Téma: Holiday

xxx1953xxx@gmail.com 2014 dec. 14. - 16:57:38 Előzmény Gina424
(245/285)
kérlek, máskor használd: SPOILER...
Cordelia 2014 dec. 14. - 15:23:31 Előzmény Eliza
(244/285)
ez igaz, de az utóbbi idõben feltûnt, hogy legalább nem vágják le a filmek végét (ezen a csatornán), hanem szépen befejezik és leadják a stáblistát is, ahogy kell.
pneklara 2014 dec. 14. - 07:32:20
(243/285)
Ja, két jelentõs momentumot kihagytam: jól jön egy kétségek között vergõdõnek egy friss agyú aggastyán barát, aki élettapasztalata révén hasznos tanácsokat tud adni.
És a kevésbé kellemes külsõvel megáldott ember is lehet szerethetõ, valakinek rajta is megakadhat a szeme, aki nem a külsõt látja meg, hanem pl. a humorát, empátiáját. Egy Winslet-féle nõci is nyithat egy Black Jack küllemû felé.
Ha éppen padlón van. Hogy aztán kitart-e a vonzalom, az egy másik film témája lehet.
pneklara 2014 dec. 14. - 06:52:00
(242/285)
Sajnálom a kereskedelmik illetékes embereit. Nehéz lehet egy egész estét betöltõ reklámfolyamba betömködni egy 6 részre szabdalt filmet! Ezért nem nézek én már filmet a kereskedelmi adókon, mert mire Ági piros orrú anyukája, az örökké fejfájós nõ, a vizeletcsorgató öregurak, a szerencsejáték sorsolás,a biztonságunkról gondoskodó biztosítók után visszatérünk pár percre a filmhez, már elfelejtem a szereplõit: ki ez a pasas? Mint ha láttam volna már a filmben.
Egyébként a Holiday-nál kitartottam a végéig - más filmeknél a 3. reklám után általában bedobom a törölközõt.
Helyes ez a Diaz kisasszony. Még talán nem is láttam egyetlen filmjét sem, de most már értem, miért talál rá a szerelem minden héten más pasi oldalán.
J. Law szemüvegben, talán Stohl András szinkronjával - mert a kereskedelmi ezt nem tartja fontosnak közölni - andalító.
A film maga egy lányregény. Mindannyian fantáziáltunk már arról, milyen lenne a Föld másik végén eltûnni 2 hétre, koszt-kvártély biztosítva, kiszakadni megszokott, punnyadt környezetünkbõl.
Olyan ez a film, mint egy habcsók, tele cukorral, amibe kevertek egy kis ecetet is a recept szerint, hogy az állaga olyan legyen, amilyennek lennie kell. S hogy a vége bús lesz-e, vagy giccsesen habos, az már spoiler lenne. Meg kell nézni:)
10/10
Barbi1216 2014 aug. 14. - 21:29:26 10/10
(241/285)
Nagyon kellemes és szerethetõ kis film, sokszor elmosolyodtam rajta, mert valahogy az egész hangulata boldogságot, kedvességet és meghittséget sugárzott számomra. Az a kategória, amit többször is szívesen megnézek. Kate Winsletet egyébként is nagyon szeretem nézni a filmjeiben. Jude Law pedig nagyon jó pasi szerintem. :)
vargasándorgyõr1979 2014 márc. 30. - 11:52:22
(240/285)
Kellemes kis film jó színészekkel!Csak kicsit hosszú.
Eliza 2014 márc. 30. - 06:45:59
(239/285)
sziasztok!
Én tegnap néztem meg elõször:)
Nézhetõ kis film volt (lett volna?) Ha a TV2 nem rak be annyi reklámot... kb 6-7 reklám tuti volt a film alatt...
mit ne mondjak,páratlan élmény volt... 20 percenként megszakítva...
jobban jártam volna,ha inkább letöltöm... mindig elfelejtem,hogy miért is nem kell tv-be filmet nézni!!!
4/10
lanaléni 2014 febr. 15. - 21:11:28 4/10
(238/285)
Osztom az elõzõ három hozzászóló véleményét, bár gondolom többen is vagyunk ezen a véleményen :) csodálom, hogy ilyen jó szavazatokat kapott a film. Egyszerûen középszerû, semmi extra, pedig az alap ötletbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni. Egyszer nézhetõ. Ez már megvolt, úgyhogy másodjára kihagyom :)
Seemann 2014 jan. 04. - 03:24:39 Előzmény Gina424
(237/285)
Közepes, tele közhellyel. Nem nagy film. Az egészben E.Wallach, az öreg a legjobb. Jude Law és Cameron Diaz totál mûanyag... Egy idõ után befullad a story, poén nincs, az egész olyan erõltetetté válik. Az egészben -és ez sajnos mûfaji sajátosság lett mára- a túlbeszélt dialógusok a legrosszabbak. A régi filmekben ügyes, jól megírt párbeszédek voltak, még úgy is, hogy sokszor mûvinek tûntek: viccesek voltak, érdekesek, pörgõsek. Erre a filmre a kínos, túlbeszélt szószátyárság a jellemzõ... fõleg Jude Law és Cameron Diaz jeleneteiben.
Gina424 2013 dec. 27. - 22:56:06
(236/285)
Megnéztem a filmet, tényleg jó kis csajos film (lehetett volna). Szuper jó kis karácsonyi film (lett volna). De sajna nem hozták ki belõle a maximumot, elnagyolták a forgatókönyvet, és tele volt a történet apró, és baromira zavaró kis hibákkal. Nem tetszett a négy pasi, egyik sem, aki játszott benne. Egyik sem volt az az álompasi, aki bennem bármit is megmozgatna.
Jude Law iszonyú nyálas, egyáltalán nem tetszik. Elegem van abból, hogy feminim férfiakkal játszatják Hollywoodban az álompasi szerepeket. Rufus Sewell hasonlóképpen, de az õ szerepéhez legalább illett. Jack Black meg aztán tényleg nem egy álompasi, sõt idegesítõ kis köpcös béna, ráadásul még a szerepe szerint is egy lúzer. Edward Burns volt az egyetlen pasi, aki legalább valamennyire jóképû, de neki nem sok szerep jutott.
Plusz az egész mellékszál az ezeréves forgatókönyvíróval rém unalmas és erõltetett volt. Én voltam ilyen hülye emlékesten és tényleg maximum 12 ember vesz részt ilyenen. Mi a fenének kell ezeknek a Hollywoodiaknak az öntömjénezés, és miért hiszik el magukról, hogy a magas mûvészet megtalálható egy videótékában? Kate Winslet ezeréves fekete fehér filmekrõl ömlengett a történet nagy részében, de fogadok, hogy ezen a fórumon sincs olyan, aki akár egyet is látott volna a felsorolt filmek közül. Komolyan nem értem, többen is írták, hogy mennyire tetszett nekik ez a része a történetnek. Ennyire könnyen kajáljuk a reklámot?
Ja és a végérõl hiányzott az igazi happy end, mert hát az, hogy együtt szilvesztereztek Angliában mind a négyen nem jelent semmit. Még ahhoz is lusták voltak a forgatókönyvírók, hogy kidolgozzák a sztori végét.
Cameron alakítása viszont tényleg csúcsszuper volt, nagyon jól játssza a túlságosan férfias menedszerasszonyt, aki azért mégiscsak gyenge nõ szeretne lenni inkább.
3/10
Fountain 2013 dec. 25. - 13:15:22 3/10
(235/285)
Unalmas, szürke film, a valósághoz semmi köze. Rágógumi a szemnek, az agynak meg üresjárat.
6/10
Heisenberg 2013 nov. 22. - 16:27:50 6/10 Előzmény Cordelia
(234/285)
Az Japán ahol, sokáig élnek az emberek, at USA-ban 75 év az átlagos élettartam, csakúgy mint nálunk. Nem tudom hogy a hamburger vagy a töltöttkáposzta e az egészségesebb, de a második mindenképp finomabb.
6/10
Heisenberg 2013 nov. 22. - 16:20:57 6/10
(233/285)
Egy édibédi romantikus "vígjáték".Nagy sztárokkal feltupírozva. Ami csak nem akar végetérni, bármennyire is szeretném már. Nem volt benne semmi nagyon rossz és zavaró momentum, de nem voltak benne felkavaró, igazán vicces, fordulatos részek sem. Nekem ez kevés ahhoz hogy, székbe szögezzen, hogy elgondolkodtasson, vagy hogy újra megakarjam nézni.
6 pont
10/10
Leen 2013 okt. 29. - 20:02:20 10/10
(232/285)
Tegnap láttam elõször, és ma újra megnéztem. Nagyon tetszett, mindenkinek ajánlani tudom. Nem az a bugyuta, habos-babos romantikus vígjáték, mert tényleg van benne valami reális, ami által úgy hiszem minden nézõ szívébe képes belopni magát. Jó a történet, ügyesek a színészek, és nincs tele üres és semmitmondó párbeszédekkel. Nálam kategóriájában eddig toronymagasan ez a kedvenc.
(Kate Winslet történetét egy picit szívesebben néztem, mert Iris karakterében néhol önmagamat véltem felfedezni.)
Cordelia 2013 okt. 09. - 12:00:08 Előzmény fáklyás menet
(231/285)
:)
offtopic
fáklyás menet 2013 okt. 07. - 14:26:01 Előzmény Cordelia
(230/285)
Másfél évesen még nem lenne elég a szoptatás?
Másrészt a fényevés egyáltalán nem bûncselekmény. Az éheztetés - akár fényevésre hivatkozva - már az.
Cordelia 2013 szept. 27. - 09:07:47 Előzmény fáklyás menet
(229/285)
õk mások (az amerikaiak)

a gyerekeiket is másképpen táplálják, pl másfél éves kisfiú napi étrendje:
reggeli-tápszer
ebéd - félbanán joghurttal
uzsonna - a banán másik fele joghurttal
vacsora - tápszer

Azért, hogy ne hízzon el, mert van kövér a családban. Szerintem ez büncselekmény, már-már olyan, mint a fényevés.
A gyerekeim másfél éves korukban naponta kétszer ettek húsos fõzeléket. Egyik sem kövér.
10/10
Jamie17 2013 szept. 26. - 23:25:29 10/10
(228/285)
Nem most látom elõször, az egyik kedvenc filmem. Megható, kedves, romantikus, vicces, szeretnivaló.... Mindenkinek csak ajánlani tudom. :) Jude Law és Cameron Diaz az életben is szép pár lennének. :)))
9/10
MaKatka48 2013 szept. 26. - 15:29:25 9/10
(227/285)
Kellemes meglepetés volt számomra ez a film, olyannyira, hogy ma reggel újra néztem az ismétlést, ilyesmi nagyon ritkán fordul elõ velem. Érdekes történet, jó helyzetkomikumok, jó dialógusok, remek alakítások. Párhuzamosan 4-6 párkapcsolat alakulását, követhetjük. Gondolhatnánk túl könnyûnek, felületesnek, de -jobban belegondolva- szerintem nem az, ezek nagyon is valódi érzések (csak annak nem, aki még sosem élt át hasonlókat). Egy megjegyzés, utóirat gyanánt: nagyon tetszett, hogy Dustin Hoffmann feltûnt egy epizódban, mindössze pár másodpercre, ráadásul meg sem szólalt, szóval, hogy ilyet is elvállal.
offtopic
fáklyás menet 2013 szept. 25. - 21:32:02 Előzmény Cordelia
(226/285)
Már aki sokáig él. Meg ha sokáig de kövéren, akkor sokat ért vele...