Téma: Holdfény

10/10
snoopycica 2008 nov. 25. - 22:35:55 10/10
(1196/1456)
Köszönöm olgo a kedves szavakat! :)
Igen, van igazolásom, és nagyon jó! Sok idõt töltök a párommal... :) Azt hiszem ez elég elfogatható igazolás?! Vagy nem?!
Vagyok ám, néha csak arra van idõm, hogy gyorsan elolvasom az írásokat és már lépek is! De azért írogatok én...
Ne aggódj, nem tûnök el!!!!!!!! :D Nem szabadultok meg tõlem ilyen könnyen! :)

És igen... Holnap Moonlight!
Rossz belegondolni, hogy a holnapi rész után már csak kettõ... és... Hát igen!
Bár, ha õszinte akarok lenni ismerve a Viasat ismétlési mániáját, van egy olyan homályos gyanúm, hogy fogjuk mi még a Viasaton látni ezt a sorozatot... Nem is egyszer! Legalábbis ha azt csinálják,mint a Helyszínelõkkel! De azért lássuk be, ennek kivételesen mindenki örülne!?
10/10
offtopic
T42 2008 nov. 25. - 21:21:53 10/10
(1195/1456)
Egyébként rendes embernek tünik az embered, hogy megmoziztat csütörtökön.

Film után hálából játszhatnál vele harapdálósat :-)))
10/10
T42 2008 nov. 25. - 21:19:37 10/10
(1194/1456)
Eh.. nem merem elkezdeni nézni. Ez nem egy 90 perces mozifilm, ha nagyon rátapadok és hajnli ötig nézem, akkor holnap olyna leszek melóban mint egy zombie, csak tántorgok és hörgök.
Szerintem sokan igy is azt gondolák, hogy iszom, mert reggel karikás a szemem és kimerült vagyok, pedig amióta megvettem a DVD lejátszót meg Moonlightolok és Twilightelek, azóta talán ha 2 doboz sört ittam meg, mert másjellegü függéseim vannak...
offtopic
olgo9 2008 nov. 25. - 21:06:58 Előzmény snoopycica
(1193/1456)
Helló cica! Ha így folytatod a hiányzásokat kedvenc fórumunkról, kigyûlik a 250 órád, és osztályozó vizsgát kell tenned...remélem van igazolásod, mert 6 igazolatlan után igazgatói figyelmeztetés jár...és ne reménykedj, nem egy Mick St. John az igazgató. :-)))))

Viccet félretéve...örülök, hogy újra itt, nem mintha a többieket unnám, de azért hiányzott a te színed a palettáról. :-))))) És holnap 14. rész a kedvenc vámpírunkkal! :-)))))))))
olgo9 2008 nov. 25. - 21:03:48 Előzmény T42
(1192/1456)
De még mennyire, hogy irigyelünk. T 42, te nagyon szerencsés ember vagy a héten. A Moonlight dvd-d és a nagyszerûen megszervezett szerda éjszakád és éjjeled miatt.
Azért lehet, nekem sem lesz okom panaszra, az emberem, aki azt hiszem tényleg szeret engem, azt mondta, miután többször elátkoztam putri Komárom-Esztergom megyét, hogy nem képesek 27-én és még egy hétig leadni a moziban a Twilight-ot, hogy csütörtök késõ este felvisz Pestre és megnézzük! :-)))))))))))))))))))))))))) Ez azért szép tõle! Már csak azt remélem, hogy nem lesz nagy tömeg meg sok tini, fél 10-es vagy 10-es elõadásra megyünk, és másnap iskola, hátha ott már nem tolonganak. :-))))))))))))))))))))))) De azért te leszel a LEGESLEGELSÕ CSÜTÖRTÖK HAJNALBAN! :-))) TE LUCKY GIRL!
10/10
snoopycica 2008 nov. 25. - 14:56:09 10/10
(1191/1456)
Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrráááááááááá!!!!!!!!!!! :D
Azt hiszem akkor megvan a hétvégi és a hétközi programod?! :D Hm. Eredeti Moonlight DVD?! Azt hiszem most irigyelünk téged páran... :D
10/10
T42 2008 nov. 25. - 13:11:32 10/10 Előzmény snoopycica
(1190/1456)
Megjött a Moonlight DVD-n :-))))))

Sajnos nincs rajta extra, de azért igy egész más,mint youtube-on vakoskodni, klassz fényképek vannak a boritókon és nem lesznek benne reklámok sem.
pirinke 2008 nov. 25. - 12:52:14
(1189/1456)
Hajj! aki szereti ezt a sorozatot, annak ajánlom a true blood c. sorozatot is, az is nagyon jó:)
10/10
snoopycica 2008 nov. 25. - 10:51:03 10/10
(1188/1456)
Te jó ég! Rég jártam erre, és alig gyõztem visszaolvasni a történéseket!
A Buffy-Angel sorozatokról annyit, hogy azért nem tetszett, mert annyira túl misztikálták bent a lényeket... A Moonlight sokkal hihetõbb azáltal, hogy nincsenek bent kétfejû, meg szarvú lények,akiket jobb esetben vámpírnak neveznek... Szerintem fölösleges volt, hiszen láthatjuk a Moonlightban, hogy ez az egész vámpírosdi mûködik misztikus és kétszarvú lények nélkül is!
A szex kérdéshez: igen, alég gáz, hogy annak idején Angel megbolondult egy kis kufirctól, de totál igaz, hogy Spike-al kb. 90szer annyit huncutkodtak, és semmi! gondolom azért, mert Spike már amúgy is gonosz volt, lélek nélkül, Angelnek meg volt lelke... Vagy a fene tudja! Az említett két sorozat inkább tiniknek való! Jó, mondjuk anyukám is megszokta nézni ha nem volt más a TV-be, de szerintem akkor is inkább a tinik a célközönség!

És igen! Holnap este végre Moonlight! :D
olgo9 2008 nov. 24. - 23:07:08
(1187/1456)
Mentem én is vámpírosat álmodni! Nektek is ezt kívánom! :-)))
olgo9 2008 nov. 24. - 22:52:11
(1186/1456)
Amúgy majd csak figyeld meg, milyen jól tudsz majd aludni ennyi vámpír után! :-) Lesznek vámpíros álmaid jócskán!
A Moonlight 14. része is egy nagyon kellemes kis rész, ebben is sok mindent lehet szeretni...hát akkor csütörtökön lesz, mit megtárgyalnunk! :-)
olgo9 2008 nov. 24. - 22:49:58
(1185/1456)
Hihi! Hál égnek Cegléden laknak és a párom öccse meg Pesten tanul, tehát van, hogy muszáj is bemennünk Pestre, mert bevisszük a kolijába vagy sulijába az öcsit! :-))) Amúgy a hugom is Pesten lakik. Komolyan elgondolkodtam, hogy átmegyek hozzá csütörtökön, elcsalom moziba, és hazajövök valamikor korán, hogy beérjek az elsõ órámra. De elég hajmeresztõ az ötlet, és pénteken az elõadás miatt sokáig kell talpon és egyben lennem, szóval errõl a tervrõl lemondtam. Lehet, most úgy tûnik, nem vagyok elég elszánt, de azt hiszem, ezt a vádat még vállalom! :-))) Ha nem lenne az osztályom fellépése, meg nem lenne egy csomó dolgom pénteken, lehet felmennék. :-) Mindegy! Kibírom, de neked nagyon jó lesz! Ez tuti! És biztos nem lesznek fruskák, tuti nem engedik el õket! :-) Szóval irigyellek és kész! :-)
10/10
T42 2008 nov. 24. - 22:41:32 10/10
(1184/1456)
azt még be akartam irni , hogy végülis vezethet Pesten keresztül az út, bár nem mindegy, hogy Szombathelyen laknak a kedves anyósjelölték vagy Miskolcon :-)
10/10
T42 2008 nov. 24. - 22:40:26 10/10
(1183/1456)
Elég jól fog kinézni a szerdai estém, ugye megnézem moonlightot 10-tõl 11-ig, majd elballagok a moziba és éjféltõl kettõig megnézem a Twilightot.

Na és mivel úgyis alvásproblémáim vannak, lehet nem is érdemes nagyon lefeküdnöm aludni....

nem tudom egy ilyen éjszakai vetitésen hány 14 éves lány lesz, de remélem ha a felelõtlen szüleik el is engedik õket, nem fognak kórusban sikoltozni.
olgo9 2008 nov. 24. - 22:16:28 Előzmény T42
(1182/1456)
Szia!

Köszönöm, de csak annyit mondhatsz el, hogy jó volt vagy sem. Amúgy úgy tûnik talán vasárnap megnézem, mondjuk a Lurdy-ban, mert párom szüleinél leszünk és Tatára, ha akarjuk, vezethet Pesten át az út. :-))))

A könyvekkel kapcsolatban teljesen egyetértek, szép nagy tábor tüzet lehetne rakni, ez tény. És bár én olyan sok mai ifjúági könyvet nem olvastam, de biztos vagyok benne, hogy a Twilight nem átlagos! :-)
10/10
T42 2008 nov. 24. - 18:20:19 10/10
(1181/1456)
Szegény vidéki lány :-(

Segit az rajtad, ha csütörtökön részletesen elmesélem a filmet ? :-)

Az még eszembe jutott ma délután a fogorvosnál, hogy mint felelõtlen, de könyvmoly anya elég sok könyvét elolvastam a gyerekeimnek. Vagy legalábbis elkezdtem... aztán sikitva menekültem. Szóval amilyen borzalmas ifjúsági könyvek vannak , hát a Twilight még mindig az élmezöny.

Esküszöm gyerekkoromban a szomszéd öregasszonytól kölcsönkért háború elõtti leányregények ( Cilike, Édes mostoha stb ) is sokkal jobbak mint némelyik mai könyv.
Ha az egy Egri csillagokhoz mérem a mai könyveket, akkor a könyvesboltok raktárkészletének a felét humanitárius okokból fel kéne gyújtani ....
olgo9 2008 nov. 24. - 17:56:57
(1180/1456)
Nem hiszem el. Csak Pesten indul 27-én az Alkonyat premier, sz..ros megyeközpontok nem játsszák még...vagy felmegyek Pestre, vagy nem mozizom. Borzalom. :-(
olgo9 2008 nov. 24. - 17:34:28
(1179/1456)
Majd csütörtök után mondhatok biztosat, ha egyáltalán eljutok a moziba, de szerintem a könyvek mindig jobbak, mint a filmek. Már csak a terjedelem miatt is, mert nem lehet mindent megmutatni a mozivásznon, amit a könyvben elolvastál és a fejedben elképzeltél. Szerintem a Twilight jó lesz, és ha kis költségvetésû is, meglesz a hangulata.
Én azt sem bánom, és fõleg ha a többi könyvet angolul kell olvasnom, hogy nem Jena Austin írta, hiszen marhára nem tudnám fordítani! :-) Amúgy a 10 éves gyerek hasonlat szerintem erõs, de tényleg nem szépirodalmi mû.
A verésdolog - és itt megint mondom, ha még egy poént lelõtök elõre, rátok szabadítok egy Edwardot, szexeljen titeket lilára (a perverz mosolyt remélem elképzeltétek az arcomon) - szóval megnyugtató, hogy nem olyan verés, amire gondoltam. De még nagyon sokára fogok én ott tartani, úgyhogy ne is emlegessétek, mert azonnal megtámadom a második könyvet és hajnalig szótározok. Az pedig nem lenne jó, mert másnap dolgozni is kellene. :-)

A lényeg, hogy éljen a Moonlight, de amikor épp nem Mick St. John megy a tévében, akkor néha más vámpírok is kaphatnak egy kis szerepet. Attól még Mick az egyetlen, az örök és az igazi! :-)
10/10
T42 2008 nov. 24. - 11:10:33 10/10
(1178/1456)
Általában jobban szeretem a könyveket mint a belõlük készült filmeket, bár vámpir témakörben pl az Interjú a vámpirral igen jól sikerült, nem ?

A Moonlight-ot nem tudom megitélni, mert csak forgatókönyv van. Nem biztos, hogy örülnék egy utólag kiadott könyvnek, mert az igy iródott Buffy könyvek is elég gyengusok.....

A Twilightot nagyon kevés pénzbõl csinálták meg, a Summit Entert. igazából csak kis költségvetésü filmeket csinál, ezzel a filmmel nagy szerencséjük volt, mármint egyrészt, hogy a nagy stúdiók elkövették azt a hibát, hogy kiengedték a kezükbõl, másrészt, hogy a fanok rákattantak. Valami 25-30 millio USD-bõl forgatták le, szinte nem is volt pénz trükkökre, pl ami egy Harry Potterben vagy X-menben van, annak a tizedét se tudták beletenni, a szinészek is névtelenek ( voltak eddig :-), a legnagyobb név a forgatókönyviró ( õ csinálta a Dextert, a Step up-ot- ami a kisebbik lányom nagy kedvence ) erre most az elsõ hétvégén hetvenvalahány milla lett a bevétel a filmbõl.
Szerintem megvan a hangulata. Nem a történet meg nem is a szereplõk, hanem a tinikorom összes félelme meg szorongása, a vágyódás valaki után, ezek jönnek vissza és nevetgélek magamom, mert furcsa visszaemlékezni rá.
Azt hiszem ezért tetszik a fiataloknak.
A sztori számomra kevésbé fontos. A könyvek se igényes irodalmi müvek, de közepes angol tudással igen jó olvasnivaló ( mármint nekem )

A Moonlight egész más, sokkal jobban bele tudom élni magam, a karakterek felnõttebbek, imádom a sorozatot meg a szereplõket is. Annak ellenére, hogy több benne a vér meg az akció, mégis kevésbé nyomasztó, mint a Twilight.

Viszont mindkettõ jó. Szerintem.
10/10
molnaril 2008 nov. 24. - 09:29:22 10/10
(1177/1456)
Twilight ügyben nem tudok érdemben nyilatkozni, a könyvet is csak most láttam a könyvesboltban magyarul.
Viszont rákerestem a youtuben és a trailerek alapján a film igéretesnek látszik. Lehet hogy jobb lesz film formájában mint könyvben.