Téma: Ítéletnap

Shanks 2011 márc. 12. - 21:15:21 Előzmény Wolfeinstein22
(97/157)
Az nem lehet, hogy a kád tele volt vízzel, bevágták oda a palit majd átvágták a torkát és a nyakából szivárgó vér elszínezte a vizet? :)

Amúgy a film rohadt jó!
Schwarzi egyik, ha nem a legjobb filmje!
Gabriel Byrne meg büntet.. nagyon jól játssza a gonoszt.
10/10
twillight 2010 okt. 09. - 15:10:01 Előzmény bbenjoe
(96/157)
Na te se olvastad János Jelenéseit...

Amúgy Levthon mondja a tutit.
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 09. - 13:55:49 10/10
(95/157)
Szerintem nagyon jó film, Schwarzenegger jól alakítja benne az úgymond "alkoholista" szerepet, és végül legyõzi a "gonoszt". 10/10.
horas 2010 júl. 12. - 13:19:15
(94/157)
Gabriel Byrne szó szerint félelmetes ebben a filmben.
Hihetetlenül jó és zsigeri alakítás és szinte árad belõle az eredendõ gonoszság.
Wolfeinstein22 2010 jún. 30. - 02:14:51
(93/157)
Volt benne pár abszurd dolog, amin jót nevettem. A kedvencem az volt, hogy egy átlagos kádba 154 liter víz fér. Az emberi testben 3 liter vér csörgedezik. Ezek szerint a Vatikán lovagok kinyírták az ipsét és hoztak még jó párliter vért a hatás kedvéért:D
De hát ez akciófilm, nem várhatunk tõle túl sok realitást. Annak viszont kiváló volt, a zenéje istenien ördögire sikeredett. 10/10
Levthon 2010 máj. 30. - 01:00:00 Előzmény bbenjoe
(92/157)
Igazad van bbjoe, de mivel az egész vallás egy baromság ill egy reklám ahogy a sátán barátunk is mondta a filmbe (megjegyezném hogy remek hasonlat), ezért ezektõl a dolgoktól ami a prospektusban található (ami biblia néven fut) el lehet tekinteni, pláne egy amerikai filmben. : D
bbenjoe 2010 márc. 30. - 03:27:19 Előzmény zee944
(91/157)
Nekem nagyon tetszik ez a film! Szerencsére a múlt héten meg tudtam venni dvd-n. A sátán színésze hatalmasat alakít, Schwarzenegger is hozza a formáját. Christine úgy jó, ahogy van.

Az egész filmben nekem csak az a rész volt röhejes (de az nagyon), amikor a kopasz pap, Jericho-nak és Christine-nek a templom pincerészében (afféle titkos fõhadiszállás)... magyarázza a világvégét, meg hogy õ a kiválasztott és ez, hogy meg van elõre írva, és szilveszter éjfélkor lesz a csillagállás.
1. A 666 nincs benne a Bibliában. 2. Olyan meg pláne nincs, hogy valamit belõle fordítva kéne értelmezni (666-> 999 (1999) ) 3. A sátán nem jön el ezerévente. 4. A Világvége akkor jön el amikor az Úr akarja, nem pedig akkor amikor a sátán. 5. Csillagállás alapján az év utolsó órája a megfelelõ idõ a sátánnak? .... no az elõbbi ellenérvek mellett itt megjegyzem, hogy a Bibliában a jósokat, halottidézõket, csillagjósokat elküldik a fenébe és mesterségüket Isten ellenesnek tekintik (jogosan).

Persze tudom, hogy ez a film elsõsorban laikusoknak készült, de a forgatókönyvíró biztosan rég nem járt templomban, ha ilyen szamárságokat írt le.
3/10
zee944 2010 márc. 19. - 19:55:32 3/10
(90/157)
Hû, de rossz volt ez. Pedig nem voltak nagy elvárásaim. A sztoriban semmi eredetiség, de ettõl még mûködhetne a film. Azonban egy kicsit sem segít megértetni a nézõvel azt, hogy Svarci miért utasítja el a Sátán ajánlatát - kvázi egy idegen nõt választ a családja ellenében -, amire minden épeszû ember ráharapna. Pedig lehetne jól érvelni, de ilyen csipcsup dolgokra nem szánunk energiát. Inkább egy rémesen gyengén megírt jelenetben megteremtjük ezt a teljesen életszerûtlen, "én-már-elvbõl-sem"-hõsfigurát, így ami ezután jön, még véletlenül sem lehet komolyan venni. Az akciójelenetek alaposan kihasználják, hogy szinte az egész film sötétben játszódik. Egyébként a látványvilág is borzasztó, amit lehet koncepciónak nevezni, de fantáziátlanságával nem a hatásosságot növeli, hanem csak még jobban aláássa a filmet. Talán egy látványos szakasz van a legvégén. Ha csak a nõt a metrón zaklató rasztafrizurás elmebetegét láttam volna, már abból is arra gondoltam volna, hogy ez egy rossz film, mert ilyen nem rémisztõ és nem érdekes, csak szimplán beteg figurák normális filmekbõl valahogy kimaradnak.

Svarci kifejezetten rosszul játszik, ezt a Robin Tunney nevû nõt - tõlem lehet akármilyen alakja - pedig még bottal sem piszkálnám meg.

3/10
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 febr. 21. - 14:20:39 9/10
(89/157)
Ja, hogy a másodpercek... Ó. Felületesen olvastam már megint. (3. pont) Akkor nem tudom. Majd legközelebb jobban megnézem. (mert megnézem legközelebb is). :D
9/10
pozsizsuzsi 2010 febr. 21. - 14:02:34 9/10
(88/157)
Spojli (?)

2 pont: Miért ne? Hát õ a legszeretetéhesebb angyal.
3 pont: Jericho nem tudhatta, meddig tart még ki ember(felett)i ereje, hogy ellenálljon a sátánnak, emlékezz azért, mennyi "appróbb" sérülésbõl élesztette fel Luci az elõzõ gazdatestét.
9/10
pozsizsuzsi 2010 febr. 21. - 13:55:56 9/10
(87/157)
Spojli (? nem annyira)

Nem a sátán kért védelmet, ez elõre megrendelt ügylet volt még a bankember emberi életébõl.
a hegylakó 2010 febr. 21. - 13:51:36
(86/157)
Néhány komment a filmhez: A film ugye 121 perces elvileg, de az RTL vagy 11 percet kivágott belõle(azért az elég sok), mert fél az ORTT-tõl. Elõször is azt nem értem, hogy a film elején miért kért védelmet a sátán(Gabriel), hisz pár golyótól nem hal meg. Másodszor a film végén azt mondja a sátán Christinnek, hogy nem akarja bántani, szeretni akarja. A Sátán szeretni akar, ez érdekes és vicces. Harmadszor Jericho a legvégén feleslegesen áldozta fel magát, mert mielõtt öngyilkos lett volna már csak 5-10 másodperc volt hátra az évbõl, az meg nem lett volna elég, fõleg úgy, hogy Christine elfutott, mert Jericho egy józan pillanatában mondta neki, hogy meneküljön.
9/10
pozsizsuzsi 2010 febr. 21. - 13:36:14 9/10 Előzmény dodo412
(85/157)
A szórakoztató - (humoros) - misztikus vonal egyik legjobbja. Nagyon igényesen kivitelezve. Tömören ennyi. :)
A szereplõk értették, mit kéne csinálniuk, (tökös forgatókönyv és rendezés), meg is látszik. :)
9/10
Tibet 2010 febr. 21. - 12:58:50 9/10
(84/157)
Nekem személy szerint baromira tetszett.

Elég igényes akciójelenetek voltak benne, ami manapság nem mindig jellemzõ a hasonló stílusú filmekre, ez mindenképpen pozitívum volt. Schwarzi egyébként is a kedvenc színészeim között van, ezzel pedig ismét nagyot nõtt a szememben. De egyébként is volt benne néhány remek színészi alakítás.

Persze megvoltak a szokásos a hálivúdi elemek, ezzel együtt kiemelkedõ film szerintem.

9/10.
zsoltix 2010 febr. 21. - 00:00:32
(83/157)
Ha Neked nem tetszett, hat nem. Olyan filmet meg nem forgattak le a vilagon, ami mindenkinek bejott volna. Olyat se, ami senkinek nem jott be. Eszi, nem eszi, mit kell ezen megmagyarazni? :)
dodo412 2010 febr. 20. - 23:54:28
(82/157)
Uhh, hát nem az én stílusom, szal nem is tetszett. Értelmetlennek tartom az ilyen filmeket, mert semmi különlegeset nem látok bennük. Csak azt kérném, hogy akinek tetszett, az bõvebben fejtse már ki, hogy miért (azt már hallottuk, hogy a Sátánt játszó pasi nagyot alakított, azon kívül, légyszi)... Nagyon érdekel, szeretnélek megérteni benneteket.
runcuncilla 2010 febr. 20. - 23:42:16
(81/157)
Meglepõ produkció Schwarzitól, Byrne játéka kiemelkedõ. Az amerikai akció abszolút nem az én stílusom, de ez a film a képernyõ elõtt tartott; volt hangulata és tartalma.
twillight 2010 febr. 20. - 23:40:11
(80/157)
Nem sikerül átéreznem ezt a filmet, akárhányszor nézem is meg.
Ennek fõ oka, hogy a két oldal túlságosan egyforma.
Elvégre mindkettõ nemi erõszakot akar elkövetni, mindkettõ gyilkol, mindkettõ ugyanazt ajánlja föl jutalomként, és mindkettõnek ugyanaz a célja.
zsoltix 2010 febr. 20. - 23:35:48
(79/157)
Kb. 5 percet lattam belole az rtl klubnak nevezett akarmin, epp az egyik templomban jatszodo jelenet volt. Elinteztek egy sittysutty vagassal az egeszet, nehogy cseszegesse oket az ORTT, gondolom.
zsoltix 2010 febr. 20. - 23:22:34
(78/157)
Jo film, lattam mar parszor, mondjuk magyar teveadon meg nem. De ezutan sem fogom. Elobb beleneztem, hat kegyetlenul meg van vagva. Nagyon elkurtak, szinte elvezhetetlenne tettek. Persze aki nem latta korabban, annak nem tunik fel.