10/10
Tenebra Mors 2008 aug. 21. - 00:06:43 10/10
(57/137)
Én 2001-ben láttam elõször (bezzeg, ha legalább 10 évvel korábban születek, az biztos, hogy én is ott vagyok élõben LOL), letaglózott. Azóta számtalanszor láttam már, de most is nagy hatással volt rám. Szerintem az újrafeldolgozások elbújhatnak. Hiába a modernebb kosztümök, meg a "friss" sztárok, cicoma, az eredeti, 1983-as verhetetlen! Nemcsak az akkori ismert színészek, sztárok jelenléte, a kiváló zene, ének, Bródy és Szörényi, de maga az eszme, ami az egész produkciót áthatotta! Az volt az igazi, szerintem. Sajnos nem élhettem meg, nem élhettem a '80-as években (sokat), de ezt a filmet megnézve átjön az egész korszellem, az idea, amiért akkoriban küzdöttek sokan, fiatalok fõleg. Olvashatok én akármennyi történelemkönyvet, vagy megnézhetek csillió korabeli filmíradót, felvételt stb., nem tudok meg semmit. Megnézem, hallgatom az István, a királyt, és a korszellem, a küzdelem úgy rajzolódik ki elõttem, mint valami térkép.
A film maga néhol kicsit "kilógós" (nekem kicsit sok a lassítás, meg kimerevítés), de úgy gondolom, nem is ez a lényeg itt, hanem az, hogy ezt az eseményt ilyen formában örökítették meg olyan szerencsétlenek számára, mint én, akik nem lehettek ott a bemutatón személyesen.
A mai feldolgozások meg szerintem akkor lehetnének sikeresek igazán, ha nem csupán "elõadnák" a darabot a kották, meg szövegkönyvek alapján, hanem õk is valamilyen eszmét testesítenének meg. Kár, hogy ma ilyen egységes nemzeti akaratot nem igazán lehet már megragadni.

10/10
kisGabi 2008 aug. 20. - 21:59:59
(56/137)
Úgy láttam rajtuk, hogy csak arra koncentráltak-erõlködtek, hogy (jól) énekeljenek, de a történethez közük nincs. Pedig csak úgy lehetne hiteles az elõadás, ha némileg tájékozódnának, ha már az iskolában nem ragadt rájuk.
10/10
G.Mester 2008 aug. 20. - 21:57:34 10/10
(55/137)
Naja! Úgy könnyû! ;)))
Persze akkor még volt Filmgyár, meg filmgyártás kis hazánkban. :(((

Ottilia? Kár, hogy nem lett komoly színésznõ, sztem az adottságai megvoltak hozzá.
Közbe (sajnos) vége lett.
Kár.
Szép volt, jó volt.
Nosztalgiát hozott.
'84-ben épp feleannyi idõs voltam, mint most.
Boga 2008 aug. 20. - 21:49:27
(54/137)
még szép. ráadásul hivatalból. merthogy akkoriban a filmgyárban dolgoztam.

az az elõadás nagyon magasra tette a mércét.
Semprini 2008 aug. 20. - 21:48:31
(53/137)
Nameg az a táncos(?) csaj akit beleraktak a filmbe (Kovács Ottília), hogy rátátogjon, õ se volt piskóta...
10/10
G.Mester 2008 aug. 20. - 21:45:31 10/10
(52/137)
De jópofa!
Sebestyén Mártinak milyen kislányhangja volt még!
De még mindig szerelmes vagyok ... a hangjába ...
10/10
G.Mester 2008 aug. 20. - 21:43:02 10/10
(51/137)
:))) Helyesen beszélsz!
Csak nem Te is ott voltál valahol??? ;)))
10/10
Gabriella54 2008 aug. 20. - 21:36:48 10/10
(50/137)
ízlések és pofonok, de nekem a régi (sõt,a Császár Angelás is!) milliószor jobban tetszett! Arról nem beszélve, hogy Feke Pál István-alakítása...hát! amikor fejedelemmé választották, úgy nézett ki, mint egy kisgyerek, aki éppen megkapta a születésnapi ajándékát! Semmi felelõsségérzet, semmi elkötelezettség! És ezek az iszonyú frizurák!
Boga 2008 aug. 20. - 21:35:24
(49/137)
csak az értheti az érzést, aki ott volt. ahogy az embernek végigfut a libabõr a karján...

épp azt beszéltük az urammal, hogy ezek a színészek/énekesek könnyedén, mnden erõlködés nélkül teszik a dolgukat. és talán ezért is élvezhetõbb-
10/10
feeco 2008 aug. 20. - 21:31:28 10/10
(48/137)
..hááát, nem tudom.. most, hogy a Duna az eredetit vetíti, érdekes összehasonlítani Vikidál remek Koppányát Vadkerti Imi "kivert kutyus-tekintetû" operett-Koppányával..
vagy a szellemes Szakácsi-Balázs-Sörös triót a zselézett hajú Szilárda és a másik két nemtomkicsoda hármasával..
Feke Pali egyébként méltó utódja (lehet) Varga Mikinek (a tátogó Pelsõczyrõl inkább ne beszéljünk), sõt Varga Lajos és Herczeg Flóra is kellemes alakítást nyújtottak.. Tóth Attila is remekelt, inkább õt láttam volna szívesen Koppányként..
bourne 2008 aug. 20. - 21:29:35
(47/137)
mázlista ... elhiszem , h életre szóló élmény volt ... :))))
reila 2008 aug. 20. - 21:28:46
(46/137)
Én is az eredetire szavazok!!! Bár néztem a Társulatét is, most kapcsoltam át a dunára. Amúgy az új verzió sem rossz, de ez azért élvezhetõbb. Az énekhangok megismételhetetlenek!
10/10
G.Mester 2008 aug. 20. - 21:27:20 10/10
(45/137)
Jó az egész, úgy, ahogy van .... volt.
Vikidálostul-mindenestül.

Én anno ott voltam a Király dombon.
Na az volt a nem semmi érzés!
Még most is beleborzongok!
10/10
Gabriella54 2008 aug. 20. - 20:41:47 10/10
(44/137)
Remélem, mindenki ezt nézi és nem a Társulat gagyi István, a királyát!!!
bourne 2008 aug. 20. - 20:16:08
(43/137)
kötelezõ mindenkinek... egyszerûen fantasztikus , lebilincselõ ...
offtopic
Humpy 2008 aug. 11. - 00:18:26
(42/137)
Sajnos, nagyon találó. Megnéztem a Latinovits által szavalt 'Majomország' c. verset a linken lejjebb. Itt már nem lehetett teljesen egészséges lelkileg, az biztos.
Nem volt panoráma, maradt a paranoia. Aztán jött a végsõ megoldás, az öngyilkosság. Ez is a magyar valóság része.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 10. - 23:45:36
(41/137)
az ég sötétebbik végérõl.
http://www.youtube.com/watch?v=AagQes8Q6zY
offtopic
Miki1900 2008 aug. 10. - 23:41:29
(40/137)
"Valamint a más nevével való gúnyolódás nem vall túl erõs jellemre"

a nem-vall-erõs-jellemre kifejezés már nagyon elcsépelt.
egyébként ez még téves is.

mindjárt még zampano is beugrik. na akkor kezdõdik ám a buli!
offtopic
Miki1900 2008 aug. 10. - 23:39:23
(39/137)
"így legyen ötösöm a lotón" mondtam moldtini-körök közelednek az ég sötétebbik végérõl.

jaj, kiscicám, hát nem tudod, h nevet nem a gyerek ad magának? hanem a szülõ nevezi el a gyereket?
öreg hiba,
offtopic
Miki1900 2008 aug. 10. - 23:28:08
(38/137)
ez jó!