Téma: Igazgyöngy

10/10
syuzi 2014 febr. 26. - 12:41:01 10/10
(154/2414)
Köszönöm szépen:)
9/10
napraforgó 2014 febr. 26. - 07:23:54 9/10
(153/2414)
nõt és nem bõt, persze.
csakhát egymás mellett vannak ezek a betûk és néha melléütök.
9/10
napraforgó 2014 febr. 26. - 05:03:24 9/10
(152/2414)
Én is mindig csodálkozok, amikor egy férfi meglepõdik azon, hogy apa lesz. Igaz, hogy elvett egy szûzlányt, (vagy nem szûzlányt), vagy viszonyt kezdett egy nõvel, és az is igaz, hogy eszébe sem jutott semmiféle fogamzásgátlás a maga részérõl, igaz, hogy rá sem kérdezett arra, hogy az a lány/nõ védekezik-e valamilyen módon, de rendszeresen lefekszenek egymással, és hoppá, a nõ egyszercsak bejelenti, hogy terhes. Na ezen úgy meg tudnak lepõdni az ilyen pasik, meg tudják mondogatni, hogy õk még nem készültek föl erre, stb. Szép mondat: Milyen helyzetbe hoztál engem? - holott épp õk hozták "ilyen" helyzetbe a bõt, és vele magukat.
Én ilyenkor értetlenül állok, hát mégis mit gondoltak? Hiszen ez a természetes! Nem tesznek semmit ellene, akkor elõbb-utõbb jön a gyerek.
Máshol meg pont az a gond, hogy bármit tesznek, nem jön, minden hiába.
És a legrosszabb az egészben, hogy mindkét esetben általában a nõt hibáztatják. Mert Te teherbeestél! vagy: Mert Te nem vagy képes gyereket szülni nekem!
9/10
napraforgó 2014 febr. 25. - 19:12:06 9/10
(151/2414)
Igazad lehet, a sorozat nyilván a régi erkölcsöket bírálgatja, rámutatva a visszásságokra.
Mert lehet, hogy szembe nagy a tisztelet, kezet csõkolnak, meg a homlokukhoz érintik, meg azt mondják, hogy néném, meg anyám, meg nagyapa, de ha nincsenek szem elõtt, hát mindenki éli a maga titkos életét. Tényleg, már szinte mindenkinek van balkézrõl gyereke, de minimum egy szeretõje.
Talán épp erre akar rámutatni a sorozat, hogy tarthatatlanok a régi erkölcsök, az embereknek a saját életüket kell élni , a saját sorsukat igazgatni, nem valami tekintélyelvû paterfamiliasnak a kívánságai szerint házasodni, gyereket szülni, tanulni, dolgozni, stb.
malvinkicska 2014 febr. 25. - 16:18:40
(150/2414)
Napraforgó azt már te is írtad az elõzõkbe, hogy ott teljesen más az erkölcsi norma, szerintem ez a sorozat azt boncolgatja ,hogy lehet belõle kilépni.Azt tudjuk a nagyapa mélyen vallásos számára borzasztó volt, mikor megtudta, hogy az unokája szült egy gyereket, majdnem megölte. Aztán ott a fiú unoka oda költözött a csajhoz, meg amiket már leírtál a többi család tagról. Azt megfigyeltem a török sorozatokban a férfiak mindenek elõtt, lehet nem jól látom, de én ezt gondolom a tilalmakat boncolgatják benne.
9/10
napraforgó 2014 febr. 25. - 14:50:46 9/10
(149/2414)
rejtély, hogy ez miért ment el kétszer...
9/10
napraforgó 2014 febr. 25. - 14:49:51 9/10
(148/2414)
Kicsit avíttak ezek a török erkölcsök és szokások.
Megtudtuk, hogy Ahmet és Seref sohasem szerették egymást, de fölneveltek két gyereket. Ahmet most kb. 60 évesen szerelmes lett. A barátnõjérõl nem hittem volna, hogy jó negyvenes (mondta, hogy 20 éve tanít már a suliban!). Furcsa, hogy a két felnõtt gyerekük mennyire kiakadt az apjuk válási szándékán, meg sem próbálják megérteni õt. És az is furcsa, hogy Seref mennyire ragaszkodik a házassághoz egy olyan férfival, aki nem szereti, sõt sohasem szerette. Ha rosszmájú vagyok azt mondom, hogy Seref a megszokott jóléthez ragaszkodik, meg a társadalmi poziciójához, nem a férfihoz.

Aztán ott van Gülszün és Tarik házassága. Az a másik katasztrófa. Tarik lelkiismeretfurdalás nélkül csalta 10 éven át a nejét, miközben tán még szerette is - valamelyest. Mint ahogy a barátnõjét, a fia anyját is. És most Tarik szeretõje is beteg lett. Elõször azt hittem, õ is öngyilkos lett, de végül kiderült, hogy a nõ mellrákos. Tarik nem túl jó bébiszitterként, nem tud fõzni a kisfiának, minden kaját eléget. Haza nyilván nem viheti a fiát, a szertõje meg még jó sokáig beteg lesz, ha egyáltalán túléli a rákot.

Gyöngy meg ostoba, hogy egyáltalán fölmerül benne az abortusz gondolata, mert a hülye férje - még - nem akar gyereket. Valószínûleg az õ ügyük áll a legjobban, még eléggé szeretik egymást, hogy összecsiszolódjanak és a gyermekáldással is megbirkózzanak.

Mindenki hazudik, mindenki titkolózik, a nõkre néha ráugatnak, hogy te ebbe ne szólj bele, majd mi megbeszéljük.
Férfiakat, nõket kiházasítanak, akaratuk ellenére. Közben vigyáznak a látszatra és fõleg arra, hogy jajj, csak a nagypapa meg ne tudja a titkokat! Közben meg mindenki azt csinál, amit akar. És a nagypapa persze mindenkirõl mindent tud, mert azért õ se kezdõ.

A nagypapa halála után ez az egész látszatvilág szét fog esni, az biztos.
9/10
napraforgó 2014 febr. 25. - 14:28:35 9/10
(147/2414)
Kicsit avíttak ezek a török erkölcsök és szokások.
Megtudtuk, hogy Ahmet és Seref sohasem szerették egymást, de fölneveltek két gyereket. Ahmet most kb. 60 évesen szerelmes lett. A barátnõjérõl nem hittem volna, hogy jó negyvenes (mondta, hogy 20 éve tanít már a suliban!). Furcsa, hogy a két felnõtt gyerekük mennyire kiakadt az apjuk válási szándékán, meg sem próbálják megérteni õt. És az is furcsa, hogy Seref mennyire ragaszkodik a házassághoz egy olyan férfival, aki nem szereti, sõt sohasem szerette. Ha rosszmájú vagyok azt mondom, hogy Seref a megszokott jóléthez ragaszkodik, meg a társadalmi poziciójához, nem a férfihoz.

Aztán ott van Gülszün és Tarik házassága. Az a másik katasztrófa. Tarik lelkiismeretfurdalás nélkül csalta 10 éven át a nejét, miközben tán még szerette is - valamelyest. Mint ahogy a barátnõjét, a fia anyját is. És most Tarik szeretõje is beteg lett. Elõször azt hittem, õ is öngyilkos lett, de végül kiderült, hogy a nõ mellrákos. Tarik nem túl jó bébiszitterként, nem tud fõzni a kisfiának, minden kaját eléget. Haza nyilván nem viheti a fiát, a szertõje meg még jó sokáig beteg lesz, ha egyáltalán túléli a rákot.

Gyöngy meg ostoba, hogy egyáltalán fölmerül benne az abortusz gondolata, mert a hülye férje - még - nem akar gyereket. Valószínûleg az õ ügyük áll a legjobban, még eléggé szeretik egymást, hogy összecsiszolódjanak és a gyermekáldással is megbirkózzanak.

Mindenki hazudik, mindenki titkolózik, a nõkre néha ráugatnak, hogy te ebbe ne szólj bele, majd mi megbeszéljük.
Férfiakat, nõket kiházasítanak, akaratuk ellenére. Közben vigyáznak a látszatra és fõleg arra, hogy jajj, csak a nagypapa meg ne tudja a titkokat! Közben meg mindenki azt csinál, amit akar. És a nagypapa persze mindenkirõl mindent tud, mert azért õ se kezdõ.

A nagypapa halála után ez az egész látszatvilág szét fog esni, az biztos.
10/10
syuzi 2014 febr. 25. - 13:59:39 10/10
(146/2414)
Írja majd meg valaki nekem hogy ha fent lesz a 26-és 27 rész a viasat playen vagy az onliene sorozatok.hun
Köszönöm:)
malvinkicska 2014 febr. 25. - 12:43:26
(145/2414)
Feketeagi igazad van ezek a török sorozatok nagyon jók, a gonoszság mellett van benne egy kis romantika is. A mexikóiak tele vannak félre sikeredet gyerekkel társul hozzá egy kis amnézia, kész a sorozat.A dél-koreai sorozatok is nagyon jók azok történelmiek, jó a felépítésük a karakterek is hozzák a formájukat, ez ízlés dolga kinek mi jön be. A személyes véleményem inkább sorozat , mint valóvilág meg egyebek.A mai epizódban nagyon sok minden történt, nem rágódnak egy témán hetekig.
10/10
feketeagi 2014 febr. 25. - 10:10:37 10/10 Előzmény malvinkicska
(144/2414)
Én csak a török sorozatokat nézem a többit nem, a Seherezádéval kezdetem és most itt vagyok.
10/10
feketeagi 2014 febr. 25. - 09:57:03 10/10 Előzmény feketeagi
(143/2414)
Baºak Dizer hívják Kivanc jelenlegi párját, akivel, most együtt van vagy nincs, a franc tudja ezt már követni. Meglátogatta Kivancot Oroszországba a forgatáson, de nem maradt a tervezett ideig, mert féltékenységi rohamot kapott és haza utazott elõbb.
malvinkicska 2014 febr. 24. - 18:54:23
(142/2414)
Feketeagi ez a színész világra jellemzõ, lehet féltékenység, vagy bármi egy házasságban sok minden belefér, jó és rossz egyaránt és ezért vált el Gümüs. A török színészvilágról nem lehet annyit tudni, mint a Mexikóiakról, lehet most, hogy színen vannak, ezután kezdenek el cikkezni róluk.Az is lehet az én infóim hiányosak, már többször említettem nem régen nézek sorozatokat, idõ hiányában a munkám volt az elsõ. Az utóbbi idõkben szórakozom vagy nem, vannak élvezhetetlen baromságok is filmre víve, igaz a neten széles a választék.
10/10
feketeagi 2014 febr. 24. - 15:00:31 10/10
(141/2414)
köszönöm
10/10
feketeagi 2014 febr. 24. - 14:59:35 10/10
(140/2414)
Már nincsenek együtt, ahogy olvastam 2002 óta elég sok megszakítással 2013. nyarán szakítottak állítólag végleg. Egy civillel kezdett együtt járni, de ennek is vége lett nem rég, mert a csaj nem bírta elviselni az érdeklõdést és állítólag rettentõ féltény volt. Rengeteg nõvel összehozták, aminek gondolom a fele sem igaz, A Gümüst alakító színésznõ 2007-ben elindította a válást, a férj szerint Kivanc volt az egyik ok, de ezt a felek mindig tagadták, azt mondták õk csak nagyon jó barátok. A színésznõnek 2011-re sikerült elválnia nagyon csúnya ügy volt, kiderült, hogy a férj nagyon erõszakos volt.
malvinkicska 2014 febr. 24. - 13:37:21
(139/2414)
Kivanc már egyszer volt nõs, elvált de újra összejöttek, Azra Akin modell, régebben én is olvastam, jóképû bomlanak utána a nõk, volt rá eset mikor facér volt kihasználta, de 2011-tõl újra együtt vannak.A bulvárnak és a neten írottaknak hinni lehet.
10/10
feketeagi 2014 febr. 24. - 12:49:36 10/10
(138/2414)
Milyen felirattal?
10/10
feketeagi 2014 febr. 24. - 10:16:43 10/10
(137/2414)
Igen a nagyi akciója nekem is nagyon tetszett:))
A 2. évad vége tényleg nagyon durvára sikerült, de nekem még ez is belefért, szerintem itt nézett ki Gümüs a legjobban nagyon jól állt neki ez a frizura.
Szerintem nagyon elhamarkodta a csatorna a délután vetítés levételét, olvastam, hogy a törököknél sem volt az elsõ pár résznek nagy a nézettsége, gondolkodtak is rajta, hogy befejezik, de aztán szerencsére úgy döntöttek még adnak neki egy kis idõt, ami meghozta az eredményt és rekordokat döntögetett. Kb a felénél szintén volt egy visszaesés amikor szintén fontolgatták, hogy befejezik, de nem adták fel és meg lett a kívánt eredmény elvitték a sorozatot 100. részig. Nálunk ha leadják az egész sorozatot, amibe nagyon reménykedem, mert azért jó lenne magyarul is hallani, látni, ilyen hosszúságú részek esetében megfogja közelíteni a 200-at. Rengetek országba eltudták adni, az arabok imádják a sorozatot és a fõszereplõket is.
Olvastam cikkeket, amibe írták, hogy általában azok a sorozatok jönnek be ahol a fõszereplõk között mûködik a kémia és példának hozták fel a Gümüst ahol ez nagyon mûködött. A fõszereplõ pasi állítólag nagyon odavolt a Gümüst játszó színésznõért, de a színésznõ férjnél volt...........
10/10
feketeagi 2014 febr. 23. - 21:11:16 10/10
(136/2414)
Végig néztem törökül a második évad végéig, egyre jobb lesz ez a sorozat, fordulatban nem lesz hiány. Nem telefon hívással jelentkezik elõször a volt barátnõ, hanem rengeteg történés után, amikor már teljesen dúl a szerelem a két fõszereplõ között, elmennek síelni és ott futnak össze a volt barátnõvel aki tolószékes lett. Mehmet és Gümüs együtt vannak a találkozásnál, de Mehmet úgy dönt, hogy tovább lépett nem foglalkozik a lánnyal. Egy esküvõn vannak amikor mégis csak telefonál a volt barátnõ, hogy találkozni akar vele és elmagyarázni, hogy mi történt.....
9/10
napraforgó 2014 febr. 23. - 17:06:55 9/10
(135/2414)
Szerintem Gülszünnek jobban állt a szolíd barna haj. Hogy rövid, vagy hosszabb, az mindegy.
És Tucse is a szõkébõl elõbb barnás lett, aztán meg vöröses.
Gyöngynek jól áll a sötétvöröses kivasalt haj is, bár nekem jobban tetszett az eredeti barna, göndör.
Serefet már el se tudnám képzelni más színnel, mint ezzel a cinóberpirossal. De õ meg nem annyira érdekel. Õ csak intrikál, de az eseményeket azért nem õ irányítja.