7/10
trev márc. 08. 10:13:17 7/10
(9/9)
A kevesebb több lett volna. A színészek nagyon jók, az első és a negyedik rész is. Az ötödiken konkrétan elaludtam. A karakterek statikusak, a végkifejlet során sem hagyják el azt a keretet, amiben addig mozogtak (két társfüggő figura szenvedő vergődése, ahol a konfliktus leginkább élvezhető ábrázolását a férj a feleségéhez képest korábban elkezdett feldolgozó munkája szolgáltatja). Szerintem statikusak is maradnak, mert a férfi megtanulja, hogy olyan partnereken keresztül kezelje az önalávetési hajlamát, akik gyakorlatilag semmit nem várnak tőle. A feleség pedig inkább a tíz körmével kapaszkodik a feladott családjába, mert nincs jobb ötlete, még a film végén sem. Hasonló motivációk eltérő megvalósítása, ami számomra sem logikus végkifejlet. De azért nem bántam meg, hogy megnéztem.
10/10
ABanonym 2022 szept. 10. - 21:14:53 10/10
(8/9)
Eszméletlen jó! Ledöbbentem a színészi játéktól, és végig lekötött, roppant izgalmas és igényes!
Többször elmondom hogy nagyon szeretem az életszerű filmeket. Ilyen atmoszférát teremteni....egyszerűen zseniális!
8/10
Samu-Nagy Emese 2022 ápr. 14. - 08:35:35 8/10 Előzmény Ildchen
(7/9)
Szerintem azért tűnhet "zagyvaságnak", mert hosszabb idő telik el a találkozások között. Van hogy egy év is. Kihagyásos technikával dolgozik. Ezzel most nem mondtam újat, nyilván, :) csak nekem éppen ez tetszik benne, hogy egy "gyászfolyamatnak"(egy kapcsolat szétesésének) ennyi arcát és viszonyrendszerét mutatja be. Váratlan belső motivációk törnek fel, mindig elcsúszásban van a két ember. A vége pedig kifejezetten szép gondolat, bár nem tudom, hogy lehet e igaz, mert nem voltam ilyen helyzetben: hogy akkor találnak vissza egymáshoz egy tét-telen, önazonos szeretetben és kötődésben, amikor már annyira távol van egymástól az életük, hogy nem kell egymás előtt szerepet játszani. Nekem az utolsó rész arról szól, hogy már elvárások és előítéletek, rossz beidegzződések és harc nélkül képesek szeretni egymást, aminek persze az a feltétele, hogy ne éljenek együtt. Nem ideális kapcsolat, de ez van.
8/10
Gaddemon 2022 jan. 11. - 16:34:57 8/10
(6/9)
A férjem az első pár perc után kiszaladt, hogy ez unalmas. Én viszont komolyan nem értem, hogy lehet ez bárki szerint unalmas. Pláne, akinek volt már hosszabb, tartalmasabb kapcsolata, annak szerintem kötelező lenne megnéznie ezt a sorozatot. Imádtam mindkét színész játékát, és nagyon tetszett, hogy semmi nem volt fekete-fehér. Üdítő volt az is, hogy most a nő volt az, aki a gyerek ellenére kilépett a kapcsolatból, ami számára már nem volt működőképes. Meg tudom érteni. Nem mondom, hogy így cselekedtem volna, de nagyon átéreztem. Különösen a második részt volt nehéz végignéznem, de mindegyikben voltak keményebb jelenetek. Kicsit a Closert juttatta eszembe, pláne, ahogy képtelenek voltak egymástól elszakadni. Órákig lehetne erről a filmről beszélgetni.
8/10
Ildchen 2021 dec. 25. - 10:42:02 8/10
(5/9)
Nekem nagyon kettős érzésem van. Mert egyrészről eléggé zagyvaság pszichológiailag, főleg a vége. Nem tudjuk, hogy miért váltakoznak olyan sűrűn a szándékok, állapotok. Viszont ami miatt abbahagyhatlan, az a két színész játéka, az valami egészen zseniális.
8/10
Samu-Nagy Emese 2021 nov. 27. - 15:23:29 8/10
(4/9)
Nagyon jó sorozat. Különösen Oscar Isaac remekel, bár övé a szimpatikusabb karakter. Nekem nőként nehéz együttéreznem egy gyerekét -ha csak pár hónapra is - hátrahagyni képes nővel. Bár Mira karakterében is vannak erősen átélhető pontok, szóval törekedtek rá, hogy ne legyen "jó zsaru - rossz zsaru" felállás a kapcsolatban. A szinkron tényleg meglepően jó. Eredetiben néztem végig, aztán most hogy újra leadták szinkronnal, belekezdtem megint, és nicsen hiányérzetem szinészileg a magyar változattól.
10/10
Buga Jakab Alfonz 2021 nov. 25. - 22:30:03 10/10
(3/9)
Nagyszerű. Akit elkap, az nem tudja abbahagyni. Tökéletes alakítés, és még annél is jobb szinkron, kár, hogy most még csak az első két részben. Maradandó elmény, higgyétek el.
9/10
Sophie_Western 2021 okt. 11. - 20:58:44 9/10
(2/9)
Az elidegenítő effektus nagyszerű benne. Lekötik a nézőt a hosszú dialógusok.
drrencz 2021 okt. 04. - 23:03:42
(1/9)
Tökéletes játék a 2 zseniális színésztől,engem magával vitt,átjött mindkét fél érzelmi hullámvasutja.