Fannie 2010 jan. 17. - 20:56:08
(357/837)
sziiam
nem tudja vki h h van az a dal amit Marsall állandóan énekelget abban a részben amikor mindenkirõl mindenkis apró zavaró hülyeség kiderül???
már megnéztem vagy 10000000szer mert meg van deh addig tom h alma.olaj.banán és eddig ha vki tudja segítsenxD:P
Wowbagger 2010 jan. 15. - 21:00:19
(356/837)
Minimális SPOILEREK, a 100. rész dalbetéte jön...

Halihó, emberek!
Mivel volt egy kis idõm, a délután folyamán lefordítottam Barney öltönyös dalát a 100. epizódból. A rímekre figyeltem, a szótagszámra néhol, a ritmikára... helyenként. Lényeg a lényeg, remélem, azért tetszeni fog (úgy egész jól mûködik, hogyha közben hallgatod az eredetit...). Ímhol:

A REMEKBE SZABOTT DAL

BARNEY:
Tudom, mit mondana bárki
Eszeden légy, Barney!
Ez a bõr levarrva jó.

Habár totál jogos a bók,
De csak varrjanak a szabók,
Tõlem mehet e hajó.

Mert én ha elöl gombolok,
A gonddal már nem gondolok,
Hidd el, nõstény-szemet szúr:
Remekbe szabott, lásd, az Úr!

Álmom egy táj, hol a póló-gatya nyáj
Mindig klakkban-frakkban jár.
Egy pizzafutár, hozzá új ruhatár,
A pudli-zsáner is király.

Az Elvis-arcú retrótag,
A bébi, kit egy nõ nógat,
Az a középszexi rendõrnõ:
A remekbe szabás itt a fõ!

Segédnek bombajó,
Mert sikkel hordható,
Megszédít egy mord, tahó,
Önérzetes kiscsajt.

Sok sötét árnyalat,
Jól esne pár falat,
A zakó mindenre ír!

MARSHALL:
Azt hiszed? Hát, felelj meg nekem, hogyha bírsz!
Vallj nekem színt, odavetnéd-e mind
A zakóid egy üst aranyért?

BARNEY:
Nem.

TED:
Mit felelnél,
Ha minden öltönyödért,
Nem aggulna az ifjúi vér?

BARNEY:
Nem.

ROBIN:
Vagy póri ruha,
De megannyi bula,
Na, erre mit lépsz, mondd?

BARNEY:
Nem gond.

LILLY:
És ha e Földre
A béke betörne…

BARNEY:
Nanana, hadd vágjak rögtön közbe: Nem kell! Ugyan már, Lilly. Ne légy ilyen korlátolt.

Két! Há’! Négy!
Sok-sok lány jött és ment már,
De csak egy pont nem változ’:
Ti tesók, az a jó, ha zakó,
Laza fószernek reklámoz.

Oh, öltöny-pajtás, hallod-e,
Két sorod nekem ballada!
Póló csak vízzel királyi út:

Mert remekbe szab egy jó darab öltönyanyag, és úgy jólesik
Majd a… most figyelj…
Sikk!

Ugyanakkor, dögös, azt meg kell hagyni…


Kritikákat jó néven vennék!
10/10
Maisy 2010 jan. 15. - 18:50:51 10/10 Előzmény Vivien 8
(355/837)
Köszönööööm!!! :)
Vivien 8 2010 jan. 14. - 12:40:21
(354/837)
Helló!
A Tesó Kódex magyarul letölthetõ itt:
http://giggsy.hu/blog/wp-content/uploads/2009/12/Tes%C3%B3-K%C3%B3dex.pdf
Robbye1986 2010 jan. 13. - 22:10:02 Előzmény Maisy
(353/837)
Hello! Én már láttam itt-ott pdf-ben kiadva. 150 hamisítatlan tesó-szabály.
lizi85 2010 jan. 13. - 16:08:20
(352/837)
Sziasztok
Nekem meg van az Így jártam anyátokkal 1,2,3 évadja szinkronosan és a 4 ill. 5. évad elsõ 11 része felíratosan! Ha valakit érdekelne akkor az írjon a lizi.markus@freemail.hu -ra
10/10
Maisy 2010 jan. 13. - 12:33:38 10/10
(351/837)
Még valami, nem tudja valaki, hogy kiadják-e magyarul a The Bro Code-ot???
10/10
Maisy 2010 jan. 13. - 11:43:13 10/10
(350/837)
Imádom a sorozatot :) Fõleg Barneyt, a legnagyobb karakter ^^ Azt hallottam, hogy õ és Robin egymásba szeretnek ez igaz???
offtopic
Meadow 2010 jan. 10. - 23:22:20 Előzmény kalacs18
(349/837)
hehe:DDD
sandros5000 2010 jan. 10. - 23:21:53 Előzmény John A. Kárki
(348/837)
Nem megyek annyira messzire, csak tényleg tanulnom kell, bár most már inkább a felsõbb erõkben bízok mint magamban, mert munka mellett, azért nehéz felkészülni, és inkább a szerencsére apellál az ember mint a tudásra.
Viszont én soha nem azt mondtam - és vissza is olvastam ez benne is van - hogy nem lehet rangsorolni a sorozatokat és véleményt írni, csak nem fikázza egy olyan sorozatot ami már elég sokat tett le az asztalra, a teljesítményt mindenképp el kell ismerni, akár tetszik nekem akár nem, ahogy Louvre-ban lévõ festményekre sem mondhatod hogy szar, mert a téma szakértõi valamiért csak kiállították.
Objektivitás és szubjektivitás azért kell, hogy érzelemmentesen is tudj ítélkezni.
5 v 4, most indifferens, a 10. évadig.

S nem nagyon érdekel ha beszólnak, mert továbbra is helyre igazítom a fiatalságot, ha tetszik, ha nem, az egyik írta, hogy õ is be tudna szólni nekem, hajrá, ha ennyire ismer, azt is láthatja hogy van mire felvágnom. :)
10/10
kalacs18 2010 jan. 09. - 14:01:08 10/10
(347/837)
imádom és kész! találtam 1 vicces képet :D
John A. Kárki 2009 dec. 31. - 20:18:23
(346/837)
hisz még csak a 4. évadnál jár?????????
Nem az 5.-nél??
Sok sikert a vizsgidhoz, de ha már ennyit "itt rontottad a levegõt" akkor mostmár nyugodtan maradhatnál is. Amúgy meg ezt nem lehet objektívan lemérni, melyik sorozat jobb a másiknál. Egy csomó ember számára a BK a legjobb sorozat. És? Joga van mindenkinek ilyen sötéten gondolkozni, ezen ne sértõdj már meg. amúgy a kedvenc sorozatom a Miért éppen Alaszka, szóval én pártatlanul azt mondom hogy HIMYM jobb mint a Jóbarátok.
búék!!!
offtopic
sandros5000 2009 dec. 31. - 19:00:33 Előzmény ghiggia
(345/837)
Mondjuk írhattad volna hogy sokkal jobb mint a Friends és nem azt hogy szutyok, mert akkor nem sérted a másik sorozat híveit.
Hagyjam abba a kritizálást, rendben, de ti mit csináltok itt az elmúlt két oldalon a szinkronszínészekkel, egyik másik hangját és munkáját nem éppen a legszebb szavakkal illettétek. Igazából az a baj, hogy ezek az emberek is kemény munkát végeznek, és többségében a sorozatoknál elsõsorban jól is végzik a munkájukat, és biztos nem esne jól nekik ha a munkájukat valami eunuch macskához hasonlítanád.
Utolsó gondolat, itt mindenki a szubjektív véleményét fejezi ki, ez így van rendjén, de annyi objektivitásnak kell lennie mindenkinek, hogy ha egy olyan filmet, sorozatot, ami mind a szakma, mind a közönség értékel, elismer, arról korrekt módon írja meg a véleményét. Ha meg már összehasonlítasz akkor csak kell az objektív szempontok is mert a szubjektivitás nem fog sehova vezetni.
War at home, vagy Házi Háborút ismerem, az elsõ évad nagyon jó volt, de a másodiknál már-már elfogyott a kreativitás szerintem, és én úgy olvastam hogy a második évadban már a nézõ csökkenés is szerepet játszott hogy nem folytatták. Azt olvastam én is hogy csak két évadra tervezték, de ennek az ellenkezõjét is, és sorozatnál, nem két évadban szoktak gondolkodni, szóval nekem már akkor sántított a dolog, azért a pilot bevezetõ évad pont ezért van.
Általánosságban írtam hogy nagy arcok, akik nem tudják alátámasztani a mondanivalójukat, akinek inge magára veszi, akinek meg nem az nem.
De Búék, év elején sok szakmai vizsgám lesz, szóval nem fogom itt rontani a levegõt.
10/10
ghiggia 2009 dec. 31. - 17:42:42 10/10 Előzmény sandros5000
(344/837)
ja mellesleg a jó modornál meg etikánál maradva abbahagyhatod a másik fikázását meg lenézését mivel én egy rossz szót nem szóltam rád, pedig hidd el, tudnék.
10/10
ghiggia 2009 dec. 31. - 17:39:15 10/10 Előzmény sandros5000
(343/837)
ne haragudj ha megbántottalak. nem volt célom.
nem azt mondtam hogy a Jóbarátok önmagában szutyok, hanem hogy a HIMYM-hez képest az. Nem vagyok már annyira fiatal, hidd el, láttam jó pár Jóbarátok évadot, még a HIMYM elõtt, bõven.
nem rossz a sorozat de már akkor sem értettem mitõl olyan jó az? egy kezemen meg tudom számolni hányszor nevettem rajta, nem úgy a HIMYM alatt... de ízlések és pofonok.
a díjak alapján én nem ítélkezem sose, láttam már olyan szar Oscar-díjas filmet hogy legszívesebben eltörtem volna a lemezt.
az meg, hogy hány évadot fut a sorozat, megint csak nem a minõsítés eszköze nálam. vegyük például a vígjátékoknál maradva a War at Home nevû sorozatot (amit meg egyébként, ha nézi vki, szinkronosan nézze!!!!), amibõl eleve 2 évadot terveztek, és hiába volt népszerû, maradt a két évad. Mellesleg sztem az is bõven megelõzi a Jóbarátokat a sorban.
Ismétlem, ezek szubjektív vélemények, nem kell egyetérteni vele... és még1x nem akarok megbántani senkit meg ilyenek...
na BUÉK!
sandros5000 2009 dec. 30. - 20:42:32
(342/837)
Igen persze, és mire alapozod azt hogy simán veri a Jóbarátokat, alá tudod támasztani, mind díj esõben, mind nézettségben, mind közönség sikerben, hisz még csak a 4. évadnál jár. Értelmesebb rájön, hogy még nem lehet összehasonlítani a kettõt, csak akkor ha legalább 8 évadot megél ez is. S miért kell leszutykozni a másikat, fõleg ha ilyen indokolatlanul teszed, és még alá sem tudod támasztani. Bírom az ilyen nagy arcokat, arrogánsan bele piszkálnak a dolgokba, de mikor bizonyítani kell, akkor meg támad Darth Vader és a sötétség. S hogy azon nõttek fel, ha már ezt felhoztad, akkor ti meg nem ezen nõtök fel, és majd tíz múlva, ha ezt mondja a következõ generáció egy vígjátéksorozat kapcsán akkor mint fogsz mondani?

Nem tudna mindenki annak örülni, hogy legalább minden évtizedben elõ tudnak rukkolni jó, közönség szórakoztató vígjátéksorozattal, anélkül hogy gyûlölködve egymásnak ugrana a két rajongótábor, minõsíthetetlen hangnemben fikázva a másik sorozatot.

P.S: Fesztbaum Béla egyik legjobb szinkronhang Magyarországon, bár az sem értem hogy mi jogon mondjátok hogy ez rossz szinkronhang, és nem illik, hozzá, mert én nem tudom hogy szokott menni a szinkronizálás és a maga az egész folyamat, de van egy sanda gyanúm hogy ti se. A másik, egy szinkronhangnál nem hiszem hogy az az elsõdleges, hogy szinte azonos hangszíne, hangja legyen az eredetivel, mert akkor az egész úgy történne hogy kiszólnának az utcára hogy jöhet be boldog-boldogtalan és ha hasonlóan dörmög mint az eredeti akkor övé a szerep. Gondolom nagyobb a hangsúly hogy a hangjával meg tudja jeleníteni az adott karaktert és tud úgy játszani a hangjával mint az eredeti színész, ugye ez is egy mûfaj, és nem minden színész alkalmas erre, ez ugye köztudott. De lehet hogy hiába koptatom a szám, olyan halott ügy mint a falra hányt borsó, olyanoknak aki ilyet beír hogy nem tudta a két színésznõ szinkronhangját megkülönböztetni, számomra ez már a két kézzel az arcomba temetés kategóriája.
John A. Kárki 2009 dec. 30. - 20:09:43
(341/837)
jó azt adom, hogy a narrátor hang béna ..... Mármint, hogy fesztbaum B. ted is meg a narrátor is.
Amúgy Marshallnak a Csõre Gábor a hangja aki jó sz-színész, de a magas, mackós tipusú J. Segelhez baromira nem megy a handja. Igaz szerintem ted magyarhangja OK.!
10/10
ghiggia 2009 dec. 30. - 16:04:55 10/10 Előzmény player7
(340/837)
jól eltalált hangok? jól igazítják a karakterekhez? én alig tudtam megkülönböztetni Lily meg Robin hangját a magyar verzióban, de Barney és Marshall hangját még annyira se.
Sztem Ted-hez se illik a hangja, de Marshallé borzadály. A valóságos erélyes mély hang helyett egy kiherélt nyávogó macska hangját adták hozzá.
Valóban angolul kezdtem el nézni, de egy évadot megnéztem magyarul, arra alapozom a mondandóm. (Ráadásul az is rossz hogy eredeti hangon a narrátor hangja egy idõsebb érettebb Ted, míg a magyarban ugyanaz a nem passzoló Vince Vaughn-hang magyaráz.)
A sötét lovagot nem láttam és nem is fogom megnézni, egyszerûen irritál hogy a film népszerûsége egy színész halála miatt szökött irreálisan magasra.
Az meg, hogy a HIMYM kenterbe veri a Jóbarátokat, nem is lehet kérdés. A Jóbarátok meg Joey meg ilyenek szutykok ehhez képest, csak régebbi sorozatok, sokan azokon nõttek fel, azért olyan populárisak.
sandros5000 2009 dec. 29. - 17:51:45 Előzmény John A. Kárki
(339/837)
Nálam csak egy kicsi visszaesés van, nem azt mondom hogy már nem jó, még tetszik csak nálam már van egy kis visszaesés, és a vendégmûvészek sem nyerték el a tetszésemet, bár õket már a saját mûfajukban sem kedvelem. De senki sem cáfolt meg velük kapcsolatban, szóval ebben igazam van.
De tényleg százszor ez mint a Dallas, de akár a Bk, vagy Jóban Rosszban vagy ehhez hasonló brazil agyzsibbasztó szappanoperák. Munka után nálam a Comedy Central megy szinte minden nap, az ismétléseknek köszönhetõen nem zavar ha közben a neten okosodok.

dodo1994 Ezt rajtad kívül több millió ember tudja, szóval itt nem válik elõnyödre a kívülállóság. S miért játsszák folyton újra, talán mert senki sem nevet már rajta, és így legalább elûzhetik a nézõket.

Iróniát félre téve, összehasonlítani a két sorozatot csak akkor lehet, hogy IJA is eléri a 10. évadot. De mindkettõ jó és ez a lényeg.
dodo1994 2009 dec. 29. - 15:52:03
(338/837)
Nem szeretem az ilyen jellegû sorozatokat-szinte ez az egy kivétel,de az biztos,hogy ez sokkal jobb,mint a jóbarátok ,meg joey ,és hasonlók.Nem is értem,miért van azoknak nagyobb sikere...Rejtély...