. egy ilyen Zagyva Gyulát egyáltalán beengednek a parlamentbe.
Ami a baloldali rettegõket illeti, be kell látnunk a rettegésre legalább akkora igény van,mint a szélsõjobbon alkalmazott végtelenül leegyszerûsített megoldásokra (nyomjunk több forintot, majd mi lecsökkentjük a benzin árát stb.).
Nekem, aki egyik oldalhoz sem tartozik, szomorú ezt látni.
Csak lapátoljuk magunkra a kakit,csak lapátoljuk és lapátoljuk.
Ez a sárga csillagos hisztéria Gyurcsánnyal... ijesztõ!
Namindegy,nagyon ne menjünk bele,mert bezárják a totyikot.
olahmiki1959 2012 nov. 28. - 18:45:20
(20/138)
Nem teljesen értek veled egyet.
Ha a jobbikos képviselõ azt mondta volna, hogy hozzák nyilvánosságra a magyar parlamentben helyet foglaló képviselõk közül azoknak a nevét, akik kettõs állampolgárok, azzal szerintem semmi probléma nem lett volna.
Abba ugyanis mindenki beletartozna, az izraeli-magyar kettõs állampolgár ugyanúgy, mint a román-magyar, vagy a szlovák-magyar is.
A gyermeteg hibát ott követte el, hogy kihangsúlyozta az izraeli-magyar kettõs állampolgárságot, és ezzel "természetesen" muníciót szolgáltatott a baloldalnak, hogy azonnal ráugorjon a témára.
Egyébként, a felháborodás teljesen jogos, lehet késõbb magyarázkodni, arra hivatkozni, hogy ez egy rossz, szerencsétlen mondat volt, - ami egy baromság, és minél inkább mentegetni próbálja magát az illetõ meg a pártja, annál cikibb az egész, - ez egyszerûen egy fasisztoid megnyilvánulás, akárki akármit mond. Minden egyéb szöveg az csak duma, ami csak azért van, mert érzik, hogy mekkora baklövést követtek el, és utólag megpróbálják menteni a menthetõt.
Azért is tartom ezt az esetet egy oltári nagy marhaságnak, mert - ahogy látjuk is, - a baloldal ezerrel veti rá magát az esetre, és nem hagyja ki a kínálkozó lehetõséget, sem arra, hogy sárgacsillagos kitûzõs gyûléseket tartsanak, - az itt dolgozó nemzetközi sajtó fotósainak és operatõreinek gyönyörûségére, - sem arra, hogy fellármázzák a világ összes médiafelületét, hogy el lehessen mondani, hogy tombol az antiszemitizmus meg a fasizmus Magyarországon, hiszen lám, már a parlament falai között is elhangzanak megengedhetetlen mondatok, ráadásul úgy, hogy a parlamenti képviselõk nem reagálnak azonnal a dologra, és az ügyvezetõ elnök nem szakítja félbe azonnal az ilyen beszédet.
(Ami egyébként igaz, egy gombot kellett volna csak megnyomni.)
Akik sorozatosan ilyen hibákat követnek el, mint a jobbikos képviselõk, hogy állandó támadási felületet, belekötési lehetõséget adnak a baloldalnak, amely ezt ki is használja, emellett õk maguk is közvetlenül járulnak hozzá Magyarország nemzetközi lejáratásához, azoknak nincs helyük a magyar politikai életben.
Úgyis elég bajunk van, állandóan kritizálnak és bántanak minket, nagyon sokszor jogtalanul, egyszer-egyszer jogosan, nincs szükségünk még egy ilyen plusz teherre is, mint egy ilyen ostoba módon megnyilvánuló, szélsõséges párt, amelyre egyébként állandóan ráfogják, hogy együttmûködik a kormánnyal, holott én eddig csak arra emlékszem, hogy a kormány minden egyes lépését, megnyilvánulását, döntését a legkeményebben, legalpáribb módon kritizálták, sokszor vehemensebben, mint a baloldali képviselõk.
A legnagyobb probléma pedig az, hogy ha véletlenül idõnként lenne is egy-egy jó ötletük, megfontolásra érdemes gondolatuk, azt is olyan formában mondják el a parlamentben, hogy azonnal legyintenek rájuk, mondván, hogy ez egy szélsõjobboldali párt, tehát nem kell komolyan venni õket.
Nagyon rosszul politizálnak, a jelenlegi kormánnyal nem mûködnek együtt, - olyankor sem, amikor kellene, - viszont ahol lehet, keresztbe tesznek nekik, idõnként pedig elképesztõ károkat okoznak az országnak.
A képviselõiknek az intellektuális színvonala pedig erõsen megkérdõjelezhetõ...
-csengõzoli-- 2012 nov. 28. - 15:13:00
(19/138)
Én meg sem szólaltam kérem.
De hogy abban a klipben te hol láttál magyar tájakat,az nekem még mindig magas :D