Téma: Iránium

adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 14:01:04
(69/109)
Remélem azt viszont te nem gondolod, hogy az iráni vezetés (nem az iráni kultúra, a muszlim hit, hanem a politikai vezetés) ilyen ideáltipikus rendszer lenne. Remélem ezt nem rájuk írtad, hanem a férges nyugati értékrendet elemezted. Úgy még részben osztom is.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 13:57:08
(68/109)
A középsõ részhez lehet normálisan, érdemben hozzászólni.
Én sem gondolom, kultúrákat mérlegre lehet tenni. És azt sem, h ez a létezõ világok legjobbika. De ebben élünk, és az adottságaihoz alkalmazkodni kell. Van bennem annyi konzervativizmus, hogy ezt elfogadom. Szerintem ebbõl az alapállásból változtatni is könnyebb lenne - igaz nem parancsszóra, nem 2 év alatt, de kevesebb hibával és emberi megrázkódtatásokkal, a meglévõ értékek megóvásával.
-csengõzoli-- 2012 nov. 08. - 12:47:44
(67/109)
Megint itt tartunk,hogy nem bírod ki,hogy ne Orbánozz, bármilyen témáról is legyen szó.
Persze biztos ez a film is kapcsolódik valahogy Orbánhoz, mint ahogy a bajnokok ligáját, a forma 1-et,de még repülõ mókusok táplálkozását is kapcsolatba lehet valahogy hozni Orbánnal.
Te Ádám, ez borzalmas.
Ha ezt nem veszed észre magadon az már régen rossz.

A téma másik fele,hogy egy csomó kultúra van,amelyik nem azokat az elveket vallja,amelyeket mi.
Nem az emberi élet és a személyes szabadság a legfontosabb számukra, sõt õk minket, anyagi javakat hajszoló, bankoknak és a munkaadóinknak 100% kiszolgáltatott embereket tartanak rabszolgának.
Ezt az anyagias világot tartják nagy butaságnak,ahol a pénzed határozza meg,hogy mennyi ember fölött van hatalmad és ahol nem ritka,hogy a 8 általánost végzett ÖCSI-nek drágább az autója,mint egy-egy értelmiségi család teljes vagyona.
Azaz a nézõpontok elég változóak lehetnek.

A harmadik dolog pedig ,hogy ezt a szabadság meg demokrácia dolgot ebben az esetben félre is tehetjük, csupán egy, a témát rossz irányba terelõ felvetés.
Ugyanis feltételezem,hogy azt se te , se mások nem gondolják komolyan,hogy Izrael azért szorgalmazza Irán ellen a háborút,hogy felszabadítsa szegény Irániakat.
offtopic
_goldie_ 2012 nov. 08. - 12:45:39
(66/109)
srácok nagyon termeltek ma..csak gyõzzem olvasni
visszafogottabbak vagytok ezt jó látni :)
de még vannak akik szeretnék ezt a topikot is bezáratni mert bokszolásra használják a billentyûzetüket
egy hatalmas Off:
hoztam nektek egy videót innen a szomszéd topikból
(zavarban is vagyok..nem értem mit esznek az érettebb hölgyek a ferdeszemû sovány kisfiúkon:D)
..naszóval..kábé így képzelném a viták békés lerendezését: http://www.youtube.com/watch?v=BGpzGu9Yp6Y
és a jó ügy érdekében hajlandó lennék ezt az esõidézõ táncot ellejteni nektek :D
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 12:19:11
(65/109)
Egyébként egy diktatúra az, ahol "ember irányít embert"...
Egy demokráciában a jogállam szabályai irányítanak intézményeket, amelyek próbálják kifejezni-ütköztetni érdekeiket. És jó esetben nyitottak, befogadják a társadalom igényeit.
Na most ami eddig hibásan mûködött, nem kijavította Orbán, hanem felszámolta és egykézbe vette. Hogy tiszta legyen a felelõsség - hát most az: õ a felelõs a közállapotokért és az emberek hülyítéséért, félretájékoztatásáért.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 11:59:48
(64/109)
Én sem ragozom ilyen rövid válaszod láttán.
Van a közösségi elvnek létjogosultsága, csak korlátok közt, az egyén jogait tiszteletben tartva (európai, reneszánsz-felvilágosodás hagyománya).

Most (ahogy a szocializmusban is) a közösség (de valójában az államhatalom) jogai elnyomták az egyéni jogokat, szabadságot, kreatívitást, és magukat az államtól függetlenedni akaró közösségeket.
Ha csak a független mûvészeti csoportok, kulturális helyek támogatásának megvonását nézzük (miközben egy-két csókos többet kap egyedül, mint az összes színház/mozi együtt véve), lényegében ugyanezt látjuk.
-csengõzoli-- 2012 nov. 08. - 10:57:38
(63/109)
Hóhó és akkor még mennyi mindent lehetne érinteni a témában, amirõl szerintem sok nagy demokrata még nem is hallott.
Vegyük például hány nácit bújtat(ott) az USA.
Tudósokat, háborúban jártas vezetõket, akikrõl úgy gondolták még jól jöhet nekik a hidegháborúban.
http://nol.hu/lap/vilag/20101213-nem_volt_egyedi_eset_a_lyoni_hohere
Aztán van még érdekesség, pl. egy, a hetvenes évek óta legálisan mûködõ náci párt az USA-ban.
A Simon Wiesenthal központnak nincs szüksége óriási kémrepülõgépekre,ha nácikat szeretne fogni, legálisan mûködnek az USA-ban.
Persze nyilván velük nincs gond, ki tudja miért.
Még így kapásból a demokrácia védelmezõ USA-ról az jutott eszembe,hogy mennyire demokratikus dolog, mikor óriási amerikai internetes keresõ cégek (yahoo, google)piaci helyzetüket féltve, kiadják egyes felhasználók adatait Kínának,hogy aztán ez alapján munkatáborokba zárják azokat,akik rá mertek keresni pl. Tibetre.
Megtörtént eset.
Szó sincs róla,hogy Amerika, (illetve ez egy barmság, mert nem Amerikáról, hanem az USA-ról beszélünk) sátán lenne.
Egyszerûen saját önös érdekeit mindenki elé helyezõ szuperhatalom, aki legyalulja azt is, aki valóban veszélyes a világra és azt is, aki maximum az õ gazdaságára veszélyes.
Semmi mást nem kell tenni,mint becsomagolni egy olyan köntösbe mely szerint az az ország mindenkire veszélyes.
Mióta világ a világ, azóta ez így mûködik.
Az Ádám által elképzelt igazságos demokrácia nem létezik, sosem létezett, egy álom csupán, amit naivitása miatt hisz el.
Hogy a filmhez kapcsolódjak, a MOSZAD és az USA titkosszolgálatai egyébként már régóta intézik, hogy az Iráni atomprogram lassuljon:
http://hvg.hu/vilag/20120614_irani_atomtudosok_gyilkossag_gyanusitotta
danton-b 2012 nov. 08. - 10:39:59
(62/109)
És még annyit tennék hozzá hogy ominózus hozzászólásodban sunyi üzengetést végzel és célozgatsz rá hogy aki írta az idézett szöveget az õrült.nem gondolnám hogy azzal hogy pl téged egy volt KISZ titkárnak feltételeztelek,inkább személyeskedtem volna ,és jogosabb lett volna aTe szöveged megtartása,ami ráadásul az igazsággal köszönõviszonyban nincs,hacsak nem a moderáció állsáfoglalását tükrözi.
Hát senki sem tökéletes.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 10:28:26
(61/109)
Hogy az IBM-re is reagáljak (bár nem ismerem az ügyet), baromira untam a Közgázra járni, de a legjobb tárgyunk a gazdasági etika volt - ami egy viszonylag friss szemlélet, és a vállalkozások társadalmi felelõsségét vizsgálja, azt, hogy a gazdasági döntéseknél ne csak a profitszemlélet legyen a meghatározó, hanem mondjuk náci NO-gal nem üzletelünk.

Mai magyar viszonylatban ilyen döntés sztem, hogy 10%-on sem hitelezünk egy ilyen államnak, nem vesszük meg az állampapírját (Oszkó pl célozgatott rá, ez milyen bomba üzlet, de akkor sem tesszük, mert egy ordas eszmét támogatunk és közben kiraboljuk gyerekeink jövõjét a hiperkamatokkal).
Vagy (és ez már nem gazdasági, hanem kulturális terület) bármennyire is szeretjük a futballt, nem megyünk ki a válogatott meccsre Orbán mellé (ahogy Bajnai tette), mert átérezzük, hogy amit jelen helyzetben a futballklub-támogatásokkal, stadionépítésekkel mûvel a kormány, az sem a hazai foci nívójával nincs arányban, sem a nyomorgó ország teherbíró képességével.
Szóval Bajnaiéknak társadalmi felelõsségvállalás terén van hová érzékenyedniük, persze Orbán klánjához képest érzékenyebbek, felelõsebbek.
danton-b 2012 nov. 08. - 10:26:34
(60/109)
Elküldöm privátban a válaszaimat neked ,a többieknek meg csak annyit hogy eme szöveged egy régi komcsinak is becsületére válna.
danton-b 2012 nov. 08. - 10:25:24
(59/109)
Ezt majd azoknak magyarázd el ,akik megúszták Auschwitzot ill akik potenciális további táborlakók lettek volna Amerika nélkül pl.
danton-b 2012 nov. 08. - 10:23:51
(58/109)
Nagyon érdekes koncepció,hogy nem lehet érvelni Amerika mellett ,mert moderálták,miközben lám az Amerika ellenes hazugságaid és a történelemhamisításod itt virít.Khm érdekes objektív hozzáállás mûkidik úgylátom a Port moderációjánál.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 10:05:05
(57/109)
Én a demokrácia éveiben (1990-2010) sem hittem a hatalomnak, az ORTT által megszállt-marcangolt médiának, nem néztem sosem kertévét.
Pl itt Pesten a legszínvonalasabb programok 90%-a ingyenes és nagyon kevesen vannak - mert nem jut el az emberekhez. Ezen csak egy erõsebb civil társadalom segíthet sztem és az emberek igénye, hogy a valódi kultúráért erõfeszítést tegyenek!

Egy diktatúrában egyébként miért ne dezinformálnák, manipulálnák jobban az embereket? Miért törekedne arra a hatalom, hogy alattvalói tájékozottabbak, mûveltebbek legyenek? Olvastad az Állatfarmot vagy a 84-et?
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 09:58:57
(56/109)
Hát, az a baj, a demokrácia ilyen lejáratása (amit a Fidesz és most már a Jobbik is mûvel itt 12 éve, és amihez Gyurcsány-Kóka ideális céltábla volt) arra jó, hogy megágyazzon annak felszámolásához.
A liberalizmus mocskolása a szabadságjogainktól való megfosztást készítette elõ.
A piacgazdaságra, bankrendszerre farkast üvöltés az államosításokat és a verseny helyett a lojalitás szempontjainak érvényesítését (oligarhák) elõlegezte.
A 60 éve halott kommunizmus bátor szidalmazása pedig szociális jogaink "keggyé" silányításának ágyazott meg.

Nem tudom, ezt így végiggondoltad-e már...
olahmiki1959 2012 nov. 08. - 00:30:45
(55/109)
"Amerika a demokráciák védõpajzsa, megmentette a világot a diktatúrától, Hitlertõl, azt soha nem bocsájtják meg neki a nácik, és nem mellesleg megmentette a világot a bolsiktól is"

Rád bízom annak a kitalálását, hogy vajon ki írhatta ezt az õrületet, de mindegy.

"Amerika megmentette a világot Hitlertõl???"
Hát, már elég régen láttam azokat a fekete-fehér híradórészleteket, de nekem úgy rémlik, mintha Berlinben a vörös zászlót egy szovjet katona tûzte volna ki annak a bizonyos épületnek a homlokzatára.
Amerika persze nagyon sokat tett Hitler és a nácik, a német hadsereg ellen, de a végsõ, nagy csapást, bizony a Vörös Hadsereg tette, és õk kapituláltatták Hitlert a végén.

"Amerika a demokrácia védõpajzsa" - hát, erre azért nem tenném le a nagyesküt...
Nem Amerika déli államaiban volt az divat még az ötvenes-hatvanas években is, hogy kiírták különbözõ helyiségek bejárati ajtaja fölé, hogy "Feketéknek, ill. színeseknek tilos a bemenet?"
Természetesen, szigorúan a demokrácia nevében.
Meg hogy az autóbuszokra a feketék csak a hátsó ajtón szállhattak fel?
Természetesen, szigorúan a demokrácia nevében.
Meg mintha lett volna ott egy koreai, vietnámi háború, kubai partraszállás, panamai puccskísérlet, a Közel-Keleti zûrzavaros politikáról, a bizonyos országokra ráfogott, de késõbb alaptalannak bizonyuló vádakról, - nukleáris, vegyi és biológiai fegyverekrõl - most nem is beszélek.
Természetesen mindez szigorúan a demokrácia nevében történt, és történik.

Az is eszembe jutott, mintegy mellékesen, hogy minket állandóan rasszizmussal vádolnak, - valószínûleg adtunk rá okot a történelmünk során, - de én nem emlékszem olyanra, hogy mondjuk az ötvenes-hatvanas években a vasúti várótermek bejáratára, az éttermek bejáratára, vagy a nyilvános vécék ajtaja fölé olyasmit írtak volna ki, hogy "cigányoknak tilos a bemenet".
Amerikában ilyen feliratok egészen a hatvanas évek közepéig megtalálhatóak voltak bizonyos államokban, de természetesen ez nem jelenti azt, hogy Amerika ne lenne a demokrácia védõpajzsa.

Az, hogy egy ilyen mondatot ki tud leírni úgy, hogy komolyan is gondolja, az megint egy külön tanulmányt érdemelne...
drProktor 2012 nov. 08. - 00:22:01
(54/109)
Különbn érvelni csak érvek ellen lehet
(tudtad?)
offtopic
drProktor 2012 nov. 08. - 00:18:25
(53/109)
"hogy csakis az önös érdekük vezérli õket, az gyanús"
Nekem meg gyanus a feleséged. (Karinthy)
drProktor 2012 nov. 08. - 00:04:41
(52/109)
Nyilván magadból indulsz ki.
Gondolom, sok gondolkodásba telik,
mire ilyen remek hozzászólást elõállítasz.
De, látod: Megéri!
_goldie_ 2012 nov. 08. - 00:03:12
(51/109)
grat! sikerült tökéletesen kiforgatnod a szavaimat
adamnagysweetmovie 2012 nov. 07. - 23:51:01
(50/109)
És abban is igazad van, hogy "az gyanús, aki nem gyanús".