boom47 2013 nov. 27. - 19:31:11 Előzmény zetorka
(28/48)
Michael - Mihály arkangyal
Paul - Pál
Gabe - Gábriel arkangyal (sajna nem tudom kideríteni kik voltaka másik két gyereke Jacobnak)
Eli - Illés (próféta a 2 Királyok Könyvében, neki volt a tüzes szekere)
10/10
pelu 2013 nov. 27. - 11:13:39 10/10
(27/48)
Zseniális. Rég váltott ki film belõlem ekkora hatást. Szerintem sok újabb mûnek adja az alapját.
10/10
zetorka 2013 máj. 27. - 12:10:47 10/10
(26/48)
az nekem is leesett, már a cím kapcsán és a nevek miatt, hogy tele van a történet bibliai utalásokkal, de sajnos nem vagyok annyira mûvelt, hogy mindet megértsem, szerencsére azért élvezhetõ a film enélkül is, de ha valaki tisztában van a többi szereplõ, Jákob és Jezabel megvan, bibliai megfelelõével az igazán elárulhatná, elõre is köszi
10/10
Szissssz 2013 febr. 11. - 16:34:05 10/10
(25/48)
Nagyon jó film volt! Sokkoló, magával ragadó, lebilincselõ! Nem sok alkotásnak sikerül ezt a maximális hatást kiváltani, ez azon kevesek egyike! 10/10
Wolfskin 2012 szept. 24. - 23:25:00 Előzmény convar
(24/48)
SPOILER

"ha jól értettem az egész film cselekménye csak a képzeletében játszódott le, a megsebesülésétõl a haláláig tartó idõ alatt. Vagyis egy szerencsétlen, haldokló katona rémálmát nézhettem 110 percen át."

nem a rémálmairól szólt, sokkal inkább az agóniáról, arról a néhány másodpercrõl, ami az örökkévalóságig is eltarthat, amíg megbékél önmagával, megéli a mennyet és a poklot. ne legyenek illúzióink, mindannyian végig fogunk menni ezen az úton.

SPOILER
8/10
convar 2011 okt. 15. - 23:49:34 8/10
(23/48)
Végre egy igazán jó film, olyan hangulattal, feszültséggel, ami 100 hasonló próbálkozóból jó ha egynek sikerül.

Számomra az egyetlen ami nem tetszett a filmben az a befejezés, mármint abban az értelemben hogy


SPOILER

ha jól értettem az egész film cselekménye csak a képzeletében játszódott le, a megsebesülésétõl a haláláig tartó idõ alatt. Vagyis egy szerencsétlen, haldokló katona rémálmát nézhettem 110 percen át.

SPOILER VÉGE
8/10
Sadenal 2011 ápr. 22. - 00:19:01 8/10
(22/48)
Most hogy így leírtátok, tényleg leesett pár dolog, és kicsit tisztább lett a kép. Elég megrázó film volt...talán egy kicsit túl sokkoló is. 1 év múlva majd talán újra elõveszem. De valószínûleg többször nézõs, mert zavarosan volt azért összerakva.


8/10
Caulfield 2011 márc. 14. - 21:51:53 Előzmény DuraAce
(21/48)
Nos, köszönöm. Úgy tûnik ezek szerint, hogy az én lelkivilágom nem volt kompatibilis a filmmel. Megesik.
9/10
adamnagysweetmovie 2011 febr. 18. - 13:45:05 9/10 Előzmény DuraAce
(20/48)
Spoiler:

Egyetértek, a filmnek több rétege van (részben össze is függve):

- az akciófilmkedvelõknek a vietnámi poszttraumás, pentagon-összeesküvõs
- a mindenben drámát keresõknek egyfajta, többszörlátott, csavaros elmúlástörténet (lásd még Ne nézz vissza, Puszta formalitás)
- és igen, van egy mélypszichológiai szintje is, az eddigi életeddel és jövõre vonatkoztatott vágyaiddal, félelmeiddel, traumáiddal, lehetõségeiddel való számvetés. Ehhez nem kell szerintem halálközeli állapot sem.

Szerintem az elsõ két felszíni szint eléggé eltakarja, túldramatizálja a harmadikat, amiért kár, de az meg jó, hogy így eltartja magát a produkció a jegybevételekbõl és minden nézõrétegnek ad valamit.
DuraAce 2010 dec. 26. - 18:47:14 Előzmény Caulfield
(19/48)
Ennek a filmnek az alap mondanivalón túl nagy komoly szimbólikája és szellemi síkja van.
Jezabel, gonosz idegen királynõ aki szereti ugyan a férjét, de rossz irányba befolyásolja.
Jákób, valóban lát egy létrát ami az égbe visz. Az anyag által "lajtorja" amit a katonák kapnak viszont egyre mélyebbre kerülnek. A fõhõs viszont nem ebben az irányban akar elindulni. Pozitív és negatív figurák hol emelik, hol egyre mélyebbre nyomják a fõhõst. Különbözõ módokon rá van kényszerítve, hogy szembenézzen önmagával, a legbelsõbb félelmeivel, addig nem szabadulhat. A fõhõs a színtiszta racionalitással nem igazán boldogul.....
Ha az ember ezt a részét megérti akkor kezd rájönni, hogy minden karakternek mennyire fontos helye van a filmben és milyen precízen kidolgozott alkotásról van szó.
Akinek volt az életében személyes útkeresése valami jobb után azt nagyon elgondolkodtatja.

A film vágásai az egész operatõri munka nagyon kiemelkedõ.
8/10
RoKKfish 2010 nov. 09. - 06:10:29 8/10
(18/48)
Sejtelmes, misztikus, eléggé nyomasztó, de magával ragadó atmoszférájú darab. Bibliai utalások, Dante pokla, meg ki tudja még mi minden, hogy kellõképpen hangulatba jöjjünk, az egyébként kicsit talán bõ lére eresztett "triphez". A "slusszpoén" gyakorlatilag borítékolható, minthogy túlzottan csavarosnak sem mondanám (bár nem szimpla...) ,de ez semmit sem von le a mozi értékébõl. Újranézõs!
9/10
Beyond silence 2010 nov. 08. - 00:30:56 9/10
(17/48)
Figyelemreméltó erejû és szerkezetû film. A zavarral, a hangulat keltéssel, a lecsupaszított lelki állapottal foglalkozik - logikai felfogásával, a különbözõ valóságképzetek valódiságának felmérésével értelmetlen veszõdni.
Caulfield 2010 szept. 22. - 20:55:03 Előzmény denyiro
(16/48)
Ajjaj. Én leszek az elsõ fanyalgó. Na mindegy, ilyennek is kell lenni.

SPOILER

Szóval értem én, hogy a háborús kórházban (a vezetõk kényszerébõl kábítószeres hatás alatt) arról hallucinál, hogy milyen jó is lesz otthon a családdal (vagy a másik asszonnyal:)). De hát ez nem teszi olyan egyedivé a filmet. Én a magam részérõl ráadásul elég nehezen is pakoltam össze a mondanivalót. (Ha egyáltalán ez a mondanivalója, és ha egyáltalán összepakoltam:DDDD)

Ráadásul a "Békélj meg önmagaddal s a démonok angyalokká változnak" akkora közhely, hogy keresve se találni nagyobbat. Tim Robbinsnak százszor jobb filmjei vannak. A Remény rabjai, a Nekem 8 vagy A játékos.
SteelDog 2010 szept. 03. - 02:11:13
(15/48)
Csak egy-két sokkoló jelenetre emlékszem belõle, de a hozzászólásaitok elgondolkodtattak a misztikus tartalomról. Jó-jó, a cím egyértelmû, de én megelégedtem a filmbeli magyarázatával. Érdekes, én, aki tényleg igyekszem kielemezni a tartalmas filmek mondanivalóját, soha nem gondoltam bele, hogy ez mennyiféleképpen értelmezhetõ (talán a Ponyvaregény volt az elsõ, amit önállóan is boncolgatni kezdtem hasonlóképpen).

A téma valóban sokszor feldolgozott, de kétségkívül ez az egyik leg... megrázóbb verziója. Ugyan ma sem teljesen értem, csak annyival tudnám magyarázni, hogy a szelíd lelkû fõhõs ilyennek képzeli el az élete folytatását. Hogy mégis ilyen zûrös az egész, jelzi, hogy soha nem szabadulna a múltjától. ...Igen, az egyikõtök által említett "megtisztulás" verzió passzolhat ide (ismétlem, csak néhány jelenetre emlékszem, a mondatokra nem), amint próbálja rendezni önmagával a történteket. A végére ez sikerül is...

Amit a magam részérõl mindenképpen értékelni tudok, azok a hátborzongató jelenetek, amik miatt megmaradt bennem. Közülük isd kiemelném azt, amikor az egyik megvadult katona szemszögébõl mutatják, amint ráront a dévánkozó Jacobra és belédöfi a szuronyát...

Tényleg, miért is "Singer" a fõhõs vezetékneve?
ReignMan 2010 ápr. 08. - 09:30:11 Előzmény kawitan
(14/48)
Valóban remek film, valahol az álom-valóság, élet-halál, bizonyosság-bizonytalanság határán mozog folyamatosan, furcsán izgalmas thriller.
10/10
offtopic
Anditos 2010 febr. 11. - 12:54:09 10/10
(13/48)
Ha megvan valakinek magyar szinkronnal és át is tudná venni nekem, kérem szóljon. Köszönöm.
10/10
Azazel6660 2010 febr. 11. - 12:15:15 10/10
(12/48)
Zseniális...Megdöbbentõ...10/11
kawitan 2009 aug. 24. - 20:49:18
(11/48)
Egyetértek ezzel a hozzászólással, de annyival egészíteném ki, hogy szerintem nem illuzórikus az a szint, amiben a film nagy része zajlik. Annyiban illúzió, amennyiben az Isteni színjáték (Dante) helszínei is a képzelet szüleményei. A hõs a klinikai halál állapotában van, de közben egy másik szférában megy keresztül egy szigorú tisztulási folyamaton - ha úgy tetszik a Purgatóriumban, ha már Dante. Erre vannak világos utalások a filmben - Gustave Doré rézmetszetek az Isteni színjátékhoz (ugye-ugye?), a gyógytornász figurája, elszólásai, és ahogy Singer jellemzi (õrangyal). Maga a cím is erõs utalás arra, hogy a film tele van bibliai utalásokkal, és ezek kapcsolásával jelent teljes élményt. Attól jó a film, hogy ez mégis csak egy réteg, és emellett ott van a thriller a kábszeres kísérletekrõl, meg a vietnámi veterán beilleszkedési gondjai... Szóval egy Pelikán ügyirat, egy Született július 4-én és egy Da Vindi-kód (bár az késõbb készült) van összegyúrva ebben az óriási filmben.
10/10
mchn 2008 okt. 31. - 21:09:16 10/10
(10/48)
pi3c3
Ha ezt gondolod a filmrol, akkor javaslom nezd meg meg jo nehanyszor es gondolkozz el rajta, mert semmit nem ertettel meg belole. Masfajta befejezessel is lenne ugyan ertelme a filmnek, ugy azonban egy atlagosan jo filmet kapnak, igy meg egy elkepesztoen zsenialis film lett az eredmeny.
9/10
pi3c3 2008 okt. 30. - 22:11:41 9/10
(9/48)
Nem rossz ez a film... Kicsit lassúcska szegény, de mindenesetre tényleg nem rossz. Érdekes történetet dolgoz fel, csak magának a fõhõsnek a története volt egy pirinyót kusza. Hogyan derítheti ki a háború dolgait, ha ott már rég meghalt... Mi féle képpen nyomozhat valaki egy olyan ügyben, amiben saját maga volt az áldozat és lényegében a halott is. Mint tudjuk szellemek nem léteznek. Ilyen formában meg pláne...

Szerény véleményem szerint a vége igen csak el lett szúrva... Gyakorlatilag tönkre vágta vele magát a filmet... Ezért "csak" 9 pont