Téma: Infidel

Nótárius júl. 20. 21:20:05
(27/27)
Ha jól látom, ezidáig se fönt, se lent nem került fel ide ismertető és előzetes erről, a még általam sem látott filmről:
"Egy szókimondó bátorságú amerikai újságírót (Jim Caviezel), miután egy barátja meghívta Egyiptomba, hogy beszéljen a közelmúltbeli harcos felkelésekről, Kairóban elrabolja az iráni rezsim. Felesége, a külügyminisztérium tisztviselőjeként megpróbálja kihasználni a befolyását az amerikai kormány bevonására, hogy élve viszontláthassa a férjét. De miután rájön, hogy nem számíthat erre a remélt segítségre, kénytelen egyedül a térségbe utazni a férje felkutatása és kiszabadítása érdekében."

https://youtu.be/Oe0J4XAfJFY
offtopic
Kobaki máj. 19. 01:24:17 Előzmény Brierley
(26/27)
Valahol azt olvastam, hogy a vallási türelmetlenségben a keresztények voltak a muszlimok tanítómesterei. Egyetértek vele.
7/10
offtopic
gaso ápr. 28. 21:13:48 7/10 Előzmény sexykex
(25/27)
Ez a te színvonalad.
2/10
offtopic
sexykex ápr. 28. 20:16:51 2/10 Előzmény gaso
(24/27)
Ez a beszélgetés már mélyebbre süllyedt, mint a Titanic, ezért én befejezem. További jó szórakozást.
7/10
offtopic
gaso ápr. 28. 15:50:55 7/10 Előzmény sexykex
(23/27)
Nem tudom mi a szánalmasabb, amikor valaki egy működésképtelen, idejétmúlt és lejáratott koncepció mentén próbálja berendezni az életét, vagy amikor egy magát nagyon műveltnek, sőt majdnem tévedhetetlennek előadó valaki 12 évesek szintjén képes csak kommunikálni. A szóhasználat, a válaszok és az érzelmi reagálási szint mind ezt mutatják.
2/10
offtopic
sexykex ápr. 28. 14:14:52 2/10 Előzmény gaso
(22/27)
Egy műveltebb ember semmiképpen sem mondana ilyet, csak egy olyan műveletlen, mint te.
Például Václav Havel szerint: „Mindenekelőtt: majdnem hiba volna a félművelt emberről azt gondolni, hogy egyszerűen félig művelt ember. A tapasztalat – ellenkezőleg – arra tanít bennünket, hogy tényleges látóköre gyakran – ha az értékek mértékéről esik szó, olyanokról, amelyeket nyilvántart – szélesebb körű, mint sok más emberé, akiket eszünkbe sem jut így nevezni.”
7/10
offtopic
gaso ápr. 26. 19:36:45 7/10 Előzmény sexykex
(21/27)
Az a baj, hogy félművelt vagy, ezért vannak olyan hozzászólásaid amilyenek. Egy műveltebb ember egyből rájön micsoda hiányosságok vannak a tanulmányaidban.
2/10
offtopic
sexykex ápr. 26. 19:17:22 2/10 Előzmény gaso
(20/27)
Na, mi történt? Felakadt a tű a lemezen? Már Ráday úr is megmondta, hogy butaság válaszolni az összes pszichoszomatikusnak, aki idetéved. Lehet, hogy a továbbiakban hallgatni fogok rá.
7/10
offtopic
gaso ápr. 25. 23:14:28 7/10 Előzmény sexykex
(19/27)
Ahhoz képest, hogy tévedhetetlennek tartod magad, ritka nagy baromságokat tudsz leírni.
7/10
gaso ápr. 24. 11:23:02 7/10
(18/27)
És megszóltalt a másik főokos. Vagy főokoskodó?
offtopic
Brierley ápr. 24. 11:15:55 Előzmény sexykex
(17/27)
:-)
2/10
offtopic
sexykex ápr. 24. 10:44:06 2/10 Előzmény Brierley
(16/27)
Kell nekem is az a kis szórakozás Ráday úr. Az esetek nagy részében jókat nevetek a hozzászólásokon, sokszor még a sajátomon is. Baj akkor van, ha egy téma – vallás, politika, elképesztő butaság, stb. – felbosszant és dühödten vagy – tudatmódosító szerek hatása alatt – bódultan írok. Próbálom pihentetni az írásaimat, hogy elolvassam azokat másnap, de egy kisördög sokszor beküldi helyettem.
Brierley ápr. 24. 09:52:45
(15/27)
A kereszténység sem jobb vagy különb, mint a megint barbárnak bemutatott másik oldal.
(A történelem is mesél erről.)
A baj azzal van, ha valaki fanatikussá/megszállottá/teljesen elfogulttá lesz.
Jim Caviezel jó színész, ismét bizonyította. A magyar hangja volt fura a fülemnek.
offtopic
Brierley ápr. 23. 11:40:58 Előzmény sexykex
(14/27)
Hihetetlen vagy, hogy mindig eteted a mindig más névvel nyomodban járó trollt...
2/10
offtopic
sexykex ápr. 23. 11:37:32 2/10 Előzmény gaso
(13/27)
Kezded elveszíteni azt az okos fejedet gasokám. Már nem érvelsz, hanem minősítesz. Mire fel?
Nem kezdtem el sorba venni a társadalmilag hasznos tevékenységeket, mert ez egy filmes fórum lenne, nem merülhetünk el a részletekben. Inkább megemlítettem, hogy egy beteg társadalom mindig kitermeli a szemetet, ami ráterpeszkedik a normális emberekre és megfertőzi őket. Igen én írtam le, hogy egy 1789-ből származó nyilatkozat, amit az ENSZ nem változatlan formában, de hasonló tartalommal 1948-ban megerősített fontosabb a Bibliánál. Ez a jövő, holott már a múlt kellene, hogy legyen. Ez az én hitvallásom, amit nem kell magadévá tenned, de nem minősítheted. Gyakorolhatod a vallást? Hogyne, Európa egyes részein igen, bármelyiket. Az iszlám világban könnyedén elveszítheted a fejed, ha nem vagy igazhitű. Érdekel engem, hogy hány milliárd tudatlant vezetnek félre az okosabbak? Csak abból a szempontból, hogy a vallásháborúk kitörése reálisabb veszély az atomháborúnál. Én leírtam nyíltan: ilyen vagyok, ebben hiszek. És te gasokám?
7/10
offtopic
gaso ápr. 23. 10:42:47 7/10 Előzmény sexykex
(12/27)
Ahhoz képest, hogy tévedhetetlennek tartod magad, ritka nagy baromságokat tudsz leírni.
2/10
offtopic
sexykex ápr. 23. 09:19:05 2/10 Előzmény gaso
(11/27)
Igen, valóban szörnyű lenne, ha pl. a tanárnő, az osztályos nővér, a tűzoltó megbecsültebb tagja lenne a társadalomnak, mint egy celeb, egy influencer vagy egy megélhetési sportfogadó. A szükséges és hasznos munka ugyanolyan szégyenletes tevékenységgé vált, mint a drogdíleré azzal a különbséggel, hogy az utóbbiak hülyére keresik magukat, amíg le nem buknak.
7/10
offtopic
gaso ápr. 22. 21:52:45 7/10 Előzmény sexykex
(10/27)
"a társadalmi különbségek csakis a közösség szempontjából való hasznosságon alapulnak."

Én meg nagyon merem remélni, hogy ez sosem fog megvalósulni.
2/10
offtopic
sexykex ápr. 22. 15:12:40 2/10 Előzmény kalaban
(9/27)
Mondhatnám azt is, hogy ez a netes irkafirka szimpla szórakozás és én is jókat nevetek hol magamon, hol másokon. (De azért van benne igazság is.) Itt alapvetően filmekről beszélünk. Amikor azt mondom, hogy többnyire jól döntök, az nem azt jelenti, hogy gazdasági kérdésekben jobb vagyok, mint Csányi Sándor, politikában, mint a miniszterelnök, elméleti fizikában, mint Stephen Hawking, és autóvezetésben, mint Lewis Hamilton stb.
Ez azt jelenti, hogy segítséget tudok nyújtani egy átlagos műveltségű, középkorú magyar embernek abban, hogy érdemes, vagy nem érdemes időt szánni egy bizonyos filmre. Különösen a pontszámomat érdemes figyelni, mert az általában reális. (Kivéve, amikor kiakaszt egy manipulatív rendező, mint ahogy az Infidel esetében történt.) A hozzácsapott szövegből az szokott kiderülni, hogy én milyen vagyok, mit szeretek és mit nem. A mesefilmek rajongói ebből észrevehetik, hogy a véleményem nem releváns, hiszen én nem csípem, ezért alulpontozom a meséket.
Tudom én, hogy ezzel ismét okoskodónak és nagyképűnek látszom, de nem tudom másképp magyarázni a bizonyítványom. Lesz, aki megérti és még több, aki nem akarja érteni. Teszek rá!
offtopic
kalaban ápr. 22. 11:29:18 Előzmény sexykex
(8/27)
Akkor a mai nap legnagyobb szerencséje számomra, hogy megismerhettem egy majdnem tévedhetetlen embert. Ha még kicsit rágyúrsz, akkor talán sikerül elérni a 100%-ot is.