Téma: Hús és vér

9/10
Dudlicsek 2010 okt. 09. - 18:18:01 9/10
(35/55)
Ez már inkább reneszánsz. Sokkal inkább. És az elég mocskos volt. ez is merész, hogy egy film nem a burjánzó, szellemi, mûvészi reneszánszot ábrázolja, hanem annak árnyékos oldalát.
9/10
Dudlicsek 2010 okt. 09. - 18:16:45 9/10
(34/55)
Tényleg jó film. Nem tökéletes de erõsen a "jó" kategória. Kár, hogy Verhoeven régóta már lesüllyedt az ennél sokkal nívótlanabb szinte zs kategóriájú alkotások szintjére.
Sanci68 2010 okt. 09. - 14:41:12
(33/55)
Kedves zerrik08. Te nézheted az RTL-en a filmet,de nem fogsz látni belõle semmit,mert a Viasat3-on lessz!! Egyépként több ilyen színvonalas fílmet is mûsorra tûzhetne a csatorna,nem pedig mindíg csak a harmadrangú sorozatokat kellene nézni!!!!!!
leho 2010 okt. 09. - 10:50:08 Előzmény The Man Who Laughs
(32/55)
A mocskos, sötét középkort? A középkor nem volt sötét, kivéve talán az elejét.
9/10
pozsizsuzsi 2010 okt. 09. - 10:47:56 9/10 Előzmény Seraphin
(31/55)
:) :) :)
zerrik08 2010 okt. 09. - 10:04:35
(30/55)
kár, hogy ilyen késõre tette az RTL
Ugek 2010 okt. 09. - 09:08:28
(29/55)
Nem tûnt fel, ki rendezte? Érdekes, pedig erre harapni kellett volna!
The Man Who Laughs 2010 júl. 13. - 18:04:00
(28/55)
Paul Verhoeven remekbe szabott középkori, romantikus kalandfilmje. A holland rendezõnek sikerült megcsinálnia azt, ami a mai középkori filmekbõl (Mennyei Királyság) a leginkább hiányzik, tökéletes korhû hangulatot hozott létre. A film minden eleme tökéletesen adja vissza a mocskos, sötét középkort. Basil Poledrious ismét remek zenével kényezteti a fülünket (noha, kicsit a Conan filmzenéjét idézi, de ez soha sem baj).

A történet nem túl bonyolult ENYHE SPOILER (Zsoldos csapatot a munka végeztével, becsapják és széjjel kergetik fizetség nélkül. Táborozás közben találnak egy Szent Martin szobrot - a vezetõjüket is Martinnak hívják -, ami azt jósolja, hogy gazdagok lesznek hamarosan. Bosszút állnak és kirabolják a nemest aki elárulta õket, véletlenül elrabolják a fiának a leendõ menyasszonyát is aki "beleszeret" Martinba. A fiú elindul, hogy visszaszerezze....) SPOILER VÉGE

De jól van megírva, logikus. A harcjelenetek is látványosak.

A színészekre nem lehet panasz. Sõt Hauer (korai szerepeihez híven) nagyon jól alakít. A karaktere is jól kitalált, nem sablonos gonosz, hanem szerethetõ "szürke" antihõs.


Kár, hogy nem készült folytatás Martin karaktere könnyedén elbírt volna még egy-két filmet

8/10
Seraphin 2009 szept. 19. - 18:20:41
(27/55)
Legjobb baszós-kardozós középkori film!
Semmi nyomi fantasy, inkább pestis és nõk megerõszakolása.

Középkor fanoknak kötelezõ!
feketevipera 2009 aug. 16. - 18:53:05
(26/55)
Hát ez eléggé unalmas, vontatott film volt, legalábbis számomra. Ráadásul

SPOILER

-A csatajelenetek hagytak némi kívánnivalót maguk után, fõleg az elején. Szó szerint örültem, amikor végre vért is lehetett látni. Kicsit furcsa volt, hogy robbanás, a katonák a levegõbe repülnek, de vér sehol.

-Furcsán hatott az is, hogy pl. az ifjabb Arnolfini keresztneve Steven volt. Nem tartom ui. valószínûnek, hogy Arnolfini családnévvel echte angolszász lehetett valaki.

-Azon már meg sem lepõdtem, hogy Martint fojtogatják, fejbe verik, majdnem vízbe (borba?) fullad, ráesik (?) egy égõ gerenda, de a végén kimászik a kastélyból, és mintha mi sem történt volna, elindul az útjára.

SPOILER VÉGE

Ha pedig gyengus a történet, akkor vegyük elõ a régi receptet: legyen benne jó sok szex, de minimum pucér nõ. Összességében egy közepesecske filmecske, nem több.
fordjee 2009 aug. 03. - 13:38:08 Előzmény Belhelmel
(25/55)
Nah, akkor majd megnézem azt is, pusztán kíváncsiságból, max annak a végét majd te meséled el:)
Vadrenalin 2009 aug. 02. - 07:48:19 Előzmény pozsizsuzsi
(24/55)
Köszi. :-)
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 01. - 19:16:16 9/10
(23/55)
off off

spoiler spoiler


Gyorsan és felületesen fogalmaztam, NEM egymás oldalán.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 01. - 19:14:01 9/10
(22/55)
Spoiler


"várkisasszony" hagyja magát "megmenteni" állítólagos egyetlen szerelme és rokonsága által, hõsiesen leüti Hauert, akire rágyújtják a kastélyt. (vagy ilyesmi). Hogy a kis számításoktól mentes szíve hová is húz, az abból derül ki, hogy egyedül õ látja hátrapillantva, hogy a zsoldos valahogy mégis megmenekül a lángok közül, és egy kötélen leereszkedik. Nem árulja el. A zsoldos, valamint a kisasszony eltûnnekk tapasztalataikkal és emlékeikkel gazdagabban a ködben.
Vadrenalin 2009 aug. 01. - 17:19:46
(21/55)
Nekem kifejezetten tetszett, meglepõ, hogy 24 évvel ezelõtt ennyire merészen provokatív kosztümös kalandfilm is készült. Merthogy az "amerikai akciófilm" meghatározás teljesen téves és nemcsak a mûfaj tekintetében: szerintem sokkal inkább holland filmrõl van szó, mint amerikairól, hiszen a fõszereplõ-operatõr-rendezõ trió hollandok, ott is csinálták együtt elsõ filmjeiket, csak aztán mind befutottak az USA-ban is. A stílus nem is hasonlítható az akkori amerikai kalandfilmekhez, de a mûfaj klasszikus francia darabjai is gyerekmesék voltak ehhez képest.

Viszont az utolsó pár percrõl sajnos lemaradtam (felvételrõl néztem), így hálás lennék ha valaki spoilerezné a végét. Addig láttam, hogy:

***SPOILER***
A részben pestissel fertõzött csapat elindul a várból, Martin már kimászott a kútból, de még nem szabadította ki az ifjabb Arnolfinit, akinek apja épp a vár elé érkezik...
***SPOILER VÉGE***

Elõre is köszi.
1/10
Belhelmel 2009 júl. 31. - 20:53:44 1/10 Előzmény fordjee
(20/55)
Mindig ez van. Amikor már kezdene jó lenni a film, én mindig pont akkor adom fel. Ez valami direkt rám szabott Murphy törvény :) De lehet azért se bírtam volna végignézni, mert nemrég láttam egy másik filmet, ami rettenetesen nem tetszett, de úgy döntöttem, ha beledöglök is végignézem... Hát bele ugyan nem haltam, de kínlódás volt az egész, ezt nem akartam mégegyszer végigcsinálni, ezért nem néztem ezt sem végig. Egyébként az a film pedig a Gengszterek címû Belga Borzadály (BB :) Bár a legtöbb hozzászólónak az is tetszett...
1/10
Belhelmel 2009 júl. 31. - 20:41:35 1/10 Előzmény Crazy Horse
(19/55)
Na hát én nem ijedek meg holmi kelésektõl meg hullafoltoktól, nagy horror-rajongó vagyok, úgyhogy ezekhez már hozzászoktam. Egyébként sem érdekelnek a külsõségek. Mindegy milyen ronda a zombi, csak legyen humorérzéke :)
Egyébként a filmmel nem a körítés volt a bajom, mindegy milyen korban játszódik, csak legyen valami története is, lendülete is, de ez nem volt, maradt a sötét középkor. Én pedig visszamenekültem a 21. századba :)
fordjee 2009 júl. 31. - 10:16:34 Előzmény Belhelmel
(18/55)
Tényleg Te húztad le igazán:) Én csak egy kicsit:) Nekem sem tetszett egyáltalán, de nem bántam meg hogy megnéztem.
Végig kellet volna nézned, mert pont utána kezdett parádézni:)
Crazy Horse 2009 júl. 30. - 21:35:56
(17/55)
Ejj akkor te lemaradtál a legjobb részekrõl, a gennyes kelésekrõl, és a pestises hullafoltokról.
Egyébként érdekes, hogy én pedig pont a te általad kritizált jellemzõi miatt szeretem annyira ezt a filmet: SÖTÉT. KÖZÉPKOR. :D nem vagyunk egyformák.
1/10
Belhelmel 2009 júl. 30. - 20:54:14 1/10
(16/55)
Úgy látszik én leszek az elsõ, aki igazán lehúzza ezt a filmet, mert véleményem szerint egyszerûen pocsék. Bár be kell valljam, hogy nem tudok az egész filmrõl véleményt alkotni, mert csak úgy bõ 1 órát bírtam belõle megnézni, a többit képtelen voltam. Unalmas, vontatott, és nincs benne egy szimpatikus karakter sem. Mondjuk igaz, hogy a sötét középkor egyébként sem bõvelkedik szimpatikus karakterekben... Ha van valami erénye ennek a filmnek, akkor az az, hogy rendkívül jól ábrázolja a sötét középkort. Mert eza film az. SÖTÉT. KÖZÉPKOR. Ennyi. Ékes bizonyítéka számomra ez a film arra, hogy néha még egy jó színész (Rutger Hauer) sem elég. Bár lehet, hogy a maradék idõben, amit én már nem bírtam megnézni, valami hatalmasat brillírozott a film, de engem ez nem kifejezetten érdekel. Olyannyira utáltam azt amit láttam, hogy a maradékra már nem voltam kíváncsi. Ennek ellenére mindenkit arra bíztatnék, hogy ha még nem látta, nézze meg, mert azok az érdekes alkotások, amelyek hatással vannak az emberre, amit vagy imádni, vagy utálni lehet, középút nincs. Nos én utáltam, de az elõttem szólók imádták, tehát megér egy próbát...
Egyébként Rutger Hauer-t ennek ellenére nagyon szeretem, és nekem is a vak végzet és az Õrült Stone a kedvenc filmjeim tõle :)