Téma: Idõvonal

Újvállalkozó 2008 júl. 14. - 20:32:39
(28/88)
Az idõutazásos filmekkel mindig ez a baj. :)
Az ember megszületett a 20. században, élt X évet, visszament a múltba meghalni. Mi ebben a nehéz?:)
Eerika 2008 júl. 14. - 18:09:03 Előzmény Anditos
(27/88)
hát, tegnap óta én is ezt próbálom megérteni, de nem áll össze a kép. tényleg, hogy találhatta meg magát, amikor nem jött vissza és ott is halt meg? amúgy nekem tetszett a film, csak ezen a kis nüansznyi problémán nem tudom túltenni magam.
rescuer dawn 2008 júl. 14. - 17:30:00
(26/88)
Nekem nagyon tetszett a könyv is és a film is.ennyi...
könnycseppek 2008 júl. 14. - 10:23:30
(25/88)
Valószínû, hogy azért nem kellene agyalni rajta, mert attól paradoxon, hogy nincs logikusan követhetõ magyarázat:-)

Ez végülis az összes ilyen jellegû témánál elõkerül, és mivel ez csak teória, a logikai bukfencen átlépsz és vagy élvezed az ötletet, vagy nem.

AMúgy az a korábbi magyarázat állja meg a helyét szerintem is, hogy végülis az õsei nem haltak meg, így tehátõ maga megszülethet:-)
Viszont az is igaz ezen logika mentén, hogy ha nem mentek volna vissza a múltba, akkor nem találja meg a szarkofágot sem. És itt az ördögi kör 'vége':-D
AvatáR Gil Maerth 2008 júl. 14. - 10:13:04
(24/88)
#60.
nem tudom olvasta e valaki a regényt (Michael Chricton: Idõvonal) és hogy mennyi köze van a valósághoz.
no, pontyok gyünnek:
1, 1350-ben nem tiulzott volt azok sztáma akik teljes vértet viselte, meg lovagok voltak - márpedig itt többségben õket mutogatják. Fõleg nemesek voltak, mivel õk tudták kipengetni a felszerelés árát.
A népbõl való toborzás elõször az angol seregben volt- pont a százéves háború alatt

2, idõutazás: ebben Marty Mcfly és a doki verhetetlen. :) a tér -idõ koontinum nem szakadhat meg ! :)))
Itt érdekes, hogy csak 1 hivó marad a végére, mégis hazaérnek.
Valamint itt van az idõutazós paradoxon: valaki megszületik 1971-ben, visszamegy 1350-be, s ott meghal (1382-ben) .... aztán újra megszületik 1971-ben?????
A sirkövön a halálozás elõbb lesz mint a születés????

3, a görögtûz:
Nem tudom elért e Angliába a híre akkoriban. Utánna kéne nézni... az tény hogy a 718-as bizánci arab ostromot az hiúsitotta meg.

4, szarkofágos jelenet.
Tényleg érdekes teüória. megtalálja saját sirját, de nem tudja õ van benne.
Gondolom az durva lenne ha a saját csontjai lennének benne. arról nem is beszélve: mi van ha megérinti?
nem lesz akkor tér-idõ koontinum összeomlása?
Úristen! gyorsan szálljunk a DMC Delorianba , és akadályozuk meg ! :DDDDDDDDDD

Szóval érdekes, már-már klaszsikus próbálkozás eme Film
De van itt egy két bibi:
A foglyokat elõszeretettel kinozták akkoriban. Rendes és rendkivûli torturákkal.
Ami mai szemmel nézve brutális, kõkemény, embertelen módszereket jelentett.
Szóval ha megszöknek minimum a szemüket kitolják. vagy ostorozás jön...
offtopic
Anditos 2008 júl. 14. - 10:11:04
(23/88)
*SPOILER*

Nagyon próbálom megérteni, amit írtál. .-) De amit még mindig nem értek: a film elején még nem történt meg az idõutazás, még nem ment vissza a múltba, hogyan létezhetett már a levágottfülü szarkofágja? Na mindegy, valszeg én nem bírok felfogni valamit, pedig edzett vagyok az ilyen filmekben, de egy bizonyos ponton túl az agyam falakba ütközik. :-)De azt hiszem, nem is kellene ilyen apróságokon szõröznöm...
bree-gee 2008 júl. 14. - 09:52:32
(22/88)
Egyetértek az unalmas jelzõvel.A könyv is az volt, nem tudom, hogy hogyan gondolták, hogy a film jobb lesz.Vagy csak rossz pillanatomban olvastam.
10/10
tischan92 2008 júl. 14. - 09:23:15 10/10
(21/88)
A fickó(Andre Marek)ott maradt a múltban , de ettõl függetlenül még mindig megszülethetett a "jõvõben" mivel gondolom nem ölték meg a múltban egyik õsét sem, így nem volt akadálya annak hogy rendes idõben újra megszülessen, (még mondták is hogy 1971-ben született), de ha csak az idõutazás elvét nézzük akkor ha nem születne meg(valami okán) 1971-ben akkor vissza se térhetne a múltba.
offtopic
Anditos 2008 júl. 14. - 08:15:07
(20/88)
Szeretem az idõutazásos filmeket, ez nem volt olyan rossz, de nem mindig kötötte le az érdeklõdésemet. A film végén el kezdtem gondolkodni a szerelmesek szarkofágja kapcsán, és nem tudom, igazam van e:

A levágottfülû szarkofágot hogyan találhatta meg a fickó saját magáról a film elején, tehát hogyan létezhettek egyszerre, amikor a fickó nem jött vissza a középkorból, mert ott maradt? A levágottfülû szarkofág csak akkor létezhet, ha a fickó ott marad.
Lbándi 2008 júl. 13. - 18:25:45
(19/88)
És akkor még finom voltál...
BeniGirl 2008 júl. 13. - 18:15:08
(18/88)
Bocs, ha valakit megbántok, de szerintem unalmas ez a film.
Lbándi 2008 júl. 13. - 18:13:41
(17/88)
A rendezõt és az írót figyelembevéve csalódás ez a film.
1x nézhetõ,de semmi extra.Sokkal többre számítottam.
jjr008 2008 júl. 13. - 15:36:07 Előzmény sznúp
(16/88)
A 12 majom és ez a -film-, ég és föld....meg sem közelitheti a 12 majmot üdv
gyuribacsi 2008 júl. 13. - 08:02:22
(15/88)
Hát, azért én nem lelkesednék ennyire, a film maximum egyszer nézhetõs. És ezt én már megtettem :)

jgeri: egy apró kiigazítás.
Adoptáció = örökbefogadás.
Adaptáció = 1. biológiában, orvoslásban: alkalmazkodás a lét feltételeihez
2. átalakítás,valamely írásmûnek egy meghatározott igényû közönség ízléséhez való átformálása
3. színpadra,filmre való alkalmazás
myatom 2008 ápr. 01. - 09:17:31
(14/88)
Jó kis történelmi akciómovie. :o) Richar Donner azért letette a névjegyét evvel a filmjével is, azt gondolom. A két hölgyet is nagyon remekül választotta ki. :o) A történelmi panoráma is meglehetõsen erõteljes, mitöbb hiteles színekkel lett felívelve a közönség szeme elé. (A döccenõket leszámítva; katona megy, néz bambán az orra elé és nem látja a még a lobogó ruhás lányt se, aki pár méterre tõle házat mászik. A nagy háború miatt biztos fáradt és kialvatlan :o)

Na de a film zenéje az azért valami csoda. Nálam Top10-et ostromol.
10/10
jgeri 2008 febr. 22. - 00:12:24 10/10
(13/88)
szerintem jó a film. ugyan nem olvastam a könyvet de attól még hogy adoptáció nem csak összehasonlítva lehet értékelni.
angellany 2007 nov. 12. - 16:27:53
(12/88)
Igen,bizony ám láttam a kis skótot-Andre Marek!!!
sznúp 2007 nov. 12. - 00:06:47 Előzmény angellany
(11/88)
Ez 1 nagyon kira film véleményem szerint :)
Hasonlóan a 12 Majomhoz , itt is jól ábrázolják az idõutazás okozta kalamajkákat .Csak azt nem mondják benne h " Megbomlik a tér - idõ kontinoum " :D
+ ahogy a középkort ábrázolják az nagyon dúrva , elég kemény kor volt .Ezért szupi h ( szerintem ) egész nehezen érik csak el céljukat és sok nehézségen mennek kersztûl :)
angellany 2007 okt. 06. - 13:03:22
(10/88)
Én a film után olvastam el a könyvet!!Pl Marek meztelen volt teljesen és segítet fölöltözni Sternek,na ezt megnéztem volna a filmben(kuncog).Arról nem is beszélve,h lóháton Marek párbajozot,meg sehol nem volt,h a Malom felrobbant,meg Chris mentete meg Clear életét,Lady clear meg egy ribi volt..))))sok mindent kihagytak fõleg az elejébõl!!De Gerry így is nagyot alkotot,õ arról nem tehet,h ilyen lett a film.Amit viszont kiadtak Gerrynek szerepet azt jól teljesitete!!!
4/10
kevinspéci 2006 dec. 23. - 11:35:16 4/10
(9/88)
Hát Crichton mester nagyszerû könyve bizony sokkal jobb filmet érdemelt volna.
Fõleg az eleje volt tragikus. A film lóhalálában rohant végig a könyvön. Csak az volt a lényeg, hogy végre átküldjék a pár nyomoroncot a múltba. Tök nevetségesnek tûnt az egész. Mikor meg átjutottak, semmiféle a régi világra való rácsodálkozást nem lehetett rajtuk észrevenni .
A könyvben hangsúlyos szerepet kapó nyelvi különbségekrõl (okszitán jelenkori francia) nem is beszélve.

Na, egyszóval: tré oszt kész. :)
Pedig ebbõl az alapanyagból téleg lehetett volna egy nagyon nagy filmet csinálni.