dreamer1 2013 aug. 20. - 17:28:26
(56/516)
Semmi gond azzal hogy az RTL leadja.És nem a helyszínen megnézõk kárára.Ennyi erõvel minden koncert dvd-t lehetne szidni annak aki ott volt és többe került a jegy mint maga a lemez.2-3 alkalommal adják elõ élõben úgyis és aki élõben ott volt az mindig sokkal nagyobb élmény mint a tv elött.Felesleges a hangulatkeltés meg a mocskolódás.Én örülök hogy a Szörényiék félretéve mindenféle politikai hovatartozást és egy tehetséges rendezõt kértek fel erre ami nem kis dolog.Lehet szeretni vagy nem az Alföldit de biztos hogy egy olyan elõadás jön létre ami a szerzõknek is tetszik.Ennek kéne örülni.
Pöttyös kendõ 2013 aug. 20. - 16:51:57
(55/516)
Nem hogy nem tiltotta, õ kérte fel.
mufflinca 2013 aug. 20. - 16:50:17
(54/516)
A pofátlanság az, hogy akik a jegyet megvették szerencsétlenek több ezer/tízezer forintért, azokkal nem közölték, hogy ez nem az az Mû, ami már többször is megrendezésre került mások által. Miért kellett ezt most így eladni? Áldom az eszem, hogy az Alföldi név hallatán én nem hagytam magam átverni!
Msmiaturo 2013 aug. 20. - 16:43:18
(53/516)
Hát ide már minden k'csög beírhat?
buba66 2013 aug. 20. - 16:20:46
(52/516)
Miért?
K. Zsuzsi 2013 aug. 20. - 15:56:36 Előzmény hanguktaekwondooo
(51/516)
Nem tévesztettem kedves Hanország...!
A témábavágó részre vonatkozó hozzászólásodnak ez volt a lényege, csak éppen ok-okozati cserével.
A hozzászólásod többi része pedig az a csizma, ami nem való erre az oldalra, ezért nem kívántam/ok reagálni rá!
Ihletrõl pedig még szó sem lehet, tekintve, hogy csak ma fogom megnézni.
1/10
Atis88 2013 aug. 20. - 15:31:05 1/10
(50/516)
Te jó ég és ezt leadja a TV! Lõje már fejbe valaki ezt a köcsög Alföldit...
hanguktaekwondooo 2013 aug. 20. - 12:52:56
(49/516)
Nem árt tudni róla
http://www.fvszme.hu/a-hun-kiralyi-korona-dr-biro-denes-irasa/
3000 év múlva ki fog emlékezni AlFi próbálkozásaira
ez az aranyos meg már akkor is ragyogott
ez a lényeg
a Trabant meg bomoljon
le
hanguktaekwondooo 2013 aug. 20. - 12:35:30
(48/516)
ez a szöveg marha ismerõs
figyesz kishonvéd: Észak -Koreában még van hely
marha jól éreznéd magad
bosszankodni sem fogsz
mindenki egyformán fog gondolkodni
veled együtt
közösen
egyszerre
Sz Peter 2013 aug. 20. - 12:20:49
(47/516)
"Ha nem nyúl a szöveghez és a zenéhez akkor hogyan akarja normálisan bemutatni Trabanttal, egyenruhásan, kék natosapkákban a darabot anélkül, hogy ne zagyvaságnak tûnjön."

Talán nézd meg az elõadást.
10/10
üdülamindada 2013 aug. 20. - 08:36:26 10/10
(46/516)
"Mondjuk, h a vakok ne maradjanak örökké vakok!"
A tükör azon nem segít, csak a szemmûtét. De ahogy ezeket a kommenteket olvasgatom, itt már a szemmûtét sem, minimum fejátültetésre lenne szükség...
Reveur 2013 aug. 20. - 08:06:17
(45/516)
Hát ez hihetetlen: "állami népi istenkedés"?!
Erre ez a válaszom: http://www.youtube.com/watch?v=j2Jb6rGgmpg&feature=share ... az íróra is érdemes lenne odafigyelni, az õ válaszából talán kiderül, h nem "állami népi istenkedés" van szó, hanem történelemrõl!
Ha már egyesek eddig nem jutnak el agyilag! :(

Róla erõszeretettel meg van feledkezve egyesek részérõl még atéren is, h kik is valójában a mû alkotók.
Nem ketten voltak, hanem hárman, itt még legalábbis. Tény, h sajnos azóta az írója 10 éve elhunyt.
Ajánlom figyelmébe a port.hu mû leíróknak is.

"Vakok elé minek tükröt tartani?"
Mondjuk, h a vakok ne maradjanak örökké vakok!

Egyébként ez is jellemzõ az emberekre...egy mûrõl hamarább emlékeznek meg, mint magáról a mû alkotójáról...ez nem csak erre a mûre vonatkozik! / Akinek nem ige, ne vegye magára! /

Hollywoodtól meg még igen csak messze vagyunk, így kár lenne ottani dolgokhoz hasonlítani bármit is...ott az írókat, színészeket, rendezõket, producereket, és mindenkit akinek köze van egy adott alkotáshoz azokat nem lenézik, hanem megbecsülik minden tekintetben.
hanguktaekwondooo 2013 aug. 20. - 07:40:40
(44/516)
Minden bizonnyal eltévesztetted a hozzászólást
és másra akartál reagálni.
Mert én semmi ilyesmit nem írtam.
Egészen mást,
de azt nem fogtad.
Annyi baj legyen.
2012 óta csak az István a király ihletett meg?
:-)
10/10
üdülamindada 2013 aug. 20. - 07:35:09 10/10
(43/516)
A képeket megnézve és a leírásokat elolvasva azt gondolom, hogy ez a rendezés az állam totális erõszakosságára, az individualizmust semmibe vevõ cinizmusára próbál elsõsorban fókuszálni. És arra, hogy az állam a keresztény egyházzal karöltve birkaként terelgeti az elégedett és elégedetlen nyáját. Az elégedetteket megetetik, az elégedetleneket levágják. Ha tényleg errõl szól az elõadás, úgy az csak tükröt tart a nézõk elé. Csak azt nem nagyon értem, hogy vakok elé minek tükröt tartani?
K. Zsuzsi 2013 aug. 20. - 03:19:56
(42/516)
Na nehogy már egy gyilkost csak egy gyilkos, egy hadvezért csak egy hadvezér, egy királyt csak egy király tudjon hitelesen alakítani. Ha így lenne, nem lenne színjátszás.
Hallottam már Cserhalmi Györgytõl is és Kern Andrástól is azt a kifejezést, hogy hosszas küzdelem után sikerült "hozzátörtni" magukat egy bizonyos szerephez.
K. Zsuzsi 2013 aug. 20. - 03:01:23
(41/516)
Talán meg kellett volna nézni az errõl szóló werkfilmet!
Abból kiderül, hogy nem Alföldi Róbert jelentkezett "rémálmai" megvalósításáért, hanem 2 éve Rosta Mária kérte fel erre a rendezésre. Alföldit tehát kapta a feladatot, hogy a darabban körüljárt konkrét problémákat, bemutatott emberi sorsokat és kapcsolatokat absztrahálja örökérvényûvé egy új koncepcióban. Nyílván azért kapta a feladatot, mert felkészültsége és tapasztalata alapján alkalmas valami újat, szokatlant alkotni.
Új utak keresése nélkül semmi sem fejlõdne. Ez alól a színjátszás sem kivétel. Mûködik az országban egy lovas színház,
elmarasztaló szavakat még nem hallottam róla. Mellesleg láttam én már görkorcsolyán elõadott musical-t is, ahol a színészek nemcsak a színpadon, de a nézõtéren, a páholyok mögött, a folyosókon is többször végigkorcsolyáztak az elõadás folyamán. Méghozzá idestova 20 éve és óriási siker volt. Igaz, nem Magyarországon.
Miért kell hát valami várhatóan nem hétköznapi dolgon elõre kiakadni?
Keló Scofield 2013 aug. 19. - 22:23:13
(40/516)
A JJ Abrams féle rendezésû filmeket imádom, pedig nem szimpatizálok velük, de ami jó, az jó. Ez "hálivúd", teljesen más.
alföldi robi meg elmehet, az idõ lejárt.
1/10
offtopic
vondermonarchi 2013 aug. 19. - 22:14:29 1/10
(39/516)
Legalább megtudtuk milyen is a "kultúrára fogékony réteg" . Kösz.
És azt is hogy az a százezer ember aki a Királydombon és az a háromszázezer ember aki Csíksomlyón nézte végig az elõadást illetve az a több millió ember aki elmúlt 30 évben nézte a különbözõ rendezéseket és hallgatta a zenét mind mind "állami nép istenkedõ" .

Micsoda idiotizmus, micsoda sznobság. Képes a hülyeséget kultúrának beállítani.
cellasto 2013 aug. 19. - 22:08:42
(38/516)
állami népi istenkedés?
ezt azért gondold újra szerintem
kachorra 2013 aug. 19. - 22:08:27
(37/516)
Valaki, aki mar latta: Szemenyei milyet alakit? Mondjuk gondolom hozza a szokasos format, o meg egy pocsek darabot is siman meg tud menteni.