Téma: Honfoglalás

user11 2012 aug. 08. - 01:07:17
(58/98)
Egy igazán vicces ötletes és szórakoztató filmes kritika, szánj rá negyed órat:


http://www.youtube.com/watch?v=AUkNPTzbiSw&feature=fvst
4/10
DarkGirl 2012 ápr. 10. - 13:22:18 4/10 Előzmény Bob19
(57/98)
Én is ugyanígy vagyok vele,hiába magyar film,valahogy nekem sem tetszett igazán sem anno,sem késõbb. 10/4
1/10
brrrrrrrrr 2012 febr. 13. - 21:22:58 1/10
(56/98)
Ford Mustang 2011 okt. 21. - 15:25:05
(55/98)
No igen, vagy pl tegnap volt a Dunán egy szintén magyar film, és abban is mindenki magyar volt, csak épp a fõszereplõ hölgy nem.
3/10
Bob19 2011 aug. 27. - 15:17:28 3/10 Előzmény vadimari
(54/98)
Mirõl szólt ez a film? Nem értettem belõle semmit, annyira unalmas volt. Én még régebben az iskolával kötelezõen néztem meg és most megint, mert azt hittem, hogy akkor csak azért volt annyira rossz mert még nem értettem. De tévedtem! Most is ugyanolyan rossz.:-)
A zománcozott bográcsról lemaradtam, lehet akkor volt csukva a szemem.:-( Hányadik percnél látható?
vadimari 2011 aug. 22. - 09:13:35 Előzmény apuska
(53/98)
Ááá! Az "árpád-kori" zománcozott bográcsban fõzést még láttam, aztán elaludtam a sok réten szaladgálást nézésben.
Ajánljon már valaki egy olyan Koltay-filmet, amin nem a VÉRTEHETSÉGTELENSÉG süt át!

Annak idején láttam a királydombi István a király bemutató fõpróbáját, amit nem sikerült Koltaynak elrontania, mert pár tehetség ellensúlyozta a baklövéseit.
No de az alig várt filmet már nem bírtam végignézni.

Mikor láthatjuk már az igazi, magyar történelmet tehetségesen elmesélõ magyar filmeket?
1/10
apuska 2011 aug. 22. - 01:37:21 1/10
(52/98)
Nem használt, inkább ártott a témának és a nemzeti öntudatnak, aki ezt a filmipari segédmunkát kötelezõ megtekintésre elõírta az akkori ifjúságnak. Hacsak, nem tette hozzá, "Így, ne!".
Viszont, büszke vagyok, hogy Árpád-kori zománcozott bográcsot sikerült beszereznem valamelyik nagyáruházban...
Ford Mustang 2011 aug. 21. - 00:30:51
(51/98)
Így van.
Cordelia 2011 aug. 20. - 23:45:31
(50/98)
nem elég, hogy nevetséges, nézhetetlen. Szegény Cseh Tamás mondta, kb 5 évvel ezelõtt, hogy akármilyen hazafi, nem bírta megszeretni a Honfoglalás-t, mert valaki folyton szaladt a réten, ebbõl állt a film. Viszont ma este egy koncerten meghallgattam a fõcímdalt és, sajnos, nem volt benne töltet... Ilyen az élet... Nem kell nekünk Franco Nero. Szépen néz, de nem az igazi.
Ford Mustang 2011 aug. 20. - 20:40:53
(49/98)
Egyetértek. Meg nem tudtam volna szerzõdtetni egy magyar színészt Árpád vezér szerepére? Nevetséges az egész.
5/10
sixeol 2011 aug. 20. - 16:49:25 5/10
(48/98)
Nekem van egy olyan érzésem, hogy ezt a filmet valahol nagyon elrontották. A téma és a zene miatt adok 10/5-öt.
1/10
Aikidoka 2011 aug. 20. - 00:38:09 1/10
(47/98)
Szerencsére minket nem vitt el az iskola megnézni. Lehet, hogy volt nálunk egy jóérzésû ember, aki nem akarta kínozni vele a tanulókat :) Én nem ígénylem az amerikai szuperprodukciókat, de azért mindennek van határa.
1/10
Krájcsek 2011 aug. 19. - 17:50:55 1/10 Előzmény Turul82
(46/98)
Egyetértek.Szégyen ezt a témát így celluloidra vinni.
1/10
Turul82 2011 aug. 08. - 19:47:00 1/10
(45/98)
Ezt filmnek nevezni nem lehet, ez egy nézhetetlen fos, Szar, mint a nagybetû kaki, hát még az "30 honfoglaló magyar" aki sétál a filmben, meg néha szólnak egymáshoz. Ilyen szép nagy horderejû témát, eseményt, nem is lehetett volna jobban elszarni
Tomi-Levi fia 2011 febr. 18. - 22:46:32
(44/98)
A filmzenét azt rohadtul nehéz megtalálni a világhálón értékelhetõ állapotban.Nekem az instrumentális zenéje,fõleg a legelején sokkal jobban tetszik mint a végén a Demjén féle zene.Szöveg nélkül is átlehet érezni a dolgokat
1/10
Kulcskészítõ 2011 febr. 15. - 15:58:09 1/10
(43/98)
Ez a film egy tragédia...
Egyszerûen nem értem, hogy egy ilyen epikus, ilyen nagyszerû témából hogyan lehetett összehozni egy ilyen ótvar valamit. A film nagyjából a következõ menetrend szerint épül fel: unalmas montázs, Árpád bambul. Unalmas montázs, Árpád bambul. Unalmas montázs, Árpád bambul... és így tovább, a végtelenségig.
Egyáltalán, miért kellett Franco Nero? Egyébként nincs vele bajom, na de könyörgöm. Ha a magyarokról csinálsz filmet, csináld a magyaroknak, ne a nemzetközi forgalmazás kedvéért. (Mert világos, hogy Nero ezért került a filmbe, hátha jobban eladható majd külföldön, mondjuk szerintem nem azért, mintha akkora sztár lenne, szóval ezzel szépen mellélõttek).
A "mozinak" nincs egyetlen jó pillanata sem. Dögunalmas és teljesen érdektelen. Annyira történelemhûek akartak lenni, hogy emiatt aztán teljesen kimaradt egy vezérfonal, ami vitte volna a sztorit. Nem áll másból, mint egymás mellé forgatott, színpadias jelenetsorokból, de a jelenetek közt nincs kohézió, de még csak kölcsönhatás sem oda-vissza, meg úgy egyáltalán nincs semmi, csak kifejezéstelen arcokkal bámuló színészek (Koltai bá' láthatólag nem tudja, vagy nem akarja a színészeit irányítani), a bakikról már szó se essen, szégyen, hogy nem tudták utólag eltüntetni.

Röviden: kár volt. Hosszabban: nagyon kár volt érte.
fredi60 2011 jan. 27. - 17:34:14
(42/98)
Csak halkan szólok: ne merd kritizálni Koltay Gábort, mert hamar magadra vonod az "egy a zászló, egy a tábor" emberkék figyelmét!! ;-)

Egyébként mi az, hogy "görögdinnye"?? Az is tõlünk eredeztethetõ, mint (a fanatikusok szerint) szinte minden. (Lásd: Finn-ugor világkongresszus téma) Tehát helyesen mondva: magyardinnye. :))
convar 2011 jan. 27. - 17:22:05
(41/98)
Még1 baki, errõl még úgy látom nem esett szó: görögdinnye is volt benne. Pedig tudtommal ez is csak a 13. században került be Európába :)

Szal tényleg rengeteg a baki, túl sok. Süt az IGÉNYTELENSÉG, a NEMTÖRÕDÖMSÉG, az alázat hiánya az egészrõl. És nem lehet mindent a pénzhiányra fogni.

Apropó pénzhiány: na ez az, ami miatt akkor inkább bele se kellett volna fogni. Nyilvánvalónak kellett lennie, hogy ilyen kölségvetésbõl csak egy ilyen csenevész torzót lehet alkotni...így értelme se volt belekezdeni 1100 éves évforduló ide vagy oda.

Ja, és sztem se egy olasz játszon már el egy Árpádot még akkor se, ha meg volt magyarázva hogy miért kellett õ.

Végül még vmi (az a baj mindig a ment után jön a köv. gondolat :D): az igaz, hogy látszik benne a Gryllus Dorka nunija? :D És ha igen, hol? Légyszi :D (már rég láttam) Ha a 30. perc körüli tavas jelenetrõl van szó, az nem ér, mert az nem õ :D

Elnézést hogy a végén egy ilyen vulgáris témával hozakodtam elõ :D
Íjászlány 2010 okt. 19. - 10:18:31
(40/98)
Sziasztok.

Nos, érdekes volt végi olvasni mindenkinek a bejegyzését.
Van, aki azt tanácsolja, ne nézzük meg. Nos, mikor én láttam kötelezõvé, tették az iskolában, hogy megnézzük.
Az, hogy miért pont Franco Nérót választották, nem tudom.
Mint színésszel nincs semmi bajom, de nem igazán érzem fontosságának, hogy pont õ játsszon egy magyar filmben.
Szerintem biztos lett volna valaki, aki el tudta volna játszani a szerepét.
Nos, következõ megfigyelésem, Sthol Buci, nem igazán tettetek megemlítést róla, mert szegény Franco Nérót ajnározzátok, de én úgy érzem a film pozitívuma, egyszer eltalálták Sthol Andrásnak a megfelelõ szerepet... aki nem tudja mit alakított a filmben szerintem, nézzen utána. Én ilyenekkel voltam elfoglalva.
A következõ. Aki végig aludta, azt nagyon tudom sajnálni.
Igaz egy csomó dolog nem úgy van, ahogy a történelemkönyvekbe, de nekünk speciel pont az volt a házink, hogy össze kellet írni miben egyezett a film és miben nem.
Valószínûleg aki aludt a film nézésén és ezt a feladatott kapta nem igen tudott hozzá szólni.
Az, hogy mennyit költöttek rá, én is sajnálom, mert sokkal tartalmasabb és szebb filmet lehetett volna kerekíteni, ám az akkori idõkbe lássuk be nem igazán állt úgy a nép ehhez hozzá.
Persze a többi film mellet valahogy a Honfoglalásra mintha sajnálták volna a pénzt nekem ez jött le.
További összefoglalók, a ruhák gyönyörûek voltak, próbálták visszaadni szerencsére a honfoglalás kora béli ruházatokat, és ennek azért örültem.
Elterjedt a hír, hogy Kassai Lajos adta akkor az íjait a filmhez, ám ha jól emlékszem, akkor Kassai Lajos lovas íjász nem volt annyira ismert.
Az, hogy mennyire igaz ez nem tudom.

Az, tény és világos a film elég gyengén produkált, és sokan nem tudták átélni a filmet, ezt megértem mind a sztori mind az anyagiak miatt nem egészen olyan lett amilyennek szerettük volna, de megfilmesítették, és az óta itt van. Van, aki megnézi, egyszer van, aki sokszor van, aki fújjol rá van, aki imádja.
Én nagyon remélem, hogy egyszer majd valaki innen a komentelõkbõl elvégezz egy filmesítõ ipart és megfilmesíti jobban a filmet, mert kíváncsi vagyok rá.
Továbbá és legvégül az, aki összeírta a leírást a filmnek valószínûleg vagy nem tudta mirõl ír vagy úgy állt hozzá, hogy egy a fene írok egy ismertetõt.
A nagy része eléggé összehordott és a legvége valahogy nem igazán stimmelt. Levente fia mint jövendõben uralkodó.
Én mindvégig azt hittem, azért van az a rész mert õ az elsõ gyermek aki láthatja az új hazát...
Na ki tudja, mi van e mögött...
karaulkhan 2010 júl. 24. - 16:22:55
(39/98)
Ez a történelem meghamisítása. Besenyõkrõl szó sem volt. Árpád a Pozsonyi csata után halt meg öreg emberként. A fõszereplõ az õsi Szittya-Magyar vér megcsúfolása. Eleink igaz történetét tudakoljátok meg õrzõ táltosainktól. Nem hazudnak. Õk az igazság õrzõi!