Téma: Holdfény

10/10
T42 2008 nov. 27. - 03:42:00 10/10
(1216/1456)
Pálinkás jóreggelt, megjöttem a moziból fitten, frissen, tele élményekkel.

A mai remek Holdfény után elég nehéz objektiv összevetést késziteni a Twilightról. Még a moziban is a mai poénokon röhögtem ( szivarozó tinivámpirok : Miért, megállunk tõle a fejlõdésben ? Logan : Ezer dollárt költ hetente a macskájára brrr stb )

Nos, a moziban én csak nõi nézõkre számitottam, ehhez képest sok hetero pár is volt meg két - két kissé "homo-gén" fiúpáros, az õ motivációjukon eltöprengtem. Viszont én nem vinnék be erre a filmre olyan himnemüt, aki inkább macsós és nem vevõ a romantikára. Ja olyat se vinnék, aki nem olvasta és/vagy nem szereti a könyvet. Semmiképp.

Összességében tetszett a film, a nyilvánvaló hibáival együtt. Nekem a Josef Kostan tipusú "I am a lover, not a fighter" vámpirok jobban bejönnek :-) de szegény ember vizzel fõz. Moonlight nem lesz több, Edward meg bella viszont lesz.

A legnagyobb negativum a filnek, hogy brutálisa érzõdött, milyen kevés pénzbõl csinálták meg. Mintha a Csillagok háborúját számitógépes trükkök helyett gyurmafigurákkal és kartondobozból ragasztott birodalmiakkal forgatták volna le.
Edward Cullen - Mick StJohn összevetésben ha Mick tizes skálán kettes fokozatú szociopata, akkor Edward 9 és háromnegyed, már irnám is neki a beutalót meg a gyógyszereket. Konkrétan az jutott eszembe, ha a lányom egy ilyet hozna haza, biztos hypót itatnék vele. Mármint a pasival.

Viszont a film hangulata bejött, nekem az Utolsó Mohikán fenyõerdeitõl Mary Shelley gótikus vámpirjaiig sokminden benne volt. Bella jó, hihetetlenül erõs. Elesik a saját lábában, de kõkemény nõ. Szeretem az ilyet. Hozzá képest Edward egy tányér kocsonya, tele kétségekkel, teljesen labilis és dilis. Tetszett, hogy a vámpirok kivételével alig van smink, divat, csillogás, semmi High School musical feeling. A rendezõt elméletileg alkalmatlannak tartanám ilyne méretü filmhez, inkább kis müvészfilmekhez ért,de talán épp emiatt tudott érdekes apróságokat hozzátenni a történethez.Olyan, mintha mindne valós lenne, nemcsak fikció.

A mögöttem ülõ elszánt lánycsapat neheztelt,mert "a regénynek legalább 400 oldala kimaradt a filmbõl" de szerintem a forgatókönyviró jó munkát végzett, nem vett ki lényeges történéseket, viszont kicsit pörgõsebb, akciódúsabb lett a sztori, nem menekül ki az összes férfinézõ azonnal....

Swan papa is nagyon jóóóóóó meg az iskolai nem-vámpir csapat is. Jacob is jobb, mint amit vártam. Néha lehet röhögcsélni is ( én leginkább Swan papán tettem ) és a pedofil kategóriában Robert Pattinsonnal szivesne indulnék vegyespárost :-) Hülye a sminkje, kétszer jól látható volt a kontaktlencse is a szemén, full elmebeteg, de azért dögös a pasi nagyon. Összességében jó móka volt megnézni a filmet.

Na most megyek aludni, mintha sikerülne elálmosodnom :-((
10/10
molnaril 2008 nov. 26. - 23:51:09 10/10
(1215/1456)
Az egyik kedvenc jelenetem a mai részbõl,amikor Mick felajánlja hogy aludjon nála,olyan édesen zavart volt,csak kerülgeti Betht.
Pedig a lány már alig várja hogy kezdeményezzen.
olgo9 2008 nov. 26. - 23:32:51
(1214/1456)
Nagyon jó rész, de hiszen nincs is rossz rész! :-) Már nem elõször látom, mégis nagyon tetszik, amikor Beth bûnös lesz, felbujtó lesz Mick miatt. Azért lett volna kedvem még folytatáshoz a 16 rész után, mert Beth lányban sok benne maradt az önfeláldozásból. 23 évig volt egy õrangyala, ideje törleszteni...vajon meddig menne el? Mire lenne képes? Azért ezek a kérdések ott maradtak a levegõben...persze azt már tudjuk, hogy a vérét adná, és azt is, hogy ölni vagy öletni tudna érte. :-)))) De azért ezt még lehetne fokozni! Minden esetre ismét jó rész volt, úgyhogy vámpíros álmokat kívánok mindenkinek!
Én a magam részérõl Twilight olvasással búcsúztatom az estét, és persze holnap megnézem a moziban, de jelen pillanatban T 42-re gondolok, aki sejtésem szerint már elindult az éjféli vetítésre. Remélem kanyarint majd ide egy motiváló kis beszámolót nekem! :-)
Vámpíros jó éjszakát még egyszer mindenkinek! :-)))
offtopic
Csipszi 2008 nov. 26. - 22:51:04
(1213/1456)
utálom a reklámot:(
olgo9 2008 nov. 26. - 22:06:52
(1212/1456)
Igen, mély nyomot fog hagyni, mint a mostani is!
Tapadjatok a képernyõre csajok! :-)))))))
offtopic
Csipszi 2008 nov. 26. - 22:01:14
(1211/1456)
azért tetszik, bocs csak képernyõ billentûzem van:S
Csipszi 2008 nov. 26. - 21:57:05
(1210/1456)
a szinkront és a fordítást nagyon el tudják rontani.
a vége nekem azérttetszk, ert nyomot hagy az emberben, emlékzetes...de úgy is jó lett olna ha befejezik "rendesen"
olgo9 2008 nov. 26. - 21:49:33
(1209/1456)
Szerintem mindnyájunk nevében mondhatom, hogy nekünk is jobban bejön az eredeti hang, de lassan már mindennel így leszünk, mármint minél többet eredeti hangon látunk, annál inkább nem tetszik a szinkron! :-)
És én is láttam a végét, meg itt egy páran, nagyon jó jelenet, de az utolsó részben azért még felvetõdnek olyan kérdések, amelyeket nem válaszolnak meg...és azok még érdekelnének bennünket. Viszont abban igazad van, és errõl is sokat filóztunk már, hogy így legalább nem ronthatják el, ez a 16 rész úgy perfect, ahogy van! :-)
Csipszi 2008 nov. 26. - 21:43:56
(1208/1456)
sziasztok
moonlight rajongó vagyok ez az 1. hozzászólásom :D
nagyjából az összes kommentet elolvastam, csak annyit szeretnék hozzáfûzni, hogy én szeretem a végét, szerintem ez igy pont jó, mert ha tovább folytatják talán ráuntunk(vagy ráuntam) volna. youtube on láttam angolul a végét egyébként. Angolul Mick hangja nekem jobban bejön mint a szinkron.
offtopic
olgo9 2008 nov. 26. - 21:34:23
(1207/1456)
Már csak 30 perc és indul a vámpiros este! :-)
És egyeseknek sokáig véget sem ér, igaz-e T 42? :-)

Puszi!
olgo9 2008 nov. 26. - 17:36:03
(1206/1456)
Helló lányok!
Szerda van, legszebb nap a héten, bár most kivételesen a holnapi is szép lesz. Azonban egy apró, iciripiciri apróság közbejött, az egyik fiúismerõs is jön velünk, mert bejelentkezett hozzánk aludni, de mivel mi moziba megyünk, neki is jönni kell. Jaj, hát most akkor izgulhatok, hogy nem egy hanem két férfi utál majd, ha nem tetszik nekik a film. :-( Mindegy, már felkészíttettem õket lelkileg mindenre, nem számítanak sokra, de a kedvemért csendben lesznek...:-)))))))))
Egyébként szerintem minden vámpíros sorozattal és könyvvel úgy van, hogy vagy imádják vagy utálják, mert nem egyszerû eset, és zavaros érzelmeket váltanak ki...:-)))))))))))
De azt nem értem, hogy létezhet olyan nõ, akinek nem tetszik Mick St. John? :-)
10/10
molnaril 2008 nov. 26. - 16:45:05 10/10
(1205/1456)
Gondolom angolnyelvû.Vagy van hozzá magyar felirat?

Megkérdezhetem, hogy volna e lehetõség arra, hogy valaki lemásolja nekem, ha küldök DVD-t?

Persze a mai részhez startra készen állok.:))
10/10
snoopycica 2008 nov. 26. - 14:52:03 10/10 Előzmény olgo9
(1204/1456)
Köszönöm Tanár néni, hogy elfogadta az igazolásom! :D Köszönöm a megértést! :)
Persze, hogy hiányolhattok, és nagyon örülök neki, hogy hiányoztam Neked! Ti is hiányoztok, de a kötelesség és a szerelem... :D
Nagyon szomorú vagyok, hogy lassan vége! Elárulok valamit! Igen, nekem is megvan DVD-n az összes rész, de nem kíváncsiskodtam elõre... Mondtam, hogy folyamatában, hétrõl-hétre fogom nézni, és tartottam magam... De ahogy vége a Viasaton, tartok egy nap Moonlight maratont, és egy teljes nap csak Moonlightot nézek, elejétõ a végéig! :D Ez fog kárpótolni... Látom te is ezen töröd a buksid?! :D
10/10
snoopycica 2008 nov. 26. - 14:47:10 10/10 Előzmény T42
(1203/1456)
Az ismétlésben biztos vagyok, de igazat kell adnom neked, és tuti, hogy lehetetlen idõpontban fogják adni... A Helyszínelõket megtudják ismételni 88* fõmûsoridõben... Hm! Sorozat diszkrimináció!!!!!!
10/10
T42 2008 nov. 26. - 11:41:03 10/10
(1202/1456)
Olvasd el a rendes forditást is, mármint a hivatalost. Én azért szeretem a kalózforditásokat, mert akkor kettõbõl + az angol eredeti sokkal izgalmasabb könyvet tudok összerakni a fejemben. Persze ha anyanyelvi szinten érteném az angolt, akkor ez nem lenne probléma :-(


Kiváncsian várom a ma esti filmet. Úgy láttam általában 2 szélsõséges vélemény fordul elõ, vagy teljesne hidegen hagyja a népeket vagy elolvadnak a gyönyörüségtõl.
10/10
vikocia 2008 nov. 26. - 10:11:17 10/10
(1201/1456)
Hello mindenkinek, de régen írtam!
T42 és Olgo9 köszi a Twilight-ot egy nap alatt elolvastam az elsõ részt, most kezdem angolul is. Higgye el nekem minden kétkedõ, hogy ez a könyv veri a mai ifjúsági irodalom 99%-át! Könyvtáros vagyok, és a tiniknek szóló könyvek többségétõl sikítva tépem a hajam!!!
Most pedig kinézem magamnak a netrõl, hova fogok elmenni megnézni, hogy utána kitárgyalhassuk :))
Jaj, és mindenki nézze a mai részt, mert jó lesz!
olgo9 2008 nov. 26. - 08:01:41
(1200/1456)
Helló cica! Igazolás elfogadva, elsõ a szerelem! Ez érthetõ! :-) De azért még hiányolhatunk! :-) És ne is említsd, hogy már csak 2 rész meg a mai. Bár már nekem is megvannak sorba, tehát ha akarom, meg tudom majd nézni, egyik barátnémmal tervezünk is egy Moonlight napot januárban, sajnos addig nem lesz idõnk! De az az egy nap csuda jó lesz! :-)
olgo9 2008 nov. 26. - 07:59:53
(1199/1456)
Hát igen, valami jutalmat majd ki kell találni ennek a drága embernek, bár olyan késõ lesz, mire hazaérünk, hogy bele fogunk zuhanni az ágyikóba. :-) De ami késik, az jön. Különben is, én egy jó film után, pár óráig, esetleg napig, csak a filmrõl tudok beszélni és gondolkodni, és remélem jó lesz a Twilight, mert akkor ez most is így lesz!
Jaj, annyira irigyellek, te már ma éjfélkor elkezdheted nézni! ÁÁÁÁÁÁÁÁ! Azért annyit majd írj le, hogy jó volt vagy sem...
A karikás szemeidre meg gondolják azt, hogy van egy új szeretõd...és attól nem tudsz aludni...hehe...
10/10
T42 2008 nov. 25. - 23:40:24 10/10
(1198/1456)
A Viasattól kitelik, hogy vasárnap reggel 4-tõl 5-ig fogja leadni az ismétléseket. A Buffy-t is igy adta. Nem is birtam megnézni egyet sem. Én csak akkor birnék reggel 4-6 közt egy filmet megnézni, ha nem feküdnék le aludni.

Ja, ha nem hajnalban adja, akkor majd délután 2-kor fogja ismételni, szigoruan hétköznap, amikor mindenki a munkahelyén gályázik.
10/10
snoopycica 2008 nov. 25. - 22:37:53 10/10
(1197/1456)
Megértem! Ez a függõség! Ha elkezded nem tudod abbahagyni! A TV elõtt szeránként könnyû, hiszen egy óra után vége, és várnod kell a következõ szerdát... De ha ott a kísértés, hogy non-stop nézheted... Hát, igen! Nem könnyû! De érthetõ!