Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 08:06:08 9/10
(634/2414)
Egy szép hosszú hozzászólásom a szolgáltató miatt elveszett. Megpróbálom rekonstruálni.
Nagyapa elmegy Leventhez - a lányom szomorú, és én nem hagyom, hogy bárki bánatot okozzon neki. Levent szabadkozik, két tûz közé került, a lányát sem hagyhatja. Ahogy én sem, így M Fikri.
Gülszün elmegy meglátogatni a nagyit, közben értesül a Nihánnal történtekrõl is. No lám, Õ is azt mondja Gyöngynek, miért nem fordultál hozzám? Velem mindent megbeszélhetsz. De gyöngy csak hallgat makacsul.
Gyöngy közli a nagyapával, hogy õ mégiscsak elmegy (jujj, de utálom ezért).
Mehmet a cég problémáival foglalkozik, pénzt kell szerezni, mert megrendült a piac bizalma. Erre Bahar a legmegfelelõbb az új nevével!
Nagyapa elmegy Nihánhoz, felszólítja, hogy menjen el innen a zabigyerekével együtt, ne tegye tönkre Mehmet házasságát! Mehmet megérkezik és a ház elõtt találja a nagyapa autóját a sofõrjével. Felmegy a lakásba és meghallja a veszekedést. Elõjön a kis Mehmet: apa, apa! Mehmet felkapja és megnyugtatja. A két férfi együtt távozik, majd beülnek valahová és megbeszélik a helyzetet. Mehmet közli, hogy szerelmes a feleségébe, de nem hagyhatja figyelmen kívül azt sem, hogy az elõzõ asszonya (jajj, megint feleségnek nevezik, pedig nem volt az!) miatta lett rokkant és fiút is szült neki. A nagyapa már látta a kicsit, ugyanolyan kék szeme van, mint amilyen az öregnek is, a leszármazás tehát nehezen kérdõjelezhetõ meg. Most meg a kicsi fényképét mutogatja neki Mehmet.
Mehmet és Gyöngy mindenen összevesznek, Gyöngy külön szobába akar költözni, de végül Mehmet megy inkább át a gyerekszobába. Gyöngy megint az ablakban gubbaszt és bámul maga elé (utálom), majd a teraszon bámulja a csillagokat. Reggel Mehmet utánamegy egy csokor virággal. Gyöngy undokul átnéz rajta, majd felmegy a házba. Mehmet meg a vízbe dobja a virágot.
A nagyi észleli a feszültséget és mikor a fiatalok Bahar vacsorájára készülnek, ügyetlenkedik, eljátszva, hogy rosszabbul van. Mikor már elmentek, édességet majszol. Gyöngy meg közli Mehmettel, hogy ha a nagyi jobban van, elköltöznek.
malvinkicska 2014 máj. 06. - 08:03:55
(633/2414)
Gyöngy most nem úgy viselkedett, ahogy szokott kételyei vannak azzal kapcsolatba, hogy Mehmed szívében már neki nincs hely elfoglalta Nihan, és a gyerek. Mehmed elmondta a papának még mindig vonzódik N-hoz a gyerek egyértelmû, hogy oda van érte. A történet ahol tart jelenleg sajnálom a két fiatalt, egyik sem tudja az arany közép utat, Engin arcán az a játszott cinizmus, hogy sajnálja közben meg alig várja maradjanak el. Gyöngy naivitása biztosan végig kíséri Seref kezd javulni, hátha a végére észre tér.
Cameron007 2014 máj. 06. - 06:11:30
(632/2414)
Ezzel a hozzászólásoddal egyetértek, mint én is írtam múltkor nem értem, miért szidják itt Mehmetet.
Sajnálom Gyöngyöt, de a férfinak sokkal nehezebb lehet, és még csak nem is tehet errõl az egészrõl. Mielõtt megnéztem a részeket, azt gondoltam, hogy Mehmet teljesen flegma és rigeg, elutasító lesz Gyönggyel, a hozzászólások alapján. Pedig nem volt semmi extra, talán egy picit távolságtartó lett, de ezt is annak tudtam be, hogy gondolkodik ezerrel, hogy oldhatná meg úgy ezt az egészet, hogy ne bántsa Gyöngyöt. Nincs könnyû dolga, a titkolózást választotta, és belegondolva, az sem vette volna túl jól ki magát, ha fülig érõ vigyorral száguld haza, és úgy jelenti be, hogy van egy kisfia..
9/10
napraforgó 2014 máj. 06. - 05:34:37 9/10
(631/2414)
Malvin: Igaz, a nagypapa sokat puhult és kevesebb dologba szól bele egyáltalán. De itt azonnal letette a garast a gyerek megtagadása/kitagadása mellett.

Nilla: Gyöngy nem akar szenvedni, ezért menekül, mondod. De ha elment vissza Afjonba, már nem fog szenvedni? Ó, dehogynem. A problémák ugyanúgy megoldatlanok lesznek, õ meg szenvedni fog Mehmet nélkül.
Vagy megint arra vár, hogy Mehmet majdcsak megoldja a problémákat egyedül és újra eljön érte?

Érsekvári: Seref talán valóban visszavett a nyílt szurkálódásból, de láttad azt az arcot, amit vágott, amikor Mehmetnek azt tanácsolta, hogy titkolja el a gyereket Gyöngy elõl, amíg csak lehet? Én nagyon álnoknak, gonosznak láttam akkor.

Mankos: Kár, hogy Kadert kiírták a történetbõl. Pinár valóban a nagy semmivel foglalkozik napszámra (igen ronda az a festménynek csúfolt valami, amin dolgozik a szobájában), pont ezért nagyon ráérne Gyöngy lelkét ápolni. De õ valószínûleg nagyon önzõ, és nem érdekelnék a másik problámái olyan szinten.
Gülszünnek megvan a maga baja, õ nagyon érzékeny és megértõ lenne, de rá már talán nem lehet több terhet pakolni... Az õ férje is eléggé lekvár, nem egy problémamegoldó tipus, a kamaszlány meg hát... elég meredek, nehéz lesz megszelidíteni.
Rukijét én elég praktikus kis nõnek tartom, megszöktette a más võlegényét az esküvõrõl(!), visszabeszél Serefnek, meg odaszúr néha, de nem hagyja magát. Lehet persze, hogy pont ezért nem értené meg annyira Gyöngyöt, aki meg csak a felhõkben járkál és nem is igazán keresi a normális megoldást. Mert ez, hogy összepakolok és irány Afjon, vajon mit old meg? Maximum annyit, hogy nem látja, hogy eztán mi történik, de attól majd megszûnik a szenvedése? Mehmet meg majd azt látja, hogy rá nem számíthat a bajban.
És azzal, ha kilép a házasságából, valóban Nihán karjaiba taszítja Mehmetet, mert hol máshol keresne vígaszt szegény elhagyott férj?
Szóval a lehetõ legrosszabb megoldás a menekülés.

Jó a hasonlatod a herceggel, én is a Hamupipõke történetek közé soroltam a sorozatot. Szegény lány, gazdag fiú, stb. De lám a gazdagság mellé sokkal több probléma jár. Mert Afjonban csak annyi bajuk volt, hogy a kevés kis pénzükbõl mit tudnak venni a piacon.
Itt meg... hajajj...
9/10
Érsekvári 2014 máj. 05. - 21:34:23 9/10
(630/2414)
Rendkívüli cselekedet volt a csatornától, hogy még ma feltette a sor a playre. Ebben a nagy családban van történés mindig. Szegény Gyöngy nincs könnyü helyzetben , de megfogják oldani elöbb utobb . A szinkron hangokkal megbékéltem ennyi idõ után , csak a Szafie nagyi hangja túl "negédes" az kicsit sok nekem . Az Engin üzlettárs -barát hangja viszont illik a színészhez a karakteréhez . Viszont nem szimpatikus a pasi illetve a szerepe . valószínü ,mivel nagyon nyomul Gyöngyre , lesi az alkalmat mikor "csaphat le " szegény Gyöngyre . Úgy gondolom lesz vele még konfliktus . Mehmetet játszó színész (Kivanc Tatlitug ) kicsit bevan skatulyázva , vagy ez áll jól neki , mert a Tiltott Szerelemben is kedves , szerethetö , de határozatlan és irányítható karaktere volt . Kicsit sokat szenvednek ebben a sorozatban is , no meg sírás nemre való tekintet nélkül. Bármelyik török sorozatra jellemzök ezek , mégis nagyon kedvelt és fordulatos, sok nézõt vonzó sorozatok . Még annyit nem tudom jól látom e Seref mintha visszavett volna a szurkálódásaiból , kicsit emberibb arcát mutatja most .Vagy ez csak a látszat ? Várjuk a folytatást .......
malvinkicska 2014 máj. 05. - 19:51:00
(629/2414)
Napraforgo abban egyet értek rájuk férne egy pár terápia, hogy õszintén kibeszélnék magukat, és egymás szemébe mondanák ami sérelmes számukra, mert azt tudjuk sok mindent meg lehet beszélni. A nagyapa azért már sokat puhult a kezdetek óta, gondolom nem sértettelek meg.
9/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 19:07:13 9/10
(628/2414)
Nem tudom, de én nem látom olyan katasztrofálisnak Mehmet viselkedését. Váratlanul felbukkant a régi szerelme, tõle még búcsút is tudott volna venni. Most már Gyöngy melllett van az életem, mondja. Épp erre a búcsúra készült a reptéri látogatással is, de hirtelen kiderült, hogy van egy gyereke is. És tõle nyilván nem akart búcsút venni, hiszen épp csak meglátta, meg szeretné ismerni. Egy jóérzésû ember ezt nem is söpörheti a szõnyeg alá.
Én inkább a nagyapa parancsán lepõdtem meg: felejtsd el a nõt, a gyereket, nem tagja a családunknak. (na ja, ha azt mondom, hogy nincs, akkor nincs is...) Na majd kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani, ha meglátja a kicsit! Defnét is egybõl megszerette, pedig õ is zabigyerek volt.
És az, hogy nem jelenti be rögtön a dolgot Gyöngynek? hát istenem. Õ sem tudja még, hogy mi legyen, hogy legyen, mit is akar, most akkor még ebben a zavaros helyzetben hallgassa egy asszony síránkozását is? Nyilván egyedül akart dönteni, Gyöngyöt meg kímélni a részletektõl. Valószínûleg nem hallgatta volna el végleg a dolgokat, csak idõt akart nyerni.
Végül is nem csinált semmi különöset, csak nem vallotta be Gyöngynek, hogy szívem, most nem tudok veled vacsorázni, meg moziba menni, mert épp Nihánhoz megyek. Hol van az a férj, aki ezt elõre bejelentené?
És Gyöngy is furcsa, hogy minden bajával Enginhez rohan. Végül is ezt a férfit nem régen ismeri, miért az õ vállán sírja ki magát mindig? Ott a régi barátnõje, Rukije, Pinárral is jóban van, meg Gülszünnel is. Akármelyikükkel megbeszélhetné a gondjait, de nem, õ Engint választja.
És az sem teszik, hogy most is fogta a bõröndjét és szó nélkül el akart menni. Miért nem jutott eszébe megbeszélni a dolgokat Mehmettel? Még ha a férfi megcsalta volna, akkor is meg kellett volna beszélni a dolgokat, de itt szó sem volt házasságtörésrõl. A kialakult helyzetben Mehmet nem volt hibás. Miért tudja Gyöngy Enginnel minden magánügyét megbeszélni, és pont a férjével nem?
Nagyon úgy néz ki, hogy a komunikációs problémákban Gyöngy legalább annyira hibás, mint Mehmet.
Szóval én egyikük fölött sem törnék pálcát.
malvinkicska 2014 máj. 05. - 18:27:10
(627/2414)
Feketeagi képzeljük el, hogy mi lennünk a Gyöngy helyzetébe, mert ilyen van a valóságban is, mikor elõkerül egy bal kézrõl született gyerek van ilyen ismerõsöm, az pedig már úgy született mikor házasok voltak, mégis együtt maradtak fizetett gyerek tartást. A szitu itt más a barátnõ szült amirõl eddig nem tudtak sõt halottnak hitték, nem is lenne gond ha Mehmed úgy viselkedne Gyönggyel ahogy érdemli, mert õ hozta vissza az életbe nagy türelemmel, szerelemmel, eleinte, milyen volt a kapcsolatuk, azt azért nem lehet feledni. Nihan mióta felbukkant azóta kicserélték M-t minden gondolata szinte ott jár jól kérdezte Gyöngy, miért ment búcsúzkodni a reptére, ennyi kell bele legalább van miért várni a részeket.
9/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 17:07:53 9/10
(626/2414)
Szerintem még csak a menyasszonya sem volt. A barátnõje volt, igaz évek óta, de pl. nem éltek együtt sem. Az egész család ellenezte a lánnyal való kapcsolatát. Ugyanúgy, ahogy Berk kepcsolatát is.
10/10
édesmaya 2014 máj. 05. - 16:44:50 10/10
(625/2414)
Sziasztok, üdv a fórumozóknak!

Valaki tudja, hogy miért nevezik Nihant Mehmet "feleségének "? Hisz ha emlékezetem nem csal, csak a menyasszonya volt. Ti hogy tudjátok ezt?
10/10
feketeagi 2014 máj. 05. - 16:19:55 10/10
(624/2414)
Szerintem teljesen jogosan "nyavalyog vagy hisztizik" Gyöngy, mondjuk nekem más kategória a hiszti, mint amit most Gyöngy csinál.
Mehmet viselkedése egyértelmûen azt sugározta Gyöngy felé, hogy igen õ csak egy pótlék volt, mert amióta Nihán elõkerült nagyon hidegen viselkedett a feleségével és ne felejtsük el a múltat sem, azon sem volt könnyû túllépni Gyöngynek, ahogy akkor bánt vele Mehmet.
Lehet szép szavakat mondani és azt mondani, hogy szeretlek, ha viszont a tetteid nem ezt bizonyítják.

Különben pedig kell egy kis feszültség, veszekedés, botrány, mert mirõl szólna akkor a sorozat? :)))))
10/10
feketeagi 2014 máj. 05. - 11:12:10 10/10
(623/2414)
Már felrakták a mai részt, el sem hiszem, hogy ilyen gyorsak voltak, remélem megtartják ezt a szokásukat!:)))
9/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 11:02:01 9/10
(622/2414)
Úgy tûnik a stroke összefoglaló neve minden agyvérzésnek és agyi érelzáródásnak. Hívják szélütésnek, meg gutaütésnek is. A lényeg valami agyi érkatasztófa, mindegy, hogy elzáródás, vagy agyvérzés.
És biztos, hogy fontos, hogy a beteg hamar kórházba kerüljön és megfelelõ kezelést kapjon.

http://www.richter.hu/HU/Pages/szelutes.aspx
malvinkicska 2014 máj. 05. - 10:49:29
(621/2414)
Az agyi történések azok komoly dolgok, az én férjemnek is volt, több hétig feküdt kórházba értágítós kezelést kapott, utána maradványa az volt,a járása csapta a lábát amíg élt.A mami szerintem csak játszotta a betegséget, mindene mozog beszél , épek a gondolatai, õt lelki sérelem érte az unokája miatt. A két fiatal körül zajlanak az események a kisfiú megtetézte, szóval nem kis dolog ez, biztosan nem lesz könnyû rajta túl lenni.
susan55 2014 máj. 05. - 10:47:57
(620/2414)
Ájulás esetén normális esetben azonnal mentõt kell hívni.
Február elején nagymamám csak megszédült, az eszméletét sem veszítette el, csupán a jobb keze és lába nem mozgott rendesen.
Az ügyelet azt mondta azonnal mentõt kell hívni, mert ki kell vizsgálni.
Agyi érelzáródás volt. 3-4 órán belül el lehet kezdeni a vérhígító kezelést, ha a CT kimutatta a vérrögöt és az állapota egyébként engedi. Nagymamám életét így mentették meg. Ami a sorozatban van az mese ilyen szempontból.
Nem lehet órákat várni agyi katasztrófa esetén.
9/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 10:39:08 9/10
(619/2414)
Beírod szépen a Google keresõbe, hogy: igazgyöngy online, erre majd kidob jópár variációt, te meg választasz egyet és ott megnézed.
Légy leleményes és kreatív!
9/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 09:51:44 9/10
(618/2414)
Nem vagyok orvos, de szerintem a szélütés is stroke. Ez egyfajta agyvérzés. Ha enyhébb lefolyású, nem bénul le a beteg és viszonylag hamar felszívódik.
MinervaEni 2014 máj. 05. - 09:50:43
(617/2414)
Szomorúan vettem ma tudomásul, hogy megint volt valami "Briliáns Elme" aki áttette a kedvenc sorozatom és helyette a nagy sikerû, beszédhibás Makány Márta rettenetét lehet megcsodálni.
Hát mit mondjak?... Megruháznám ...

Valaki tudja, hogy hol lehet megtekinteni a sorozatot részenként vagy akár egyben is?
9/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 08:15:37 9/10
(616/2414)
Vagy csak arra gondolsz, hogy elesettebbnek mutatja magát, ha mások is látják?
9/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 08:03:33 9/10
(615/2414)
Miért, stroke után nem lehet csokit enni?
Még ha diabéteszes roham lett volna, megérteném, de agyvérzésnél miért tilos a csoki?