Téma: Honfoglalás

offtopic
Texas Bill 2013 ápr. 13. - 16:07:28
(78/98)
Texas Bill 2013 ápr. 13. - 16:04:10
(77/98)
Tudom, hogy nagy filmesztéta vagy. Te pedig gondolom tudod, hogy cseppet sem érdekel.
Láttad az Aszparuh kán filmet, vagy csak hallottál róla az iskolában?
Valóban nem könnyû film, valóban vannak tökéletlenségei (fõleg némely csatajelenetnél), de egyébként egy hatalmas és izgalmas filmeposz.
A Honfoglalásról már leírtam a véleményem. Nekem a film annak idején csalódást okozott, de sajnos ezzel szinte az összes magyar film esetében így vagyok. Legalább is azokkal, amelyek az utóbbi harminc évben készültek. Talán csak a Kaméleon lepett meg azzal, hogy nem éreztem szenvedésnek, hogy végig kellett néznem.
Ennek ellenére a Honfoglalás nem volt rosszabb korának magyar alkotásainál. A Koltay gyereknél jobb rendezõ, meg némi pénz kellett volna a filmhez. Bár a pénz nem mindig segít, láttuk ezt a többi Koltaynál is.
Vinogradov 2013 ápr. 13. - 15:24:17
(76/98)
Nem annyira borzalmas.

Csak nagyjából az. A zenéje az egyetlen pozitívuma - egyébként történeti szempontból hihetetlenül nagy katyvasz (Nemeskürty professzor ténykedésének is köszönhetõen) és van benne néhány minõsíthetetlenül gyenge színészi alakítás. Sok szempontból amatõr mozi benyomását kelti - amire csak ráerõsít az is, hogy nem profi kamerával forgatták (ismerem az egyik operatõrt, ezért tudom mirõl beszélek - Koltay egyébként azóta sem fizette ki az illetõt).

A nemzetgenezis eleve nem egy könnyû filmtéma (fõleg, hogy a legtöbb népé nem is megragadható) - nem azt mondom. A bolgárok a saját honfoglalásukról például négy órás mozit készítettek a hatvanas évek végén. Nézhetetlen filmeposz.

Mi sem voltunk szerencsések - néhány kevéssé ismert tévéjátékon kívül, a magyar televíziózás aranykorából, nekünk csupán egy Koltay Gáborunk van - meg az õ botrányosan rossz opusza. És ezzel, ahogy az "életmû" többi darabjával is, nem az a legnagyobb baj, hogy cseppet sem korhûek és rendkívül erõltetettek. A legnagyobb baj az, hogy Koltay Gábor nem tud filmet rendezni...

Szóval, kérdésedre: igen, azt hiszem, az eltelt idõ kissé megszépítette az emlékeket. De az is lehet, hogy csak az ízlések közti sokat emlegetett különbségrõl van szó.
Texas Bill 2013 ápr. 13. - 13:32:37
(75/98)
Szerintem nem olyan rossz, csak a politikai hûségnyílvánitás egyik módja lett akkoriban szídni, vagy dícsérni. Szerintem csak egy igazán nagy hibája van a filmnek: az, hogy szinte egyáltalán nem dolgoztak benne statiszták, így hiteltelenek a tömeg (nélküli) jelenetek. Maga a színészi munka, a rendezés egy fikarcnyival sem rosszabb, mint az akkoriban készült többi magyar film esetében. A zenéje pedig nekem kifejezetten tetszett.
hap9 2013 ápr. 13. - 12:26:11
(74/98)
Valóban ennyire rossz a film? (3,7/10)
Még általános iskolában volt kötelezõ megnézni, de nem emlékszem, hogy annyira szörnyû lett volna. Bár lehet az idõ megszépíti az emlékeket.
offtopic
Kenshitora 2012 aug. 31. - 22:32:17
(73/98)
Szerintem a magyar kultúrát nem kell megteremteni, mert a magyaroknak nagyon szép, nagyon gazdag, és nagyon régi kultúrája van. Csak éppen újra fel kellene fedezni. Persze nem azt mondom, hogy a felfedezés elsõ állomása a Honfoglalás címû film legyen. Elõször is meg kellene ismerni a valódi magyar kultúrát, mert, hogy a magyarság 95%-a csak felületesen és a hivatalosnak mondott verziót ismeri az is biztos - itt gondolok a finnugor-elméletre, ami önmagában egy ellentmondás.
Ismerem az egyetemes emberi jogokat és ebbõl kifolyólag bátorkodtam én is véleményt nyilvánítani.
Egyébként Aggodalmas már megírta, hogy a pimasznak ható beírásokat nem rám értette és én tudomásul is vettem/veszem.
BLM 2012 aug. 31. - 08:21:26 Előzmény Kenshitora
(72/98)
Igazad van abban, hogy "ízlések és pofonok...", abban is egyetértek Veled, hogy a "Magyar Kultúrát ápolni kell", bár szerintem a legfontosabb az lenne, hogy megteremtsük:-)
Aggodalmasnak joga van véleményt írni (bármirõl) és emiatt nem nevezném pimasznak, ebben sajnos nem értek Veled egyet:-(
Figyelmedbe ajánlom (ha nem ismernéd, hallgasd meg:-) a "Human Rights"-t, Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata (zene: Illés) címû alkotást!
3/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 30. - 23:55:21 3/10
(71/98)
Értem én, de ápolni és kevés pénzbõl és/vagy tehetségbõl
a "kis pénz – kis foci" modellt illusztrálva filmet
forgatni számomra két igencsak külön dolog... ;-)

Ps. Ha valaki nagyon nem tud mondjuk énekelni,
az is megkapja, hogy inkább rajzolja le...

Õk is inkább könyvet írtak volna egy
ilyen tévéfilm-szagú mozi helyett.

De ízlések és pofonok, ugye...
Persze nem vitatom én a jó
szándékukat – de azért
valljuk be, hogy a
végeredmény azért
vitathatatlanul
halovány lett.
offtopic
Kenshitora 2012 aug. 30. - 21:02:42 Előzmény aggodalmas
(70/98)
Értem.
Én ezzel úgy vagyok, hogy legalább van aki/akik megpróbálják ápolni a magyar kultúrát. Hogy most hogyan sikerül ez, vagy nem sikerül ez, az már egy másik téma. Lényeg, hogy próbálja. Ha állandóan csak kritizálunk és mást nem is csinálunk azt megette a fene.
Nem tudom érted-e mit akarok ezzel mondani.
3/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 27. - 00:00:49 3/10 Előzmény Kenshitora
(69/98)
Ühüm...

Azért Koltaiék a szívükhöz kapnának a honi (súlytalanul)
könnyûzenével egy lapon történõ említésük kapcsán. ;-D

...de a fent említett egyedek ugyanúgy nem képezik
számomra a hazai kultúrkincs maradandó részét,
mint a koltai-vitézi családok vizuális
ténykedésének java része, élén
a szóban forgó valamivel...

Ps. a "pimaszság" pediglen
nem Neked szól(t) hanem
kishazánk filmeseinek
kritikátlanságának.
offtopic
Kenshitora 2012 aug. 25. - 19:33:57
(68/98)
A pimaszságodat nem kommentelném, mert megsértõdnél. :-p) Amúgy sem kenyerem mások obszcén szidalmazása. A velem való bánásmód már amúgy is sokat elárul rólad. :-)

Hogy jön ide az "Attila" címû film?
Úgy jön ide, ahogy a "Honfoglalás" címû film is. Vagyis elég sok köze van hozzánk magyarokhoz. Talán Atilla - nem írtam el, mert eredeti írásmód szerint így helyes - hun király neve ismerõs. Ugyanis a hunok magukat mindig magyarnak - vagyis inkább magoroknak - hívták és csak a germán, latin, görög nyelvû népek hívtak minket: hun, hungurusok, ungorok, stb...

Nekem továbbra is tetszik - kisebb-nagyobb hiányosságoktól, és tévedésektõl eltekintve a "Honfoglalás" címû film - és nem csak a zene miatt. :-P)
Áá, de mi értelme, amikor a magyar kultúrát lesz***tok! Itt már kultúra sincs, csak kulturálatlanság. Nektek már csak a Hülye Ember (Dopeman), meg a Gengszter Zoli a valaki. Gratulálok! :-p/
3/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 25. - 00:14:33 3/10 Előzmény Kenshitora
(67/98)
Hogy jön ide Attila? ;-o

A mondanivalóm változatlanul csak annyi,
hogy ha se pénz, se tehetség, akkor NE
akarjunk grandiózus történelmi eposzt
forgatni, mert nem fog sikerülni...

Ezügyben klasszikust idézve:

"– Csoki ne beszélj spanyolul.
- Mér'?
- Mer' nem tudsz, azér'.
Tudnál aszondanám beszéljél,
de nem tudsz..."

A filmnél nem elég
"nagyot álmodni"
mert, mint épp'
esetünkben is
keserû lesz
az ébredés.

A film
pedig
sz@r.

;-)
offtopic
Kenshitora 2012 aug. 23. - 21:03:05 Előzmény aggodalmas
(66/98)
Most meg mi bajod van?
Az hogy az "Attila" címû filmet nem magyar stáb forgatta le, vagy hogy az amcsik mégis voltak olyan tökösek, hogy jobb filmet hoztak ki belõle - na, persze lóvé az volt rá elég! -, mint amennyit kinézné egy magyar stábból?

Mindig csak abból lehet építkezni, ami van. Ha a magyar stábnak nem volt elég pénze rá és ez miatt nem olyan lett a film, mint amilyennek szerették volna leforgatni az nem a stáb hibája!
Azzal egyetértek, hogy Franco Nero nem kellett volna a filmbe. Már az eget verõ gázsija miatt sem.
3/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 22. - 22:11:07 3/10 Előzmény Viktor6665
(65/98)
Igazad van. Inkább legfeljebb 1.2 ;-D
10/10
Viktor6665 2012 aug. 21. - 00:06:27 10/10
(64/98)
Szerintem jól sikerült film, ha nem is egy remekmû, mert voltak benne hibák, de azért 3.7-es pontszámot nem érdemel...
1/10
bumpee 2012 aug. 20. - 23:52:56 1/10
(63/98)
Koltay Gábor a magyar filmgyártás Ed Woodja. A hiteles dialógusokat csak a remek kép világ múlta felül. ;)
3/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 20. - 23:36:09 3/10 Előzmény Kenshitora
(62/98)
Nem is a szándékkal van a baj...

...hanem azzal, hogyha erõsen vitatható
minõségû "színészi anyagot" és egy monstre
produkcióhoz kevésnek bizonyuló pénzösszeget
leöntenek némi hazafias szósszal, az attól még
az marad ami: túlértékelt tévéfilm, (13 besenyõ
statisztával) Nero bá' frankó jégkék tekintetével.

De itt van Nekünk endidzsívajna, aki Rémbó és társai
után biztos, hogy meglep majd minket valami (nemzetiszínû)
történelmi eksönmúvival – amihez az anyagi forrásokat is maga
fogja összekalapozni, és nem közpénzbõl folytatja ámokfutását...

Ps. Ennek az egész Koltai bratyók-féle nagyképernyõs nemzetieskedésbõl
egyetlen értékelhetõ momentum született: az a zene, (és a szöveg), amit
Demjén jellemesmûvész szájába adtak. Nem véletlenül hallja meg az ember
újra és újra mindegyik koltai-film aláfestéseként (valamint mindenféle
nemzetieskedõ tömegrendezvényeken afféle hangulatfokozó elemként... ;-)
3/10
offtopic
aggodalmas 2012 aug. 20. - 23:24:15 3/10
(61/98)
Én is épp' ezen morfondíroztam: hogy melyik a sz@rabb...

(Apropó, a Honfoglalás lovas-színházi "újjászületése"
foglalja el a képzeletbeli dobogó harmadik helyét!)

...de a vágói munka végére megmaradó (videoklip
hosszúságú) zanzára tényleg kíváncsi lennék. ;-D
1/10
wilike 2012 aug. 20. - 23:12:39 1/10
(60/98)
Épp most megy az M1-en a Sacra Corona is, az azért versenyre tud kelni a még sz*rabb film címéért.. :D A szörnyû az, hogy ezeket tényleg történelmi filmnek szánták, de legfeljebb egy kis odafigyeléssel talán paródiának még jó vágói munkával meg lehetett volna menteni a szemétté válástól.
offtopic
Kenshitora 2012 aug. 20. - 12:11:54
(59/98)
Üdv! :-)
Én nem hinném, hogy olyan rossz lenne ez a film. Mondjuk nem egy Várkonyi Zoltán-féle rendezõi bravúr, de azért Koltay Gábor mindig is "nemzeti színû" produkciókat rendezett. Az 1980-as években Koltay Gábor túl "nemzetinek" hatott már akkor is. Nem is csoda, mert testvéréhez hasonlóan - Koltay Gergely, aki a Kormorán zenekar alapító tagja - mindig is kiállt a magyar kultúra ügye mellett. Nem csak belföldön, de külföldön is elismert rendezõ.
A filmben vannak történelmi eltérések ez igaz, de ettõl még nem fog összedõlni a világ. Szerintem ennyi mûvészi tévedés megengedhetõ.
A fõszereplõ Franco Nero tényleg kicsit kilóg a sorból, de a színészi alakítása szerintem jó.