7/10
cellasto 2014 aug. 06. - 12:25:42 7/10
(238/258)
ebben igazad is van,csak ez nem a mai világban készült,hanem 15 éve
a másik meg,hogy olyan reklám marketing elõzte meg ezt a filmet,hogy a moziba látogatók nagy része elhitte,hogy tényleg egy"dokumentum-horror filmre ült be):D
engem is átvertek a úgy a film feléig :D
jó kis film volt ez a maga idejében és a készítõk nagyot kaszáltak rajta :)
1/10
Somi79 2014 aug. 06. - 10:22:52 1/10
(237/258)
Ez a "film", a rossz filmek történetének egyik mélypontja! Beleértve az összes azóta megjelent értékelhetetlen hulladékot, mint pl. a rec, Paranormal Activity stb, amiket a Blair Witch utáni divathullám felköhögött magából!
Persze, ehhez kell az ostoba közönség is, aki a saját árnyékától is összeszarja magát. Ezeket a "filmeket" thrillernek, vagy horrornak nevezni, a mûfajokra nézve sértõ. Hang effektekre épülõ ijesztgetés egy jó nagy adag semmivel fûszerezve! A csendet felváltó hirtelen erõs zaj, bármikor, bárhol ugyanezt a hatást éri el!
Az ilyen kézi kamerával felvett és/vagy rommá effektezett filmek mindig a pénz és a tehetség abszolút hiányának a hírnökei! A mai világban ilyet bárki tud csinálni, akinek van egy jobb fényképezõgépe és egy számtógépe, meg persze fölösleges ideje...
7/10
cellasto 2014 márc. 29. - 00:39:07 7/10
(236/258)
engem bevallom,megetettek :D
de a közepe felé már tiszta volt a kép :D
7/10
cellasto 2014 márc. 28. - 23:40:33 7/10
(235/258)
jó marketing-el :)

olvasd el,amit lentebb linkeltem :)

én úgy ültem be anno a moziba,hogy ez megtörtént sztori.kb a feléig el is hittem :D

és még mennyien voltak így ezzel :))

egyébként nem rossz mozi ez,fõleg,hogy a szereplõket tényleg kikészítették a forgatás alatt :)
1/10
weidee 2014 márc. 28. - 22:23:45 1/10
(234/258)
ez egy F O S...de csupa nagybetûvel... nem azért mert nincs tele véres jelenetekkel, számomra se az a horrorélmény, DE másfél órán keresztül a zihálást meg a ribi sikongatásait hallgatni, na az volt a rémálom... nem is értem hogy kaszálhatott ekkorát a film...
7/10
cellasto 2014 febr. 11. - 20:13:39 7/10
(233/258)
9/10
vemoncsi 2014 febr. 11. - 19:16:54 9/10
(232/258)
Én csak az igazi "spine-chilling" horror filmeket szeretem. Nos, az Ideglelés tényleg megborzongatta a hátam... Szuper, 9 pont.
bleedingsky 2014 jan. 18. - 19:20:10
(231/258)
Nem rossz, majd újranézem!
2/10
uzi9mm 2014 jan. 18. - 18:28:15 2/10
(230/258)
Sanja számomra egy nagy 0.
7/10
jodliman 2013 okt. 06. - 11:59:09 7/10
(229/258)
Kiváló film! Végre egy film ami hajlandó volt felrúgni ezeket a filmes allûröket, ezeket a bevilágított, megcsinált képeket, viszont helyette maximálisan hitelesen adta át az élményt. Ez az egyik legjobb horror film amit láttam. 7 és 8 pont közt gondolkodtam, de egy picit erõsebbnek érzem a 7-est a filmre. Így:

7/10
mcr14 2013 jan. 29. - 14:28:00
(228/258)
Szerintem ez egy olyan horror amit érdemes megnézni azoknak akik amúgy utálják a beteg véres dolgokat, és inkább hitelesebb dolgoktól ijednek meg.
Nekem ez attól volt hiteles, hogy végig úgy éreztem, hogy én voltam hasonló helyzetben, csak az én történetem happy enddel végzõdött úgymond.Vagyis a valóságnak meg tud felelni a film, és attól hátborzongató, hogy például ha csak sétálgatsz is az erdõben, arra gondolhatsz,hogy a saját elméd könnyen ellened fordulhat egy egy olyan helyzetben amikor kiszolgáltatott vagy.
Egyszer még kicsi koromban sokszor, mikor kis borzongásra vágytunk mi nem horrorfilmet néztünk, mert ahhoz kicsik voltunk ,hanem szellemet ûztünk (komolyan, és ne próbáljátok ki). Egyszer bezárkóztunk az egyik barátom szobájába és persze mindig letakartuk magunkat lepedõvel vagy takaróval és mondogattuk ott amit kell minden, és valami tapogatni kezdte a fejünket a lepedõn keresztül, mikor pedig lerántottuk nem volt ott semmi.Elsõ reakciónk az volt mint a filmben is hogy kirohantunk, de mi sikítozni se mertünk.Azóta is gyártjuk az elméleteket. Úgyhogy ez a film rám nagyon tudott hatni, és aki azt mondja hogy ez nézhetetlen mert a képernyõn nem látsz semmit az nem érti miyen lehet hasonló szituációt átélni, és azért volt pont hiteles mert annyira rángatták össze vissza azt a kamerát.
Gondoljunk bele, ha halálra lennénk rémülve, akkor sem tudnánk egyenesen tartani azt a kamerát ha éppen értenénk hozzá, vagy amikor csak úgy felvettek dolgokat, tudták hogy úgyis megvágják majd, azért vették pl a földet, mert akkor tulajdonképpen csak bekapcsolva hagyták azért hogy ha van valami akkor csak odafordítják.
hosszú lett bocsi.
7/10
csineva-xx 2012 dec. 18. - 01:03:52 7/10 Előzmény olahmiki1959
(227/258)
Én egy szilveszter éjszakai túra után hajnalban láttam a filmet, úgyhogy lelkes természetjáróként biz’ nem pisiltem be a félelemtõl, viszont a maga módján lenyûgözött... mégpedig fõként azzal, hogy milyen meggyõzõen mutatja be azt, milyen könnyen kreálhatunk magunkat okot a félelemre... (akár az erdõ sötétjében, akár az élet sûrûjében...)
Véleményem szerint ebben a filmben nem a szokásos mûvészi eszközök és egyéb fogások az értékesek, hanem az egyedisége, a páratlansága, ami sok más esetben nagyon tolakodó és erõltetett tud lenni, itt azonban épp helyén való...
Egyébként lehet, hogy pont a nézõ együgyûségét és megvezethetõségét célozták meg a készítõk...
Szerintem egy jó 7-es megér!
8/10
vino-et-veritas 2012 dec. 15. - 14:32:01 8/10
(226/258)
Igen, errõl cikkeztek akkoriban.

Nem éppen a hollywood-i mainstream-nek megfelelõ film ez...
7/10
cellasto 2012 dec. 15. - 13:12:18 7/10
(225/258)
"Myrick és Sanchez kezdettõl fogva arra törekedett, hogy a film a valódinak hasson, és ezért színészeik nagy árat fizettek: valóban egyedül voltak az erdõben, mint ahogy legtöbbször az arcukon tükrözõdõ félelem is valódi. A forgatás megkezdése elõtt egy napos gyorstalpaló tanfolyamon elsajátították a kamera és a hangot rögzítõ DAT-magnó kezelésének rejtelmeit, így valóban õk forgatták a filmet. Ráadásul úgy, hogy a valódi stáb eközben mûholdak segítségével, a távolból figyelte õket. A forgatókönyv csupán bizonyos szituációk leírását tartalmazta, illetve azon a dramaturgiailag fontos helyeket, amiket a színészeknek érinteniük kellett, egészen a zárójelenet romos erdei házáig. A színészek tehát improvizáltak, és bizonyos tekintetben maguk alakíthatták a történetet. A stáb pedig kísérteties hangok keltésével, titokzatos kõrakásokkal és fákra lógatott gally-figurákkal hozta rá folyamatosan a frászt a szereplõkre - anélkül, hogy õket beavatták volna."

http://www.origo.hu/filmklub/19991217blair.html
7/10
cellasto 2012 dec. 15. - 13:00:13 7/10
(224/258)
anno olvastam,hogy forgatták ezt a filmet.
a"szinészek"nem tudták elõre pontosan a szövegeiket,úgy kaptak utmutatókat,rendesen kellett improvizálniuk.
folyamatosan fáradtak voltak és enni sem ettek rendesen.szerintem ezért lett ennyire hiteles az alakításuk :)
a reklám pedig azt harsogta,ez így történt :D
mi is így ültünk be anno a filmre :) feléig hihetõ is volt a dokumentum jellege :)
mjuk szinkronizálva nem láttam,gondolom szörnyû lehet :P
jó kis oldschool film ez,a mai fiatalok és a korombeliek többsége nem tudja értékelni,ez van :)
8/10
vino-et-veritas 2012 dec. 15. - 12:31:20 8/10
(223/258)
Talán tényleg az a legjobb jellemzõje, hogy megosztó.

A története, hogy formálisan nem történik semmi, sokan kifogásolják a technikai kérdéseket (pl. akumlátorok lemerülése, stb.).
Ugyanakkor pontosan az alkalmazott egyszerû eszközökkel folyamatosan feszültség alatt igyekeznek tartani a nézõt (ennek része a "csaj csipogása", félelme, az eltûnések, a megmagarázhatatlan dolgok megjelenése, stb.). Azzal, hogy ezt az "amatõrfilmes" technikát használták, bizonyos mértékig nézõközelibbé tették a dolgot ("veled is megtöténhet").
Az, hogy valamelyest sikeres lett, inkább ennek az "újszerûségne" köszönhetõ.

OFF
Aki akár Magyarországon is elmegy túrázni és letér a járt utakról, bizony hamar rosszul érzi magát mondjuk a Mátra vagy a Bükk északi részein...
Nagiko 2012 dec. 14. - 20:02:32
(222/258)
anyám, de megosztó film ez... hát nem tudom eldönteni, hogy megnézzem-e, vagy se...
olahmiki1959 2012 dec. 14. - 06:16:00
(221/258)
Engem igazán az lepett meg, amikor azt olvastam, hogy annak idején, a film bemutatóján a nézõk közül többen rosszul lettek, volt olyan lány, aki félelmében bepisilt!, és hogy mekkora durranás volt ez az egész "Ideglelés" õrület Amerikában.
Azt tudjuk persze, - és ez nem csak egy jól hangzó legenda, hanem valóság, - hogy az amerikai fiatalok nagy többsége milyen buta, megvezethetõ, naiv és mûveletlen, de azért ez még nekem is sok volt.
A filmkészítõk kétségtelen zsenialitását jelzi, hogy ezzel az értékelhetetlen agyrémmel ilyen hatalmas bevételre tudtak szert tenni.
Ez is egyfajta tehetség, el kell ismerni...
1/10
senior321 2012 szept. 23. - 00:40:26 1/10
(220/258)
Hát komolyan mondom nem értem,hogy ez a film,hogy érthet itt el hat és fél pont fölötti átlagot!

Ez a film egy NULLA!Egyszer sikerült végignéznem,de valami borzalom.Semmitmondó,üres az egész film.
1/10
Eddyboy 2012 szept. 22. - 16:19:49 1/10 Előzmény jracing
(219/258)
A héten véletlenül szóba került melóhelyen ez a "film."
Egyszer néztem végig, mert ki kellett fizetni a kölcsönzést, de csak azért.
15 perc után legszívesebben kidobtam volna az ablakon a videokazettát.

Az egész egy semmitmondó, átgondolatlan, picsogós, hisztis, idegbeteg, rettenet.
Olyan, mintha a "rendezõ" 5 perc után megunná a filmet, és azt mondja, csináljatok, amit akartok.

Senkinek nem ajánlom, a jó ízlés határain belül ez "film" 1xûen nem minõsíthetõ.

10/0