Téma: Idõhurok

proklima 2015 febr. 21. - 19:27:29 Előzmény Atesz1987
(91/271)
Hát...éppenséggel kereshetünk "tudományos" igényû értekezést az idõutazásról, de valahogy úgy néz ki, hogy jelenleg "döntetlen" az állás. Jelenleg Az idõutazás az a tudományos fikció, miszerint a téridõben nem csak térben, hanem idõben is lehetséges utazni. Ez a tudomány mai állása szerint különféle paradoxonokhoz vezet (lásd például: idõparadoxon), amit az elmélet kutatói igyekszenek kiküszöbölni, ellenzõi pedig bizonyítékként hoznak fel. Stephen Hawking elméleti fizikus feltételezése szerint egyetlen idõvonal létezik, emiatt az idõutazó nem képes megváltoztatni a már megtörtént múltat, így nem jöhet létre paradoxon, vs. William James-Multiverzum-elmélet-E szerint végtelen számú párhuzamosan létezõ, egymástól különbözõ, ám összefüggõ világegyetem létezik. Ekkor az idõutazás nem más, mint két – eseményeiben független – világegyetem közötti ugrás.
6/10
Rahar 2015 febr. 21. - 19:00:00 6/10
(90/271)
Az idõutazásról sikerült megismerjek egy újabb teóriát. Az emberi érzelmek bemutatása tetszik a filmben. Magának az idõhuroknak a kivitelezése is briliáns. Viszont valahogy nem éreztem azt a mû megtekintése után, hogy ez igen, ez nagyon ott van, megdöbbentõ és egyéb hasonló érzelemnyilvánítások.
buncow 2015 febr. 21. - 16:43:26 Előzmény Atesz1987
(89/271)
Fõleg, hogy nem ugyanaz a test, mivel az emberi test teljes fehérjeállománya kb. 3 hetente teljesen lecserélõdik a fehérjeszintézis során.
8/10
Atesz1987 2015 febr. 18. - 09:09:46 8/10 Előzmény Kage
(88/271)
Ez az ugyanaz a test nem töltheti ki ugyanazt a teret dolog az Idõzsaruban hangzik el, ami lássuk be, nem tudományos igényû értekezés az idõutazásról... :D
1/10
Julcseee999 2015 febr. 15. - 14:56:20 1/10
(87/271)
Érdekes,de undorító ... 10/1
Anyiyta 2015 febr. 13. - 04:57:31 Előzmény spekimen
(86/271)
SPOILER

Azért robbangat az "öreg énje", hogy embereket mentsen. Azaz megöl mondjuk 300.000 embert, hogy ezzel megmentsen 3.000.000 embert. Az egész film egy nagy körforgás, aminek konkrétan nincs vége. Ha nem az öreget lövi le, hanem saját magát (most a saját-saját magára célzok :D), akkor megszakadt volna a vonal, de nem.

SPOLIER vége
spekimen 2015 febr. 10. - 12:07:41 Előzmény r0t0
(85/271)
***SPOILER VAN BENNE****
Van amit értek, és van, amirõl csak sejtésem van. De, ha te vágod a film minden történését, akkor magyarázd már el ezt a robbantgatást, hogy minek is csinálja, meg mi is ez a végén, hogy öregkori magát lövi le?
***SPOILER VÉGE***
"De ez nem a film hibája"
Na, ez betalált :b :D (látom, olvastál tõlem máshol is)
r0t0 2015 febr. 09. - 20:26:32 Előzmény spekimen
(84/271)
Katyvasz... Annak, aki nem érti. De ez nem a film hibája. :P
spekimen 2015 febr. 04. - 11:16:28
(83/271)
Igen, elég beteg és katyvasz ez a film, de azért vegyük már észre, hogy egy soha senki által nem szeretett lány nem csoda, hogy ide jut, én ezen kevésbé lepõdök meg. A filmben egyedül talán ez volt nagyon jól levezetve, hogy miért is történt ami történt.
A vége tényleg nagyon össze lett csapva sajnos.
Anyiyta 2015 febr. 04. - 04:45:32
(82/271)
Számomra ez egy elmebeteg szociophata film. Az elején még érdekes volt, de a film közepe fele már lehetett tudni, hogy mi is a helyzet.

SPOILER
Azt én sem értettem, hogy azért robbangat, hogy még több embert megmentsen, akkor miért nem Hitler vagy Sztálin mészárlását akadályozta meg? Bár lehet azért, mert az már kihatna a jelenre (persze, ha van ebben a filmben olyan, mint "jelen"). A végére azért vártam volna egy nagy csavart, de az is elmaradt.

SPOLIER vége
Számomra az egész film egy vicc, szivesen tudnék ajánlani egy pszihológust annak a személynek, akinek a fejébõl kipattant a story :D:D:D
spekimen 2015 febr. 03. - 11:56:39
(81/271)
Nos, akik gyûlölik önmagukat, azoknak megtekintése nem ajánlott, akik pedig imádják, azok a „plafonig fognak élvezni”. :-D
Komolyra fordítva: elsõre csak annyi, hogy huhhh, azt se tudom hol kezdjem ezért nem is megyek bele nagyon.
Nem adott katarzis élményt a film, ugyanakkor az biztos, hogy eddig ilyen még nem volt :-D
Ami számomra egyedivé teszi a filmet az a rengeteg megválaszolatlan kérdés, ami felmerül bennem, és felkeltette az érdeklõdésem, hogy jobban agyaljak rajta. Nem volt rossz ez az idõsíkok közti ugrálás, de egy idõ után már kezdett idegesíteni.

***SPOILER-***
Én fõleg a végét találom érdekesnek, mégpedig azt, amikor elmondja, hogy miért is robbantgat, legalább is ezzel védekezik. Ez sem tökéletesen világos számomra, de azt mondja, hogy azért, mert meg akart elõzni még nagyobb emberélettel járó katasztrófákat.
Na errõl azonnal beugrott, hogy mi lett volna, ha mondjuk beáldoztak volna, tegyük fel 100 ezer embert Hitler vagy Sztálin megsemmisítésével, de ezáltal megmentettek volna ugyebár több milliót.
***SPOILER VÉGE***
3/10
Kage 2015 febr. 01. - 11:31:39 3/10
(80/271)
Spoiler
Elég nagy csalódás a film, pedig sokat vártam tõle. Szeretem a hasonló filmeket, pl. Looper vagy Eredet a kedvenceim között van, de ez egy nagyon elcseszett film. Logikátlanságok sokasága. Eleve a legtöbb idõutazós filmben, az illetõ ha visszamegy az idõben akkor saját kori önmagával nem érintkezhet "ugyanaz a test nem töltheti ki ugyanazt a teret" vagy valami hasonló el is hangzott az egyik ilyen filmben. Ebben meg nem hogy megérinti, de még meg is dönti saját magát a "fõhõsünk"?! Hát ez elég beteg..
7/10
cellasto 2015 jan. 28. - 16:45:22 7/10
(79/271)
úgy a film feléig azért nem volt teljesen világos a dolog
bár,ha a nyitó jelenetet jobban bevéstem volna,valszínüleg beugrik elõbb,mi is lesz a csattanó
egyébként egy remek film,kis költségvetésbõl
nem kell mindennek felrobbannia és tele lennie cgi-vel,hogy egy jó sci-fi készüljön :)
8/10
Atesz1987 2015 jan. 28. - 16:08:15 8/10
(78/271)
Sok helyen olvastam errõl a filmrõl. Vannak, akik annyira korlátoltak, hogy már a férfi-nõ, anya-apa problematikán fennakadnak. Van olyan, aki önnönnagyszerûségén felbuzdulva leszarozza a filmet, mert õ már az elsõ másodpercben tudja a sztori végét (amúgy a sztori nyilvánvaló részét én is). Viszont sehol nem olvastam, hogy valaki is elgondolkodott volna a bajszos "tudós" szerepén. Van egy csomó elhintett információ, aminek látszólag nincs jelentõsége. Például, hogy 53 évet lehet oda-vissza utazni a 0 ponttól. Minek szerepel ez a filmben? Miért van limitálva az ugrások száma? Hogy-hogy folyton ugrál a nagy merénylet napja? Még nem állt össze a kép, de újra meg fogom nézni a filmet. Sok apró képi utalás van, aminek elsõ nézésre nincs jelentõsége, feleslegesnek tûnnek, ha csak annyi a sztori, amit mindenki olyan nyilvánvalóan kitalált a film elején. Szerintem ennek a filmnek van egy rohadtul nyilvánvaló vonalvezetése, ami garantálja a sikerélményt a Transzformerszen nevelkedett nyomozóknak, és van egy mélyebb szintje is, amit csak odafigyeléssel lehet kibogozni. Szerintem minden kérdésre van válasz a filmben, csak meg kell érteni. Az a sejtésem, hogy valójában a bajszos tudós ürge a kulcs figura. Hogy miért? A fõszereplõ sorsát többször is befolyásolja. Maga is idõutazó. A film végén elhint valami ahhoz hasonló gondolatot, amit az öreg sistergõ mondd a fiatalabb énjének. Szerintem a logika is rendben lesz, ha újra nézem. Az idõhurok vége elég egyszerû. Ha nem öli meg az öreget, akkor robbant. Ha megöli az öreget, akkor olyan lesz, mint õ. Ez ahhoz hasonló, mint a Terminátor féle determináció. Az elejét is megértem talán, ha újra nézem.
proklima 2015 jan. 25. - 14:55:05
(77/271)
Ethan Hawke legtöbb filmjét láttam. szerintem ez egy nagyon-nagy film! "De gustibus non est disputandum!". 10/10
7/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 24. - 15:22:47 7/10
(76/271)
sokáig provokálsz még a trollkodásoddal?
7/10
cellasto 2015 jan. 24. - 12:18:42 7/10
(75/271)
-------------------SPOILER!-------------------------



ha figyeltél volna,mondja is,hogy sokat kellett gyakorolnia
miután ügynök lett,gondolom még többet gyakorolta/mélyítette a hangját
Kozutas 2015 jan. 19. - 23:47:32
(74/271)
SPOILER

A terminátorban a jövõbõl érkezik egy gép. Majd ennek maradványaiból megalkotják a gépeket amik visszajönnek a jövõbõl. Ebben a filmben ez már nem ütött akkorát
7/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 19. - 14:12:56 7/10
(73/271)
akit esetleg érdekel...
92.oldaltól kezdõdik :)

https://mega.co.nz/#!is5TwZJb!tHmA-kwRABywJFy7vUQspWdtjuwzGY1EhdEyp3ZURe4
7/10
cellasto 2015 jan. 19. - 14:03:14 7/10
(72/271)
most olvasom,hogy egy heinlein könyv alapján készült a film
megpróbálom beszerezni,mert még nem volt szerencsém hozzá :)