8/10
od.gszal 2012 júl. 03. - 23:10:23 8/10
(19/39)
Nehéz mit mondani, egyszerre tetszett és nem tetszett.
Borzalmasan lassú, alig bírtam végignézni, de érdekes a téma.
A lányt sajnáltam, ahogy magára hagyja mindenki, és egyedül marad a naiv tiszta hitével és szerelmével.
8/10
offtopic
od.gszal 2012 júl. 03. - 00:20:27 8/10 Előzmény oimuka
(18/39)
Kössz. :)
9/10
oimuka 2012 márc. 28. - 11:37:31 9/10 Előzmény Segítõ Béka
(17/39)
A filmet teljes egészében feltöltöttem a youtube-ra. Mindenkinek jó filmnézést!
http://www.youtube.com/watch?v=rPnsFffRAcE
Segítõ Béka 2011 dec. 05. - 10:52:42
(16/39)
"ez egy elmeháborodott beteg agyszüleménye, ilyen nincs"
Imre_ 2011 jan. 18. - 21:22:38 Előzmény RDoo
(15/39)
Nekem színházban jobban tetszett. Szinte szó szerint a film ugyan, de az érzések rám sokkalta jobban hatottak. Ajánlom!!! (Magyar Színház)
RDoo 2011 jan. 13. - 12:24:33 Előzmény 7tenger
(14/39)
Mindig megmondom a frankot,a lány testvére vagy ki az,igaza van,egy gyengéb szellemi képeségü lányt nem volna szabad kihasználni a végletekig,és még csak a film elején tartok,eltudom képzelni mi jöhet még..akkor nem hiába a ránk a jelzö hogy a pasik mocskos álatok,már látom miért..a pasi nem veszi észre hogy nincsenek egy szellemi szinten,az ilyen lányokat inkább védeni kellene és vigyázni rájuk,nem belerúgni még eggyett..az ilyen pasikat szoktam az acélbetétemessel,fejbe rúgni..
Voltak dolgok amik nagyon nem tetszettek a filmben,az hogy a fiú igy járt és baleset érte,és ágyhoz kötve volt, ez nem egyenértékû egy emberi élet feláldozásával, túlságosan durva volt a lánnyal,azért ha úgy vesszük õ kergette a halálba,mert ha nem kezdi el a kanos elméleteit,hogy igy kielégüljön,akkor a lány sem jutott volna oda ahová jutott..Azért nem tudom megérteni a féfiakat,"A fasz felál az ész megál" igy kéne gondolkozni,és nem minden a szex körül forogjon..Volt szive kihasználni egy ilyen lányt? mégis miféle álat egy ilyen? Ez lenne a házzaság,jóban és rosszban? Szerintem nagyon szánalmas a pasi viselkedése..Szegény lányt úgy sajnáltam..Máshogy is ki lehet mutatni az eggyütérzést,másformába is,finomabb vonalon is (lásd bin jip) ez a vonal nekem túl durva volt..Mert a lány személyisége nem egyenlõ egy köcsög kurváéval, (kelemen anna meg a többi ribanc) egy iylen lány mint õ,olyan mint egy õzike,ezért kellene úgy is bánni vele..szóval üzenem a rendezõnek hogy bekaphatja! Nállam egy mocsokos perverz álat,aki még az édesanyát is megbaszná..:)
10/10
7tenger 2009 szept. 30. - 18:23:28 10/10
(13/39)
Ez igazán szépségesre sikeredett, mindenkinek ajánlom!
Coleman 2009 szept. 02. - 10:42:04
(12/39)
Itt mindenki szuperlatívuszokban nyilatkozik, számomra némileg érthetetlenül. Bizonyosan nem ez a legjobb Trier film és nem is a legmélyebb. Én pont azt fájlaltam benne, hogy az amúgy merész rendezõ, ezért a tündérmesei keretért feláldozza a valódi mélységeket és az érdekes kérdéseket, amit az önfeláldozás vagy a feltétlen hit felvet, mert ezek akasztanák (vagy még inkább kizökkentenék) a film menetét. A perverz kérdések is (mesei) túlzásként funkcionáltak szerintem, egyéb szerepük nemigen volt. A képmutatást Triernél hatásosabban kevesen ábrázolják, a színészi alakítások pedig katartikusak, fõleg Katrin Cartlidge-é, de Adrian Rawlins is nagyon jó, ahogy a többiek is, de engem õk fogtak meg.
10/10
mildi 2009 jún. 03. - 09:57:41 10/10
(11/39)
Csodálatos felkavaró film, kitûnõ színészi játékokkal. Az elsõ öt kedvenc filmjeimbe benne van, szeretem a "megváltás" témájú filmeket. Emily Watson nem tartozik a legnépszerûbb színésznõk közé - csak egy szûk réteg ismeri - pedig nagyon érdekes stílusú, tehetséges színésznõ. Nagyon szeretetre méltó a butuska, de csupa szív lány szerepében.
A többi szereplõ is remek atmoszférát teremt.
Trier legmélyebb filmje.
verdeleth 2008 dec. 26. - 00:29:48
(10/39)
nemrég a Hullámtörést a POSZT-on láttam színpadon, és ott is hasonló érzések környékeztek, mint mikor a filmet néztem Pedig nem lehetett egyszerû színházba átírni, mégis sikerült Egyébként 2009-ben a Pécsi Nemzeti Színház mûsorán lesz Vinterberg dogma-filmje, a Születésnap Aki teheti, nézze meg, biztos hogy nagyon jó lesz.
nyiff 2008 dec. 26. - 00:14:41
(9/39)
Sok éves nekirugaszkodás után végre ma sikerûlt megnéznem ezt a felemelõ alkotást. Mindenki másképp látja, evidens, de nekem hozzájárult a szép karácsonyhoz. Rendkívûl megható, bíztató és - szerintem - reményt ad! Nekem adott legalábbis.
10/10
remete bácsi 2008 ápr. 02. - 21:02:29 10/10
(8/39)
ezt a filmet újra és újra meg szoktam nézni, hogy aztán újra fel lehessen mosni velem a padlót. megrázó, felkavaró, egyben csodálatos. trier ezzel az alkotásával mutatkozott be elõttem és nincs az a vascsõ, ami ki tudná õt verni a fejembõl. :)
10/10
Obránszky Ármin 2008 márc. 29. - 23:37:58 10/10
(7/39)
Brutális. Ez az elsõ, ami eszembe jut a filmmel kapcsolatban. Hatásában Mungiu 4 hónap, 3 hét, 2 napjához tudnám hasonlítani, elemi erõvel hat a nézõjére, szinte már a rosszullét határára sodorva a még oly edzett nézõt is. Ráadásul mindezt úgy, h véleményem szerint nem fordul giccsbe. Tényleg kár ezt ragozni, Trier sok remekmûve közül az egyik legjelentõsebb.
verdeleth 2007 júl. 02. - 22:51:52
(6/39)
na végre sikerült megnéznem és csak annyit tudok mondani hogy csodálatos Nézem nézem és csak gyönyörködök Nem értem aki fintorog Mi ebbe a giccses? persze nem sokszor jön ennyi minden össze egy embernek (bár néha van még ennél szerencsételenebb sorsú ember is) de könyörgöm ez egy film Méghozzá filmdráma És annak ez nem a magasfoka? De kérem igen, az Nem mondom azt hogy Trier legjobbja, mert mind az, de szerintem ha igazi drámát és gyönyörû filmet akarsz nézni, akkor ez legyen az És szerintem a dogma megoldásait nem kedvelõk táborát sem zavarná a rendezés annyira "visz" a történet
verdeleth 2007 ápr. 20. - 15:11:24
(5/39)
nincs meg valakinek aki pécsi illetõságû?
Redfield 2007 márc. 25. - 20:48:52 Előzmény morzsa
(4/39)
Úgy ám. Szerintem ez Trier legmélyebb filmje. Csakúgy, mint a Táncos a sötétben, ez is csodálatos és gyönyörû. De ez egyszerre szól reményrõl, hitrõl, szeretetrõl, életrõl és halálról. Csodálatos, valóságos, és borzasztóan szomorú történet valamirõl, amit csak érezni lehet igazán.
10/10
morzsa 2006 okt. 19. - 16:03:57 10/10
(3/39)
tegnap láttam a filmet a Trier retrospektív hét keretében.

mondhatom, hogy azonnal helyet foglalt a mély elgondolkozást kiváltó, felejthetelen, örök töprengést okozó filmek kicsiny táborában.
Trierrõl tényleg csak ódákban lehet beszélni, pedig még igencsak kevés filmjét láttam(sajnos),de már megdönthetelenül õt tartom a(z egyik) legjobb rendezõnek.
amit pedig a színészek-Emily Watson,Stellan Skarsgard,Katrin Cartlidge-alakítottak, az több mint színészi teljesítmény.
soha nem feledhetõ 2ésfél óra.
7/10
Newcastle United 2006 jún. 21. - 10:57:31 7/10
(2/39)
Úgy bizony, ez egy remek alkotás. Trier elsõ jelentõs nemzetközi sikere. Gyengeidegzetûeknek nem való.
mzsx 2006 jún. 20. - 14:37:30
(1/39)
Nagyon nagy hatással volt rám ez a film, többedszerre is. Nagyon rezgeti a giccshatár lécét, de mégsem veri le, legalábbis szerintem.